[ LonghornXP @ 02.09.2005. 17:53 ] @
Antivirusna kompanija F-Secure je otkrila i upozorila da i ako je još uvek u beta testiranju Windowsu Visti preti opasanost od virusa po imenu "Danom".

Ovaj viru iskorišćava bezbednosne propuste u Vistinom komandnom okruženju, čije je radno ime Monad (Virus je dobio ime čitanje unazad reči Monad).

Dakle, još nije ni stupio na scenu a novi windows već ima svoj prvi virus. Iako sam se lični nadao da će proći dosta vremena od pojavljivanja prvog virusa za vistu, izgleda da od toga nema ništa.
[ Ivan Dimkovic @ 02.09.2005. 17:57 ] @
Zar MS nije odlucio da Monad ne bude u default instalciji Vista-e? :)
[ LonghornXP @ 02.09.2005. 18:05 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic: Zar MS nije odlucio da Monad ne bude u default instalciji Vista-e? :)


Pa i ja sam nešto načuo da ovo komandno okruženje neće biti deo standardne verzije Widovsa Viste, ali zasada su to samo priče a do finalne verzije ima još cela godina tako da ćemo videti koji je sledeći potez.
[ IcyImpact @ 02.09.2005. 18:19 ] @
Citat:
Antivirusna kompanija F-Secure je otkrila i upozorila da i ako je još uvek u beta testiranju Windowsu Visti preti opasanost od virusa po imenu "Danom".

Ovaj viru iskorišćava bezbednosne propuste u Vistinom komandnom okruženju, čije je radno ime Monad (Virus je dobio ime čitanje unazad reči Monad).

Dakle, još nije ni stupio na scenu a novi windows već ima svoj prvi virus. Iako sam se lični nadao da će proći dosta vremena od pojavljivanja prvog virusa za vistu, izgleda da od toga nema ništa.


http://www.cert.hr/novosti.php?lang=hr&page=2

Citat:
... a do finalne verzije ima još cela godina tako da ćemo videti koji je sledeći potez.


Mislim da se Monad ipak nece naci u finalnoj verziji Viste!
[ degojs @ 02.09.2005. 22:40 ] @
http://www.f-secure.com/v-descs/danom.shtml

VARIANT: Danom.A
This virus searches for .msh files and if such are found it looks for an infection marker "Candela". If the last is not present in the file, the virus appends its code to the victim file.
...


Pa ovo je glupost da je nema..

Sad ispade da je skripta koja čita i menja druge (tekst) fajlove - nešto loše ili specifično za Windows? Na kraju će i komandu tipa "del" da proglase za virus i okrive Windows i Microsoft :)

Ako se ne varam, već smo ovo komentarisali.

[Ovu poruku je menjao degojs dana 02.09.2005. u 23:45 GMT+1]
[ xtraya @ 03.09.2005. 09:18 ] @
uh,bas je ovo bilo brzo... nije se ni final verzija pojavila a ono rupe...rupe...rupe... QQ
[ Ivan Dimkovic @ 03.09.2005. 12:26 ] @
Ovaj, koje rupe? :)

Hoces da kazes da u linuxu skripte ne mogu menjati druge skripte ;-)
[ xtraya @ 03.09.2005. 17:37 ] @
daleko bilo... :) barem je za scripting linux bio i ostao odlican
[ Ivan Dimkovic @ 03.09.2005. 17:45 ] @
Molim?!

Dakle, ti ne mozes iz skripte da editujes fajl? Evo ti primer dole kako to da uradis na Linuxu sa bashom.

Dakle, ovde vidimo da ne samo da ne poznajes Windows, nego ocigledno ne poznajes ni Linux kako treba - ovo jedino neki linux newbie ne zna.


http://www.tldp.org/LDP/abs/html/

Code:

#!/bin/bash
# strip-comment.sh: Strips out the comments (/* COMMENT */) in a C program.

E_NOARGS=0
E_ARGERROR=66
E_WRONG_FILE_TYPE=67

if [ $# -eq "$E_NOARGS" ]
then
  echo "Usage: `basename $0` C-program-file" >&2 # Error message to stderr.
  exit $E_ARGERROR
fi  

# Test for correct file type.
type=`file $1 | awk '{ print $2, $3, $4, $5 }'`
# "file $1" echoes file type . . .
# Then awk removes the first field of this, the filename . . .
# Then the result is fed into the variable "type".
correct_type="ASCII C program text"

if [ "$type" != "$correct_type" ]
then
  echo
  echo "This script works on C program files only."
  echo
  exit $E_WRONG_FILE_TYPE
fi  


# Rather cryptic sed script:
#--------
sed '
/^\/\*/d
/.*\*\//d
' $1
#--------
# Easy to understand if you take several hours to learn sed fundamentals.


#  Need to add one more line to the sed script to deal with
#+ case where line of code has a comment following it on same line.
#  This is left as a non-trivial exercise.

#  Also, the above code deletes non-comment lines with a "*/" --
#+ not a desirable result.

exit 0
[ xtraya @ 03.09.2005. 20:49 ] @
hoces da mi kazes da ne mozes da dodas nesto u fajl skriptom ako to zelis?

ufff dimkovicu... QQ...

izgleda da se nismo razumeli, naravno da mozes,nisi dobro protumacio sta sam napisao...

to postoji od uvek, ustvari od kad znam za linux,a prvu distribuciju sam neuspesno pokusao instalirati davne 1993... tako da...

[Ovu poruku je menjao xtraya dana 03.09.2005. u 21:55 GMT+1]
[ IcyImpact @ 03.09.2005. 21:20 ] @
Citat:
uh,bas je ovo bilo brzo... nije se ni final verzija pojavila a ono rupe...rupe...rupe... QQ


Nismo li vec gore ustvrdili da je "prvi virus" ustvari prva (i nikako ne jedina) glupost.
[ xtraya @ 03.09.2005. 21:36 ] @
dir
mkdir
chdir

ups... dir/w (jao a cat? zaboravili ste a? malo boje u nt konzoli...samo to nije iz MS paketa)

zamislite NCD (norton change directory) u 2010 godini (kada se pojavi LH)...tacnije NCD2k10

hmmm... nc,dn ... uf, fdisk i dd

a sada kopiranje

copy
xcopy ...

brisanje...

del
deltree

stvarno ce mnogo toga pametnog moci da se odradi u LH conzoli...
[ dwarf @ 03.09.2005. 21:50 ] @
Ako se ne varam, o ovome je već bilo raspravljano i to veoma intezivno na ES-u. Ako su ovi "virusi" isti oni o kojima je tada bilo pričano, onda se ne zasnivaju na sigurnosnim rupama/propustima već korisnik sam mora da pokrene skriptove. Više sam napisao na drugoj temi, te bi možda bilo uputno pogledati.

Dakle...
[ IcyImpact @ 03.09.2005. 21:53 ] @
Svi (odnosno linuxasi) ce sve izmisliti da izmisle neki sigurnosni propust u windowsima. Windowsasi se ne moraju ni truditi vec samo - link amo link tamo...
[ Ivan Dimkovic @ 03.09.2005. 22:11 ] @
Radi se o prostoj zelji AV kompanija da prodaju svoj proizvod.

Kada bi Linux bio i blizu upotrebljivan u sirokim masama kao Windows, nemojte sumnjati da bi prodavali AV resenje protiv zlokobne komande rm sa sloganom: "pazite, maliciozna skripta moze obrisati ceo vas fajl sistem"

Vest je totalni bullshit - a pateticno je za sta se linuxovci hvataju.
[ degojs @ 03.09.2005. 22:57 ] @
Citat:
tralja:
stvarno ce mnogo toga pametnog moci da se odradi u LH conzoli...


