[ RMAN @ 14.09.2005. 20:34 ] @
Kao prvo apsolutni sam pocetnik sto se tice Linux-a.
Kao drugo interesuje me kako da instaliram modem.
Instalirao sam Knoppix na hard ali ne mogu da provalim kako da instaliram modem.
Interesuju me instalacija i podesavanja.
[ Boe @ 14.09.2005. 20:51 ] @
kao prvo moras da znas koji label ima tvoj modem (marka i tip) pa onda upises lijepo u google i stisnes "search" (npr. creatix+linux)!
sto se tice postupka instalacije i to pise u internetu odnosno u nekoj linux knjizi, sve zavisi od distribucije. ako budes imao srece nacices deb paket pa upises dpkg -i *.deb

[Ovu poruku je menjao Boe dana 14.09.2005. u 21:53 GMT+1]
[ tdjokic @ 14.09.2005. 21:13 ] @
Na sajtu iz mog potpisa imas mnogo o tome.

Generalno, postoje hardverski i ne-hardverski modemi. Najpoznatiji hardverski su eksterni, seriski i za njih ti ne trebaju nikakavi drajveri (osim ako nije ono "sekretarica" i slicne stvari, ali o tome ovog trenutka ne govorimo) ni za Windows, ni Linux. Postoje i PCI hardverski i kod nas su toliko retki da je steta da o tome pricamo - ako si ti slucajno jedan od srecnika koji to ima, nece biti problema. Hardverski modemi, uprosceno govoreci, imaju 3 funkcije: povezivanje sa centralom, digitalnu obradu signala (DSP) i nekakvo kontrolisanje necega ("controler).

Ne-hardverski modemi postoje kao "softverski", koji imaju samo jednu funkciju, povezivanje sa centralom, sve ostale stvari odradjuje racunar i kao "hardverski" - taj pogresni izraz se mnogo odomacio, tako da pojedini proizvodjaci iz sveta to pisu krupnim slovima na kutiju proizvoda, bez ikakvog srama i pardona - ti modemi imaju 2 funkicije: povezivanje sa centralom i digitalnu obradu signala a NEMAJU onaj kontroler, koji tamo nesto kontrolise, pa ga posteni ljudi (proizvodjaci, prodavci) cesto zovu i "bez kontrolera" = controlerless.

Za USB ne znam tacno kakvi su, da li su cisti softverski ili ovi lazni "hardverski", uglavnom hardverski garantovano nisu.

Da bi modem radio treba mu drajver. Za mnoge modeme drajvera za Linux nema i nikad nece biti, jer su ti modemi vec toliko zastareli da se ne isplati nikome da ih pise. Za neke ima, cak ih pisu i sami proizvojdaci - Intel, SmartLink. Zavisi kakav modem imas, ako postoji drajver, ima nade da ga instaliras, mada tu po nekad treba jos po nesto da se uklopi.
[ RMAN @ 14.09.2005. 21:24 ] @
Imam Intel(R) 536EP V.92 Modem-hardverski.
[ Boe @ 14.09.2005. 22:05 ] @
evo: http://downloadfinder.intel.co...uctID=977&OSFullName=Linux*&lang=eng&strOSs=39&submit=Go%21

[Ovu poruku je menjao Boe dana 14.09.2005. u 23:06 GMT+1]
[ RMAN @ 14.09.2005. 22:06 ] @
E nasao sam drajver!
Sad jos samo da ga instaliram,KAKO!!!!!????

Citao sam nesto da se kucaju neke komande u onom Root shell-u.
Molim vas,da li moze pomoc?
[ Boe @ 14.09.2005. 22:23 ] @
pa ako si nasao drajver onda mora biti uz njega "install" ili "readme".
[ anon28907 @ 14.09.2005. 22:32 ] @
Evo ja cu ti pomoci, malopre sam bash instalirao taj drajver ....
Prvo skini drajver odavde: http://downloadfinder.intel.co...gz&agr=Y&ProductID=977 . Onda, raspakuj fajl (desni klik pa extract) i udji u terminal. U terminalu kucaj su i onda ce ti traziti pass za root nalog i ti i to ukucaj. Onda kucaj cd /folder u kome ti je drajver/ npr. cd /home/rman/intel i onda kucaj make clean pa kad to odradi make 536 i onda make install (tu ce ti prijaviti gresku ali ne obracaj paznju). E onda kucaj:

install -o root -g root -m 110 Intel536_boot /etc/init.d

ln -s -f /etc/init.d/Intel536_boot /etc/rc2.d/S99_Intel536
ln -s -f /etc/init.d/Intel536_boot /etc/rc3.d/S99_Intel536
ln -s -f /etc/init.d/Intel536_boot /etc/rc5.d/S99_Intel536

/etc/init.d/Intel536_boot restart

Nadam se da sam lepo objasnio, ako nesto nije jasno pitaj ...
[ RMAN @ 14.09.2005. 23:57 ] @
Auuuuuuuuu,brate!!!!!!

