[ Dalibor81 @ 15.09.2005. 08:44 ] @
Akoi bi neko od vas bio raspolozen, da mi ucini jednu uslugu, a to je da mi sacini snimak paljenja sibice, na nekom kvalitetnijem mikrofonu, jer ovaj moj nije takav. Ako neko resi to da ucini, neka posalje na [email protected]
Hvala unapred i pozdrav
[ Illiron @ 15.09.2005. 10:09 ] @
Ja mislim da ti niko nece pomoci. Mozda je najbolje da ga usemplujes iz nekog filma npr. Dezurni Krivci, tu mislim da ima cist taj sempl... Snadji se :D
[ ton_majstor @ 15.09.2005. 10:28 ] @
Oću ja, al ne danas. Čekaj ga sutra u mailu ujutro!

Pozdrav!
[ Dalibor81 @ 15.09.2005. 10:42 ] @
Puno hvala, ako treba nekako da se oduzim, makar da posaljem kutiju sibica
Pozdrav
[ Ni ten ichi ryu @ 15.09.2005. 17:44 ] @
Ja sam snimao neke šibice nedavno... Jel ti ok SDII format? Koja rezolucija ti treba?
[ vindic8or @ 15.09.2005. 17:48 ] @
taj zvuk je cool.
[ Dalibor81 @ 15.09.2005. 18:43 ] @
Citat:
Ni ten ichi ryu: Ja sam snimao neke šibice nedavno... Jel ti ok SDII format? Koja rezolucija ti treba?


Mislim da nece biti potrebe, dogovorio sam se sa ton_majstor, a treba mi prosecno nesto , 16bit mono, pa bih ja konvertovao u stereo, vazno je da bude dobro semplovano, jer se to na losem mikrofonu jako tesko postize.

Citat:
vindic8or: taj zvuk je cool.

[ Dalibor81 @ 15.09.2005. 22:48 ] @
Ej izvinite sto ponovo gnjavim, ali moze li savet u vezi konverzije mono u stereo, da li da ostavim jedan kanal da kasni par milisekundi ili da ih ostavim potpuno paralelno. Pitam zbog toga sto mi se cini da stereo primerak zvuka nikada ne meze da ispuni uslove idealno jednake udaljenosti.
U svakom slucaju veliko hvala na interesovanju, i pozdrav
[ ton_majstor @ 15.09.2005. 23:53 ] @
Ni ten, posalji mu i te tvoje zvuke. Ko zna, mozda mu se ne dopadne ono sto ce od mene dobiti. Pritom, nemojte da sad vi ostali pomislite da smo ovde otvorili "Fast Sample" restoran! Ovo je lep i interesantan zvuk, i bice mi iskreni izazov da ga snimim. Pogotovo sto moram to da radim PAZLJIVO, da nesto ne upalim ili nagorim...

Secam se pre par godina neke reklame za Niksicko pivo, gde smo otvorili jedno dve gajbe Bip-piva, dok na kraju nismo dobili pristojan zvuk otvaranja flase, da i ne govorim o tocenju u casu i sustanju pene. Prokletinje iz Niksica nisu doturili nista za catering ili snimanje FX-a...

Nasuprot tome, jedan POZNATI proizvodjac sokova (necu da ga imenujem) je poslao na snimanje pun karton sokova u brik-pakovanju, pa smo se nalivali kao skotovi, iako do tada niko od nas nije pio nista sem piva i rakije. Naravno, kada je doslo snimanje, trebalo je snimiti zvuk muckanja soka u tom pakovanju. Sve smo probali, ali je na zvucnicima to zvucalo kao kada vam u stomaku vode klokoce kroz creva. PROBLEM!

Srecom, jedan od pivskih manekena se setio da napuni plasticnu flasu od piva vodom i malo smo je muckali pred mikrofonom...

Epilog: to se do skoro vrtelo po svim televizijama...

Pozdrav!
[ Ni ten ichi ryu @ 16.09.2005. 02:40 ] @
ja necu da snimam, vec ih imam, snimljene sa finim mikrofonima, samo moram da ih nadjem, i da ih bounce-ujem u wav ili nesto manje... Ja mogu da ih bounce-ujem u fake stereo (dual mono levo i desno) ako zelis.
[ acaradio @ 16.09.2005. 11:00 ] @
Jos jedno resenje. Na pocetku pesme "Carnival" grupe The Cardigans - otvaranje kutije sibica i paljenje sibice. Izdvoji samo desni kanal, posto se cuje samo na njemu.
[ ton_majstor @ 16.09.2005. 15:05 ] @
Poslato.

Problem.

Domaće šibice, tj. ono što sam našao po trafikama, nije htelo da gori "kako mali Mikica zamišlja zvuk šibice". Sve nešto kratko, šuštavo i plitko. Nadam se da je uspelo.

Jedva sam snimio. Odsada naplaćujem:

Ako treba šibice, kupite mi kutiju istih, ili upaljač.

Ako treba mućkanje vode, gajba piwa...

Ako treba paljenje motora, Porsche 911 Turbo...

mada, jedan već imam...

[img][att_url][/img]

Pozdrav!

[Ovu poruku je menjao ton_majstor dana 16.09.2005. u 16:07 GMT+1]
[ Dalibor81 @ 17.09.2005. 21:03 ] @
Veliko hvala, dovoljno je dobro, treci tejk je najbolje izasao, meni je trebalo samo paljenje bez otvaranja kutije, ali samo da ti bude manji posao. Istina da bi je upalio moras da otvoris kutiju....
Ali hvala jos jednom i veliki pozdrav
[ ton_majstor @ 18.09.2005. 08:28 ] @
Molim.

Što kaže ona baba: ".. ako se ne gazi, ne mož' da izveze pile!", tj. moraš da izvadiš, zatim da kresneš da bi se upalilo!

Pozdrav!