[ speedman @ 11.09.2005. 11:48 ] @
citam ja neki katalog sa samsungovim televizorima, i kod jednog modela pise da ima "PC ulaz(D-sub)" sto je to?. meni bi trebao TV koji ima ulaz za antenu, scart i ulaz za graficku, tj kabel koji vodi iz graficke u TV da ne bude gubitka slike kao kod obicnog tv-outa. dakle treba mi TV-monitor ili nesto slicno :)

vec god. dana se hebem da nadjem posten TV-out, ali nista.
probao sam sa GeForce 6600, Radeon 9800, Trust televiewer i svi su tesko PEEP


[Ovu poruku je menjao speedman dana 11.09.2005. u 12:48 GMT+1]
[ dragancesu @ 11.09.2005. 14:30 ] @
Mislim da trazis nemoguce, nema sanse da slika na TV bude kvalitetna kao na monitoru jer je princip prikaza slike drugaciji. Slika na TV je meksa, ali ima mnogo manje linija otprilike duplo nego solidan monitor.

Koji ti se od 100 MHz televizora ucinio najbolji?
[ speedman @ 11.09.2005. 14:54 ] @
samo da se zna da je to LCD TV, taj na kojem sam vidio "PC ulaz(D-sub)" i ima rezoluciju 1366x768 i HDTV ready je

Citat:
Mislim da trazis nemoguce, nema sanse da slika na TV bude kvalitetna kao na monitoru jer je princip prikaza slike drugaciji. Slika na TV je meksa, ali ima mnogo manje linija otprilike duplo nego solidan monitor.


mislim da bi jaci TV(citaj LCD, plasma) mogao podrzati sliku koju podrzava monitor, mora valjda postojati jaci TV od recimo monitora za 100EUR
ako postoji monitor koji moze podrzati sliku koju daje graficka, zasto ne-bi postojao TV koji je toliko jak i da pri tome moze podrzati manje zahtjevnu tehnologiju obicne antene, postoje HDTV televizori, zar ne?

a sto se tice obicnih televizora od 100 MHz nisam ih bas gledao, gledao sam uglavnom one skuplje od 1000EUR(LCD, plasma)

[Ovu poruku je menjao speedman dana 11.09.2005. u 15:55 GMT+1]
[ pctel @ 12.09.2005. 03:34 ] @
Cekaj, ne razumem zasto ne kupis monitor + TV BOX, kao svi normalni ljudi?
Ja imam ovaj:




[Ovu poruku je menjao pctel dana 12.09.2005. u 04:34 GMT+1]
[ dragancesu @ 12.09.2005. 07:24 ] @
@pctel, ne treba coveku to. Svaki TV ima tuner, njemu treba prikaz sa racunara na tv, mozda za kafic? Ako hoce gledati filmove onda je dobro resenje dvd player.
[ pctel @ 12.09.2005. 10:50 ] @
@dragancesu
Meni upravo nije jasno zbog cega je bolje imati televizor sa VGA ulazom nego monitor sa tunerom, mislim, zar to nije funkcionalno jedno isto? Ako ima neka bitna razlika zbog cega je jedno bolje od drugog onda je navedi, ja stvarno ne znam.
[ speedman @ 12.09.2005. 11:00 ] @
meni u biti treba dobar TV-out na grafickoj, posebnoj TV-out kartici, konverteru ili nescem cetvrtom

kupio sam original Windowse(Windows media centar 2005) i sada zelim da imam "media centar" tj. jedno racunalo kojim cu upravljati pomocu daljinskoga(kojega imam i radi sa tim windowsima), pustati divxe i dvde i sve to gledati na TV-u sa slikom kakva je kao na standalone dvd playeru. sve sto sam nabrojao radi super osim ovoga "gledati na TV-u sa slikom kakva je kao na standalone dvd playeru". probao sam prvo sa najjednostavnijim rijesenjem - grafickom karticom GeForce 6600, nisam bio zadovoljan pa sam probao sa Radeon 9800 za koju kazu da ima najbolji TV-out ali nije niti blizu standalone dvd playeru. zatim sam kupio 100 MHz TV Samsung i dobio sam malo bolju sliku ali jos uvijek daleko od kvalitete na standalone dvd playeru. onda sam kupio Trust televiewer http://www.trust.com/products/product.aspx?artnr=14135 za kojega svi kazu da je genijalan ali s njime je slika jos losija od graficke(tj njezinog tv-outa). tada sam puko i tjedan dana sam pretrazivao net da naidjem na ovo(neki lik na tvcards.com forumu mi je preporucio) http://www.sigmadesigns.com/products/xcard.htm ali ona moze samo dati sliku videa tj onoga sto pustim na bsplayeru ili power dvd-u, dakle ne moze prikazati windowse i desktop

dakle, zakljucak: nakon previse ulozenog novca, nisam nista postigao i jedino mi je rijesenje TV-monitor, osim ako sam jos neku pci tv-out karticu zaobisao :)

Citat:
Cekaj, ne razumem zasto ne kupis monitor + TV BOX, kao svi normalni ljudi?
Ja imam ovaj:


pctel ajd mi molim te objasni kakav je to tv-box i cemu to sluzi, da li moze dati sliku sa monitora, tj graficke na tv i ako moze, koja je kavaliteta
[ pctel @ 12.09.2005. 15:16 ] @
Moze, ali zaboravi. Ocigledno ne shvatas poentu - svaki televizor ma koliko dobar bio ne moze imati tako dobru sliku kao najobicniji prosecan monitor. O vrhunskim monitorima da i ne govorim. Znaci, hteo sam samo da ti ukazem na mogucnost da nateras monitor da bude televizor, umesto sto teras televizor da bude monitor. Dobio bi mnogo veci kvalitet za mnogo manje pare. Razlog je veca pa samim tim jeftinija proizvodnja monitora nego TV-a. Da, dobro sam rekao, ljudi danas gotovo da i ne kupuju televizore, prodaja monitora je mnogo veca. Osim toga, porezi i carine su u vecini drzava veci na televizore nego na monitore, jer je monitor pre svega sredstvo za rad i nauku a TV samo za zabavu pa se vise oporezuje. Zbog svega toga su proizvodjaci vise okrenuti ideji da omoguce kupcima da monitor uz dodatak male kutijice pretvore u dobar televizor, nego da im omoguce pretvaranje televizora u los monitor. Dodatak o kojem govorim kosta manje od 100 EUR-a i dodaje monitoru sve funkcije najboljih televizora - 100 Hz, sliku u slici, stereo... Sto se ulaza i izlaza tice, evo slike:

Za one koji ne znaju da napomenem, za gledanje TV-a na monitoru kompjuter nije potreban, ali postoji prikljucak za one koji ga koriste.

[Ovu poruku je menjao pctel dana 12.09.2005. u 16:17 GMT+1]
[ speedman @ 12.09.2005. 16:12 ] @
Citat:
Znaci, hteo sam samo da ti ukazem na mogucnost da nateras monitor da bude televizor, umesto sto teras televizor da bude monitor.


e pa da. :) to cu uciniti. jedini bed je sto su veci monitori puno skuplji od vecih televizora, no ako ce raditi, nije mi bed dati pare

daj mi molim te potpuni naziv tog tv-boxa i neki link
[ pctel @ 12.09.2005. 23:06 ] @
Evo link:
http://www.prolink.com.tw/chin...imedia/play%20tv%20box%203.htm
[ speedman @ 13.09.2005. 11:26 ] @
ajd mi pls posalji ime firme odakle si to kupio na PM, ne mogu nigdje naci
hvala