[ Mina7 @ 14.09.2005. 07:41 ] @
Hi,

ja sam na poslu dobila gore navedeni dellov laptop, 2 dana je bio OK,a sad koma. Ima 1.7 GHz procesor i 512 RAM-a,ali ne uspijeva "radit" 2 stvari odjednom npr. ako kopiram file na USB Win player pocne stekat i na kraju sve "zaledi", pa ga moram ugasit fizicki, a CPU mu je 100% !? Prekontrolirala sa nema virusa ni programa koje vrti u pozadini sustava. Jeli u pitanju neki realni problem ili je stroj jednostavno smece??
[ eatmyshorts @ 14.09.2005. 11:08 ] @
A koja(e) tacno aplikacija(e) zauzimaju procesor?
[ Mina7 @ 14.09.2005. 13:14 ] @
Ma nijedna posebno odjednom blokira i pokaze da je zauzece 100%,a ne podignem ni jednu novu aplikaciju (npr. svira mi radio preko neta i odjednom pocne "trokirat" i to je to) Dobili smo jos 3 takva stroja,ali ljudi kazu da su OK,pa ne znam jesam bas ja neki pehist ili ?? E zadnja blokada je bila kad sam aktivirala Operu (koja je do sad na svim strojevima ispravno radila)
[ musicmaster @ 15.09.2005. 17:09 ] @
Ili je njegov hardver ili antivirus koji si koristila za skeniranje nije bash up to date.
Savet:
Skini nod32 antivirus preko Firefox-a ili nekog drugog browsera koji nece da koci.On je chini mi se u zadnje vreme,kao,naj-antivirus,zbog mnogo dobrih mogucnosti razotkrivanja nezeljenih spodoba od fajlova i procesa,pa cesh znati.A mozda je i neki iskusni kolega ili koleginica,malo svojim 'veshtinama'....krishom...nenamerno....neshto.....

Proveri takodje,u kom rezimu rada rade taj cd-rom i hdd.
Dali je to PIO ili DMA,ako je PIO mode onda je to razlog i vrlo lako je reshivo,a ako je u ultra dma modu onda zaista proprati moj savet.
[ Mina7 @ 16.09.2005. 07:34 ] @
Dobar dan

od antivirusa imamo Sophosa koji je stalno on line i nekoliko puta na dan skida update,tako da u to sumnjam ( a i ad-aware je sa zadnjim updatima).Od kolega nije nitko nista prckao jer se u to ne kuze.

Ja mislim da je stvar u hardware-u. Ono sa rezimom rada ne kuzim gdi da to pogledam??
[ JOJO847 @ 16.09.2005. 08:16 ] @
dessni klik na my computer -> properties -> hardware -> device manager -> IDE/ATA controllers -> desni klik na Primary IDE channael i Secondary......... ili kako već je kod tebe. Iako sam ja 90% uvjeren da je podeseno na DMA i da nije do toga.
Uostalom, ako se ne varam d810 ima SATA disk ( Intel 82801FBM Ultra
ATA Controller,isto ti se nalazi pod onime IDE/ATA/ATAPI contollers iako tamo nema sto za vidjeti )

Ovdje bi ti najbolje bilo da ti neki tehnicar u firmi pogleda jel hladjenje laptopa tj. njegovih komponenti ispravno ( vjerujem da je SIGURNO ) i onda se pozabaviti softverom.
Na nekim laptopima proc ode u slow mode radi stednje energije, pa se ljudima znala blesaviti Java virtual machine, puni newsi toga.
ps: D810 je dobar laptop, ima PCI-E,DDR2, velk'u rezoluciju....


[Ovu poruku je menjao JOJO847 dana 16.09.2005. u 09:47 GMT+1]
[ Mina7 @ 16.09.2005. 10:40 ] @
Nista stroj je ok ali je nesto sa programskim dijelom koma . Danas je u procesima bilo 100% zauzeca,a NIJEDNA aplikacija nije radila tj. nista nije radili nista nisam otvorila . Jedav sam uspjela prebacit i sprzit podatke i sad idem formatirat disk.
[ JOJO847 @ 16.09.2005. 11:38 ] @
pazi dal imas sve drajvere !
[ Mina7 @ 16.09.2005. 13:42 ] @
Hi,

stroj reinstaliran za sad OK