[ Ilija Studen @ 09.09.2002. 11:58 ] @
Na Torryju sam nasao par packova i komponenti zasnovanih na ANN-u (Artifical Neuronal Network). Sta vi mislite, ako se takve komponente nude kao shareware dokle je mogao stici neki dobro finansiran projekat vlada koje ulazu u AI?
[ vilyu @ 09.09.2002. 12:26 ] @
Koliko su nam pokazali na seminarima u IS Petnici, i koliko sam ja jos sa strane, cisto informativno, citao o tome, daleko smo mi od onoga sta se po filmovima smatra vestackom inteligencijom. Drugo, mislim da je ovo tema za forum VI & NM.
Pozdr.
[ coyoteugly @ 11.09.2002. 12:11 ] @
Ne znam da li ce ti nesto pomoci ta komponenta sto si skinuo sa Torry.ru. Ako si uspeo sve da postavis kako treba (osnovni parametri), tek tad ti ostaje 99.99% posla. A to nije nikako mali posao. Koliko se stiglo sa razvojem neuronskih mreza? Ne moze se reci da se nije mnogo napredovalo. Iako nije 'kao na filmu' situacija, zasad se koriste XML dokumenti i kategorije kako bi se dao odgovor na postavljeno pitanje. Ako hoces da saznas kako jedan od ovih dokumenata radi, poseti web stranicu filma A.I. Imaju jedan od starijih BOT-ova (roboti), ali zacudices se nad njegovim mogucnostima. Problem ovih BOT-ova jeste upravo u cinjenici da oni moraju imati sve odgovore na pitanja koja bi im se mogla postaviti. U suprotnom, ako postavis neko pitanje koje ne moze prepoznati, videces sta znaci prava masina...
U svakom slucaju, neuronske mreze prave velike korake, i vredi pratiti njihov razvoj. Poseti aboutai.com za vise informacija....
[ Ilija Studen @ 11.09.2002. 21:00 ] @
Osnova AI treba biti odlican algoritam, a njega treba isprogramirati. Ako takav kod ne smatras umetnoscu onda temu salji gde god hoces...