[ Woykhan @ 07.09.2002. 03:47 ] @
al ovaj put izgleda opako :-((((
na početku napomena: telefon nije moj, nego od druga, i hitno mu je potreban, stoga vas molim... Znate i sami kako ide :-(
Ovako: imao je na telefonu sw v05 i hteo je da mu ja ubacim v24. To sam i uradio, ali je posle toga bio zaključan, a ja rešio da ga "dekodiram" sa ZeeSiemensom G3... Ne pitajte zašto, ceo dan sam bio sjeban i nisam razmišljao... Efekat - naravno, crni kvadratić u vrhu ekrana... Onda sam u Zimensu x3x išao na CEE_Repair (štiklirano EE_FS) i telefon se vratio na staro stanje, v24 i zaključan. Pošto sam se tad već setio da Zee radi samo do v21 skinuo sam sa Landy-jeve strane bin (full flash) sa v05 i krenuo da ga ubacujem... I JOJ! Kad je došao do kraja (koji je btw pisao na 3EE000 adresi a u fajlu je poslednja 3FF_i_nešto) pisalo je "ending...", ekran je i dalje blinkao i tako u nedogled, 10ak min. Otkačio sam ga sa kabla i pošto je telefon i dalje treptao morao sam da mu izvadim bateriju. Pogađate: više ne daje _nikakve_ znake života... Ne može nikako da se upali, kad krenem opet fullflash piše waiting for ignition i onda tamo gde treba ja da pritisnem crveno stoji (iako ga ja naravno pritiskam)... SWUP, naravno, takođe neće ni da čuje...
Još jednom vas molim, dokažite sad ono "simens ne možeš ubiti sw putem".
Ja lično ne vidim kako ovo može da se reši jer svi programi za koje ja znam traže da se telefon prvo upali (bilo "interno", kratkim pritiskanjem crvenog, bilo bukvalno) a ovde je to nemoguće.
Izvinjavam se na verovatno malo konfuznom stilu, ali spava mi se, nervozan sam i sjebaniji od ovog telefona :-((((
[ Bad Habbit @ 07.09.2002. 08:34 ] @
Citat:
Još jednom vas molim, dokažite sad ono "simens ne možeš ubiti sw putem".

Ko to kaze? Ja sam dokazao licno da se upravo S35 MOZE ubiti SW putem.Ubio sam ga tako da ni jedan servis vise nije mogao da ga povrati.
[ Woykhan @ 07.09.2002. 12:35 ] @
Jebi ga, svi kažu.
Kako si ga ti upalio, pošto se sećam da je bilo nešto slično, nije hteo da se upali.
[ Bad Habbit @ 07.09.2002. 12:48 ] @
Nikako, nisam ga ni upalio a da koincidencija bude veca, pored toga sto se takodje raidlo o S35, to takodje i nije bio moj telefon, vec telefon mog ujaka tako da sam ubio telefon koji uopste nije moj.
Ja sam tada znao samo za cisto flash-ovanje putem swup-a i pokusavao sam sve moguce kombinacije i nista nije pomoglo. Posle je isao po svim mogucim servisima i svi ga zvanicno proglasili mrvtim. Sta je bio razlog to jos uvek ne znam. Ustvari znam sta sam pogresio, flashovao sam v21 sa v18 sto se nesme, ali koliko sada vidim iz ovih postova to nebi trebalo da bude razlog da se telefon potpuno ubije sto sam ja uradio. Telefon je sada posle ko zna koliko serivsa otisao u Austriju preko jednog coveka koji ce ga tamo odnesti u official siemens-ov servis pa ce oni pokusati da ga vrate u zive. Znaci moj ti je savet, ako si uradio to sto sam ja uspeo da uradim, skupljaj pare za NOVI S35
[ Woykhan @ 07.09.2002. 13:11 ] @
MatezYU

Citat:
Ja sam uspeo jednom tako da ga "zeznem" sto sam prvo umrtvio telefon... To mozes uraditi sa recimo ubacivanjem Hrvatskog jezika sa Martech-om (pod Win2000) pa kada telefon zariba totalno (nece da se pali ni nista ne pokazuje na ekranu) onda lepo pokrenes full flash v21 i program ce reci da nije pronasao nikoju verziju na telefonu i ti lepo kazes YES i primoraces program da ga flesuje.... Pisace nesto kao: nema odobrenja i na tvoju odgovornost flasujes.... bla bla....


