[ lazar markovic @ 15.09.2005. 13:50 ] @
DA LI NEKO MOZDA IMA ISKUSTVA SA MOBTELOM - KAKO SE PROLAZI NA SUDU, KADA JE LOGIKA NA VASOJ STRANI:)?
Evo ukratko. Dugujem im za neplacen racun iz decembra 9200dinara.

Nisam imao novac da platim do skoro, kada sam im napisao fax i ponudio da platim taj dug i sve kamate koje idu na to. To je po meni fer i OK za obe strane.

Medjutim, malo im je da im vratim dug plus kamatu, pa su u medjuvremenu napumpali racun NA 21.250 DINARA- ZNACI JOS 12.000 dinara na ime 'pruzenih usluga', iako su mi iskljucili telefon jos u januaru!!!???

Ako to nije pokusaj pljacke ne znam sta je!

Znaci oni su mi svakog meseca uredno ispostavljali racun iz decembra uvecan za sve usluge paketa mobipro90, kao da sam slao 90 poruka i koristio 90 minuta besplatnih razgovora.

Sada sam u dilemi - da platim i da me me tako oplacakju , ili da idem na sud? kakve imam sanse tamo?

Problem je sto ne znam gde mi je taj ugovor iz 2001. godine, oni tvrde da sam potpisao da kako oni mogu da mi naplacuju svakog meseca a da ja ne mogu da otkazem ugovor dok sve ne platim.

Verujem da nema logike da platim bilo sta vise od duga do momenta iskljucenja iz mreze, plus kamate ma taj iznos.

Necu da im placam harac za 'pruzene usluge'!

Eto, da li neko ima neku informaciju o sansama na sudu, neko slicno iskustvo?


Hvala unapred
Pozdrav!

Lazar
[ filo @ 15.09.2005. 14:40 ] @
tuzno ali istinito - moraces da platis. a sto duze cekas kamata je sve veca
[ lazar markovic @ 15.09.2005. 14:45 ] @
hvala filo! v
erovatno si u pravu -- jer logika nema uvek pristup unutar granica SCG.

ipak jos sam u dilemi - i rado bih na sud, samo kad bih znao da ima neke sanse da se postigne pravda, a to je da platim dug i kamatu a ne harac!

pozdrav!
lazar
[ MMX @ 15.09.2005. 16:03 ] @
Ovo je citat iz ugovora:

Code:
 Za vreme privremenog isključenja iz GSM mreže, Pretplatnik je dužan da plaća pretplatu


Znači u ovom slučaju Mobtel je u pravu, tako da mislim da je bolje da im lepo platiš to što duguješ nego da se vučeš po sudovima i trošiš još više novca.

Ugovor možeš preuzeti sa:

http://www.mobtel.co.yu/documents/Opsti_uslovi_Ugovora.pdf


[Ovu poruku je menjao MMX dana 15.09.2005. u 17:04 GMT+1]
[ del-boy @ 15.09.2005. 16:05 ] @
Nema neke logike ni da ideš na sud, jer nema šanse da pobediš jer si potpisao taj ugovor za koji kažeš da si ga izgubio, a u njemu piše sve lepo crno na belo i ti si se složio sa tim.
[ del-boy @ 15.09.2005. 16:07 ] @
MMX je bio malo brži... :D
[ NikolaBlink @ 16.09.2005. 00:14 ] @
Slazem se sa svima koji su ti napisali da je mobtel u pravu. Ali isto sam cuo da ima tim fenomenalnih pravnika. Tako da... Ne bih ti preporuciovao da odugovlacis vise, jer kamata raste.

PS ni ja nisam hteo dugo da im platim neki dug pre nekoliko godina... uh, bilo je bolno kad su mi ispostavili krajnju cifru.
[ Slobodan Miskovic @ 16.09.2005. 00:22 ] @
Da li neko zna koji je period posle koga Mobtel tuzi korisnika zbog neplacenog racuna?
[ Dejan Krstic @ 16.09.2005. 01:17 ] @
Zamisli da si iz banke uzeo u decembru prosle godine 10000 dinara... sta mislis kolika bi kamata bila do sada?

