[ zorg @ 09.09.2005. 21:35 ] @
Sta raditi sa mrtvim pixelom na CCDu. Javio se (primetio sam ga) skoro, nakon 11 meseci upotrebe. Imam jos 1 mesec garancije. Jel to spada u garantne uslove ?
Mislim, meni ne smeta, vidi se samo u mracnim scenama... A i mislim da se cimanje oko "popravke" ne isplati (ono, nemam kameru par nedelja, a koristim je stalno...)
Cisto me zanima iskustvo drugih.
Poz!
[ -sfx- @ 15.09.2005. 15:16 ] @
A koja je kamera u pitanju?
[ Stefano @ 15.09.2005. 22:46 ] @
U svakom slucaju idi da das na reklamaciju.Po zakonu duzni su da ti poprave u roku od 45 dana.
[ zorg @ 16.09.2005. 19:20 ] @
Canon MVX 10i.
Zakon i nasa zemlja ne idu zajedno. I da urade za 45 dana, opet sam na gubitku 45 dana. I pitanje koji mentol ce da mi chachka po kameri, jer ne verujem da su toliko azurni da ce zbog dead pixela da je salju negde van zemlje...
Negde sam cuo da se par dead pixela mora tolerisati (kako na display, tako i na CCDu) zbog kao "kompexnog procesa proizvodnje" i ogromnog broja - 2.2 Mp). Mislim da se to "popravlja" softverski - remapiranjem pixela. Neverujem da bi menjali ceo CCD.
[ Stefano @ 18.09.2005. 11:20 ] @
Pa da remapirace ti pixele softwerski vredi pokusati.
[ mulaz @ 18.09.2005. 11:40 ] @
i jos uvek moraju da daju garanciju na svoj rad... ako ti je vrate zadnji dan garancije.. i ako crkne za dva dana.. a tebi ona glavna garancija ne vazui vise.. imas jos garanciju na njihovu popravku