Gledaj:
ja sam u windows-u.Taj fajl sto sam skino sa neta(taj tvoj od oko 500 KB) sam otpakovao preko nekog arhivera.Te otpakovane fajlove sam direktno narezao na CD(u cd-u nema foldera samo fajlovi).
Restartujem komp.Ulazim u Knoppix,pa u terminal.Kucam "su" i password.
STA SAD TREBA DA KUCAM???



Moras da shvatis da sam apsolutno apsolutni pocetnik!
Ti kazez da otkucam cd/folder npr. cd/home.... Otkud ja znam sta da kucam!
Molim te pomagaj!
[ tdjokic @ 15.09.2005. 01:57 ] @
Citat:
RMAN: Auuuuuuuuu,brate!!!!!!
Koliko dana imas Knoppix? Moras malo da prosetas po K-meniju, da probas razne programe - otvoris, zatvoris, eventualno pogledas pod Help, cemu sluzi itd.

Znas li da radis sa Konquerorom? To ti je istovremeno i web browser ali i File manager. Ima tamo u K-meniju, mislim da je pod System, pise File manager Super User Mode, to ti je mnogo vazno i korisno.

Pokusaj to da otvoris, u polje gde se obicno pisu adrese sajta upisi samo / i dobices ceo sistem: boot, root, etc itd., gomila foldera, idi tamo gde ti je igor@44 rekao, (SVE OVO RADIS MISEM, GRAFICKI, PROSTO) u /home pa u svoj direktorij, pa tamo napravi neki recimo bas intel (desni klik misem, pa pise Create new... file, firektorij itd.) i u taj direktorij nekako prebaci onaj glavni fajl koji si skinuo sa neta. Malo probaj i otkrices kako, negde tamo imas Windows particije verovatno vidljive, (ja nemam Windows, izvini, ne znam tacno) pa onda mozes Copy&Paste. Moras malo da uvezbas te osnovne radnje: otvori direktorij, napravi novi, obrisi ga, slicno sa fajlovima itd.

Ponavljam - sve to mozes graficki, lakse je, mada su ovde neki hteli skoro "da me biju" sto odvracam ljude od konzole. Daleko od toga, ima sta mora iz konzole (terminala / komandne linije) ali ono sto ne mora lakse se radi iz KDE (nadam se da imas KDE graficko okruzenje?). Kad tako graficki dodjes u direktorij gde ti je drajver, opet klikni na njega desnim (kontra) tasterom i imas opciju Extrat here i otpakovace ti ga odmah tu. Kad budes u pravom direktorijumu, i kad ti treba konzola, pogledaj gore u meniju Konquerora, imas opet razne opcije, jedna je Tools i tamo imas opciju za otvaranje terminala, klikni na tu opciju i dobijas terminal u kome si vec ulogovan kao root, jer sve radis iz File manager Super User Mode.
[ RMAN @ 15.09.2005. 08:17 ] @
Evo sta sam pokusao:
drajver mi je na desktopu u folder npr. XX.
Sad u terminalu kucam:

/home/Desktop/XX/

Onda mi on ispise /home/Desktop/XX/...IS A DIRECTORY
Da li treba to da ispise?

Sad kad otkucam make clean on ispisuje nesto kao make: : Command not....Stop.
Tako i svaka komanda sa make.


I sad gde gresim?
[ Pharos @ 15.09.2005. 11:15 ] @
A da stavis cd pa razmak (space iliti ona velika drika na tastaturi) pa da onda kucas /home/Desktop/XX/ ?
Onaj znak pitanja ne treba,, stavio sam ga jer je bila upita recenica :)
I sve dalje su ti ljudi objasnili.
Kucas make clean. Pa kad odradi posao, make install.
Sta ja znam, nisam citao manual ko ni ti. Najbolje da das nekom svoj IP, napravis mu default user i pustis ga da ti se nakaci na komp i sredi ti stvar.
Pomaze.
pOz
[ 1r0nM4n @ 15.09.2005. 15:48 ] @
Citat:
RMAN: Imam Intel(R) 536EP V.92 Modem-hardverski.


