[ vbr666 @ 12.09.2005. 21:01 ] @
Pozdrav!
Instalirao sam programcic za postavljanje slike sa web kamere na sajt. Zove se WebcamXP i mislim da je zbilja dobar. Podesio sam si vecinu opcija i namjestio sliku sa web kamere, podesio ip adresu i generirao kod za video prijenos. Kopirao sam kod u fajl index.html i zajedno sa fajlom winxp.swf ga poslao na sajt (http://www.angelfire.com/wy2/i_have_e-nough/). Problem je, naravno šta na sajtu nema slike. Ali kada sam offline pokrenuo index.html sa svog diska onda je sve ok i slika sa kamere je prikazana i sva radi ok.
Mislio sam da je Firefox nekako blokirao taj kod jer imam dodatke kao addblock ili ekstenziju za blokiranje skripti sa stranica, ali sam ih isključio i ništa. Pokušao sam i Internet Explorera ali opet ništa.
Ima li netko iskustva s tim i pogotovo s WebcamomXP?
[ MileG @ 13.09.2005. 09:30 ] @
http://www.elitesecurity.org/tema/112334/0#731958
[ vbr666 @ 13.09.2005. 12:22 ] @
tu sam temu vec vidio ali mi nije bas od pomoci jer nama konkretnih detalja.

Kad imam webcamxp.swf i index.html u istom folderu na disku i kad pokrenem index.html sa Firefoxom ili Iexplorerom sve sljaka ok (naravno uz uvjet da je webcamxp program pokrenut) i vidi se slika sa kamere. A kada doticna dva fajla preselim putem ftp-a na svoju internet stranicu na doticnu adresu onda ne radi (iako je webcamxp program pokrenut). Zasto ne radi?
[ MileG @ 13.09.2005. 14:06 ] @
Hmmm... ni ja nisam puno skontao iz onog tamo. Bilo bi dobro kad bi neko lijepo objasnio kako se to radi. Trenutno mi ne treba ali zvuci zanimljivo :o)
[ vbr666 @ 14.09.2005. 16:25 ] @
ok uspio sam rijesit sliku, a i chat sam si postavio. bio je problem u client tipu. dakle ide se na: options>http client type>mpeg streaming client (java) i problem rijesen. sljaka.
e sad kako namjestiti zvuk da se cuje? namjestio sam mikrofon kao snimac zvuka i namjestio sam kompresiju i postavke te kliknuo na "broadcast audio". Generirao sam kod za zvuk i ugradio taj kod u svoju stranicu. Kad se spojim na sajt pokaze se mali prozorcic za zvuk sa dva gumba: connect i close(ovaj je gumb disablean). Kad kliknem na connect nista se ne dogodi i nema zvuka. Ne mogu nikako skontati kako da posaljem zvuk na stranicu. Uspio sam sliku i chat jos samo zvuk. Molim pomoc!

Ovaj fajl koji sam prikacio pokazuje kako su mi namjestene opcije za broadcast, a onaj fajl uz gornji post kako su podesene opcije za audio.

[Ovu poruku je menjao vbr666 dana 14.09.2005. u 17:36 GMT+1]
[ vbr666 @ 15.09.2005. 14:58 ] @
Sad sam rijesio i zvuk. Ne znam tocno zasto sada radi, jer je sve namjesteno kako je i bilo. Samo sam resetirao postavke u programu i ponovo ih postavio. Sad radi sve. dunno why
[ milorad @ 24.11.2005. 17:08 ] @
vbr666, mozes li ako ti nije tesko ,da mi postavis ovakvu sliku za video postavke kako? i sta? gde? da podesim jer ne mogu nikako da dobijem sliku na mom sajtu imam neku web kameru dexxa i sve radu ok al kad treba da postavim na sajt onda nema nista samo onaj logo webcamxp
Hvala unapred
PS malo kasnim, al sta da se radi.
[ biiiliii @ 09.12.2005. 21:48 ] @
ako nisi i dalje resio problem javi se da to sredimo