[ fantomas @ 15.09.2005. 20:47 ] @
Sa mojim sajtovima se desava nesto cudno ali ne kapiram sta:

1. Primetio sam da mi je sajt lepo indeksirao i kesirao dok je dosao do 1000 strana, a onda je sve nekako zbrzio, pre nekih nedelju dana, i izasao na 18.000 strana, ali iza stranica pise Supplemental Result

Kada ce te stranice da budu kesirane, ili sta se tu desava.


2. Zatim se desilo jos nesto sto mi nikako nije jasno, a to je da mi je nekih 50% strana izgubilo opise ostali samo linkovi.

Koji je razlog tome, ako strane imaju kontent, density 5%<, nemaju izlaznih linkova,
a mislim da nisam nista menjao na njima u medjuvremenu.


3. Koliko uopste traje sandbox?
procitao sam ovde da traje 3-4 meseca, ali naisao sam na neke tvrdnje da traje 5-15 meseci.


4. Stari sajt je uklonjen pre vise od 4 meseca, ali google i dalje vraca neke njegove stranice, koje pritom dok je sajt postojao nikako nije hteo da indexira, a sada one cak i dobijaju posete naravno to odlazi na 404 posto te stranice vise nepostoje.


5. Da li sajt svaki put kada odradim neki veci ubdate ide u sandbox ili sta se tu desava.


6. Ovo mozda nikome nije jasno ali da pitam, zasto google bez problema izlistava dinamiske strane link farmi i slicno, a regularne HTML stranice sajtova sa kvaitetnim kontentom zna da zaobilazi mesecima.


Mislim da je dosta pitanja za sada, nadam se da ce mi neko na sve ovo odgovoriti.



Puno pozdrava od Ivice.
Hvala svima unapred na pomoci i odgovorima.
Promo Pretrazivac
[ fly13 @ 16.09.2005. 15:39 ] @
1- koja slucajnost bas sam malopre bio trazio tu temu na net-u, ljudi sa nekih foruma kazu strane koje su oznacene sa Supplemental Result se ponovo prate za 3 ili 6 meseci...
3- meni se jedan sajt nalazi vec 9 meseci u sandbox.. :(

Ajd nek neko objasni i ovo...
Meni je google dao pagerank 5 za sve domene iz iste grupe (imam 7 domena sa istim imenom samo razlicite ekstenzije, 5 ih je registrovano na jos 8 godina ostali su samo na 1)... Niko na njih ne linkuje (kad u osnovi sajt i nije ziv vec under construction), a u google su se pojavile (under con.. strane) tako sto sam ih sam dodao...
to me dovodi do zakljucka da je pagerank nekad stvarno nerealan i tesko s*****..
[ old @ 16.09.2005. 23:08 ] @
Na tvoj ok zaključak se nadovezuje i moj "amandman" da je jedna od uloga PR-a, bar onog vidljivog po toolbar-u, da zakamuflira pravi google-ov algoritam.

Postoji teoretska mogućnost da je taj domen neko ranije koristio! Ja sam bio ugasio 1 sajt na - toliko dugo da je izbačen iz indeksa, pa kad sam ga vratio odmah mu je vraćen PR.

[ fantomas @ 19.09.2005. 11:52 ] @
A postoji i velika verovatnoca, da je to i zbog toga sto su ti domeni registrivani na vise godina. Pre par meseci citao sam o tome na webpronewsu da google sada za rangiranje sajta uzima podatke i o tome na koliko je domen registrovan, ja jos nisam odradio produzenja, ali kod sledeceg produzenja registracije sve domene cu registrovati na 5-10 godina.
Sve se u tekstu svodilo na to da ako je neko registrovao domen na vise godina sigurno na njemu nece pokusavati spam i slicno, pa samim tim je bolje rangiran od onih koji registruju na godinu.

Ali sinoc sam se susreo sa google botom na delu, uradio sam sistem za pracenje botova u realnom vremenu, i na jednom domenu google je poceo reindex starih kao i index novih strana, zanimljivo je to da je novu stranicu kupio tek 2-3 minuta posto bi zavrsio sa prethodnom. Drugo zanimljivo otkrice je to da google unapred planira indexiranje, jer dok je on radio indexiranje ja sam na sajtu postao jos 10-15 tekstova i google ih nije ni taknuo, pokupio je samo ono sto je tamo postano pre vise od 2 dana.

Jako cudna stvar je to sto kako bi odradio reindex neke strane, ja bih otisao i izlistao taj domen, pronasao stranicu koju je upravo reindexirao i video da je ta stranica izgubila opis ostao samo link.
Ali danas iako je izlistao strane koje je nocas indexirao, sve strane koje je reindexirao i koje su izgubile opise i dalje su bez opisa, samo linkovi.

boccio - procitao sam negde na ES da imas neki domen koji je google banovao, mozes li pogledati da li ga google bot i dalje posecuje, meni je jedan sajt banovan ne zbog spama vec zato sto ga je G okarakterisao kao link farmu, ispao je pre 2 meseca ali od pre nedelju dana vidim da google bot tamo navraca svakodnevno i kupi na stotine strana.

Ima li jos neko kakvih odgovaora na pitanja koja sam postavio u prvom postu.


Puno pozdrava od Ivice.
vuxi