Zašto ne već i danas? Da vidimo samo neke stvarčice (dva dodatna paketa su u pitanju, naravno - oba su besplatna i iz MS; a ima ih još, pa ko voli..):

adlb.exe
atmarp.exe
atmlane.exe
autoexnt.exe
cdburn.exe
cepsetup.exe
checkrepl.vbs
chklnks.exe
chknic.exe
clean.vbs
cleanspl.exe
clearmem.exe
clone.vbs
clusterrecovery.exe
compress.exe
conall.vbs
confdisk.exe
consume.exe
creatfil.exe
csccmd.exe
custreasonedit.exe
defprn.vbs
delprof.exe
dh.exe
diskraid.exe
diskuse.exe
dnsdiag.exe
drvmgr.vbs
dumpfsmos.cmd
dvdburn.exe
empty.exe
eventcombmt.exe
fcsetup.exe
forms.vbs
frsflags.vbs
getcm.exe
gpmonitor.exe
gpotool.exe
hlscan.exe
ifilttst.exe
ifmember.exe
iniman.exe
instcm.exe
instexnt.exe
instsrv.exe
intfiltr.exe
kerbtray.exe
kernrate.exe
klist.exe
krt.exe
lbridge.cmd
linkd.exe
linkspeed.exe
list.exe
lockoutstatus.exe
logtime.exe
lsreport.exe
lsview.exe
mcast.exe
memmonitor.exe
memtriage.exe
mibcc.exe
moveuser.exe
mqcast.exe
mqcatch.exe
nlsinfo.exe
now.exe
ntimer.exe
ntrights.exe
oh.exe
oleview.exe
pathman.exe
permcopy.exe
perms.exe
persist.vbs
pfmon.exe
pmon.exe
portconv.vbs
portmgr.vbs
printdriverinfo.exe
prncfg.vbs
prnctrl.vbs
prndata.vbs
prnmgr.vbs
qgrep.exe
qtcp.exe
queryad.vbs
rassrvmon.exe
rcontrolad.exe
regini.exe
regview.exe
remapkey.exe
reportgen.exe
robocopy.exe
rpccfg.exe
rpcdump.exe
rpcping.exe
rpingc.exe
rpings.exe
rqc.exe
rqs.exe
setprinter.exe
showacls.exe
showperf.exe
showpriv.exe
sleep.exe
sonar.exe
splinfo.exe
srvany.exe
srvcheck.exe
srvinfo.exe
srvmgr.exe
ssdformat.exe
subinacl.exe
tail.exe
tccom.exe
tcmon.exe
timeit.exe
timezone.exe
tsctst.exe
tsscalling.exe
uddicatschemeeditor.exe
uddiconfig.exe
uddidataexport.exe
usrmgr.exe
vadump.exe
vfi.exe
volperf.exe
volrest.exe
vrfydsk.exe
winhttpcertcfg.exe
winhttptracecfg.exe
winpolicies.exe
acldiag.exe
activate.exe
addiag.exe
apimon.exe
apmstat.exe
bindiff.exe
bitsadmin.exe
browstat.exe
cabarc.exe
clonegg.vbs
cloneggu.vbs
clonelg.vbs
clonepr.vbs
depends.exe
dfsutil.exe
dhcploc.exe
diruse.exe
dmdiag.exe
dnscmd.exe
dsacls.exe
dsastat.exe
dskprobe.exe
dumpchk.exe
dupfinder.exe
efsinfo.exe
exctrlst.exe
extract.exe
filever.exe
ftonline.exe
getsid.exe
gflags.exe
httpcfg.exe
ipseccmd.exe
ksetup.exe
ktpass.exe
ldp.exe
memsnap.exe
movetree.exe
msicuu.exe
msizap.exe
netcap.exe
netdiag.exe
netdom.exe
netset.exe
nltest.exe
ntfrsutl.exe
pfmon.exe
pmon.exe
poolmon.exe
pptpclnt.exe
pptpsrv.exe
pstat.exe
pviewer.exe
rasdiag.exe
remote.exe
replmon.exe
rsdiag.exe
rsdir.exe
sdcheck.exe
search.vbs
setspn.exe
setx.exe
showaccs.exe
showperf.exe
sidhist.vbs
sidwalk.exe
snmputilg.exe
spcheck.exe
timezone.exe
tracefmt.exe
tracelog.exe
tracepdb.exe
vfi.exe
whoami.exe
windiff.exe
wsremote.exe
xcacls.exe

Pored onog što dolazi uz Win, pored drugih dodatnih paketa poput ovih navedenih (Support Tools i Resource Kit Tools) i to ne samo iz MS (već recimo Sysinternals PsTools), pored Monada beta 1 i *gomile* lepo katalogizovanih ADSI i WMI skripti dostupnih na MSDN - ne vidim nedostatak alata za komandnu liniju.


Tvoj je problem što si ostao na nivou dir i copy. Neznalica, pa to ti je.

[Ovu poruku je menjao degojs dana 04.09.2005. u 00:27 GMT+1]
[ degojs @ 03.09.2005. 23:07 ] @
Čisto kao zanimljivost: naravno, instaliranjem ovih paketa iz MS i Windows Help pruža više informacija. Npr. za prvi alat sa ove gore liste (adlb.exe) kaže:




traljo, tebi je stvarno bolje da se ne javljaš. Ono, dosadan si koliko ništa ne znaš i samo lupaš.. O Monadu drugom prilikom. Tu će tek da bude smejurije na račun kupusare.




[Ovu poruku je menjao degojs dana 04.09.2005. u 00:12 GMT+1]
[ xtraya @ 05.09.2005. 06:11 ] @
Citat:
traljo, tebi je stvarno bolje da se ne javljaš. Ono, dosadan si koliko ništa ne znaš i samo lupaš.. O Monadu drugom prilikom. Tu će tek da bude smejurije na račun kupusare.


degejs,trk na taj tvoj sajtic ( veveve.njuvteknolodzis.kom ) da objavis najnoviji xp patch... poropustices neki ...

e, jel ti placa MS za to sto ih reklamiras?


Citat:
Zašto ne već i danas? Da vidimo samo neke stvarčice (dva dodatna paketa su u pitanju, naravno - oba su besplatna i iz MS; a ima ih još, pa ko voli..):


degejs,hajde urgiraj da ugrade cat.exe u windows za 2020-tu godinu...




[Ovu poruku je menjao xtraya dana 05.09.2005. u 07:23 GMT+1]
[ Palma @ 05.09.2005. 10:54 ] @
Evo ga ovaj nepismeni, naš'o on nekome da soli pamet! A i šta bi drugo rek'o, kad si opet pokazao koliko si neznalica. Da nećeš možda da zalepiš ovde još neki BSOD?


[ Palma @ 05.09.2005. 10:59 ] @
Samo da se nadovežem na degojsov post:

The tools included in the PsTools suite are:

PsExec - execute processes remotely

PsFile - shows files opened remotely

PsGetSid - display the SID of a computer or a user

PsInfo - list information about a system

PsKill - kill processes by name or process ID

PsList - list detailed information about processes

PsLoggedOn - see who's logged on locally and via resource sharing

PsLogList - dump event log records

PsPasswd - changes account passwords

PsService - view and control services

PsShutdown - shuts down and optionally reboots a computer

PsSuspend - suspend and resume processes

[ degojs @ 05.09.2005. 17:57 ] @
A pazi mu komentara.. radi po sledećem šablonu:

a) hoće da nešto pljucka Windows
b) ispadne da nema pojma
c) počinje neku 10-tu priču, nema veze što je odvalio

Što je najsmešnije - ne prestaje :)

traljo,

što se sajta "Nove Tehnologije" tiče, ti bi ladno mogao da ga posećuješ i 5x da čitaš sve napisano - ne bi se provaljivao ni upola koliko sada. Kako tebe više nije blam da pišeš, pa svaki put si se obrukao?

