[ Bo Shuda @ 14.09.2005. 10:59 ] @


prvo svih pozdravljam na forumu...........

nalazim se na turning point u zivotu (34g), i cijeli se zivot bavim informatikom ali nisam imao prilike i mogucnosti zavrsiti fakultet i dobiti diplomu za ovu granu.

sad, ono sto me zanima je : pljunuti lovu za MCSE, ili IBM ACE, ili neki drugi tecaj koji se upisuje u radnu knjizicu (domaci), ili sto


kako poceti ???


zahvalan sam svima koji se osvrnu na post.............
[ AleksandarNS @ 15.09.2005. 00:54 ] @
MCSE je samo certifikat koji se moze (ne bukvalno ali skoro) dobiti jednostavnim bubanjem testkingova napamet (sada to pokushavaju da izmene, ali ne znam koliko uspeshno). bitno je da ti znash materiju. imash li iskustva u win mrezama?
[ igor-ch @ 16.09.2005. 10:28 ] @
Kombinuj Testkingove, tvoje vec prakticno znanje i malkice bubanja iz knjiga i uspeh ti je zagarantovan tj. sticices do mcsa-mcse bez problema.

[ Bo Shuda @ 16.09.2005. 13:37 ] @
ne, jako malo imam iskustva s mrezama, al sam spreman poceti, i jos da pitam ima li ko iskustva s IBM ACE usavrsavanjem........



hvala na prijasnjim i buducim odgovorima.........
[ Branko Santo @ 17.09.2005. 20:14 ] @
Pa pazi ovako je pikiram isto na MCSE ali iz drugog ugla,

racunam da kada to polozim (za oko godinu dana) polozim i MCT tj trener, i da budem predavac,

1. Iznajmljivanje prostora je oko 300eura stan sa troskovima za tako neku skolu (moglo bi i manje)
2. Mozes za pocetak sam da radis i da se dogovoris sa jos nekim MCP da ga prijavis na minimalac kako bi bio MC Partner
3. Za kompjutere treba ako idu na leasing ili kredit oko 30tak eura po komadu mesecno
4. Prosecan kurs MCSA, MCSE itd su svi preko 1.000e i traju oko 2 meseca

Sto vodi da sa oko 5 musterija svaka dva meseca mozes da isplatis sve i da ti ostane oko 1.000 eurica :)

Eh sad treba naci 5 musterija svaka dva meseca :)


P.S. Naravno treba se izbekeljiti par tauzendki ojra na pocetku :)

[Ovu poruku je menjao long_strider dana 17.09.2005. u 21:15 GMT+1]
[ Bo Shuda @ 20.09.2005. 20:52 ] @
nije ni to lose ali di cu ja u Zadru naci svaka dva mjeseca toliko ljudi.............. :)


ne znam sto, ali znam da se moram u to dati pa sto bilo da bilo....




btw bilo koja je sugestija dobrodosla....................
[ AleksandarNS @ 24.09.2005. 20:16 ] @
a kako uopshte zadar stoji sa potraznjom MS certifikovanih ljudi? koliko je uopshte zastupljen MS u odnosu na Linux u firmama?
[ majstor01 @ 25.09.2005. 19:30 ] @
Zdravo

Moj stav o tome je jednostavan. Sa 34 godine, nemas mnogo vise vremena za nove pocetke. Ono sto zapocnes sada moras da isteras do kraja ma koliko vremena to trazilo, i koliko bilo tesko.

Lako nije, brzo nije. Trebace ti bar 3-4 godine za osetiti, ali sigurno jeste. Zapravno najsigurnije zanimanje u buducnosti.

O sertifikatu. Ja imam puno pravo da pricam o njima, jer imam gotovo sve Microsoft sertifikate koje postoje (MCP, MCSA 2000/2003, MCSE 2000/2003, MCDBA, MCAD .NET, MCSD .NET). Naravno i kompletno pratece znanje. Po mojim predhodnim poslovima i zaposlenje, mogu ti reci sledece. Sertifikat ti je kljuc da te neko zapazi, i da stekne primarno misljenje o tebi. Gde je bitan? Dva potpuno ista strucnjaka, jedan sa i jedan bez sertifikata, kotiraju se razlicito kod poslodavca. Plus sto firma ima koristi od MCP-a u sebi. Kod apliciranja na posao takodje.
Ali ima vrednost, samo ako je u skladu sa znanjem...

Ispite polazi, stekni zvanje, paralelno uci i praktikuj. Budi istrajan, i ne obeshrabruj se. Vreme u saradnji sa radom, je magicni stapic. Sigurno ces uspeti.

Ako krenes, idi do kraja....

Pozdrav.
Majstor
[ Bo Shuda @ 12.10.2005. 19:17 ] @
hvala na pozitivnom stavu..............


mislim da cu se odluciti za MCSA, pa kud puklo da puklo........



hvala svima na odgovorima
[ Binary Mind @ 27.10.2005. 16:15 ] @
Ja se slazem sa majstorom01. Kombinovanje onoga sto ces nauciti bubanjem i prakticnim radom ces stici do znanja sto ti je potrebno za diplomu koju zelis, ali ako ti je znanje skromno u ovom trenutku kao sto jeste prvo probaj da polozis neki ispit za neki sertifikat koji ce opravdati znanje koje vec imas. Tako sam ja poceo. Prvo sam se godinama bavio servisom racunara. Onda sam odlucio da polozim CompTIA A+ ispite kojima sam dokazo svoje znanje iz oblasti kompjuterskog hardvera i servisa racunara. Radio sam vec kao sistem i network administrator pa cu sada kroz koju nedelju da polazem CompTIA Network+ ispit za network administratore. Sa ta 2 ispita mogu da idem dalje ka Microsoft-u (to je vec jedan izborni ispit za MCSA) i ka Cisku (priznaju Network+ kao deo programa za CCNA) a kasnije kada budem odlucio da polazem CompTIA Server+ ispit za koji takodje vec posedujem odredjeno znanje i iskustvo otvaraju mi se vrata za HP i IBM. U stvari sve zavisi od toga sta te interesuje. Treba samo da budes istrajan, da znas sta hoces to jest kojim putem zelis da ides i sigurno ces uspeti.
[ Ka2 @ 03.11.2005. 00:17 ] @
Kakvi su ti to CompTIA kursevi?

Molim te mi reci nesto o tom kursu o hardveru jer me on jako zanima, mnogo volim hardver i voleo bih da radim u nekoj firmi nesto vezano za hardver, na primer da budem serviser.

Reci mi sve o tome!


Hvala!
[ Binary Mind @ 05.11.2005. 02:51 ] @
CompTIA kursevi su dobri, i internacionalno priznati a obuhvataju dosta toga iz oblasti IT-a. Konkretno A+ je osnovni kurs za servisere racunara. Vise o CompTIA kursevima mozes saznati ovde. Posto kod nas u trening centrima A+ uglavnom kratko traje (5-6 dana) na kursu neces mnogo toga prakticnog nauciti ako nemas prethodnog predznanja sto je velika prednost. Prakticno za tih 5-6 dana instruktor ce uglavnom da prica o stvarima koje su najbitnije da bi se ispit polozio i mozda cete rasklopiti 1-2 racunara . Ja na primer necu ni da idem na Network+ koga planiram sto skorije da prijavim jer ne znam sta mogu da naucim za 6 dana sto vec ne znam, a ono sto ne znam cu da nabubam jer imam dosta literature o mrezama. Takodje velika prednost je znanje engleskog jezika jer se ispit polaze na engleskom.