[ mirnews @ 14.09.2005. 20:59 ] @
pozdravljam, imam vec par dana tv beko (bekoteknik) i problem je u tome sto ne mogu naci niti jedan program a tokom biranja kroz cijeli frekventni opseg mi se provlaci signal jednog programa i to je sve, a inace imam sa ovom antenom oko 8 super programa. Na jednom kanalu tv-a mi se pojavi slika ponekad ali kako dodje tako i ode.
[ Seme @ 14.09.2005. 21:19 ] @
O kakvoj anteni je rec,i kako je postavljena?
[ mirnews @ 15.09.2005. 07:13 ] @
ma nije problem do antene mislim kada je spojena na drugi tv imam super slike ali na ovom tv_u beko ne mogu pronaci niti jedan program je li mozda do biraca ili nesto u MF-u. Na scart prikljucak sam spajao kameru i imam sliku ali me uzasno pecka struja kada dodirnem cinc prikljucak. Ima li iko ideju o cemu bi se radilo?
[ Seme @ 15.09.2005. 18:02 ] @
Trazi kvar u tjuneru i MF-u.Imao sam nesto slicno i nakon zamene tjunera sve je bilo ok .Pozdrav
[ mirnews @ 15.09.2005. 18:20 ] @
Ok probat cu malo cackat mada se tu nema sta puno traziti,najbolje je izmjeniti tjuner ako je do njega i rijesiti belaje.
Zahvaljujem...
[ FREEMAN II @ 16.09.2005. 01:59 ] @
A da prije zamjene tyunera pokušaš sa eepromom ili ulaskom u service meni.
Ne mora da znači da je problem u tyuneru,a i on sam nije tako jeftin i lak za nabaviti pogotovo ako je tv novije proizvodnje a vjerujem da jeste.
Pozdrav
[ mirnews @ 16.09.2005. 12:34 ] @
Tv jeste novije proizvodnje,
Citat:
FREEMAN II: A da prije zamjene tyunera pokušaš sa eepromom ili ulaskom u service meni.
Ne mora da znači da je problem u tyuneru,a i on sam nije tako jeftin i lak za nabaviti pogotovo ako je tv novije proizvodnje a vjerujem da jeste.
Pozdrav

a nemam njegov original daljinac da pokusam sta sa service menijem,jedino da pokusam prvo sa tjunerom a onda ako ne bude ni do njega traziti dump fajl za eeprom!
pozdrav!
[ saletv @ 16.09.2005. 21:12 ] @
Kod nekih modela Beko televizora u sevis modu ima opcija koja odredjuje koji tjuner koristi uredjaj i to zna da se razdesi,tako da tv ima slab prijem,pomeren frekventni opseg...
[ FREEMAN II @ 17.09.2005. 03:07 ] @
Citat:
saletv: Kod nekih modela Beko televizora u sevis modu ima opcija koja odredjuje koji tjuner koristi uredjaj i to zna da se razdesi,tako da tv ima slab prijem,pomeren frekventni opseg...

Da kolega baš zbog toga sam mu i naveo da proba sa ulaskom u service meni a ako je serviser znat će šta treba da uradi u meniju i mislim da sam mu dovoljno rekao prethodnim postom a ako nije tad je bolje da ne dira ništa jer može da napravi i nešto gore.
Pozdrav

[Ovu poruku je menjao FREEMAN II dana 17.09.2005. u 04:08 GMT+1]
[ Lalemajstormoler @ 17.09.2005. 03:57 ] @
Moje resenje je najbolje,pravac u najblizi tv servis.
Poz......Lale
[ mirnews @ 19.09.2005. 15:44 ] @
pozdravljam, zahvaljujem na smjernicama svima koji su se javili na ovu temu, izgleda da do tjunera nije nista, ispravan, kvar mora da je do eeproma ili ...nesto je,nastavljam tragati, a jedino me zabrinjava sto na scart ulazu pecka struja bogami ne malo vec malo vise da se dize kosa na glavi, koji bi uzrok tome mogao biti?

[ zoran @ 19.09.2005. 22:14 ] @
U radionici ti pod mora biti izolovan zato te pecka.

[Ovu poruku je menjao zoran dana 29.09.2005. u 00:02 GMT+1]