YFI:

Here are some ports of common GNU utilities to native Win32. In this context, native means the executables do only depend on the Microsoft C-runtime (msvcrt.dll) and not an emulation layer like that provided by Cygwin tools.

http://unxutils.sourceforge.net/

Da vidimo:

agrep.exe
ansi2knr.exe
basename.exe
bc.exe
bison.exe
bunzip2.exe
bzip2.exe
bzip2recover.exe
cat.exe
chgrp.exe
chmod.exe
chown.exe
cksum.exe
cmp.exe
comm.exe
compress.exe
cp.exe
csplit.exe
cut.exe
date.exe
dc.exe
dd.exe
df.exe
diff.exe
diff3.exe
dircolors.exe
dirname.exe
du.exe
echo.exe
egrep.exe
env.exe
expand.exe
expr.exe
factor.exe
fgrep.exe
find.exe
flex.exe
fmt.exe
fold.exe
fsplit.exe
gawk.exe
gclip.exe
gplay.exe
grep.exe
gsar.exe
gunzip.exe
gzip.exe
head.exe
id.exe
indent.exe
install.exe
join.exe
jwhois.exe
less.exe
lesskey.exe
libfl.a
libfl.lib
ln.exe
logname.exe
ls.exe
m4.exe
make.exe
makedepend.exe
makemsg.exe
man.exe
md5sum.exe
mkdir.exe
mkfifo.exe
mknod.exe
mv.exe
mvdir.exe
nl.exe
od.exe
paste.exe
patch.exe
pathchk.exe
pclip.exe
pr.exe
printenv.exe
printf.exe
pwd.exe
recode.exe
rm.exe
rman.exe
rmdir.exe
sdiff.exe
sed.exe
seq.exe
shar.exe
sleep.exe
sort.exe
split.exe
stego.exe
su.exe
sum.exe
sync.exe
tac.exe
tail.exe
tar.exe
tee.exe
test.exe
touch.exe
tr.exe
type.exe
uname.exe
unexpand.exe
uniq.exe
unrar.exe
unshar.exe
unzip.exe
uudecode.exe
uuencode.exe
wc.exe
wget.exe
wget.hlp
which.exe
whoami.exe
xargs.exe
yes.exe
zcat.exe
zip.exe



Za još više, postoje Services for Unix 3.5, Cygwin, coLinux, UWIN..


[Ovu poruku je menjao degojs dana 05.09.2005. u 19:30 GMT+1]
[ xtraya @ 05.09.2005. 19:14 ] @
Citat:
što se sajta "Nove Tehnologije" tiče, ti bi ladno mogao da ga posećuješ i 5x da čitaš sve napisano - ne bi se provaljivao ni upola koliko sada. Kako tebe više nije blam da pišeš, pa svaki put si se obrukao?


da da,vazi, da mozda nemas i neku skolicu NT-a? pa cisto da mi malo uzmes para na ms znanje? uostalom,koliko sam primetio samo prevodis tudje komentare i opise zakrpa...ili mozda gresim.... ups,po neko tutu-rutu znanje mozete naci sa leve strane sajta... recimo skripting u slici i reci....a tek administracija...

ok preterujem , priznajem... na degejisanje odgovaram skoro-istom-merom

haha,degejs,trk po unixutils.... srecom si sam pokazao sta to nt nema a sta je veoma korisno od utilitya (postoje tolike godine za linux,eto portovane su za nt,a ti ih verujem "koristis" samo u Freeware-pljuvacke svrhe...)

e a bsod,uf,mrzi me,napunila se quota za web...
[ degojs @ 05.09.2005. 19:33 ] @
Šta je sad bilo, ispade ima sve što si rekao da nema za Windows, pa sad opet priča ide na totalno drugu temu? Pričao si nešto o alatima za komandnu liniju za Windows?

Kakve veze što ne dolaze uz Windows ili nije od MS (mada, MS daje besplatno Services For Unix)?

Po toj logici, ne treba koristiti ni Photoshop jer ne dolazi uz Windows?

A da, opet si se provalio, pa daj sad da menjamo temu..

[Ovu poruku je menjao degojs dana 05.09.2005. u 20:38 GMT+1]
[ Palma @ 05.09.2005. 21:03 ] @
Ma sa' će on to odma' da promeni, na redu je priča o tranziciji.

Nego, Vladanko, kad smo komandne linije, ti reče kako će mnogo moći da se uradi u Longhorn konzoli; mi ti dokazasmo da to može već sada, a ti na to kažeš ŠTA? I nemoj da skrećeš na neku desetu temu.
[ xtraya @ 06.09.2005. 01:00 ] @
aplauz aplauz... cat.exe vam fali :)
[ bojan_bozovic @ 06.09.2005. 09:50 ] @
xtrayo nemoj da se brukas bre! pa cat ti je osnovno - proveris komandnu liniju, otvoris stdin ili fajlove otvoris izlazni fajl ili stdout i baferovano citas/upisujes Elementary my dear Watson Mislim da svaki programer-pocetnik MORA na napravi nesto slicno cat ili dd na pocetku karijere
[ xtraya @ 06.09.2005. 16:46 ] @
Citat:
pa cat ti je osnovno - proveris komandnu liniju, otvoris stdin ili fajlove otvoris izlazni fajl ili stdout i baferovano citas/upisujes Elementary my dear Watson Mislim da svaki programer-pocetnik MORA na napravi nesto slicno cat ili dd na pocetku karijere



rekoh, fali vam CAT.EXE ... dir -w je smesan za cat zar ne?

ne slusate... gde su vam usi gospodo?
[ degojs @ 06.09.2005. 17:58 ] @
Pa sad.. ili smo mi gluvi ili si ti corav..
[ bojan_bozovic @ 06.09.2005. 18:05 ] @
Uuu, bre xtrayo... :) Pa imas ga gore...
Da si napisao da Win ne prikazuje uredjaje ko fajlove, ajde de, ali ovo...
[ Palma @ 06.09.2005. 20:22 ] @
Ti si naš'o da ga kudiš, a ovamo ni Help ne znaš da koristiš. Ej bre, a predstavljaš se k'o neki super-hacker, pominješ neke Blade-mašine-koje-jedu-malu-decu, kome je konzola sve i svja, a ovamo ne zna ni običan string za pretragu da ukuca. Žalosno je na šta je Advocacy spao, čemer i jad.



[Ovu poruku je menjao Palma dana 06.09.2005. u 21:23 GMT+1]
[ bojan_bozovic @ 06.09.2005. 20:46 ] @
Napisao sam ti odgovor u drugoj temi. Nadji zivot bre, nemoj samo flejm da trazis. Iskreno boli me Stojan sta ces ti ili degojs ili ko vec da misli o meni, jer me boli i sta komsije misle o meni. Think about it.

Na normalnom forumu bi popio 100 benova zato sto samo umes da vredjas na licnoj osnovi i da trazis flejm, ali ovo je daleko od normalnog foruma (moderator?)
Sto bih oupste morao da se zamlacujem ovde na Advocacy, lepo postavis piyanje i dobijes ili ne dobijes odgovor i gotovo. Takve kao sto si ti suvise moram da trpim u stvarnom zivotu.

[Ovu poruku je menjao bojan_bozovic dana 06.09.2005. u 22:03 GMT+1]
[ degojs @ 06.09.2005. 22:16 ] @
Pa dobro, Bojane, a kako ti možeš da napišeš da je Help očajan i da nema dovoljno dokumentacije za one stvari koje si već pitao?

To je, u najmanju ruku, neozbiljno. Kao što tebe boli uvo za naše mišljenje, isto tako i nas boli za tvoje ("Help je očajan i tačka."). Možda bi ti ipak trebao da malo bolje odvažeš naše mišljenje iz prostog razloga što smo te mi, pored ostalih, uputili na to kako da nađeš potrebne informacije? Šta znam..
[ bojan_bozovic @ 06.09.2005. 22:19 ] @
Citat:
Kao što tebe boli uvo za naše mišljenje, isto tako i nas boli za tvoje ("Help je očajan i tačka.").


I to je OK. Na samo jednom forumu koji znam (a to je ovaj) to nije OK. Pogotovu nije OK da me iko vredja na licnoj osnovi bez povoda, sm na jednom forumu koji posecujem.
[ degojs @ 06.09.2005. 22:37 ] @
Znači, svako može da piše šta god mu padne na pamet, a za neke objektivne činjenice šta nas briga? Koji je uopšte smisao rasprave?