Btw, postoji velika razlika izmedju iskljucenja broja i raskida ugovora. Ti si duzan da placas pretplatu sve dok je ugovor na snazi, bez obzira na to da li je broj ukljucen ili nije. Ugovor se raskida jednostrano od strane Mobtela tek 90 dana nakon kompletne suspenzije broja. Znaci treba da ne platis 7 racuna pa da Mobtel raskine ugovor. Znaci, ako ti je broj iskljucen u Januaru potpuno (odlazni i dolazni saobracaj) ti imas posle toga jos tri meseca pretplate.

Svako ima pravo da nema pare (nije sramota) ali onda odes odmah i kazes "ljudi, takva je i takva stvar, dajte da raskidam ugovor i placam u nekoliko rata bla bla bla". A ne da se posle devet meseci obratis Mobtelu sa molbom za placanje na rate.

Sigurno si video da je vrag odneo salu (odnosno postar doneo tuzbu) pa si tek onda ponudio da platis. Obicno tako biva.

A sto se tice kontra tuzbe, slobodno mozes da tuzis, bez obzira sto ti nemas ugovor. Ima Mobtel kopiju koju sa tvojim potpisom. U svakom slucaju budi uveren da u tu cifru od 21000 dinara nije uracunato nista sto nisi potpisao i nista sto nije po zakonu (kamata, eventualni sudski troskovi, krsenje ugovorne obaveze i slicno).
[ Mister Big Time @ 16.09.2005. 01:39 ] @
Jebiga, ugovor je ugovor. Ti si ga potpisao... stoga plati pa klati i pamet u glavu sledeci put.
[ lazar markovic @ 16.09.2005. 12:50 ] @
hvala svima na savetima!

resio sam da platim - ali i da napisem kratko pismo Blicu i upozorim buduce korisnike sta ih ceka, pa ce barem neki ljudi odabrati konkurenciju, i tako cu im malo vratiti za ovak gubitak.
inace ja sam isao u do njih februaru ali su odbili da mi daju na rate. a ugovor su raskinuli tek 30.juna.
od januara koristim prepaid broj, i to je dosta bolja varijanta, nema iznenadjenja.
mada sam imao reklamaciju jer su nalpacivali sms iz bugarske po 50 dinara, zalio sam se i vratili su mi novac!
pozdrav i veliko hvala svima!

lazar


[Ovu poruku je menjao lazar markovic dana 16.09.2005. u 14:29 GMT+1]
[ angeluss @ 16.09.2005. 13:17 ] @
ja sam imao slicno iskustvo ali ono se nije sastojalo u placanju tolike ciifre - naime tada sam jos imao paket mobi fun (pretplata 100 dinara, 10 free minuta, 100 free poruka) i otisao sam na ekskurziju u Italiju- kada sam se vratio vec prvi dan moje stanje na racunu tj koliko sam bio duzan je bilo 1500, vec sutradan je bilo 3000 a posle dva dana 8000!!!! i tako ja nisam placao racun jedno 5 ili 6 meseci ali kada sam ga konacno platio platio sam onu sumu koju sam i bio duzan onog trenutka kada su me iskljucili, sto znaci da mi nisu dodatno pumpali racun mozda sam platio nekih sezdesetak dinara vise za ceo taj period koji sam bio iskljucen...

[Ovu poruku je menjao angeluss dana 16.09.2005. u 14:20 GMT+1]
[ lazar markovic @ 16.09.2005. 13:30 ] @
angelus, ti si stvarno imao srece.
a da li proverio listing- nije lako napraviti 8000 u roamingu?
a svima na prepaidu savetujem da u roamingu proveravaju stanje preko*121# jer mnogo kradu na sms i pozivima!
licno iskustvo!
pozdrav
[ Davor Vlajkovic @ 16.09.2005. 13:34 ] @
Već vidim naslov u novinama: "Nečuveno! Mobtel poštuje ugovor!" :D