Ovo sam prebacio iz jedne starije teme... I deluje mi kao da bi moglo da pomogne, jer telefon ne daje *nikakve* znak života (ne može da se upali, nema ni onaj kvadratić, kao da je izvađena baterija). Pitanje: sa kojim programom da pokrenem taj full flash (bilo koju verziju) jer svaki za koji ja znam/imam traži da pritisnem crveno (na šta telefon naravno ne reaguje).
Ajde leba ti pomaži.
[ Woykhan @ 07.09.2002. 13:22 ] @
Citat:
Bad Habbit:
Nikako, nisam ga ni upalio

Ma mora da ima način... Pa kako su ga onda upalili i ubacili nov sw ti likovi u servisu?
Jedino što bi meni trebalo je neki program koji flashuje a da ne treba da se pritiska ništa na telefonu... Zna li neko za tako nešto?
[ Bad Habbit @ 07.09.2002. 20:42 ] @
Pa pravo da ti kazem ni ne znam. U jednom od tih servisa neko je uspeo da nekako, ne znam kako, povrati software, ali to nista nije znacilo iz prosog razloga sto telefon NIKAKO nije mogao da nadje signal. Tako je i do dan danas ostalo i NIKO nije uspeo da provali zasto je to tako. Bilo je raznih komentara kako bi mogao da se promeni PROCESOR, pa da se promeni cela ploca i tako dalje ali to je sve u svemu neozbiljno bilo jer su to popravke koje su 100 DM i vise pa se neisplati to raditi, a i niko ne moze da garantuje da bi to resilo problem. Takodje su mi rekli i ako je to meni totalno nerealno da je prilikom pogresnog flashovanja doslo do PUCANJA jednog od lsojeva na ploci koja je iako jako tanka sastavljena iz 5-6 slojeva pa da je to razlog, a da je do toga doslo jer je kabl pustio jacu struju od dozvoljene sto je sve posledica pogresnog flsahovanja. E sada da li je to moguce ili ne ja ne znam. Ono sto znam je da je telefon mrtav, odnosno moze da se upali ali ne moze da nadje mrezu i znam da je to nastalo posle flashovanja. Sta je tacno i ne to stvarno vise ne znam posto su me totalno sludeli.
[ Woykhan @ 07.09.2002. 20:48 ] @
Da, da, sad te u potpunosti razumem :-(
Ali činjenica je da sw ipak MOŽE da se ubaci, samo još da provalim kako.
Doduše lik ga je već odneo u "servis".
[ MatezYU @ 07.09.2002. 21:38 ] @
Pa to je neverovatno!
Koja koincidencija!!!
I ja sam danas isto tako sjebo jedan m35. Bas na isti nacin kao i ti i ne mogu da ga vratim u zivot. Sto je najgore telefon nije moj nego drugaricin. Isto to, fleshovao sa v18 na v24 i telefon se zakljuca a posle otkljucavanja se pojavi crna tackica. Posle opet repair a on se zakljuca pa tako u krug... Mucim se ceo dan sa njime...
Kao prvo nemoj da se sekiras jer to moze da se popravi! Veruj mi!! Nista strasno!
Evo ti jedan dobar sajt gde mozes naci programe za popravku mrtvih siemens-a pa probaj... Inace meni se to vec desilo sa 2 telefona da sam ih tako zajebo, ali sam kasnije i uspeo nekako da ih vratim u zivot. Ovaj sada ne mogu, ali ne znam zasto... Pokusavacu jos pa cu ti javiti... Ako ti nekako uspes pre mene molim te javi mi se na mejl da znam sta da uradim... Isto tako vazi i za mene... Idem da gledam kosarku pa posle toga cu pokusati da uradim nesto i ako uspem javicu ti se!!!

Sajt:

http://www.legnicka.stream.pl/jacek/pliki/

Pogledaj pod Repair dead s35 solution!!!

Srecno!
[ legija @ 07.09.2002. 23:07 ] @
Jebiga, momci, vama je bas sve krenulo nizbrdo . . .

1. Napuniti bateriju n 100%
2. Ostaviti telefon bez baterije bar pola sata.
3. Starovati workshop, i upisati "repair.bin"
4. Otkljucati sa Zeesimens
5. Dalje mozete sta vam je volja.

Ako telefon ne reaguje na softwer, i power on taster, lako je moguce da je flash IC osteceno, tako da se to ne moze opraviti softwerski. Treba takodje znati da scaki telefon pojedinacno, ima u eepromu razlicite podatke vezane za kalibraciju -
kontrast, TX power, RX chanel, Battery state, etc . . . Znaci, nije sigurno da ce svaki telefon raditi sa bilo kojim eepromom.

