[ jovanra @ 12.09.2005. 00:04 ] @
Molim za pomoc kako da ispravim los kvalitet boje i slike kada snimam u losem osvetljenju dali reflektor i koji
[ Misa_exclusive @ 12.09.2005. 16:03 ] @
Pa, nisi rekao da li ti osvetljenje treba za snimanje "za svaki dan", ili za rezirane scene. Ako ti treba za ovo drugo, onda ti treba kvalitetno (ne jako) svetlo.
Najbolja bi bila kombinacija "obicnih" reflektora sa halogenim sijalicama, i metal-halogenih reflektora koji imaju belo svetlo.
I ono glavno: svetlo, najcesce, treba da bude usmereno suprotno od objekta koji se snima, a da se sa druge strane svetla nalazi tzv. akceptor, koji prihvata svetlo, i blago ga usmerava prema objektu (za to bi ti bilo dovoljno neko belo platno, ili nesto slicno).
Ovo je najcesci tip rasvete za snimanje, a koristi se i onaj "direktni" kao sto sam na pocetku napomenuo, u zavisnosti od scenogafije i toga sto se snima.

Ovo sve sto sam naveo je za pluprofesionalnu/profesionalnu namenu, a ako ti treba za amatersko snimanje "gluposti", onda su ti dovoljne neonke jer one imaju "lepo" belo svetlo. A ako ti osvetljenje treba za eksterijer, onda se snadji nekao, uzmi neki "obican" reflektorcic na buvljaku.
To bi bilo to, ako ima neko nesto da doda - samo izvolte.
[ jovanra @ 06.10.2005. 22:01 ] @
hvala ti molose bas si mi pomogao
[ Misa_exclusive @ 07.10.2005. 21:07 ] @
Jel? A za koji slucaj?

PS
Ja nisam molos, nego Milos :)