[ devet @ 09.09.2005. 11:52 ] @
Pozdrav svima,
Prije nego sto pocnem da objasnjevam stvari moram da istaknem da se ja u ovum tematiku uopste nerazumijem.
O cemu se radi, potrebno je izvrsiti primanje slike putem XML-a, koji je princip toga? O cemu se tacno tu radi, ja predpostavljam ali ne znam, evo isjecak iz e-mail-a kojeg sam dobio :

treba nam URL gdje bi nas server poslao XML-data fil. kad vas server primi fil i vi ste sigurni da je sve u redu ,vas server treba da odgovori nasem "data ok".
vazno je da "data ok" dodje kad ste sigurni da ste primili fil100% jer mi izbacujemo filove iz reda za transfer
Ja cu (kad se dogovorimo) poslati tebi fil(xsd) gdje mozes da vidis data strukturu i tipove.


svaki komentar je od pomoci,
thx svima
[ jablan @ 09.09.2005. 12:54 ] @
Premalo informacija si dao. Osim tipa fajla koji se prenosi, bitno je da znaš i metodu prenosa (HTTP POST, XMLRPC, web service...).
[ devet @ 09.09.2005. 15:32 ] @
ne znam zaista o kojoj metodi se radi kao sto rekoh ovo mi je totalna nepoznanica, ono sto mogu da dam je deo xml koda kog sam dobio kao primjer da vidim na sta to lici.....:

<?xml version="1.0" encoding="ISO-8859-1" ?>
- <sager>
- <sag sagstype="1" status="solgt">
<PDSKundeNr>6510</PDSKundeNr>
<ejendomsid>23355</ejendomsid>
<EjendomstypeKode>V</EjendomstypeKode>
<ejendomstype>Villa</ejendomstype>
<firmaid />
<sagsnr>200116HL</sagsnr>
<DomiSagsStatus>S</DomiSagsStatus>
<vejnavn>Turebyvej</vejnavn>
<vejnr>5</vejnr>
<vejsal />
<stednavn />
<postnr>4682</postnr>
<bynavn>Tureby</bynavn>
<kommunekode>259</kommunekode>
<byggeaar>0</byggeaar>
<ombyggetaar>0</ombyggetaar>
<boligareal>0</boligareal>
<garageareal>0</garageareal>
<BBRBoligareal>0</BBRBoligareal>
<carportareal>0</carportareal>
<kaelderareal />
<udhusareal>0</udhusareal>
<loftrumareal />
<altanareal />
<haveareal />
<grundareal>0</grundareal>
<vejareal>0</vejareal>
<tinglystareal>0</tinglystareal>
<bebyggetareal>0</bebyggetareal>
<antalvaerelser>0</antalvaerelser>
<antalstuer>0</antalstuer>
<antalrum>0</antalrum>
<etageplacering>0</etageplacering>
<etager>0</etager>
<etagertotal>0</etagertotal>
<kontantpris>0</kontantpris>

????

[ jablan @ 09.09.2005. 15:36 ] @
Citat:
devet: ????

Veruj mi da sam ja u većem rebusu od tebe.
[ devet @ 09.09.2005. 15:49 ] @
da je bar na engleskom nesto bih mozda i skuzio....ili bi mi neko mogao koliko toliko pomoci. Poslao sam im URL kao sto su i trazili e sada cemo da vidimo vijerovatno sutra ili u ponedjeljak bi trebao da bude izvrsen taj transfer, tu ce mi valjda postati i taj xsd fajl gde cu moci da vidim "data strukturu i tipove" ma sta god to znacilo.
Ovaj xml je vani postao strasno popularan i svi ga koriste navodno jako je praktican ali...nemam pojma, pretrazujem pokusavam negde nesto iscupati ali jos uvijek nista...