[ marie @ 15.09.2005. 10:32 ] @
Ljudi! Molim savjet!
Vjerujem da mnogi od vas imaju više izdavačkog iskustva od mene pa bih jako cijenila pomoć. Pitanje: koje su točne faze rada u procesu izdavanja knjige? Radila sam jedan list, ali me zanima koliko je to različito. Znam otprilike da se odaberu autori i ilustratori, pa se napiše tekst (radi se o udžbeniku) a onda...sad vi, da ja ne pretpostavljam! Hvala na pomoći!
[ ducka @ 20.09.2005. 22:52 ] @
Idi na www.primatron.co.yu uzmi telefone i raspitaj se.Chova se zove Dragan i ja sam za njega izadao Flash i Dreamweaver za pocetnika.Probaj,baci mu mail ili nazovi telefonom i postavi mu pitanje,sam nemoj da si u fazonu konkurencije posto ce te iscoolirati u startu.
pozdrav

[Ovu poruku je menjao ducka dana 20.09.2005. u 23:52 GMT+1]
[ sotis @ 23.09.2005. 21:30 ] @
Meni ovaj sajt (www.primatron.co.yu) nece da se otvori. Inace, mene interesuje koja je procedura prilikom izdavanja romana.
[ phatsa @ 24.09.2005. 07:35 ] @
Evo, i ja bih da se pridružim molbi za jedno objašnjenje procedure izdavanja knjige, i okvirne troškove izdavanja iste (format A5, 200 str, 500 primeraka).

Thx
[ marie @ 26.09.2005. 20:30 ] @
ducka hvala puno!
[ godunski @ 02.10.2005. 13:18 ] @
Ja radim u "jednoj" izdavackoj kuci u Beogradu, pa me mozete kontaktirati oko svih potrebnih informacija...
[ miki053 @ 30.06.2007. 10:59 ] @
Ja bi vas zamolila za vasu adresu ili E-mail adresu jer mi knjika jos nije zavrsena. Ako bi ste znali nekog Lektora preporucite mi ga bicu zahvalna. Miki
[ mmarkoni @ 03.07.2007. 07:40 ] @
i ja isto radim u izdavacko-grafickoj kuci koja ima studio za dizajn sa izradom filmova, štampariju i kompletnu doradu. 90% posla su nam priprema i stampa knjiga.

Sto se tice izdavanja knjiga mozete je izdati i kao fizicko lice (nemorate imati zvanicnog izdavaca vec Vi biti izdavac).
Ako to hocete trebate otici u Narodnu biblioteku srbije da izvadite svoj ISBN broj.

Ako izaberete izdavaca onda on daje svoj isbn broj.

Sve zavisi sta Vama treba, izdavac po pravilu obezbedi pojavljivanje knjge u svim znacajnijim knjizarama, promociju knjige itd.
Kontaktira sa stamparojim koja stampa knjigu itd.

Ako Vas interesuju cene za konkretan slucaj izdavanja i stampanja knjige kontaktirajte me na [email protected]