Btw, i konkurencija ima sličnu klauzulu u ugovoru.
[ lazar markovic @ 16.09.2005. 13:37 ] @
jeste.
ali ugovori su prevarantski.
jer ako nesto pise u ugovoru to ne znaci da je to ok i po zakonu. bas me zanima kako je to u Eu reseno, sumnkjam da mogu da naplacuju usluge nikad pruzene...
izasto nije mobtel lepo raskinuo ugovor ranije, nego ceka 6 meseci.. fer je da dobiju dug i kamatu a ne da kradu. ali ko se u srbiji obogatio posteno?
cao
[ Java Beograd @ 16.09.2005. 14:14 ] @
Nisam pravnik, ali ponešto znam. I nad zakonom ima zakon. Dakle, to što je potpisao ugovor u kome stoji da oni smeju da mu naplate šta god hoće a da mu to ne daju lako se može proglasiti ništavnim. Dobar advokat će sudu jasno staviti do znanja da su obligacioni odnosi prekinuti onog momenta kad je čoveku isključen telefon. Takođe, sud zna, kako se potpisuju ti ugovori (na brzinu, s' nogu uz potpisivanje još desetine dokumenata) i da Mobtel nema prava da se tvrdoglavo poziva na tu, po svakoj logici smešnu odredbu. Jer, jednako je Mobtel mogao da stavi u "ugovor" i to da ako pretplatnik ne plati, Mobtel ima pravo da mu istog momenta zapleni automobil, i 99% ljudi pi potpisalo ugovor.
Dakle, moj savet. Ako imaš "svog" advokata (prijatelj, komšija, rođak) - tuži. Nemoj da si ovca.
[ angeluss @ 16.09.2005. 20:12 ] @
@Lazar Markovic

pa aj da kazem da sam dobro prosao, davao sam svima telefon ali su mi za svakakve gluposti naplacivali, recimo samo da sam placao nekoliko puta po 100 dinara u slucaju kada bi se mreza izgubila pa ponovo pojavila, ili za neke nepostojece pozive i brojeve za koje pouzdano znam da niko nije zvao... ali telefon mi je trebao a nisam mogao da se ganjam sa njima pa sam platio...(vrlo je moguce da se od Nove godine nesto promenilo sa uvodjenjem PDV-a i novog obracunskog perioda)... Ne znam stvarno sta da ti kazem, ali se slazem da ako imas nekog advokata prijatelja da se dogovoris sa njim... i probaj da nadjes taj ugovor koji si potpisao...
[ MMX @ 17.09.2005. 09:56 ] @
@ angelus

Da li si siguran u ovo sto pricas? Molim te, da ti neko naplati za to sto je nestala mreza i ponovo se pojavila stvarno je besmisleno. Ipak ti ponovo uzmi listinge poziva i proveri sa drugovima. Ako kazes je tvoj telefon isao od osobe do osobe, svako je mogao u bilo kom trenutku da ga koristi, a da ti to i ne prijavi i kasnije da se pravi lud.

@ lazar markovic

Nije da branim Mobtel, ali u ovom slucaju su oni u potpunosti u pravu. Prvo, tebe niko nije primoravao da potpises taj ugovor. To si uradio na dobrovoljnoj bazi. Takodje, niko ti nista nije podmetnuo. Imao si pravo pre potpisivanja da procitas opste uslove ugovora, to ti niko ne bi branio, ali posto nisi, to je vec tvoja greska. Ugovor je takak kakav jeste i ti si ga potpisao, tako da Mobtel ima potpuno pravo da se pridrzava onoga sto stoji u njemu. Moj ti je savet da se okanes tuzbi, nemoj vise trositi novac jer je sam 100% siguran da ces taj spor izgubiti.
[ Dejan Krstic @ 17.09.2005. 11:16 ] @
A sta to tacno fali ugovoru?

Pretplata mora da se placa dok god je ugovor na snazi i ne razumem u cemu je tu problem. Sta sad, ako ti nisi koristio telefon znaci da ne moras da placas pretplatu? Svasta.

A i ako si vec bio u februaru mogao si sam da zatrazis raskid ugovora a ne da cekas da ti ide pretplata pa ti je onda Mobtel kriv.
[ lazar markovic @ 17.09.2005. 14:15 ] @
Dejane zdravo,

kazes:

"A i ako si vec bio u februaru mogao si sam da zatrazis raskid ugovora a ne da cekas da ti ide pretplata pa ti je onda Mobtel kriv."

Naravno da sam zahtevao raskid ugovora ali su oni trazili da prvo 'izmirim sve obaveze'.
A to sa ugovorom je kvazi-legalno. To je cista pljacka.

To je kao da te razbojnik prepadne i opljacka, a zatim ti uredno dostavi racun za uslugu

cao
[ lazar markovic @ 17.09.2005. 14:18 ] @
Milose, zdravo.