Mislim da ovaj modem nije hardverski, iako negde pishe da jeste...ali nema veze...

U toj arhivi sa driverom uvek (bar bi trebalo) se nalazi uputstvo (korak po korak).
Samo prati uputstvo!

Citat:
RMAN:

Sad u terminalu kucam:

/home/Desktop/XX/

Onda mi on ispise /home/Desktop/XX/...IS A DIRECTORY
Da li treba to da ispise?


Kucas:
Code:
cd /home/Desktop/XX/


Ja imam Mandrake 10.1 i isti modem.
Skinuo sam bio sa neta driver... I morao sam da kompajliram kernel pa tek onda da instaliram driver.
[ anon28907 @ 15.09.2005. 16:43 ] @
da, modem definitivno nije hardverski ...

@ RMAN
Dokle si sad stigao?
[ Pharos @ 15.09.2005. 21:59 ] @
A zar mu nije najlakse da skine drivere sa linuxant sajta? Patch-uje ih, onda kompajlira, doda par izmena i voala... ?
Na forumu ima kompletno uputstvo, cak sam i ja pisao jedno i ostavio patch, jer sam se prvi pt dosta mucio sa modemom.
pOz
[ tdjokic @ 15.09.2005. 22:09 ] @
Citat:
Imam Intel(R) 536EP V.92 Modem-hardverski.
Citat:
Pharos: A zar mu nije najlakse da skine drivere sa linuxant sajta?
Kako to mislis, imaju li tamo drajvere i za Intel modeme?
[ Pharos @ 15.09.2005. 22:20 ] @
Nisam 100% siguran, nemojte me drzati za rec, ali mislim da je to HSF modem.
Samo mora da pazi da koristi 2.6.x kernel. Ja se ubih namestajuci to sa 2.4.x kernelom i na kraju nista.
[ tdjokic @ 15.09.2005. 23:21 ] @
Citat:
Pharos: Nisam 100% siguran, nemojte me drzati za rec, ali mislim da je to HSF modem.
Samo mora da pazi da koristi 2.6.x kernel. Ja se ubih namestajuci to sa 2.4.x kernelom i na kraju nista.
Svaka cast tebi, ali ja mislim da ovaj modem radi sa drajverima sa Intel sajta, samo sto se po nekad ne pogode svi potrebni uslovi - nedostaje kernel headers i slicno. Sto se kernela tice, autor teme nije spomenuo koju verziju Knoppix-a ima, pa se tako ni ne zna koji je kernel.
[ RMAN @ 16.09.2005. 19:05 ] @
Evo me opet izvinite sto ste cekali!

Pazite:
Na knoppix-ovom desktopu u folder XX mi se nalaze drajveri.
Otpakovao sam fajl sa valjda sa (GZ) ekstenzijom i prebacio u folder XX.

Sad pokrenem terminal.
Pokusao sam da taj folder XX levim tasterom prebacim u terminal i on mi ispise direktorijum gde se taj folder nalazi ( /home/djuka/Desktop/XX/ ).
To pise i ja stisnem ENTER.
Sad pise(ja mislim:( /home/djuka/Desktop/XX/ IS A DIRECTORY)
sad kucam make clean i on mi ispisuje sledece:
make: *** No rule to make target 'clean'. Stop.

STA MU TO ZNACI?

Znaci bilo sta da otkucam sa MAKE on mi to ispisuje!
[ Pharos @ 16.09.2005. 21:10 ] @
Ako si ga vec staviou terminal prevlacenjem levim klikom misa, onda pre tog naziva u terminalu kucaj cd, znaci treba da ti zgleda cd /home/djuka/Desktop/XX/ i tek onda stisnes ENTER.
To sto si uradio, znaci startovao si file XX koji se nalazi u /home/djuka/Desktop/
Zato ti se i pojavila poruka da je to direktorijum, a ne file.
Aj probaj tako :)
[ Pharos @ 16.09.2005. 21:12 ] @
A ne nemas ni kernel headers?
Tesko da ces ti to ikad poterati.
Sta je kernel headers?