Jos nesto, trebate znati da stvarno nije moguce "ubiti" telefon softwerom. Moze se dogoditi, kao sto se desilo Bad Habitu, da telefon nema mrezu, pokazuje da je prazna baterija, da ima izoblicen ton, ali to je vezano samo za kalibraciju, i ako imate mogucnost, morate probati vise eeproma. Ima jos jedna stvar - na CMS35 telefonima nije moguce iscitati eeprom bez greske , osim na verziji 05. Sve ostale verzije ili pokazu samo FFFF . . ., ili nekorektan sadrzaj. To je "Siemens revenge" svima onima koji se vole zajebavati . . .

Na mojoj stranici imate "repair.bin" za S35V05, pa ga mozete probati.

EDIT
Ah, da, zaboravih, imam i Hrvatski za S35, pa ako kome treba, neka se javi.
[ goran-g @ 08.09.2002. 02:43 ] @
POŠTO VIDIM DA SE SVI MUČITE SA SIMENSIMA CSM 35 IMAM PROGRAM KOJI SVE VAŠE PROBLEME REŠAVA PROSTO I TESTIRAN JE 100% NA SVIM MODELIMA CSM 35 NEBITNO KOJA JE VERZIJA MOGU VAM GA POSLATI
GORAN-G

[email protected]
[ Woykhan @ 08.09.2002. 02:45 ] @
MatezYU:

Citat:
Kao prvo nemoj da se sekiras jer to moze da se popravi! Veruj mi!! Nista strasno!

Znaš kako, to tvoje možda i nije, ali ovo moje mi se nikako ne sviđa...
Tebi bi bilo najbolje da potražiš način za unlock v24 fw-a.
Citat:
Inace meni se to vec desilo sa 2 telefona da sam ih tako zajebo, ali sam kasnije i uspeo nekako da ih vratim u zivot.

E to me zanima, kako si to uradio? Koliko sam shvatio, tebi telefon isto nije davao nikakve znake života (ništa na ekranu, ne reaguje na dugme za paljenje).
Citat:
Ako ti nekako uspes pre mene molim te javi mi se na mejl da znam sta da uradim...

Teško, odneo ga je ovaj lik već u "servis"...
Tamo su ga pitali otkud mu ideja da ubacuje v24 direktno sa v05, kao treba postupno po verzijama da ide... Ja već vidim koliko je sati...
Citat:
Idem da gledam kosarku pa posle toga cu pokusati da uradim nesto i ako uspem javicu ti se!!!

Bar smo pobedili :-))
[ Woykhan @ 08.09.2002. 02:47 ] @
legija:

Citat:
Jebiga, momci, vama je bas sve krenulo nizbrdo . . .

Eh... Izgleda... :-(
Citat:
1. Napuniti bateriju n 100%

Već bila...
Citat:
2. Ostaviti telefon bez baterije bar pola sata.

Ovde čisto informativno pitam zašto.
Citat:
3. Starovati workshop, i upisati "repair.bin"

E ovaj korak je problem (da nije lako bih ja ovo rešio). Da bi flashovanje počelo mora na telefonu da se pritisne crveno dugme a on na to ne reaguje...
Citat:
Ako telefon ne reaguje na softwer, i power on taster, lako je moguce da je flash IC osteceno, tako da se to ne moze opraviti softwerski.

Nego kako?
Citat:
Jos nesto, trebate znati da stvarno nije moguce "ubiti" telefon softwerom.

Ql, a šta sam ja onda uradio? :-)
Citat:
Ima jos jedna stvar - na CMS35 telefonima nije moguce iscitati eeprom bez greske , osim na verziji 05. Sve ostale verzije ili pokazu samo FFFF . . ., ili nekorektan sadrzaj. To je "Siemens revenge" svima onima koji se vole zajebavati . . .

Ovo baš i nije vezano za temu, ali nije ni tačno...
Ja sam lepo iščitao svoj kompletan flash, i posle ga vratio nazad, i sve ok radi, v24...
Jedino ako nisi mislio samo EEPROM?
Citat:
Na mojoj stranici imate "repair.bin" za S35V05, pa ga mozete probati.

Ma imam ja onaj sa Landyjeve stranice, al džabe mi kad ne mogu nikako da ga startujem...
[ Woykhan @ 08.09.2002. 02:50 ] @
Citat:
goran-g:
POŠTO VIDIM DA SE SVI MUČITE SA SIMENSIMA CSM 35 IMAM PROGRAM KOJI SVE VAŠE PROBLEME REŠAVA PROSTO I TESTIRAN JE 100% NA SVIM MODELIMA CSM 35 NEBITNO KOJA JE VERZIJA MOGU VAM GA POSLATI
GORAN-G

[email protected]

Ja ti poslao mail...
[ legija @ 08.09.2002. 03:23 ] @
@Vojkane . . .