Pitas:
"Prvo, tebe niko nije primoravao da potpises taj ugovor. To si uradio na dobrovoljnoj bazi. Takodje, niko ti nista nije podmetnuo. Imao si pravo pre potpisivanja da procitas opste uslove ugovora, to ti niko ne bi branio, ali posto nisi, to je vec tvoja greska. Ugovor je takak kakav jeste i ti si ga potpisao, tako da Mobtel ima potpuno pravo da se pridrzava onoga sto stoji u njemu."

Da je ovo pravna drzava, svi ugovori bi morali biti u skladu za zakonom. Ovo je legalizovana placka, i tacka.

Hajde nadjite mi takav ugovor kod neke evropske kompanije. Nema.
Mozes da raskines kad zelis, i da platis zaostale racune , uz kamatu.
Ovde MOBTEL to ne dozvoljava. Ali propasce oni cim udje neki zapadni provajder. Uskoro. kao i JAT i Zastava. Oni su proslost, lopovska Srbija.
[ Dejan Krstic @ 17.09.2005. 15:52 ] @
Apsolutno netacno.

Ugovor moze da zatrazi bilo koja strana i rok za raskid ugovora je 15 dana ali ako odes direktno u korisnicki servis to ce da bude uradjeno u roku od odmah. Niko nece da gleda da li imas neka dugovanja ili slicno. To ne stoji u ugovoru i ako ti neko nije dao da raskines ugovor (u sta sumnjam) zbog toga sto imas dugovanja, taj bi mogao opasno da nadrlja.

Svako moze da raskine ugovor kad god hoce. Cak i ako ima ugovornu obavezu niko mu nece braniti da raskine ugovor vec ce ga samo upozoriti da ce morati da plati penal 10K dinara.
[ lazar markovic @ 17.09.2005. 20:23 ] @
Ja samo kazem kako sam prosao . Rekli su mi da ne mogu da raskinem dok sve ne platim. Eto tako je bilo.
[ Dejan Krstic @ 18.09.2005. 10:59 ] @
I naravno ne secas se ko ti je to rekao?
[ lazar markovic @ 18.09.2005. 14:35 ] @
>>"I naravno ne secas se ko ti je to rekao?"<<

Naravno da se secam, devojku sam dobro zapamtio, radi u Kosovskoj.

Inace, napisao sam fax Mobtelu i jako me zanima da li ce prihvatiti moju ponudu- da vratim dug sa kamatom ali bez 'usluga', ili druzenje na Sudu.
Pozdrav!

Lazar

[Ovu poruku je menjao lazar markovic dana 18.09.2005. u 15:38 GMT+1]
[ DrJekyll @ 18.09.2005. 18:57 ] @
A jel ti palo slucajno na pamet da ce to "druzenje na sudu" da te kosta mnogo vise od tog racuna?

Svi kukate ne neku pravnu drzavu, a ne ispunjavate na vreme svoje obaveze....
[ lazar markovic @ 18.09.2005. 19:45 ] @
Placao bih redovno, kada me oni ne bi redovno potkradali!


Na primer, roamingu su mi naplatili 2 sekunde 133 dinara.

20 13.12.04. MOC 38164110**** 12:46:59 000:02 0412 132.77

trazio sam objasnjenje, rekli su da sam kasno pitao, rok za takva pojasnjenja je do isteka roka za placanje, znaci do 15. januara
Zanimljivo.

o kakvoj pravnoj drzavi da pricamo?




[Ovu poruku je menjao lazar markovic dana 18.09.2005. u 20:47 GMT+1]
[ milo @ 19.09.2005. 11:20 ] @
E neki ljudi su cudo...
Ovaj bio na exkurziji u roamingu i svima davao tel. , a sad mu nesto sunjivo...HA HAHA !!!
A ovaj drugi pozajmio (bez pitanja) pare od mobtela jos pre 9 meseci a hoce da ON
postavlja uslove i da im daje poslovne predloge.!
Zamislimo to ovako: Osoba A je prosecan covek: 175 cm / 75 kg i otme pare od lika
malo korpulentnijeg: 205 cm / 125 kg.
I sta ce onda da bude ?
A mobtel nije covek od 205 cm nego SLON od 400 000 tona i mnogo je jak. A radi za pare.
I kao sto rece Rambo Amadeus:
Zar niste culi da je socijalizam ukinut i sada je kapitalizam... Niko nas nije obavestio , ali tako je.
P.S. Ja ne branim mobtel, ovim ostecenim zelim puno uspeha i srece.
Nije fer, ali tako je. Doslo je vreme da covek mora dobro da pazi sta radi i sa kim potpisuje ugovor.
[ Dejan Krstic @ 19.09.2005. 12:00 ] @
Citat:
lazar markovic: Placao bih redovno, kada me oni ne bi redovno potkradali!