Citat:
Pogotovu nije OK da me iko vredja na licnoj osnovi bez povoda


Pa nije bez povoda. Svojom nemogućnošću da priznaš da nisi proveo više od 15 sekundi pokušavajući da nađeš neku informaciju i onda komentarišući onako --- sam si dao povod.. Znaš, dojadilo je to više i gledati što vi pišete, a UVEK se ispostavi da, blago rečeno, ne znate o čemu pišete. Pa dokle tako? Ma, što se mene tiče, nastavi ti do novaka, ali kako se ti ne zapitaš da li je možda vreme da pogledaš sam šta je istina a šta nije? Kao što i ja svako malo pogledam neku Linux distribuciju na brzinu, čisto da vidim kako stvari stoje..

Kako je moguće da ti pokreneš Windows Help i odustaneš nakon prvog upita koji ti nije dao zadovoljavajuće rezultate? Pobogu, pa nije valjda da ti nije palo na pamet da ukucaš neke druge ključne reči, itd? To je ozbiljno? Kad odeš na Google, ako na prvom linku nema ono što tražiš dalje ne treba ni gledati? Hm?

I opet moram da pitam --- u kojoj godini vi živite? Jeste li čuli za internet, Google, itd?

[Ovu poruku je menjao degojs dana 06.09.2005. u 23:52 GMT+1]
[ xtraya @ 06.09.2005. 23:45 ] @
nismo se opet razumeli...

kada sam rekao cat.exe mislio sam na cat za ms dos, onaj lepi cat sto je listao direktorijum u bojama... tada nije bio deo ms dosa

a ovaj cat sada , o kome vi pricate , nisam probao tako da ne znam sta da vam kazem... malo smo se lose hash-ovali...

Citat:
Znači, svako može da piše šta god mu padne na pamet, a za neke objektivne činjenice šta nas briga? Koji je uopšte smisao rasprave?



uf , degejs, pusti pricu... stvarno ponekad licis na M$ zutu stampu... (alias svet,nacional,sun i ostali...)

[Ovu poruku je menjao xtraya dana 07.09.2005. u 00:47 GMT+1]
[ degojs @ 07.09.2005. 01:24 ] @
LOL "Nismo se opet razumeli.."

Tranzicija.. :)

[ dwarf @ 07.09.2005. 08:20 ] @
@xtraya: ti sigurno ne misliš zaista na 4Dos jel' da?? To sam terao davno, davno na DOS-u i on je imao podešavanja da ti lista sadržaj direktorijuma u različitim bojama zavisno od tipa fajla. Ali, ovaj...to nije cat čoveče. To je bila ekstenzija dir komande. cat služi za dumpovanje sadržaja fajlova na stdout. Odnosno, da se ne pravim pametan, iz OpenBSD man strane "concatenate and print files". Imaš type na Windows-u (i imao si na DOS-u ako se dobro sećam) koji radi slično, samo što nema neke fancy trikove kao što je numerisanje linija.

Inače, ako pričamo o nečemu što ne postoji među CLI komandama na Windows-u je tail...ehhh...znam, znam, postoji na milion načina da se doda, ali je trebalo da bude uključeno.
[ Palma @ 07.09.2005. 09:03 ] @
Citat:
bojan_bozovic:
Na normalnom forumu bi popio 100 benova zato sto samo umes da vredjas na licnoj osnovi i da trazis flejm, ali ovo je daleko od normalnog foruma (moderator?)


Pazi 'vamo, na normalnom forumu tebi bi bilo zabranjeno da postuješ jer si pokazao da ne znaš ni osnovne pojmove, a ovamo tvrdiš kako je Linux najbolji na svetu, 'vakav, 'nakav, neprevaziđen, neprejebiv... Ti to ne možeš da tvrdiš jer ne poznaješ Windows. S druge strane, većina ljudi iz Windows tabora redovno probava nove Linux distribucije, proverava koliko se napredovalo, da li stari bagovi ostali...

Konkretno, na temi "Linus Torvalds naplaćuje ime Linux" si pokazao toliko neznanja da je mene, Windows-ovca, sramota što ti zastupaš protivnički tabor.

Kao uvod, da se malo podsetimo šta si pričao pre godinu dana:

http://www.elitesecurity.org/poruka/853111

Zatim, na toj istoj temi si lupao sledeće:

http://www.elitesecurity.org/poruka/852545

Citat:
bojan_bozovic:
Je li palma, za sta je to Access projektovan kad podrzava sam 1 da JEDNU vezu sa bazom, a daju ga u paketu sa IIS? Molim te reci mi za sta je projektovan?



http://www.elitesecurity.org/poruka/869929

Citat:
bojan_bozovic:
Za UNIX postoji brdo dokumentacije, svakako, na Windowsu to moze preko Rregistry editora, ali je registry opskuran, dokumentacija nije lako dostupna...



http://www.elitesecurity.org/poruka/869983

Citat:
bojan_bozovic:
dobro, ali taj help fajl nije u help indexu... ja ne mogu da znam ni da postoji. Tacka.



http://www.elitesecurity.org/poruka/870639

Citat:
bojan_bozovic:
palma, ja sam prvo pretrazivao help, pazi... To sto nije izaslo ono sto treba da izadje k'o rezultat pretrage nije do mene


[Ovu poruku je menjao Palma dana 07.09.2005. u 11:57 GMT+1]
[ Palma @ 07.09.2005. 09:27 ] @
Citat:
degojs: Pa dobro, Bojane, a kako ti možeš da napišeš da je Help očajan i da nema dovoljno dokumentacije za one stvari koje si već pitao?

To je, u najmanju ruku, neozbiljno. Kao što tebe boli uvo za naše mišljenje, isto tako i nas boli za tvoje ("Help je očajan i tačka."). Možda bi ti ipak trebao da malo bolje odvažeš naše mišljenje iz prostog razloga što smo te mi, pored ostalih, uputili na to kako da nađeš potrebne informacije? Šta znam..



Kako može? Pa očito je da kod njega sve može. Ko je njemu kriv što ne zna da koristi pretragu!?

Citat:
degojs:
Znači, svako može da piše šta god mu padne na pamet, a za neke objektivne činjenice šta nas briga? Koji je uopšte smisao rasprave?


Pa... smisao rasprave je da napiše kako ništa što MS napravi ne valja i kako je MS Help očajan.

Citat:
degojs:
Pa nije bez povoda. Svojom nemogućnošću da priznaš da nisi proveo više od 15 sekundi pokušavajući da nađeš neku informaciju i onda komentarišući onako --- sam si dao povod.. Znaš, dojadilo je to više i gledati što vi pišete, a UVEK se ispostavi da, blago rečeno, ne znate o čemu pišete. Pa dokle tako? Ma, što se mene tiče, nastavi ti do novaka, ali kako se ti ne zapitaš da li je možda vreme da pogledaš sam šta je istina a šta nije? Kao što i ja svako malo pogledam neku Linux distribuciju na brzinu, čisto da vidim kako stvari stoje..


Naravno da nije bez povoda, ja nikoga ne pljujem tek tako. Lepo zalepim screenshot u kome se jasno vidi da u Windows-u postoji odlična command-line referenca a on uporno tvrdi da ne postoji, pa onda da toga nema u XP-u. Kada mu dokažem da toga ima i u XP-u on i dalje tvrdi da je MS Help očajan!? Pa ja ne znam više na koji način da mu dokažem! Pobogu, pa i stoka razume kad vičeš na nju, a ovaj Božović navalio k'o svinja na masan džak i grokće: "MS help je očajan, MS help je očajan!!!"

A pazi mu taktiku, navali na jedno i ne odstupa neko vreme. Kad vidi da je došao do kraja i da ne može da se benavi više, ustvrdi da ga mi vređamo i da neće da razgovara s nama!? Jbt, pa dosadilo mi je više, k'o da pričam u vetar. Što je najgore, nije on jedini, većina Linux tabora ima tu taktiku, ili se na kraju uvredi ili pobegne u sred diskusije. Ili jednostavno preskoče neki deo post-a koji im ne odgovora i zakače se za neku totalno nebitnu stvar. Isto tako, dojadilo mi je da ih više učimo gde se šta u Windows-u nalazi i kako se radi. Oni iz naših postova nauče dosta stvari, dok mi u njihovim postovima možemo samo da vidimo budalaštine tipa: "Mrzim MS, M$ je leglo zla, ništa što M$ napravi nije dobro, virusi, pa jedno deset mesta otpada na white noise (kao onaj što se brine za očuvanje šuma) i na kraju, Linux rulzzz". A što je najjadnije, ona dvojica, tralja i Božović ne koriste Linux uopšte, već toliko puta popljuvani Windows.

