[ synergetic @ 05.09.2002. 22:09 ] @
Pozdrav svima

Instalirao sam u XPu Serbian Latin i Cyrillic input language ("podrsku za tastaturu") i sve mi radi ok, samo ne mogu da resim jednu sitnicu u Office-u.

Da li je neko mozda uspeo da zameni one glupe navodnike (<<, >>) za obicne (" ") kada prebaci na Serbian Latin/Cyrillic language?
[ Trunks @ 06.09.2002. 00:37 ] @
Shift+2 (@).
Valjda na to misliš.
[ broker @ 07.09.2002. 10:32 ] @
Udjiu Wordu u Options, Auto Correct i sve poiskljucuj....
Konkretna opcija koja tebe davi je Raplace as you type Straight quotes with Smart quotes...


[ random @ 07.09.2002. 14:06 ] @
Možda nije loša fora staviti u AutoReplace da zamenjuje << sa ,, i >> sa ''. Ili napraviti mali makrojčić za to, pa ga pozivati ručno. Lepo bi bilo i kad bi Word dozvoljavao da izabereš kakve Smart Quotes hoćeš, ali čini mi se da to ne može?
[ synergetic @ 09.09.2002. 11:35 ] @
Shift+2 su navodnici na serbian tastaturi ali nije problem kucanje navodnika vec njihov izgled (<<Tekst>>). Nije mi jasno koja je pametna glava u majkrosoftu provalila da se u srbiji koriste takvi navodnici.

AutoCorrect/Smart quotes off mi je resio stvar najbolje.

Ako mi bas trebaju smart onda je najbolje ici na replace sto rece Random. Nisam nasao opciju promene izglede smart quotesa.
[ Tronic @ 21.02.2005. 20:16 ] @
Čini mi se da word dopušta "editiranje" popisa grešaka koje stadnardno ispravlja, npr. kao ove.