A ti nemoj da se frljas sa izrazima ako se u nesto ne razumes.

1. Nije ti Mobtel fakturisao taj saobracaj nego roaming partner.
2. Kradja je nesto sasvim drugo (uzmi Vujakliju)
3. Nisi ti najpametniji na svetu

Citat:
Na primer, roamingu su mi naplatili 2 sekunde 133 dinara.

20 13.12.04. MOC 38164110**** 12:46:59 000:02 0412 132.77


Nikakav problem, ja cu da ti pojasnim bez obzira sto je istekao rok samo mi reci koja mreza je u pitanju?

Btw, Mobtelov listing ne izgleda tako (kolone ne idu tim redosledom). Gde si to dobio?
[ Dejan Krstic @ 19.09.2005. 12:08 ] @
Pod pretpostavkom da si koristio Italijanski WIND cene su ovakve:

cena minuta ka SiCG je 110 din. Uspostava veze je 15 din. Znaci 125. Tarifiranje je naravno na minut (Gde su sad ovi momci sto se stalno pozivaju na "zapad"?).

E sad, da li je u decembru bilo nesto skuplje telefoniranje ili uspostava veze... to ces vec morati da proveris sa italijanskim operaterom.

P.S. +PDV
[ lazar markovic @ 19.09.2005. 15:53 ] @

Citat:

Na primer, roamingu su mi naplatili 2 sekunde 133 dinara.

20 13.12.04. MOC 38164110**** 12:46:59 000:02 0412 132.77




Nikakav problem, ja cu da ti pojasnim bez obzira sto je istekao rok samo mi reci koja mreza je u pitanju?

Btw, Mobtelov listing ne izgleda tako (kolone ne idu tim redosledom). Gde si to dobio?

LIsting je tacno prekucan kao sto sam dobio postom , odstampan na matricnom printeru.

Tada sam bio u Londonu. Uglavnom sam bio na orange ili vodafone mrezi posto su jeftinije od ostalih.
.
Stvari su slozenije nego sto mislis. Recimo dva dana ranije , 11.12.04 sam imao isto MOC od 31 sekunde i platio 15.96 dinara

Otkud onda 133din za 2 sekunde?
[ lazar markovic @ 19.09.2005. 15:56 ] @
Milo, to sto pominjes nije kapitalizam vec prvobitna zajednica, pecinsko drustvo u kome onaj sa vise misica i jacom batinom (MOBTEL)ima pravdu na svojoj strani.
U kapitalizmu postoji sudstvo koje nije korumprano kao ovde, gde pravu odredjuje debljina koverte.


(Re: Milo@
E neki ljudi su cudo...

Zamislimo to ovako: Osoba A je prosecan covek: 175 cm / 75 kg i otme pare od lika
malo korpulentnijeg: 205 cm / 125 kg.
I sta ce onda da bude ?
A mobtel nije covek od 205 cm nego SLON od 400 000 tona i mnogo je jak. A radi za pare.

Zar niste culi da je socijalizam ukinut i sada je kapitalizam... Niko nas nije obavestio , ali tako je.
Nije fer, ali tako je. Doslo je vreme da covek mora dobro da pazi sta radi i sa kim potpisuje ugovor.)
[ Dejan Krstic @ 19.09.2005. 16:33 ] @
@lazar markovic

Ovaj board sysem podrzava quote tagove i ili nauci da ih koristis ili nemoj da koristis citate jer cu svaku sledecu poruku gde citiras na ovaj nacin kao do sada da brisem.