[ xtraya @ 07.09.2005. 10:22 ] @
Citat:
Pazi 'vamo, na normalnom forumu tebi bi bilo zabranjeno da postuješ jer si pokazao da ne znaš ni osnovne pojmove, a ovamo tvrdiš kako je Linux najbolji na svetu, 'vakav, 'nakav, neprevaziđen, neprejebiv... Ti to ne možeš da tvrdiš jer ne poznaješ Windows.


nemoj da meni pricas da ne poznajem NT,stvrano nisam nt guru kao sundance (koji se stvarno jedini ozbiljan pokazao , a ne kao dimke i degejs, sa svojim avionsko-kamionsko-billy-volimo-te-i-radimo-za-tebe-za-dz pricama)

a sad shock....

Citat:
S druge strane, većina ljudi iz Windows tabora redovno probava nove Linux distribucije, proverava koliko se napredovalo, da li stari bagovi ostali...


znaci ovo je neverovatno sta covek ume da napise ...

pricas gluposti,zamisli dimkovica i degejsa da proba svaki suse koji izadje... smesno... ili zamisli sebe da testras svaki slekver koji se pojavi.... mislim o cemu pricamo??? dajte ljudi,kazite javno da volite misha i to je to... a ne da izmisljate vase testerske i bugcheck sposobnosti....

iskreno, svaku reviziju susea u poslednjih 2 godine sam skinuo i probao,jer smatram da je to ozbiljna distribucija (iako komercijalna)... 9.3 je izasao u nekolio izdanja te cu danas da probam 64bit-ni suse,malo me je zezalo dual layer rezanje,posto je dvd 8 giga.
a o slekveru da ne pricam...

Citat:
a ovamo tvrdiš kako je Linux najbolji na svetu, 'vakav, 'nakav, neprevaziđen, neprejebiv.


ja rekao? rekoh da radi posao,i to dobro za male pare

Citat:
A što je najjadnije, ona dvojica, tralja i Božović ne koriste Linux uopšte, već toliko puta popljuvani Windows.


Koliko NT servera odrzavas? napisi broj servera i lokacije gde su , koji tip servera i koji NT vrte...


[Ovu poruku je menjao xtraya dana 07.09.2005. u 11:35 GMT+1]
[ Palma @ 07.09.2005. 15:09 ] @
Traljo, ako si glup nisi ćorav! Valjda vidiš da nisam citirao tebe nego Božovića!? Tebe sam pomenuo tek u zadnjoj rečenici, kao pripadnika Linux tabora koji i ne koristi Linux.

[Ovu poruku je menjao Palma dana 07.09.2005. u 16:10 GMT+1]
[ degojs @ 07.09.2005. 17:41 ] @
Citat:
pripadnika Linux tabora koji i ne koristi Linux


A posto mu Windows BSOD-uje svakih 15 minuta postavlja se pitanje sta taj koristi uopste.

Jos tebe pita koliko servera odrzavas, a on kako god se primakne kompjuteru - BSOD puca samo tako :) Tranzicija bato.. LOL

Smesan je k'o bijoskop :))) Mora da je neki komedijas :)
[ xtraya @ 07.09.2005. 18:07 ] @
Code:
A posto mu Windows BSOD-uje svakih 15 minuta postavlja se pitanje sta taj koristi uopste.

Jos tebe pita koliko servera odrzavas, a on kako god se primakne kompjuteru - BSOD puca samo tako :) Tranzicija bato.. LOL

Smesan je k'o bijoskop :))) Mora da je neki komedijas :)



hehe degejs,a koliko ti servera odrzavas? -1,-2,-3...
[ Palma @ 07.09.2005. 20:09 ] @
Citat:
degojs:
Jos tebe pita koliko servera odrzavas


Evo, sad pita i tebe!

[ degojs @ 07.09.2005. 21:15 ] @
Pa kazem ti da je mnogo smesan :-)

[ xtraya @ 08.09.2005. 05:28 ] @
-1,-2,-3,-4,-5 ... degejs koji je broj posle -5?

kazem ja,chekic trovanje je ono sto razara ovaj advocacy,najgore je sto degejs & co. klasicno lozi jos par likova na forumu (citaj palma & co). cekajte,to znaci da je:

1.degejs lozac?
2.palma lozac?
[ dwarf @ 08.09.2005. 08:19 ] @
xtrayo, mene i dalje zanima kako si ti zabunio cat i ls, odnosno type i dir...
[ xtraya @ 08.09.2005. 08:50 ] @
degejs je tu zamutio stvari, ali evo objasnicu jos jednom

kada sam rekao cat.exe mislio sam na cat iz davnih vremena dosa 5.0, onaj lepi cat sto je listao stablo fajlova sa pauzom pa si klikom na enter mogao da nastavis pregled fajlova,kao i da dobijes razlicite extenzije fajlova u razlicitim bojama na ekranu

u to vreme jedini pametan alat je bio NCD (norton change directory) a posle se pojavilo mnogo dobrih utilitya (NC,DN) koji su bili prevashodno file menadzeri ali su radili brdo drugih funkcija (recimo DN je imao u sebi terminal program)

generalno si tada u dosu bio zaboden na DIR (plus / switchevi) i to je bilo to

a posle je degeyaya i kompanija napravila malu sprdnju, aplauz naravno :)
[ bojan_bozovic @ 08.09.2005. 08:57 ] @
trayo, imas Win32 ls gore, koji na Linuxu secas se, lista direktorijum u bojama ako se tako naredi, tj podesi
[ Sundance @ 08.09.2005. 09:15 ] @
Ništa bolje od gomile retardiranih novinara koji bezočnu dezinformaciju, laž i FUD plasiraju bombastično i senzacionalistički, i gomile linux zealota koji ih citiraju kao "ultimativni argument" kako je Vista "puna virusa" or smthg....

http://www.leeholmes.com/blog/MonadAndTheFirstVistaVirus.aspx

MSH ima superiornije sigurnosne mehanizme nego većina klasičnih unix shellova (kao bash na linuxu recimo).

Citat:

the past, many viruses have injected themselves into a user's system when they double-click on the file. This is especially true in the case of email attachments. Windows then looks for the program that understands the file, and tells the program to run it. This is known as a shell association. Double-clicking on a .txt file opens Notepad. Double clicking on a .html page opens your browser of choice. Our installer doesn't tell Windows that it understands .msh scripts, so double-clicking on a .msh file does nothing.

We also support three execution policies to help you run scripts only from publishers that you trust.

The first execution policy, "AllSigned," checks all scripts for a digital signature. Monad asks you if you trust that publisher to run scripts on your system. If you do, Monad will run the script. If you don't, it won't. If the file doesn't have a digital signature, Monad won't run the file. Monad contains functionality to let you digitally sign your own scripts to help you run in this mode. This will be our default execution policy past beta.

The second execution policy, "RemoteSigned," checks scripts origintating from the Internet for a digital signature. If a script originates from the Internet, Monad goes through the same process that it does in the "AllSigned" mode. If the script does not originate from the Internet, it runs the script. This is the mode that our betas are configured for.

The final execution policy, "Unrestricted," does not check the digital signatures on scripts. However, if a script originates from the internet, it will warn (and prompt you) before it runs it.

As for not running scripts in the current directory, Monad follows a policy similar to that of Unix shells: we do not run them, unless you explicitly ask us to. This prevents malicious scripts (with names such as dir.msh, or get-childitem.msh) from intercepting your otherwise innocent attempt to list the files in that directory.
[ bojan_bozovic @ 08.09.2005. 09:44 ] @
Je li? A tebi cemo verovati na rec?
[ Sundance @ 08.09.2005. 10:11 ] @
Citat:
bojan_bozovic: Je li? A tebi cemo verovati na rec?


