[ disko @ 04.09.2005. 13:39 ] @
Dobio sam adsl liniju preko sezama 256/64 ali sam dobio i jedan jako komplikovan usb modem za instalaciju na linux - u...

E sad.....
Da li mogu da kupim drugi modem koji kacim na mreznu a ne na usb........
Zvao sam i njih da pitam (podrska) ali mi je jedna devojka ljubazno rekla da NE ZNA...

Ovde sam pronasao post za instalaciju istog ali kod mene jednostavno nece....


Hvala unapred............

[ Milan Andjelkovic @ 04.09.2005. 13:44 ] @
Možeš da kupiš drugi naravno.
[ disko @ 04.09.2005. 13:54 ] @
Da ali necu na USB nego na mreznu :)
[ tdjokic @ 04.09.2005. 15:00 ] @
Prvo - mozes da trazis od Sezama Ethernet varijantu, tj. ono za mreznu karticu, nekima su davali, valjda uz minimalnu doplatu. Inace, ADSL je isti i za USB i za Ethernet, ali NIJE isti za obicnu, klasicnu telefonsku liniju i ISDN, pa zato obrati paznju ako kupujes da kupis odgovarajuci. To nisu znali ni mnogi prodavci na pocetku, valjda sada znaju. Primeri:

za ISDN:

D-Link DSL-360T (Ethernet ADSL Modem, annex B/ISDN) (broj 60 u oznaci znaci ISDN)

za obicnu:

D-Link DSL-300T Ethernet ADSL Modem 36.34 E (najniza cena), za obicne linije manje pisu, valjda su zauzeli taj stav da pisu samo za one koji su za ISDN. Ovaj je provereno za obicnu, ja ga imam i radi normalno. Cista oznaka - 300 - znaci obican modem, za obicnu liniju. Ovaj modem sam februara platio 60 E!

ovo bi trebalo da je ruter, sto mnogi preporucuju, a ima oba prikljucka - i USB i Ethernet:

D-Link DSL-302T/EU Cmb Eth/USB ADSL Modem AnnexA 41.21, mislim da se isplati dati 5 E vise. Broj 2 u oznaci oznacava ruter.

Vise podataka http://www.pcberza.co.yu/asp/p...asp?group=017&subgroup=006

Napomena: ove oznake - 300, 360, 302 vaze samo za D-Link modeme, inace oznaka Anex A i Anex B su univerzalne, vaze za sve modeme, svuda.

[Ovu poruku je menjao tdjokic dana 04.09.2005. u 16:02 GMT+1]
[ Milan BG @ 04.09.2005. 22:21 ] @
Možeš da dobiješ (iznajmiš) ruter sa 4 Ethernet porta (+ USB), uz jednokratnu doplatu od 1.200 din. Mnogo bolje rešenje od USB modema, ne samo za Linux.

Pretpostavljam da te devojka iz podrške nije razumela, traži ruter a ne modem, a ako slučajno opet bude problema, evo ti link na kome sve piše:
http://www.sezampro.yu/public/page/adslc_dod.asp