Postoje situacje kada "boot loader" ili deo njegovog koda ostanu u RAM-u telefona. Iako boot loaderi imaju opcije "exit!" i "reboot", ukoliko se proces flesovanja ne dovrsi do kraja kako treba, nakon toga jednostavno nije moguce "butovati" telefon.
Dakle , rjesenje je da se skine baterija, te da napon koji se zadrzao u kondenzatorima padne na nulu.
Mislio sam na eeprom.
Kod tebe bi takodje moglo biti i problema sa tastaturom - ako si "silovao" crveni taster. Mozda si ga zakovao . . .
Probaj sledece:
Skini bateriju, klikni na "write flash" pa stavi bateriju. Ako je problem u tastaturi soft ce se konektovati na telefon.
Ako si bas puno "silovao" taster , moguce je i da se "razletovao" procesor. Matrica tastature je direktno spojena na procesor.

I, josjedno pitanjce, koji si workshop koristio ? Krekovani, ili sa emulatorom ?
[ Artz @ 08.09.2002. 03:42 ] @
Kasno opazih temu. Vidim da je vec u servisu.
Nista javi kad izadje sta su mu uradili, ako su uspeli da ga vrate u zivot.
Nadam se da ce sve ispasti ok.
[ Woykhan @ 08.09.2002. 04:35 ] @
Legija:

Citat:
Postoje situacje kada "boot loader" ili deo njegovog koda ostanu u RAM-u telefona. Iako boot loaderi imaju opcije "exit!" i "reboot", ukoliko se proces flesovanja ne dovrsi do kraja kako treba, nakon toga jednostavno nije moguce "butovati" telefon.

E pa izgleda da je sličan slučaj ovde... Kažem, treptao je ko blesav, čak i kad sam ga skinuo s kabla, morao sam bateriju da vadim.
Citat:
Dakle , rjesenje je da se skine baterija, te da napon koji se zadrzao u kondenzatorima padne na nulu.

I šta bi onda trebalo da se desi? Mislim, hoću li moći da upalim telefon (ili bar da pritisnem crveno da se startuje flash) posle toga?
Citat:
Kod tebe bi takodje moglo biti i problema sa tastaturom - ako si "silovao" crveni taster. Mozda si ga zakovao . . .
Probaj sledece:
Skini bateriju, klikni na "write flash" pa stavi bateriju. Ako je problem u tastaturi soft ce se konektovati na telefon.
Ako si bas puno "silovao" taster , moguce je i da se "razletovao" procesor. Matrica tastature je direktno spojena na procesor.

Mislim da nije ništa od ovoga, nisam baš toliki divljak :-) Normalno pritiskanje tastera, čak ga nisam ni nešto puno puta pritisnuo, video sam da nema svrhe.
Citat:
I, josjedno pitanjce, koji si workshop koristio ? Krekovani, ili sa emulatorom ?

E sad, ne znam tačno... Kad sam ga skidao (isto sa landy-jeve stranice) na linku je pisalo Ziemens x3x 1.22 cracked a program se startuje uz pomoć emulatora, znači prvo ono programče sa nekim (za mene) čudnim brojevima :-) pa tek onda glavni program.
[ Woykhan @ 08.09.2002. 04:37 ] @
Citat:
Artz:
Kasno opazih temu. Vidim da je vec u servisu.
Nista javi kad izadje sta su mu uradili, ako su uspeli da ga vrate u zivot.
Nadam se da ce sve ispasti ok.

Hvala, i ja se nadam, samo sumnjam da će oni tantuzi nešto uspeti da urade...
[ predrag78 @ 08.09.2002. 16:56 ] @
Unlocker za C/M/S 35 v24 vec odavno postoji na netu ali samo treba da se trazi tacnije na svetskim GSM forumima,unlock je veoma lako uraditi preko MAP fila i to sve za nekoliko sec.

pozdrav
[ Joker @ 08.09.2002. 20:18 ] @
Ako pre flešovanja telefon koji je na nekoj verziji manjoj od v21 otključate sa ZeeSiemensG3 onda i posle flešovanja na v24 on neće biti zaključan.
[ MatezYU @ 08.09.2002. 21:14 ] @


Ja sam uspeo oziveti m35i!!!

Otisao sam na opciju repair phone i stavio full flash verzije v05 a potom sam mu vratio stari IMEI i otkljucao ga. Posle toga sam snimio verziju v24 i sada sve radi super!!!

