[ Buffy @ 12.09.2005. 18:37 ] @
Ne davno sam instalirao HSF Conexant-ove driver-e za modom, i taman kad sam se ponadao da cu se po prvi put konektovati na net iz linux-a pojavio se problem.
Naime kppp detektuje modem i konektuje se na moj ISP(teol.net RS), ali kad kppp startuje pppd prikazuje se poruka Loging on to network.Ta poruka stoji sve dok ne istekne time out od 60 sekundi.Da li treba posebno konfigurisati kppp za moj provajder ili nisu driver-i dobri ili je neki treci problem u pitanju.
Unaprijed hvala
[ tdjokic @ 12.09.2005. 20:12 ] @
Kako imas podeseno u kppp IP adresu - treba da bude na Dynamic, to cesto zafrkava. Malo mi nije jasno ovo tvoje pitanje da li treba kppp da bude konfigurisan za tvog provajdera - tamo se normalno unesu oni podaci: naziv provajdera, tel.broj, tvoj user name, sifra. Neko kaze da treba posebno upisati DNS, mada sam ja to uvek imao na Automatski i radilo mi je (govorim u proslom vremenu jer ne koristim vise dial-up).
[ Buffy @ 12.09.2005. 21:47 ] @
Naravno, stavim osnovne informacije (u name, pass, domain name, dynamic ip...).
DNS mi je automatski, mada sam ga i manuelno podesavao,ali nece.
Da li bi pomoglo slanje komandi modemu:
EXPECTED i SEND.
Pozdrav!
p.s. U kakvoj se ja zabiti nalazim sumnjam da ce dial-up konekcija ikada izaci iz mode :(((
[ mmirilovic @ 13.09.2005. 12:20 ] @
Da li čuješ "pištanje" modema? Koja distribucija?
[ Buffy @ 13.09.2005. 12:34 ] @
Cujem pistanje modema.
Modem zavrsi "Dial 1433" i dodje do loging on to network gdje pokusava da podigne pppd, ali ne uspjeva.
Radi se o Slackware-u.
Pozdrav
[ Buffy @ 13.09.2005. 13:08 ] @
Evo konacno sam uspio da se prvi put konektujem sa linux-a :)
Podesio sam pppsetup i sve radi odlicno.
Pozdrav!
[ angeluss @ 13.09.2005. 13:36 ] @
pa u cemu je konkretno bio problem...???
[ Buffy @ 13.09.2005. 15:50 ] @
Ne znam ni ja sta je bio problem.
Uglavnom sam u pppsetup-u unio osnovne podatke o isp-u, ip dns server-a, user name, pass, telefonski broj...
I kad sam se sledeci pokusao konektovati preko kppp sve je bilo u redu.
[ J4k1 @ 14.09.2005. 17:03 ] @
Imao sam isti problem sa errorom pppd pri konektovanju, takodje slackware 10.1 a modem Intel536ep kada sam ga instalirao i sve normalno podesio nije hteo da radi, pokusao sam ponovo par puta da podesim pppsetup mada je proradio sa prvobitnom konfiguracijom :) ne bi skodilo ako neko zna il ima ideju u cemu je bio problem da posalje za ubuduce ako se ponovi :)