[ bojan_bozovic @ 11.09.2005. 21:34 ] @
Koliko je meni poznato, Microsoft je licencirao semplove od Rolanda za Windows XP i zato je MIDI rendering na XP izuzetnog kvaliteta u odnosu na Win9x ili neki drugi sistem.
Ajde vi koji pazite na ultrakvalitet kad pravite Master CDove odgovorite mi da li je to tu negde ili losije od pravog Sound Canvasa ili Virtual Sound Canvasa (96Kbit, 32bitni sempl, CD kvalitet je 44.1 Kbit, 16bitni sempl)
Bas me zanima, puno puta sam cuo pravi Sound Canvas na CDima, ali nemam kvalitetan sistem ovde nego ultrajeftine zvucnike tako da ne mogu nista da kazem
Konkretno je pitanje da li bih mogao da izrenderujem MIDI na Windowsu XP a da me u PGP RTS ne sutnu u dupe kad im odnesem CD

Imam jos jedno pitanje: da li je SB Audigu 2 + Sound Canvas (dakle ne EMU10K) dobro resenje za pro rabotu? Mozda SB X-Fi? Ili je bolje da se ne uzima SB uopste?

[Ovu poruku je menjao bojan_bozovic dana 11.09.2005. u 23:00 GMT+1]
[ ton_majstor @ 12.09.2005. 11:23 ] @
Zdravo, Bojane, odgovaraću ti preko citata:

Citat:
Koliko je meni poznato, Microsoft je licencirao semplove od Rolanda za Windows XP i zato je MIDI rendering na XP izuzetnog kvaliteta u odnosu na Win9x ili neki drugi sistem.


Upravo je to i problem. Nisu Rolandovi semplovi kraj sveta. Ima tu još proizvođača koji su ili isti ili još češće bolji od Rolanda po tom pitanju, ali to spada u domen ukusa. Inače, ja sam većinom radio sa Rolandima, tako da mi niko ne može prišiti da sam "Korgovac" ili "Yamaha-boy".

Set semplova "integrisanog" Rolanda ni izdaleka nije kvalitetan nekim skupljim od istog proizvođača. Za Win98 kapiram da i nije bilo neke takve varijante, to je bio simple GM-set samog MS-a, ili nekoga ko im je to uradio za male pare... ne sećam se više.

Citat:
Ajde vi koji pazite na ultrakvalitet kad pravite Master CDove odgovorite mi da li je to tu negde ili losije od pravog Sound Canvasa ili Virtual Sound Canvasa (96Kbit, 32bitni sempl, CD kvalitet je 44.1 Kbit, 16bitni sempl)


To nije NI PRINETI pravom Canvasu. Na svim platformama taj integrisani set zvuči tek da "zvuči". Znači, za puštanje MIDI-fajlova i slično. Nikakva ozbiljnija namera.

Citat:
Konkretno je pitanje da li bih mogao da izrenderujem MIDI na Windowsu XP a da me u PGP RTS ne sutnu u dupe kad im odnesem CD


Hoće, jer nemaju vremena da "zamišljaju" tvoj projekat. Znači, moraš uvek kod izdavača odneti ono najbolje što imaš. Nema tu mesta za rezervne varijante i keca u rukavu! Usput, kvalitet te neće proterati kroz njihovo "sito". Ako nemaš tamo vezu ili pare u džepu, trebaće ti MNOOOOGOOO sreće.

Citat:
da li je SB Audigu 2 + Sound Canvas (dakle ne EMU10K) dobro resenje za pro rabotu? Mozda SB X-Fi? Ili je bolje da se ne uzima SB uopste?


Ne. SB nije više stvar izbora. Canvas meni služi u studiju da učim đake MIDI-ju, ništa više. Virtuelni Canvas ili Hyper Canvas je s*****. Čak ni ne može da se radi sa njim.

Preporuka. M-Audio. Piši!

Pozdrav!
[ bojan_bozovic @ 12.09.2005. 23:36 ] @
Hvala!