Ovo mi je treci telefon koji sam tako sjebo do sada ali sada znam kako da povratim u zivot bilo koji cms35... Ako ima neko problem neka mi se javi slobodno na [email protected]

Treba da se skine i repair file za cm35 ili s35... Posle se on komplet usnimi u telefon i sve ce da radi super...

Sta bi sa onim tvojim Woykane telefonom?!
[ Woykhan @ 08.09.2002. 21:48 ] @
Ništa, čeka se ponedeljak, tad će ovi likovi da zovu ovog iz servisa.
Ako ne uspeju, kako oživeti telefon koji ne reaguje na testere?
[ MatezYU @ 09.09.2002. 01:09 ] @
Koji imas kabel?!

Probaj u Zeemensu da stavis na 1.09 a ne na 1.05 posto ne reaguje na jedan od njih...
[ Woykhan @ 09.09.2002. 02:28 ] @
Pre nisam ništa menjao a reagovao je (tj uspeo sam da ga oživim) kad je bio sjeban ZeeSiemensom... Ja te stoti put pitam :-), kako si uspeo da oživiš one telefone koji nisu nikako mogli da se upale? Čini mi se da si rekao da si to 2x uradio...
[ MatezYU @ 09.09.2002. 11:21 ] @
Jeste uradio sam to i sada sa ovim telefonom!

3x!

Pogledaj moj sajt tamo sam detaljno opisao sta ti treba od softwarea i imas celo uputstvo!!!

Srecno

www.matezyu.da.ru
[ MatezYU @ 09.09.2002. 18:09 ] @
Legija, ajde molim te posalji mi hrvatski jezik za s35 ako imas na sledeci e-mail

[email protected]

i napisi mi za koju verziju software-a je to hrvatski!

Hvala unapred
[ Woykhan @ 09.09.2002. 18:41 ] @
Citat:
MatezYU:
Pogledaj moj sajt tamo sam detaljno opisao sta ti treba od softwarea i imas celo uputstvo!!!

Ah, ja sam ovde opako neshvaćen :-))
Ne može da se upali!!! Nikako! Ne vredi da pritiskam/držim crveno dugme, ne reaguje na to.
Ovo što si ti opisao je logičan postupak, al tako ne može da se uradi...
Kabl je ok, sve sam do sad radio sa njim.
[ Joker @ 09.09.2002. 20:24 ] @
Pa i netreba da se UPALI nego da se kratko pritisne taster za paljenje/ crveno dugme.
[ Woykhan @ 10.09.2002. 01:59 ] @
Citat:
Joker:
Pa i netreba da se UPALI nego da se kratko pritisne taster za paljenje/ crveno dugme.

Bukvalisto :-) Nje reagovao na to dugme uopšte.
Anyway, sredili su mu to u servisu /pojma nemam kako/, al dajte vi nastavite diskusiju za sledeće naraštaje :-)
[ srdjee @ 10.09.2002. 10:15 ] @
@MatezYU
nesto ti sajt ne radi dobro !
[ legija @ 11.09.2002. 01:17 ] @
Citat:
Woykhan:
Citat:
Joker:
Pa i netreba da se UPALI nego da se kratko pritisne taster za paljenje/ crveno dugme.

Bukvalisto :-) Nje reagovao na to dugme uopšte.
Anyway, sredili su mu to u servisu /pojma nemam kako/, al dajte vi nastavite diskusiju za sledeće naraštaje :-)

Rekoh li ja . . .
Koliko si PLATIO ? ? ?
Pa cemo lako znati sta si mu "sjebo" . . .
[ Woykhan @ 11.09.2002. 17:03 ] @
Citat:
legija:
Rekoh li ja . . .
Koliko si PLATIO ? ? ?
Pa cemo lako znati sta si mu "sjebo" . . .

Ništa :-))))
Lik poznaje te u servisu pa su mu to za dž uradili, iz čega ja zaključujem da ništa nije crklo, tj da nisu ništa menjali. Tako da me sad još više kopka kako su to sredili :-)
[ B security @ 02.08.2003. 10:50 ] @
dečki ako vam se desi crni kvadratic na displayu odite di je moj post na prvoj stranici ovog foruma i poskidajte programcice koji su tamo i procitajte dobro sta pise a na www.gsm-multifund.de mozete naci sve firmware za siemense npr.(od v05-v25 za siemens s 35i a sve updateove radite s swinswup32 )
i mobitel bi mogao proraditi pozdrav ovo znam iz iskustva jer sam martechom flashao hr.bin za s35 i malo ga stredio pa ga flashao na v25 i nema frke radi odlicno nisam morao dati 150 kuna za servis u zagrebu pozdrtav svima