Ja iza sebe imam argumentirane činjenice, a moje navode može praktično provjeriti i reproducirati bilo koji Homo Sapiens čiji su mentalni kapaciteti razvijeniji od zakržljale ganglije, nažalost ta kategorija isključuje mediokritete i intelektualnu paprat poput tebe, pa ćeš mi ipak morati vjerovati na riječ.

Sorry, nisi ti kriv, kriva je majka priroda.
[ bojan_bozovic @ 08.09.2005. 10:34 ] @
'Uvreda pogadja onoga ko je izgovara"

Konfucije.

Pre ce biti da si ti potonuo na nivo paprati.
[ Sundance @ 08.09.2005. 10:48 ] @
Samo se ti tješi, nema tebi pomoći....
[ bojan_bozovic @ 08.09.2005. 10:50 ] @
[irony]Imas li jos neki argument?[/irony]
[ Sundance @ 08.09.2005. 11:08 ] @
Meni je dovoljan argument to što ti ne razumiješ o čemu pričaš.

Imaš još koju mudrost da prospeš?

Vidim samo citiraš tuđe, imaš koju svoju? :)
[ mkdsl @ 08.09.2005. 11:14 ] @
OMG, Sundance rides again... . Nije ti bilo dosta shto ste se ti i axez vredjali, sad krecesh sa vredjanjem i ostalih ljudi? Gde si bio ova poslednja 2 meseca, u pecini?

Chisto da vam slikovito skrenem pazhnju na ono shto radite (tachnije, svakim odgovorom na Sundance-ovo trollovanje)...



Pozdrav, nadam se da ce banovi da pljushte.
[ no banana @ 08.09.2005. 14:58 ] @
ček ček, blackhatz theee phearless blackhetz? omg ovo vise nije smešno nego je tužno o kome se radi , prvo ventura pa sada i sundance ! :<


beware of Sundance,
when he's off his medication, he will ram your rom
Quickly turn off the computer and be sure to tell your mom!
Run kids run...
when the copy of your floppy's getting sloppy
run kids run...


@mkdsl sigde buraz :) btw dobar photo , realan opis trenutne situacije!
[ xtraya @ 08.09.2005. 16:39 ] @
kahm,znate sta je najjace,sto se MS crnilo shiri na ostale ucesnike diskusije...

neverovatno,lik sa nickom PALMA, bese normalan covek, ono diskusija na nivou...ja tebi reci - ti meni reci...

a onda pod utiskom DEGEJS DIMKOVIC kompanije, covek pocne da se ponasa kao da je u choporu... ono WAUUUUU , jos ce i da bije... chovece...

a i sundancea nije bilo neko vreme, iako nisam navikao da od njega vidjam preterani "ma vi trollovi" , evo i on , opet je poceo...

a o DEGEJSU i KOMPANIJI... UF.. shta reci ....

ugledajte se na ovu ekipu





za bojana:

ovo za ls.exe, opet ti kazem, CAT postoji skoro 20 godina, a ovi sad izmisljaju toplu vodu sa konzolom, kao MIGTHTY CLI... hej pa koga jos zanima CLI u NT-u a pritom se ne odvaja od misha?

ne znam,samo ovo sa konzolom opet i po ko zna koji put podseca na M$ovsko "vec vidjeno ali sada mi to prodajemo za velike pare" ... naglasavam "prodajemo"

[Ovu poruku je menjao xtraya dana 08.09.2005. u 17:43 GMT+1]
[ dwarf @ 08.09.2005. 17:32 ] @
xtrayo...a gde si ti video da će MS da prodaje Monad??

I na koji ti bre sada cat misliš, o čemu pričaš?? Make sense man...

[Ovu poruku je menjao dwarf dana 08.09.2005. u 18:33 GMT+1]
[ degojs @ 08.09.2005. 17:50 ] @
Pa ti misliš da zna šta priča?

Pa tako je i onomad pričao o lošoj arhitekturi NT kernela, pa kako svako malo gleda BSOD..

A na kraju? Za probleme sa "ozbiljnom" mašinom (ozbiljna mašina koja pokazuje BSOD svakih 15 minuta?) je kriva - tranzicija u Srbiji.

Odvali glupost, pa onda krene da se vadi... :)
[ xtraya @ 08.09.2005. 23:56 ] @
Citat:
xtrayo...a gde si ti video da će MS da prodaje Monad??

I na koji ti bre sada cat misliš, o čemu pričaš?? Make sense man...

[Ovu poruku je menjao dwarf dana 08.09.2005. u 18:33 GMT+1]



kada kazem prodaje , mislim na pricu o prodavanju (jer cete gospodo Vi to platiti,ja sigurno necu) konzole (u sirem smislu), kao neceg sto je "eto dobro,i korisno",a to besprekorno funkcionise na *nixima vec decenijama...

dwarf,da li si koristio msdos,dr-dos i slicne OS-eve u vremenima 2-3-486ica (do 1995 godine)?
ako jesi onda znas o cemu pricam kada kazem cat.exe

ako nisi,samo ukratko...

jos tada daaavnih dana,je postojao lepi NON-MS utility koji je za razliku od odvratnog DIR /W prikazivao ceo direktorijum ,ali u bojama u zavisnosti od extenzije odredjenog fajla. mogao je da se podesava koliko i kako ce da se lista direktorijum (koje boje,koliko redova i slicno). svo vreme pricam da sam NA TO mislio iako se DEGEJS klan pravi blesav i ovoga puta, pa izvrce pricu. Da,video sam da u visti (hejj posle 15 godina) ima cat.exe ali nisam mislio na taj cat.exe :)

a sto se NON-TRANSITIONALnog degejsa tice, idi pogledaj da nema neki novi update da stavis na sajt.... e i ako nema (sto prosto nije moguce) mogao bi da linkujes ovu lepu sliku sto sam pastovao u proslom postu....a ako ni to nije moguce onda bi mogao istu sliku da istetoviras na sebi, cisto da budes besplatna reklama za BILLY & Co.
[ degojs @ 09.09.2005. 00:24 ] @
Izgleda da tebe retko ko razume :)

Po običaju, vadimo se.. :) "Lepi cat, u bojama.." hahahaha

Sad je i "mislio sam na priču o prodavanju.." LOL




[Ovu poruku je menjao degojs dana 09.09.2005. u 01:26 GMT+1]
[ bojan_bozovic @ 09.09.2005. 07:29 ] @
@xtraya

A nove verzije kernela? Nove verzije biblioteka? Nove verzije programa? Da ti imas sajt kao degojs mislim da ne bi ni bio u stanju da sve patchove i updateove stavis na sajt

"Programeri su zivi ljudi,
pa i oni seru
tu su braca komunalci
da za njima peru"

--- Bora Corba

Nisam li u pravu ovde?

MS placa neke ljude da prave service packove, pod *BSD FTP-u jes ceo novi sistem sa svim apdejtovima, a kako je na Linuxu sa malim milionom distribucija (treba izuzeti one velike doduse)? Koliko si siguran da je guru koji je napravio neku opskurnu distribuciju security expert?

[Ovu poruku je menjao bojan_bozovic dana 09.09.2005. u 08:40 GMT+1]
[ dwarf @ 09.09.2005. 07:54 ] @
Citat:
xtraya: kada kazem prodaje , mislim na pricu o prodavanju (jer cete gospodo Vi to platiti,ja sigurno necu) konzole (u sirem smislu), kao neceg sto je "eto dobro,i korisno",a to besprekorno funkcionise na *nixima vec decenijama...


Bolje ja nego Sundance...

Nešto kao što je Monad ne postoji na *nix sistemima već decenijama. Monad je OO shell a ne text shell. Razlika je veoma značajna, ali moraš malo da pročitaš. Preporučujem blogove autora Monada i svakako tima koji ga razvija. Nije uopšte ništa slično bash-u, recimo. Ne vidim zašto ti je teško da shvatipš ovu prostu činjenicu.

