[ define @ 11.09.2005. 22:15 ] @
Moze li mi neko reci nesto o ovom forumu, trenutno imam njega i phpbb na kompjuteru, ali me interesuje kakav je sa bagovima i da li sam sigurniji sa njim ili sa phpbb-om ukoliko ga redovno updatujem.
[ Nemanja Avramović @ 11.09.2005. 23:23 ] @
Verovatno je vb bolji (sigurniji), ali ja uvek koristim phpBB jer sam ga totalno izuchio (cak sam pisao modove za njega) i zato sto je besplatan! I ne, nije mi tesko da update-ujem 6-7 foruma kad izadje nova verzija :)
[ dinke @ 12.09.2005. 12:33 ] @
Jedina prednost phpbb-a u odnosu na vbulletin je cena (free). U svemu ostalom vbulletin je bolji, ukljucujuci i naravno sigurnost. Posle silnih problema koje je na polju security-a imao phpbb ja ga ne bih preporucio apsolutno nikome, ali opet, ako ti je potreban free forum i spreman si da pratis patcheve i da ga redovno update-ujes onda on moze biti opcija.
[ dado_k @ 12.09.2005. 19:54 ] @
samo najbolje phpBB ne dolazi u obzir osim naravno ako želiš da te sj*** ko god to poželi i sam znaš da za phpBB postoji XXX Exploita
[ bojan_bozovic @ 12.09.2005. 20:00 ] @
Postoji i xxx exploita za VB ili IPB, ali kako source nije dostupan javnosti to je sigurnije resenje, ako ne mislis naravno, PHPBB na patchujes i apdejtujes kadgod treba (a zasto to ne bi cinio, to je drugo pitanje). VB se meni vise svidja i ima neke cool cake koje nisu implementirane u PHPBB niti ima hakova koji to omogucavaju. Opet sa VB ili IPB dobijas sve, dok sa PHPBB dobijas samo osnovu koju mozes da nadogradis sa hakovima cak i do neceg sto je mozda bolje od VB ili IPB, ali uvek postoji mogucnost da ti hack odbije da radi, ili u malo neprijatnijem slucaju s*ebe bazu
VB instaliras i miran si.
Uostalom, pazi, za community ti treba SEO i aktivnost, a da li ces koristiti VB ili tForum kao [es] to je nebitno (vidis Gojko nije ukljucio avatare u tForumu pa sta? Ne verujem da mozes da uradis SEO i napravis forum poput [es], mada, ustvari, ko zna, a sigurno ti VB u tome nece pomoci )

[Ovu poruku je menjao bojan_bozovic dana 12.09.2005. u 21:04 GMT+1]
[ Nemanja Avramović @ 13.09.2005. 13:38 ] @
Citat:
dado_k: samo najbolje phpBB ne dolazi u obzir osim naravno ako želiš da te sj*** ko god to poželi i sam znaš da za phpBB postoji XXX Exploita


ajde nadji mi jedan za aktuelnu verziju (trenutno 2.0.17)
[ basic10 @ 13.09.2005. 18:09 ] @
[url]http://www.bhtech.org/forum/index.php[/url]
[ Mister Big Time @ 21.09.2005. 01:38 ] @
Ako imas para, bolji izbor ti je IPB nego vBulletin. Mada je i on dobar... zavisi koliki ti je community i koje su potrebe...
[ sale83 @ 21.09.2005. 05:44 ] @
Sto je FREE I bogu je Drago !!!
HPBB 2.0.17 je za sad odlicna opcija !!!

Sem toga dado_k Daj nam Exploit za 2.0.17 !!!!! Koliko ja znam Jos niko nije pronasao exploit za 2.0.17 !!!

Tako da PHPbb bi uzeo bez razmisljanja zato sto je FREE . I naravno ako redovano pratis dogadjaje i radis redovan Upgrade neces imati nikakvih problema !!

A ne dodje neko skine phpbb instalira i kasnije nevodi racuna o svome Forumu i kad mu neko srusi forum onda dodje i vice kako je PHPbb Sra** !! Misli da ce sve samo da se zakrpi " a dotle se hvali drustvu kako on ima forum na netu " .

I IPB i VB imaju xxx exploita ( dovojno ) iako kod nije javno dostupan svima !!!

Bez obzira sta god da uzmes kako opciju UVEK MORAS DA PRATIS RAZVOJ ISTOG !!!