[ tdjokic @ 16.09.2005. 21:32 ] @
Citat:
Pharos: A ne nemas ni kernel headers?
Tesko da ces ti to ikad poterati.
Sta je kernel headers?
Ovde je jedan korisnik vec napisao da je instalirao taj modem, pretpostavljam da bas na Knoppix-u http://www.elitesecurity.org/poruka/881208 pa pretpostavljam da ima te kernel headers-e, mada ne smem da garantujem.
[ Pharos @ 16.09.2005. 21:58 ] @
E pa ja nisam video knoppix koji ima i kernel headers.
Mozda sam koristio pogresne verzije :)
Tako da najverovatnije, odnosno 99% nema kernel headers.
Aj bas da ne kazem 100%. Ko zna sta su stavili u taj knoppix.
[ RMAN @ 16.09.2005. 23:00 ] @
Uspelo je to sa cd /home/djuka/Desktop/XX/
Uspelo je i sa make clean,make 536 i make install

E sad,kad otkucam:

install -o root -g root -m 110 Intel536_boot/etc/init.d

on mi ispisuje:

install: too few arguments
Try 'install --help' for more information.

STA SAD NIJE DOBRO?!
[ tdjokic @ 16.09.2005. 23:25 ] @
Citat:
RMAN: Uspelo je to sa cd /home/djuka/Desktop/XX/
Uspelo je i sa make clean,make 536 i make install

E sad,kad otkucam:

install -o root -g root -m 110 Intel536_boot/etc/init.d ovo je tvoje
install -o root -g root -m 110 Intel536_boot /etc/init.d ovo je kod igora, ima razmak izmedju "boot" i /etc
on mi ispisuje:

install: too few arguments
Try 'install --help' for more information.

STA SAD NIJE DOBRO?!
[ tdjokic @ 17.09.2005. 00:18 ] @
Citat:
Pharos: E pa ja nisam video knoppix koji ima i kernel headers.
Mozda sam koristio pogresne verzije :)
Tako da najverovatnije, odnosno 99% nema kernel headers.
Aj bas da ne kazem 100%. Ko zna sta su stavili u taj knoppix.
Mislim da si pogresio. Ja u kuci imam Knoppix 3.1 pa onda dugo nista, pa 3.7 verziju. Pokrenuo sam 3.1, otisao u Kpackage, trazio kernel-headers - nema ih. Zatim sam pokrenuo taj prvi sledeci i u njemu na isti nacin nasao sledece:

linux-kernel-headers-knoppix

name
linux-kernel-headers-knoppix
version
2:0.5-1
status
install ok installed
group
knoppix
size
36000
description
Symlinks to unpackaged Kernel header files for KNOPPIX
conflicts
linux-kernel-headers
provides
linux-kernel-headers
replaces
linux-kernel-headers
priority
optional
maintainer
Klaus Knopper <[email protected]>

Ne mogu da kazem kad sam prvi put video kernel headers u Knoppix-u posto nemam nista izmedju 3.1 i 3.7. Ali hocu da kazem nesto drugo - Lucent drajvere sam relativno lako instalirao, vise puta, a kad sam nabavio Intel536, opet poodavno, mozda je vec godinu dana od toga, imao sam problem jer je stalno trazio jos neki fajl i mislim da sam ga u to vreme dobio samo sa kernel source, nije bilo dovoljno imati samo kernel-headers. Jedino to je mozda sada poboljsano, inace kernel-headers je imao vec dugo. Na Google se takodje spominje na vise mesta.
[ RMAN @ 17.09.2005. 00:19 ] @
Uradio sam i to i otkucao sve do kraja ali na kraju pise:

error loading Intel536
rmmod: module Intel536 is not loaded

I opet se postavlja isto pitranje: STA SAD NE VALJA?! :-(
[ bojan_bozovic @ 17.09.2005. 00:23 ] @
[trolling] Ne valja knoppix i ne valja modem. Predji na NetBSD i na kabl/adsl i sa dhcpd neces imati problema [/trolling]



Iskreno, drzi se Windowsa, baz zajebancije, ili predji na ADSL/kabl preko mrezne ili kupi eksterni hardverski RS232 modem za UNIX.
[ tdjokic @ 17.09.2005. 00:23 ] @
Polako. Mnogo si napredovao. Malo odmori, pa pregledaj sve polako od pocetka. Ugasi PC, prosetaj, odspavaj, sta god, samo prebaci misli na nesto drugo. Usput - jesi li uradio reboot?
[ tdjokic @ 17.09.2005. 00:27 ] @
Citat:
bojan_bozovic: bez zajebancije
Nemoj bre da zajebavas sirotinju! Ima da napujdam svi kuciki iz Podvrce na tebe ako ne prestanes, ocidanem'!
[ RMAN @ 17.09.2005. 12:49 ] @
Dobro ako vec nemogu da instaliram modem na Knoppix-u da li neko zna kako da instaliram na Red Hat-u v9.0.