Citat:

dwarf,da li si koristio msdos,dr-dos i slicne OS-eve u vremenima 2-3-486ica (do 1995 godine)?
ako jesi onda znas o cemu pricam kada kazem cat.exe


Skratio sam pisanije. Dakle nisi lepo objasnio šta pitaš. Da, koristio sam DOS tada i sećam se da je postojala ekstenzija 4DOS, mada sam ti to već napisao, koja je radila baš to što ti tražiš. Stim što sam ja koristio drugačije alijase. Znam da je postojalo još mnogo sličnih ekstenzija za DOS, pa je moguće da je neka imala komandu cat koja lista direktorijume. To si morao da naglasiš. Poenta je da cat danas prikazuje fajlove i svaki put kada pomeneš "cat" svi misle na to. Opet, make sense man...Uostalom, tvoje pitanje ovime još više gubi na smislu. Dakle ti zameraš Windows-u što nema komandu koju je imala ekstenzija DOS-a iz vremena DOS-a 5.0...malo besmisleno.

Slatka ti le sličica inače, ali je trebalo da vidiš kako je Apple izgledao u to neko vreme...da ne pričam o raznim *nix frikovima sa Berklija.
[ Sundance @ 09.09.2005. 07:57 ] @
Citat:
no banana: ček ček, blackhatz theee phearless blackhetz? omg ovo vise nije smešno nego je tužno o kome se radi , prvo ventura pa sada i sundance ! :<


O čemu ti?

Jedino što je tužno je tvoj jadni OGL doomsaying na 5 stranica zato jer nisi bio u stanju shvatiti o čemu se u biti radi!

Citat:
xtraya: kada kazem prodaje , mislim na pricu o prodavanju (jer cete gospodo Vi to platiti,ja sigurno necu)


MSH je besplatan.

Citat:
konzole (u sirem smislu), kao neceg sto je "eto dobro,i korisno",a to besprekorno funkcionise na *nixima vec decenijama...


Imaš bash/ksh/zsh.... na windozima već odavno.

Čudi me samo što u onoj temi dole u vezi MSH nisi ni guknuo, već ti je jedini "argument" to što kao "MS otkriva shell", umjesto da se diviš što MSH ima 100 puta bogatiji type system i mogućnosti od svih shellova na linuxu skupa :)

Citat:
jos tada daaavnih dana,je postojao lepi NON-MS utility koji je za razliku od odvratnog DIR /W prikazivao ceo direktorijum ,ali u bojama u zavisnosti od extenzije odredjenog fajla. mogao je da se podesava koliko i kako ce da se lista direktorijum (koje boje,koliko redova i slicno). svo vreme pricam da sam NA TO mislio iako se DEGEJS klan pravi blesav i ovoga puta, pa izvrce pricu. Da,video sam da u visti (hejj posle 15 godina) ima cat.exe ali nisam mislio na taj cat.exe :)


Dakle po tebi je nepostojanje externog programa koji bi se ponašao kao neki šareni cirkus argument za loš CLI na windozima?

Pffff.
[ Sundance @ 09.09.2005. 08:06 ] @
Citat:
dwarf: Monad je OO shell a ne text shell. Razlika je veoma značajna, ali moraš malo da pročitaš.


Ne može on to razumjeti. On je jedan od onih koji ne razumiju zašto ljudi koriste "bloated" C++ kad se sve može u dobrom starom C-u, koji misle da je .NET "MS-ov proprietary interpretirani windows-only jezik" koji je "1000 puta sporiji i šupljiviji od dobrog starog C-a", koji misle da je "glupo što ps komanda u MSH (alias za get-process) lista objekte tipa System.Diagnostics.Process umjesto dobrog starog plain-texta", pa kad sljedeći put bude mentalno svršavao na neki svoj one-liner koji pipira između 10 ružnih nerazumljivih programčeta, svakog sa svojom sintaksom, i dogodi se da jedan u novijoj verziji promjeni samo redoslijed outputa, pa da svaki $2, postane $3, $3 postane $4...dok je to u MSH sve $_.ble...sjetit će se :)
[ caboom @ 09.09.2005. 08:54 ] @
Citat:
Sundance:
Imaš bash/ksh/zsh.... na windozima već odavno.


ovo me podseti na jedan nezaboravan momenat:

Citat:

Greg Sullivan, a Microsoft product manager (henceforth MPM), was holding forth on a forthcoming product that will provide Unix style scripting and shell services on NT for compatibility and to leverage UNIX expertise that moves to the NT platform. The product suite includes the MKS (Mortise Kern Systems) windowing Korn shell, a windowing PERL, and lots of goodies like awk, sed and grep. It actually fills a nice niche for which other products (like the MKS suite) have either been too highly priced or not well enough integrated.

An older man, probably mid-50s, stands up in the back of the room and asserts that Microsoft could have done better with their choice of Korn shell. He asks if they had considered others that are more compatible with existing UNIX versions of KSH.

The MPM said that the MKS shell was pretty compatible and should be able to run all UNIX scripts.

The questioner again asserted that the MKS shell was not very compatible and didn't do a lot of things right that are defined in the KSH language spec.

The MPM asserted again that the shell was pretty compatible and should work quite well.

This assertion and counter assertion went back and forth for a bit, when another fellow member of the audience announced to the MPM that the questioner was, in fact David Korn of AT&T (now Lucent) Bell Labs. (David Korn is the author of the Korn shell)


...
[ dwarf @ 09.09.2005. 08:56 ] @
Priceless.
[ neetzach @ 09.09.2005. 09:07 ] @
"Korn meets KoRn"

http://www.kornshell.com/fun/

[ smrz @ 09.09.2005. 09:27 ] @
Citat:

a o DEGEJSU i KOMPANIJI... UF.. shta reci ....

ugledajte se na ovu ekipu




Izlgedaju kao da im fale gitare :))

Jeste smešni su, a šta misliš kako ćeš ti da izgledaš klincima 2032.? A jel misliš da ćeš "vredeti" koliko i oni:

http://www.codinghorror.com/blog/archives/000363.html

radili ljudi u firmi koja je postala monstrum, i to su debelo naplatili. tako da uopšte nije loše ugledati se na njih (osim na onog jadnog narkomana).





[Ovu poruku je menjao smrz dana 09.09.2005. u 10:28 GMT+1]
[ xtraya @ 09.09.2005. 10:53 ] @
Citat:
radili ljudi u firmi koja je postala monstrum, i to su debelo naplatili. tako da uopšte nije loše ugledati se na njih (osim na onog jadnog narkomana).


hvala,nije sve u lovi...(sad ce da krene takav M$ trolling...)

kada bih birao da koristim nesto sto je free a radi posao,umesto neceg sto je skupo a delimicno mi radi posao, uvek bi izabrao ono prvo,ma koliko bilo tesko da se uklopim u koncept okruzenja... i iskreno konzola je keva, a ovi click-n-mouse admini samo neka rade kako rade i dalje

bojan:

Citat:
A nove verzije kernela? Nove verzije biblioteka? Nove verzije programa? Da ti imas sajt kao degojs mislim da ne bi ni bio u stanju da sve patchove i updateove stavis na sajt


imam sajt ali je u lokalu, u jednom veeeeliikooom wan-u, doduse ne smaram se sa problematikom M$-a na njemu ali ga svakako svakodnevno updejtujem, sto informacijama,sto sadrzajima,sto novim softverom....

mozda si ti mislio da degay`s ne moze da stigne sve announcemente da objavi? daaaa,u pravu si!
[ no banana @ 09.09.2005. 12:42 ] @
Sundance stfu, imas neko elementarno znanje i time se ponosno koristis svesno zbunujuci nas ostale, 40% tvojih bisera ja ne mogu niti zelim da procitam. So please guru instaliraj sebi neki distro i procitaj gomilu tih sorseva pa nam javi za greske koje si nasao. Do tada cuti i smrdi. doomsaying je reality ali ja kao lepo vaspitan unix geek nemam nameru da se natezem sa decom iz phearless blackhatza ovo ono i tako to...tuzno !

a sada malo humora: paperclip on vi editor
[ Reljam @ 09.09.2005. 17:14 ] @
@no banana
Ostao si nam duzan za ono objasnjenje o OpenGLu. Raspisali smo se na tri strane, lepo ti objasnili kako sve to izgleda sa programerske strane, a ti si onda nestao, poceo da vredjas ljude i promenio temu. To nije lepo. Da li i dalje mislis da je OpenGL standardan pored 354 (bukvalno) ekstenzije?

