[ dr ZiDoo @ 08.09.2002. 16:16 ] @
Pošto vidim kako su u zadnje vrijeme popularne teme o novom Slackwaru, da i ja nesto postuje.

Imo sam slack 8 dok sam naucio podesavati sve satro sam se, i sada sam instaliro 8.1 i samo da kažem da je pravi fin , ali imam i jedan problem. Imam TNT2 16Mb i monitor SyncMaster 551s koja mi sa 8.0 nije pravila problem, medjutim sada nesto ne ide kako treba.

Kada sam instaliro slack podesio sam grafiku sa nama nam dragim xfree86setup-om. Pokrenem X sve super rezolucija, boje sve divno krasno. Medjutim kada restrtujem komp, ilogujem se iz roota u usera slika se pokvari, ocu reci koda nista nisam podesavo!!!
E sada, tamo fino pise da se podešavanja upisala u konfiguracioni fajl, ali se on izgleda izbriše ili tako nešto.

Imal ko neki ljek za ovo?
[ tzeljko @ 08.09.2002. 18:52 ] @
udjes u konzolu kao root i kucas :
rm -rf /etc/X11/XF86Config*
zatim :
xf86config // i tu podesis sve sto ti treba.
zatim editujes /etc/X11/XF86Config i promenis tamo za Mouse protocol gde stoji PS/2 ti stavi IMPS/2 i jos ako imas jedan tockic na misu onda stavis ispod tih par opcija
Option "ZAxisMapping" "4 5"
sacuvas izmene, izadjes iz root-a, udjes kao user i kucas startx. Trebalo bi da radi ako si sve lepo podesio u configu.

ako ne bude radilo, javi i kazi tacno koji problem ti javlja.

Pozdrav
[ dr ZiDoo @ 08.09.2002. 20:03 ] @
ma nam ja sve to kako se konfigurise. Nisam bas toliko od juce. Znam ja i sta je XF86Config fajl, i za xf86config i za sve. Problem je u tome sto se sve super upise u taj fajl, al kada restrtujem sistem restratuje se i fajl!!! Kao da ima neki proces koji ga brise pri svakom fajlu!

Jednino ne znam sta ti znaci "ZAxisMapping" "4 5"
[ Illiron @ 08.09.2002. 22:26 ] @
zbog toga ti radi tockic na misu:)