[ Veljko Manojlovic @ 07.09.2005. 00:04 ] @
Pitanje za vas iskusnije od mene u ovom poslu. Imam manju kolicinu novca na Rentacoder-u. Hteo bih da je podignem. Oni omogucavaju tri nacina isplata: preko PayPal, Western Union i Snail Mail Check. Sta mi preporucujete da odaberem s obzirom na sigurnost i mogucnost isplate u nasoj zemlji, velicinu provizije...? Znam da PayPal preporucuju za manje isplate, Western Union za vece, ali posto sam ovde na forumu procitao svasta o PayPal-u, u nedoumici sam.
Koji nacin vi koristite?
[ Mikky @ 07.09.2005. 15:23 ] @
Pitaj ih da li bi mogli da ti wire-transferuju novac na tvoj racun u banci. To ti je najeftiniji i najbezbedniji nacin, a video sam da su tu opciju ubacili za Indijce.
Inace ja sam 2 puta trebao da primim novac preko snail mail od njih, prvi put je stiglo sve ok a drugi put chek nikada nije stigao pa sam morao da im javim da ga poniste i posalju opet ali preko western uniona.
[ grujicd @ 14.09.2005. 13:23 ] @
Pre godinu dana kad sam zadnji put to radio samo je Western Union bio realna varijanta. Nije nikad bilo problema sa isplatom samo sto WU uzme solidan deo za sebe.
[ Milos Stojanovic @ 14.09.2005. 16:37 ] @
Citat:
Mikky: Pitaj ih da li bi mogli da ti wire-transferuju novac na tvoj racun u banci. To ti je najeftiniji i najbezbedniji nacin, a video sam da su tu opciju ubacili za Indijce.

A to je neka nezvanična metoda, pošto vidim da je nema na spisku ponuđenih? Koji su uslovi za taj wire-transfer novca? Treba da imam neki devizni račun?

Hvala unapred na odgovoru.
[ boccio @ 14.09.2005. 18:39 ] @
naravno. i onda im samo posaljes SWIFT ili IBAN (to ce vec banka da ti da)...
[ Mikky @ 14.09.2005. 20:39 ] @
Da nema je na spisku kao opcija za transfer novca, ali su je uveli pre par godina za indijce i mislim pakistance jer su im cekovi gotovo redovno nestajali. Mislim da treba direktno da ih kontaktiras na mail u vezi toga, mozda da spomenes kako je nas ptt nesiguran itd...
[ Milos Stojanovic @ 17.09.2005. 19:27 ] @
Kontaktirao i rekoše mi da nisu u mogućnosti da obezbede bilo kakve alternativne načine plaćanja, i da wire transfer tek planiraju da uvedu :(
[ electropioneer @ 18.09.2005. 13:03 ] @
I cek i Western Union ti rade posao.
WU dobijes u EUR (radi se konverzija iz $) cim ti jave da su poslali, a cek dizes u banci kad ti stigne postom (provizija oko 1.5%).

[Ovu poruku je menjao electropioneer dana 30.09.2005. u 19:03 GMT+1]
[ baja_yu @ 27.10.2005. 07:46 ] @
Pa zavisi kolika je suma. Cek je najjeftiniji, ali i najsporiji. Sto se tice naplate ceka, ne moras da brines, mozes da ga unovcis u (skoro) svakoj banci.
[ djdejan @ 29.06.2006. 19:12 ] @
I ja imam jedno pitanje.
Koliko dugo ste cekali da stigne cek?
Period od obracuna, do prijema ceka?