[Ovu poruku je menjao Reljam dana 09.09.2005. u 18:14 GMT+1]
[ no banana @ 09.09.2005. 18:37 ] @
Citat:
Reljam: @no banana
Ostao si nam duzan za ono objasnjenje o OpenGLu. Raspisali smo se na tri strane, lepo ti objasnili kako sve to izgleda sa programerske strane, a ti si onda nestao, poceo da vredjas ljude i promenio temu. To nije lepo. Da li i dalje mislis da je OpenGL standardan pored 354 (bukvalno) ekstenzije?

[Ovu poruku je menjao Reljam dana 09.09.2005. u 18:14 GMT+1]


jaoo Reljam nemoj samo vi da mi pricate (MS Devs) what is right and wrong, pokazali ste to svojim delima mali milion puta, iz pankerskih odela obukle se kravate pa se pricaju price . Personaly od multimedije mi je sasvim dovoljan system beep tu i tamo da mi skrene paznju nista vise. OGL nije standard na MS platformi a i kako bi to mogao da bude kad se u obzir uzme politika te kuce. Sad ces ti meni reci kako nije mogao da se uradi nativ support za Aero i OGL , mislim get real sa parama moze sve , sigurno to nece biti problem za game devs da killuju aero dok rade i testiraju engines , ali budi realan i sada pogledaj svoj desktop pa me reci da li teras nativ look iz win 98 ili ovo sada zeleno i _romanticno_ za XP. Kao sto sam rekao problema nema, win je _shared source_ momci iz 3dlabs ce videti code za aero i napisati drajver ... right?

Citat:
poceo da vredjas ljude i promenio temu


Btw da se samo na sekund vratim na Reljam TM what is right and wrong Justice System. Citas li ti ovaj thread od pocetka, kako ti je promakao napad na Bojana kao i mnoge druge ... ah da bratstvo i jedinsto TM.

Citat:
OpenGL standardan pored 354 (bukvalno) ekstenzije?


ne znam zasto je OGL sa svojih bukvalnih 354 ekstenzije los standard, ali sam poslao preveden u delovima email jednom OGL devu da se nacrta ovde i to cuje licno od tebe.

tamo vamo ovo ono ... as usual
-Out for today


[ dwarf @ 09.09.2005. 20:32 ] @
no banana, ti si troll čoveče, i to najgore vrste. Molim te da ili počneš normalno da komuniciraš ili pak da ne komuniciraš više uopšte. Ovako više nema smisla.
[ dr ZiDoo @ 09.09.2005. 22:50 ] @
Opušteno narode... nemojte da mora radi ključ. Vratite se na ovaj haox/virus. (kako želite)
[ bojan_bozovic @ 09.09.2005. 22:52 ] @
@drzidoo

Kljuc u ruke!
[ Sundance @ 10.09.2005. 10:38 ] @
Citat:
no banana: 40% tvojih bisera ja ne mogu niti zelim da procitam.


Pfff, za razliku od tebe, ja ne širim laži i FUD. Nađi gdje je nešto što sam rekao neistina, pa ćemo pričati, inače me poštedi sindroma lažnog autoriteta.

Citat:
So please guru instaliraj sebi neki distro i procitaj gomilu tih sorseva pa nam javi za greske koje si nasao.


Za gomilu lošeg lunix koda mi je stalo koliko je crno pod noktom.

Citat:
Do tada cuti i smrdi.


Što smo kulturni kad ostanemo bez argumenata? :)

Citat:
doomsaying je reality ali ja kao lepo vaspitan unix geek nemam nameru da se natezem sa decom iz phearless blackhatza ovo ono i tako to...tuzno !


Kakav reality bože sveti, većina tvoje rečenog o MS-ovoj namjeri da "uništi OpenGL" jest totalna glupost! OpenGL igrice u full-screen modu (npr. Doom3) će ići jednako brzo kao i prije nakon što instlira IHV (ati/nvidia/3dlabs) drivere i to je sve što je Joe Consumera briga :)

Što se tiće profi CAD/CAM ekipe, samo neka isključe Aero Glass ako žele 100% ubrzanje.

Inače, većina ovoga jest NAGAĐANJE, kako će to na samom kraju u RTM Visti biti implementirano nitko ne zna, možda se rutiranje kroz DX potpuno ukine. Pogle recimo ovo (ovaj lik je iz ATI-a):

http://groups.yahoo.com/group/opengl-gamedev-l/message/23827

Citat:

Since I was at the OpenGL BOF at SIGGRAPH where this was discussed, I would like
to clarify a bit of what was mentioned.

First, there were two current paths for OpenGL on Vista mentioned. The first one
is a DX wrapper, with its potential performance shortfalls and lack of extension
support. The second path was a traditional ICD which when activated would force
the desktop out of the compositing mode, but would allow performance and
extensions.

Second, 3DLabs, ATI, and NVIDIA all pledged that they were dedicated to work
with Microsoft to add the additional support necessary to make ICDs work
seamlessly with the rest of the OS. There was an open request to have developers
contact their Microsoft reps to express any concerns that they have over this.

Finally, this is all my personal take on the issue as an attendee at the BOF. I
think an unfortunate bit about the issue in that it gets quickly caught up in
FUD from all directions, which helps no one. With the current state of affairs,
you could possibly classify all of the following statements as true:

1. OpenGL support on Vista will run through a slow D3D wrapper.
2. OpenGL on Vista will not support the compositing desktop.
3. OpenGL will have support for the compositing desktop on Vista.
4. Vista will support high-performance OpenGL ICDs.

Obviously, they all need qualifiers, and are not simultaneously true. This
unfortunately makes it too easy to confuse developers. Please get the facts
straight and if you feel it will impact your products, make whatever Microsoft
contacts you have aware of your concern over the issue.

-Evan


Doomsaying, it is.
[ no banana @ 12.09.2005. 14:16 ] @
fiiijuu al ste zapenili za medalju. zatrpan sam ovih dana , sorry za delay. Sunni boy covek radi za ATI i izbegava FUD kao i Reljam izmedju ostalog. Procitaj dva puta qoute i videces da covek poziva na action:

Citat:
make whatever Microsoft
contacts you have aware of your concern over the issue.


ccc izostavio si essential part :

Citat:
Rhadamés Carmona wrote:
>
> Hey Guys
>
> OpenGL will be layered by directX in windows vista, so, opengl would be
> 50% slower... it really sux!!!... we have to do something.

That's not the worst part...

> * OpenGL on Windows will be fixed at a vanilla version of OpenGL 1.4
> * No extensions will be possible to expose future hardware innovations

At version 1.4, there are no GLSL shaders - and with no extensions,
they can't be added later.

The speed is irrelevent - it's just *useless* for any vaguely modern
application.


Izmedju ostalog sa Vistom zapravo dobijamo vise, na XP nam je uvaljen OGL1 a sada 1.4 . Thanks guys !! Neko nema balls da na market pusti 2.0 koji je boombastic. A kao sto vidis OGL bez svojih ekstenzija je useless, no i na to su mislili.... common sense. Nadam se da ih AutoDesk, Unigraphisc, CAD/CAM uopsteno pritisne da otvore Aero. Btw iz ovoga gube sve , samo se setite vremena kada je IE bukvalno slomio netscape, niti jedna nova verzija IE-a nije izasla sve do pojavljivanja firefoxa kada su se setili da napisu IE7. Isto ce da se desi sada, Microsoft ce da se opusti ( namerno ) kada slomi OGL i na racun stare tehnologije da uzme sto je vise moguce para, novi D3D ocekujte tamo 2015-te sve dok se ne napuni kasica prasica!