A sto se tice odgovora na tvoj problem, za to sacekaj malo dok proverim cene sa uk operaterima.
[ lazar markovic @ 19.09.2005. 16:41 ] @
ok za citate.
nego kad vec gledas cenovnik, pogledaj i za cene sms-a iz bugarske please.
[ Dejan Krstic @ 19.09.2005. 16:45 ] @
Evo proverio sam upravo cene kod uk operatera i cene su sada ovakve kakve su:

Orange: minut ka SiCG kosta 132.33 din i zaokruzuje se na sekund
Vodafone: minut ka SiCG kosta 140.32 din i zaokruzuje se na minut

Znaci 2 sekunde kod Vodafona kostaju 140.32 din + PDV = 165.58 din. (sada, ne znam kako je bilo u decembru)
[ Dejan Krstic @ 19.09.2005. 16:46 ] @
Inace to sve mozes i sam da vidis na http://roaming.mobtel.co.yu/
[ lazar markovic @ 19.09.2005. 16:46 ] @
neverovatno!
ja sam bio proverio cene pre puta i bile su mnogo nize.

a koliko je onda MOC poziv ka mrezi +44794 ako imas tu cenu?
[ lazar markovic @ 19.09.2005. 16:55 ] @
DUPLO NAPLACIVANJE SMS-a

kao sto rekoh, koristio sam prepaid 063 karticu u bugarskoj u junu i svaku sms poruku su mi naplacivali skidanjem 50 dinara.

reklamirao sam, posle dosta neckanja su mi uplatili kompenzaciju.kazu trebalo bi da je 'samo' 25 dinara (a i to mi izgeda previse)

zamislite koliko ljudi ne proverava naplatu putem *121# dok su u roamingu , i posle samo kazu - romaing je skup...i nikom nista...

ni to nije po tebi kradja ili pljacka?
[ espresso @ 20.09.2005. 09:54 ] @
Citat:
trazio sam objasnjenje, rekli su da sam kasno pitao, rok za takva pojasnjenja je do isteka roka za placanje

E vidiš, kada njima nešto treba, oni mogu da fakturišu to i sa godinu dana zakašnjenja. Samo ako pogreše na svoju štetu. A ako pogreše na tuđu štetu onda se ne poznajemo.

Bez obzira što njihovom greškom nisu fakturisana dodatna uključenja u mrežu za proteklih nekoliko meseci, u jednom mesecu su mi uspostavili te račune! I da li je to u redu? Nešto što sam trebao da plaćam svaki mesec po malo mora da bude plaćeno odjednom.
A za te famozne sekunde u romungu, pa i meni se to dešavalo. Naplatili su mi isto 2 sekunde u romingu u PRVOM MESEČNOM RAČUNU!!! A znamo da je roming prva 3 meseca isključen. Da ne napominjem da nisam bio ni blizu državne granice u to vreme a kamoli napuštao zemlju.

Nešto je trulo u Državi Danskoj

[Ovu poruku je menjao espresso dana 20.09.2005. u 10:56 GMT+1]
[ Dejan Krstic @ 20.09.2005. 12:03 ] @
I give up....
[ mexico @ 20.09.2005. 12:41 ] @
Citat:
Dejan Krstic: I give up....




Izdrzao si dovoljno dugo....

Pazi nevezano za mobtel, i sl. Kada neko nece nesto da shvati i da prihvati mozes da potrosis kolko god vremena hoces ne pomaze.
[ lazar markovic @ 21.09.2005. 21:37 ] @
ovo je ispala najcitanija tema, drago mi je zbog toga, ali mozda je doslo vreme da je zakljucimo...
a zakljucak je:

1. da se cuvamo od mobtela i njihovih cestih 'gresaka' t.j. visestrukih naplacivanja, a posebno da u roamingu proveravamo stanje (za postpaid listing, za prepaid *121#) jer precesto naplate mnogo skuplje, (moje iskustvo sa 50 din za sms u bugarskoj)

2. strpimo se dok ne dodje neki treci operator u srbiju.

3. a ja cu jos morati da sacekam i vidim da li ce prihvatiti ponudu, ili cemo na sud,a o presudi cu vas obavestiti na ovom forumu.

pozdrav i hvala svima!
[ Jagnjeca brigada @ 26.09.2005. 14:10 ] @
Citat:
"A i ako si vec bio u februaru mogao si sam da zatrazis raskid ugovora a ne da cekas da ti ide pretplata pa ti je onda Mobtel kriv."



Valjda ako ne platis tri racuna, ugovor se automatski raskida?


