[ alpha @ 08.09.2002. 13:21 ] @
Salute!
Igrom slucaja trenutno imam kod sebe jedan slatki mali iBook, preko kojeg idem na internet. Kako da ga umrezim sa PC-jem na kome je njinjdonjs XP? Sto se hardvera tice, imam i mreznu na pc-ju a i kabl za povezivanje. Zanima me dakle, sta kako da podesim da bi se ove dve masine videle... u helpovima za XP sa video da postoji neka komanda "macfile" za pristup apple-ovim drajvovima, ali da li se to odnosi na mrezne ili na prikljucene (tipa uzmem hard sa meka i spojim na pc, ako je to uopste moguce, ne razumem se dovoljno u mekove da zakljucim). Druga stvar, hteo bih to isto da uradim sa linux-om i istim tim iBookom. Koristim redhat 7.1, malo sam petljao i ceprkao po man-ovima, ali nikako da nadjem. Ne bih vas mucio da ne moram da iBook kroz koji dan vratim vlasniku, pa nemam bas vremena da sam sve pronadjem...
Alpha
PS naravno da iBook ima mreznu, to ne moram da kazem valjda?
[ MoHicAn @ 09.09.2002. 07:17 ] @
Pa kolko ja znam na mac-u imas program koji se zove appletalk sa kojim-e mozes da pristupis windows share-ovima
Po istom principu mozes i na linuxu da dignes sambu i da linuxu pristupas preko appletalk-a. Ne znam nacin da sa tih platformi pristupis mac-u.

Mada ja ti za mac<-->linux preporucujem da dignes ftp server na linuxu i da onda iz mac-a nekim ftp clientom pristupas linuxu.
[ B o j a n @ 09.09.2002. 10:33 ] @
Helou,

NetBIOS svi govore ... i Mac OS, i Windows, i Linux

Imas klijente za sve OS-e.

Simply as that.
[ alpha @ 09.09.2002. 12:59 ] @
...ako moze malo detaljnije o NetBios-u, ili uput na neki faq, bio bih zahvalan. E, sad, dalje, meni, cini mi se kao da na xp-u fnedostaje neki deo fajlova, moguce da ga nisam instalirao, jer mi macfile naredba ne funkcionise, win je ne prepoznaje... a sto se apple talka cini, nesto tu ne radi, jer apple ne vidi pc, iako je sve povezano...
[ B o j a n @ 10.09.2002. 11:52 ] @
rfc1001 keva.
i nesto mekanije ... click