[ ciften @ 03.09.2005. 13:54 ] @
Ponekad kada gasim tv (program od kartice) restartuje mi se komp sam od sebe
i takodje ponekad kada ukljucim da se snima nesto sa tv-a .
Imam tv karticu kworld terminator sa philips-ovim cipom .
Unapred hvala.
[ Cileinteractiv @ 07.09.2005. 13:50 ] @
TV kartice inace cesto prave probleme i konflikte sa ostalim komponentama. Kod tebe je verovatno konflitk sa maticnom plocom, nije iskljuceno da terminator ne saradjuje bas najbolje sa nekim vrstama chipsetova na plocama itd... mada moze biti i nesto sasvim drugo, u svakom slucaju taj problem se jako tesko otklanja!
[ ciften @ 07.09.2005. 14:32 ] @
Nadao sam se da ce postojati neko drugo resenje sem gasenja preko task menadzera ali hvala u svakom slucaju.
[ ice cold @ 16.09.2005. 21:56 ] @
Ja imam ovu karticu vec 7-8 meseci i nista mi se od toga nije desavalo. Pre 2 nedelje je i moj cimer kupio istu takvu karticu i savrseno mu radi.
Nisam siguran za tu pricu o chip-setovima (ja imam i845d, a moj cimer kt400 i kartica super radi). Moguce da ti je program (quick tv) nestabilan zbog nekog konflikta u windows-u.
Probaj sa formatiranjem hdd-a.

[Ovu poruku je menjao ice cold dana 16.09.2005. u 22:57 GMT+1]
[ ciften @ 19.09.2005. 23:42 ] @
Pa ja sam mnogo puta do sada formatirao hard disk i reinstalirao i windows i quick tv i uvek se ponovljalo isto. Cak sam pokusao i neke druge drajvere i program od druga ali rezultat je bio isti. Stvarno nisam siguran sta je zato sam temu i postavio na forum.
[ ice cold @ 20.09.2005. 10:26 ] @
Onda skini neki drugi program za tv sa neta. Imas na www.tv-cards.com veliki izbor. Srecno.
[ Cileinteractiv @ 20.09.2005. 17:54 ] @
Steta! U pitanju je neki hardverski konflikt! Da li si probao da promenis PCI slot u kom je kartica ili eventualno da pogledas IRQ-ove, da tikartica nije na istom IRQ sa nekim drugim uredjajem, muzickom ili grafickom kartom npr!?
[ ciften @ 21.09.2005. 00:06 ] @
Zamenu u drugi pci slot sam pokusao jos i ranije i rezultat je bio isti. A sto se tice irq ja moram biti iskren da ne znam tacno sta je to.
[ Cileinteractiv @ 21.09.2005. 15:19 ] @
Kada si menjao slot, menja se i IRQ tako da verovatno i to nije resenje... Eventualno, vidi sa nekim ko to zna, cisto da pogleda da li je kartica na istom IRQ sa nekim drugim uredjajem, ako nije, onda vise nema ideja.