Znaci gde mogu skinuti driver i postupak instalacije.
[ japan @ 17.09.2005. 13:35 ] @
pa onda na jos 2 strane cimaj ljude da ti pomazu, pri tome se ti ni malo nemoj potruditi i skoncentrisati, pa kad ne uspe ni to, onda predji na neku trecu distribuciju... i tako dok tebi ne dosadi, a svi ostali su tu samo zbog tebe...
[ Pharos @ 17.09.2005. 15:30 ] @
@RMAN
A sto bi se sad zezao sa RedHAt-om? Da li si mozda razmisljao da nabavis Debian?
Knoppix je baziran na Debian-u. Sto bi se mucio sa nekim derivatima kad mozes da furas pravu stvar? A i mislim da ce ti Debian biti mnogo laksi za rad od RH-a. Zelis nesto da isnstaliras, samo kucas apt-get install i ono sto ti treba. Sve radis u jednoj liniji i Debilian sve odradi za tebe. A to opet u RH-u da se zezas sa make clean, make install, ./install i sta ti vec sve treba... Mnogo ti je to posla.
Za tebe je Debian prava stvar. Znaci Knoppix, samo radi :)
E, ukoliko se odlucis za Debian, lako ces na forumu naci objasnjenje za namestanje driver-a. I ja sam pisao jedno, da mi dodje kao podsetnik ako nekad zaboravim, a zatreba.
Znaci Debian, driveri sa linuxant sajta, patch koji skida ogranicenje od 14.4kbps i to ti je to. Uzivaces u carima NET-a.
Deb ako nemas, pogledaj TOP teme za nabavljanje linux-a. Licno preporucujem Overburn. Dolazi ti sutradan na kucnu adresu.
pOz

[ Pharos @ 17.09.2005. 15:46 ] @
Samo jos da dodam, nije mi bila namera da te "navlacim" na neku lin distribuciju. Mislim da je to cak i zabranjeno pravilnikom foruma. Samo sam hteo da ti ukazem na to da je knoppix derivat debian-a. Ako si se vec odlucio za jednu, zasto bi sad prelazio na neku sasvim drugaciju distribuciju. Pocetak je dosta tezak i veoma se razlikuju te distibucije. Kad budes bio malo advanced, onda ce ti biti sve jedno. Gledaces sta vise odgovara tvojim potrebama, a ne sta ti je lakse za namestanje.
Nije problem da se namesti ni na RH-u, niti je komplikovanije/lakse da se namesti nego na Debianu i njegovim derivatima. Da li je RH zaista to sto zelis? Ili ces posle dve strane hteti Mandrake, pa posle Suse, pa posle...
Kad budes odlucio sta stvarno zelis, sta uopste zelis od linux-a i da li ti linux uopste treba... znaci kad rascistis prvo sa sobom, onda postuj odlucno sta ti treba i pomocicemo ti. Zato i sluze ovi forumi da bi jedni drugima pomagali, a ne da bi ja sad prozivao nekog, onda neko drugi proziva mene, pa taj treci proziva onog sto proziva mene, itd. Niko se nije rodio i rekao ja znam lin. Svima je bilo tesko u pocetku, ali pre svega moras da se odlucis. Moras znati da li ti lin zaista treba. Danas ces namestiti modem, sutra neces znati graficku. Hoces li onda opet pitati kako da namestis graficku, kako da namestis misa... Mnoge stvari ces morati sam da namestas i da posvetis dosta vremena linux-u.
Razmisli dobro.
pOz
[ tdjokic @ 17.09.2005. 16:09 ] @
Citat:
Pharos: Znaci Debian, driveri sa linuxant sajta, patch koji skida ogranicenje od 14.4kbps i to ti je to.
Ja bih te iskreno zamolio, bez ikakave zfrkancije, da das konkretno objasnjenje zasto bi ljudi koristili Conexant drajvere za Intel chipove? Intel modemi rade sa Intel drajverima, koliko je meni poznato BEZ ogranicenja na 14.4kbps, na raznim distribucijama, mozda ne sa svim verzijama, i to je cinjenica. Ukoliko gresim - molim za konkretne dokaze. Ukoliko sam pak u pravu, ove tvoje informacije su ustvari dezinformacije.

