[ zaja @ 16.09.2005. 17:37 ] @
Pri pokusaju instalcije phpbb-a na server izbacuje mo ovu gr3sku

Code:
Warning: mysql_connect(): Client does not support authentication protocol requested by server; consider upgrading MySQL client in /home/xtstuff/public_html/forum/db/mysql4.php on line 48

Warning: mysql_error(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in /home/xtstuff/public_html/forum/db/mysql4.php on line 330

Warning: mysql_errno(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in /home/xtstuff/public_html/forum/db/mysql4.php on line 331
phpBB : Critical Error

Could not connect to the database


na ovaj stanici http://dev.mysql.com/doc/mysql/en/old-client.html sam nasao rijesenje al jos mi uvjek nije jasno kako...
moze li me ko uputit kako da ovo ispravim....


hvala i pozdrav
[ dinke @ 16.09.2005. 21:47 ] @
Imas dva resenja.

1) Instaliraj php5

2) Uloguj se na mysql kao root i kucaj ovo:

Code:
UPDATE mysql.user SET Password = OLD_PASSWORD('tvojpassword') where user = 'tvoj_user_name';
FLUSH PRIVILEGES;


Uostalom sve ti pise na linku koji si dao. Pocev od verzije MySQL 4.1 promenjen je algoritam za smestanje passworda. Klijent koji ti koristis (php) koristi stari i zato imas probleme.
[ zaja @ 16.09.2005. 22:22 ] @
ovo sam dobio od Supporta


Code:
Change the config.php to use mysql instead of mysql4 (or vice versa).
i nije mi bas previse jasno?!
[ SmilieBG @ 19.09.2005. 23:23 ] @
Ja ne znam sta ti nije jasno??

Odes u mysql konzolu i kucas:

mysql> UPDATE mysql.user SET Password = OLD_PASSWORD('newpwd') WHERE Host = 'some_host' AND User = 'some_user';
mysql> FLUSH PRIVILEGES;

Samo zamenis:
'newpwd' -> ukucaj novu sifru;
'some_host' -> hostname tvog servera;
'some_user' -> korisnicko ime za koga zelis da promenis sifru u novu...

I to je to. Ponovis onoliko puta koliko korisnika imas...

Poz,
Sale
[ semsudin @ 10.10.2005. 05:51 ] @
pozdravi

mysql 4.1.x koristi jaci sistem za sifre od mysql 3.x ili mysql 4.0.x

Da bi ti to sve radilo na php 4.x potrebno je da uradis sledece:

skinisa mysql.com stranice alat koji se zove mysql administrator, nakon toga pomocu tog alata promijeni sifru u prazno znaci da nema sifre

onda odi u direktorij gdje si instalirao mysql 4.1.x otvori datoteku my.ini i u nju unesi sledecu liniju koda:

old-passwords

nakon toga resetuj mysql servis, ponova pokreni mysql administrator i postavi sifru koju zelis

i to ti je to


vozdra