[ steva75 @ 14.09.2005. 11:32 ] @
u zadnje vreme je sve veci broj ovih telefona koji su dekodirani preko sst toola i test tacke sto stvara problem kod ubacivanja srpskog.Da li postoji neko resenje za ovo ili jedino flesovanje preko sst za flesom koji ima srpski
pozdrav
[ daso1 @ 14.09.2005. 11:47 ] @
Zar nece pokrenuti flashanje ako swup pokrenes sa upaljenim telefonom? Samo nemoj stavljati onu kvacicu Pre-Check.

[Ovu poruku je menjao daso1 dana 14.09.2005. u 12:50 GMT+1]
[ steva75 @ 14.09.2005. 12:11 ] @
ma sve sam probao ali nece nikako
pozdrav
[ zokab123 @ 14.09.2005. 13:43 ] @
mislim da je sigurnije i krace sa SST da ubacis srpski nego sa SWUP_om,skoro sam negde naleteo na forum gde se neko zalio da je na nekom procentu flashovanja stao i tel je bio mrtav,
[ damko @ 14.09.2005. 13:49 ] @
problem je sto posle sst i test pointa nemozes ubaciti sa swupom jezik u telefon-zasto ne znam? ali znam da sam ubio tako 2-3 komada jos dok nije bilo solucije sa sst-om da upise full flash,jednostavno swup krene i stane na 3 ili 4 %.????Jedino je moguce prije rezanja test pointa sa swupom upisati jezik.E sad su izbacili update za upis flesha pa je bolje sa sst-om upisati samo jezicki dio flesha ili fullflash.
[ smileGSM @ 14.09.2005. 17:03 ] @
ja sam ih dosad uradio dosta sa winswupom,bez ijednog problema.stiklirani pre i post check,ugasen telefon kratko NO i nijedan nije odbio update...ne verujem da ni jedan nije bio dekodiran sst-om,s obzirom da su prvi izbacili resenje.cak i ukoliko stane u sred flesa samo ponovite postupak sa punom baterijom,100% prolazi
[ servishalo @ 14.09.2005. 17:15 ] @
ContrastTool x55(ili EepromTool)-Service Mode(raskacite telefon sa kabla tako da Service mode ostane aktivan i vidljiv na display-u telefona)
WinSwup(nista cekirano!)-telefon na kabal-Start
Provereno. Pozdrav
p.s. Ovaj trik mozete koristiti i kod drugih Siemens telefona sa odsecenim TP.
[ brkicn @ 14.09.2005. 21:16 ] @
Ja sam pre par dana ubacio srpski u a70 sa winswupom i nikakvih problema nije bilo!
[ servishalo @ 14.09.2005. 21:22 ] @
I ja sam u 72 a onda 3 kom "krepala" na WinSwup-u.
[ brkicn @ 14.09.2005. 21:53 ] @
E jebaga u ovo moje malo mesto retko donose taj model na servis! Pozdrav!
[ drgrga @ 14.09.2005. 23:24 ] @
Citat:
servishalo: I ja sam u 72 a onda 3 kom "krepala" na WinSwup-u.



Jesi li ih uradio na tu foru sto kazes,sa ubacivanjem u service mode pa opet Swup ili fullflash ?

Ne znam kad tako stane na swupu na pola,kako uopste ga uterati u service mode kad je u tom slucaju totalno muerte ?
[ damko @ 15.09.2005. 06:51 ] @
Kolega smileGsm
"cak i ukoliko stane u sred flesa samo ponovite postupak sa punom baterijom,100% prolazi " ??
mislim da ovo nema smisla sto si napisao jer je telefon mrtav kad stane sa upisom flesha na bilo kojem postotku,winswup ne pomaze onda,samo full flesh.
Pozdrav!
[ novack2 @ 15.09.2005. 07:29 ] @
Citat:
servishalo: ContrastTool x55(ili EepromTool)-Service Mode(raskacite telefon sa kabla tako da Service mode ostane aktivan i vidljiv na display-u telefona)
WinSwup(nista cekirano!)-telefon na kabal-Start
Provereno. Pozdrav
p.s. Ovaj trik mozete koristiti i kod drugih Siemens telefona sa odsecenim TP.



@servishalo - znači li to da bi se tako telefon mogao i dekodirati bez otvaranjanpr. A70sa Contrast Toolom ubacim u Service Mode, poslije ga nakačim na Martecha i napravim direkt unlock? Imam TP adaptere, ali me jednostavno već mrzi otvarati i šwajsati po onom limu kao da sam u brodogradilištu.:))
[ smileGSM @ 15.09.2005. 10:39 ] @
ima smisla,probaj...to radi ako preskocis precheck,i das mu inicijalizaciju i ako je fles chip na telefonu ispravan
[ damko @ 15.09.2005. 10:46 ] @
U tome i jeste stvar sto sam probao na ovim telefonima koji su mi "pali" na swupu,jedino je fullflash pomogao nista vise.Imao sam 3kom. do sada i kad stane na swupu nema teroije da ponovo krene.To je slucaj sa a70 sa drugim siemensima nisam imao ovih problema.
[ servishalo @ 15.09.2005. 10:48 ] @
Za sve koje zanima:
Ne, nije moguce odraditi dekodiranje A70 bez secenja TP ili TP adaptera by Martech!
Ne, posle "crkavanja" na WinSwup-u nemozete ga povratiti WinSwup-om. Jedina opcija je Full flash SST-om ili Martech-om(ni meni nije bilo jasno, a ni sada nije, kako dolazi do ostecenja na boot-u koristeci WinSwup, ali tako je!)
Ne, nepostoji free resenje(i mislim da nece ni biti, bar ne uskoro!) za unlock A70, A75, i AX75.
Pozdrav svima.
[ damko @ 15.09.2005. 14:06 ] @
""Ne, posle "crkavanja" na WinSwup-u nemozete ga povratiti WinSwup-om""

Pa o tome ja i govorim cijelo vrijeme al eto...............neke kolege tvrde suprotno-izgleda je magija u pitanju.....?
Pozdrav!