@RMAN - pre dan, dva nisi znao ni da otvoris direktorijum, sad si ipak napredovao. Prodji ponovo proceduru koju ti je dao Igor@44, mozda si negde pogresio, nesto izostavio i slicno. Instalacija u bilo kojoj distribuciji ce ti biti slicno teska a dodatno ces morati da se upoznajes sa njenim osobinama, razlicitim od Knoppix-a.
[ RMAN @ 17.09.2005. 21:59 ] @
E momci na ovom linku ima neki drajver za knoppix.
Da li bi hteli da pogledate mozda ce ovaj da radi?

[url][/url]http://www.geocities.com/karentech80/Knoppix_LiveCD_Intel536.htm

[Ovu poruku je menjao RMAN dana 17.09.2005. u 23:00 GMT+1]
[ tdjokic @ 17.09.2005. 22:37 ] @
Citat:
RMAN: E momci na ovom linku ima neki drajver za knoppix.
Da li bi hteli da pogledate mozda ce ovaj da radi?

Knoppix V3.7 Live CD

Intel 536ep Hardware Modem Driver installation


To je drajver i uputstvo za instalaciju za Knoppix V3.7. Koju verziju ti imas - ako je ta, onda ce verovatno raditi. Obrati paznju:

Files Needed

intel-536EP-4.69m.tar.gz

(The "m" in 4.69m is for modified. Do not confuse this with the intel-536EP-4.69.tar.gz driver from the Intel download site. They are very different in that the one from intel does not load.)

Covek je naglasio da je to nesto modificirano, promenjeno, verovatno je to prilagodio bas za Knoppix verziju 3.7 i stvarno je mnogo jednostavno. Ne smem da tvrdim, ali postoji velika verovatnoca da to NE radi sa drugim verzijama Knoppix-a.

Koji drajver si ti ono juce (prekjuce) skinuo? Na Intel sajtu je jedan vrlo svez, da li si njega skinuo? Intel-536ep-4.71.tgz


[Ovu poruku je menjao tdjokic dana 17.09.2005. u 23:44 GMT+1]
[ RMAN @ 18.09.2005. 10:45 ] @
Pa ja imam Knoppix v3.7

Sad mi terba postupak instalacije,da li bi neko hteo da otkuca?
[ tdjokic @ 18.09.2005. 16:25 ] @
http://www.geocities.com/karentech80/Knoppix_LiveCD_Intel536.htm - pa ovde ti sve pise kako treba.
[ RMAN @ 19.09.2005. 07:43 ] @
Uradio sam kako tamo pise ali kad krenem da se konektujem ispisuje mi:
Looking for modem,Modem ready,Initializing modem i onda se sam od sebe iskljuci!
Zasto?
Mozda nisam dobro napravio podesavanja za modem(ima mnogo stvari za koje nisam ni cuo pa sam nasumicno stavljao).
[ Hatori Hanzo @ 17.06.2007. 17:16 ] @
Ja sam uspješno instalirao driver za moj modem i on je radio! Pokrenem modul i on radi međutim kad postavim komandu u terminalu da aktiviram modem izbaci mi grešku da ne može naći /dev/slamr0 , što me naravno izbaci iz takta jer ponovo moram instalirati i sve one zavzlame proći! Korisitm Knoppix 5.1.1 , da li neko zna kako da to ispravim!
[ maksvel @ 17.06.2007. 20:47 ] @
Da probaš da napraviš symlink /dev/slamr0 na uređaj?
[ fade @ 17.06.2007. 22:10 ] @
ln -s /dev/slamr0 /dev/modem ,ali pre toga uradi rm /dev/modem ,ako nekim slucajem taj symlink postoji
[ Hatori Hanzo @ 18.06.2007. 01:43 ] @
Modul učitan tako piše i sve one symlink sam povezao, ali ništa, medjutim kad sam ponovo sve instalirao i pokrenuo komandu slmodemd , ovo će možda biti intersantno : symbolic link /dev/ttySL0 ==> /dev/pts/4
modem slamr0 kreiran TTY is /dev/pts/4
use /dev/ttySL0 as modem device

Da li vam ovo nešto znači?

Još da ne zaboravim da poslije instalcije u /dev posotoje i slamr0 1,2,3 i ttySL0,1,2,3 , kada restartujem računar njih nema?
[ fade @ 18.06.2007. 01:56 ] @
To opet ne znaci da modem radi.To sam isto i ja radio pre neki dan,sve to lepo prodje,kreira iste linkove,ali kada probam da linkujem,nece da uradi,ni na slamr0,1,2 itd