[ nszmduu @ 27.09.2005. 12:37 ] @
Imam jedno (off topic) pitanje:

Npr. ja imam neku firmu "Nszmduu Komerc" koja se bavi proizvodnjom. I dodje mi covek da sklopimo ugovor o isporucivanju robe. U ugovoru pise koliko cesto i koliko robe da isporucujem, i na kraju npr. stoji: "Klijent svojim potpisom potvrdjuje da je procitao opste i posebne uslove ugovora. U slucaju spora u izvrsavanju ovog ugovora, ugovorne strane ugovaraju nadleznost suda stvarne nadleznosti u Novom Sadu." I recimo, ugovor je tezak 4 dvostrana a4 papira. 90% klijenata ce kroz razgovor saznati neke bitne stvari i potpisace ugovor, a samo 10% (moja procena i misljenje) ce ga procitati pre potpisivanja. I sta ako u nekom clanu xx pise: "Kllijent je duzan da posle 3 meseca od pocetka saradnje svaki mesec na ziro racun taj i taj uplati XXXXXX din.".
Da li bi mi pomogli moji advokati da naplatim te pare od klijenta, ili bih ja zavrsio na sudu zbog prevare??? To u stvari i ne bi bila prevara, klijent je POTPISAO da se slaze sa time.
[ Dejan Krstic @ 27.09.2005. 20:13 ] @
Citat:
Jagnjeca brigada: Valjda ako ne platis tri racuna, ugovor se automatski raskida?


Ne. Tek posle 90 dana se raskida ugovor. Znaci posle 7-og racuna.

@nszmduu

Ja nisam pravnik ali mislim da bi ti mogao da odgovaras samo u slucaju da si klijentu uperio pistolj u glavu i rekao "potpisi".

Mada nista nije nemoguce...
[ nszmduu @ 29.09.2005. 00:14 ] @
Citat:
Dejan Krstic: Ne. Tek posle 90 dana se raskida ugovor. Znaci posle 7-og racuna.


30 * 7 = 90 :-)
[ Davor Vlajkovic @ 29.09.2005. 07:37 ] @
Ne valja ti ta matematika.

90 dana od trenutka potpunog isključenja pretplatničkog broja.
[ Dejan Krstic @ 29.09.2005. 09:41 ] @
Upravo tako...
[ zex_rad @ 02.12.2005. 11:53 ] @
Iz nekih izvora bliskih Mobtelu znam da ugovori koji su sklopljeni u Novom Sadu negde do decembra 1998 nisu ispravni, tako da nikoga ko je sklopio ugovor do tada, mobtel ne goni sudski jer nema smisla. Ali ponavljam samo do 1998. mislim da je decembar. Ja sam svoj ugovor napravio u oktobru '98 i znam da je los.( po MOBTEL :>)
[ Dejan Krstic @ 02.12.2005. 20:21 ] @
Ne znam odakle si dobio tu informaciju ali ne bih ti savetovao da testiras tu tvrdnju :)
[ zex_rad @ 06.12.2005. 10:56 ] @
Ja licno nisam ni video ugovor, a koamoli ga potpisao, a uzeo sam tada (novebar 1998) dve kartice. Ugovor je potpisao ko zna ko, i ko zna gde je zavrsio.
Ne znam koliko si upucen ali tada je novosadski Mobtel bio zatvoren dvadesetak dana i vecina zaposleih je tada bila pod istragom, zbog raznih malverzacija i pronevera.
[ dejan1972 @ 23.02.2006. 03:08 ] @
Ej bre brate,pa sto napravi toliki racun.Ces platis!Oces bogami...s kamatu
[ Ljuba - Lazarevac @ 20.03.2006. 23:36 ] @
Hehe, ja im nisam platio 5500din za novembar i decembar.
Platio sam za januar i februar i ukljucili me a ono nikom nista. Imao sam srecu zbog ove *ebade sa mobtelom.
I srecan sam, opet 5500 nije malo...

Pozz
[ MMX @ 01.04.2006. 18:42 ] @
Svima koji su pročitali diskusije, jasno je šta se dešava ukoliko ne plate račun a imaju ugovornu obavezu prema Mobtelu, tako da je svaka dalja diskusija suvišna. Da se i dalje ne bi ređali offtopici - zaključavam temu.