[ saletv @ 16.09.2005. 21:33 ] @
Znam da tema nije adekvatna ovom forumu s jedne strane,ali s druge kolege tv mehanicari predpostavljam da ste imali prilike da ih servisirate,popravljate,pa me interesuje s kakvim problemima ste se susretali...u par recenica..komentara.
[ skull @ 18.09.2005. 01:47 ] @
Najcesto laser se amortizira, onda neki put napajanje... i to je sve.
ali mene interesira promena lasera...jel to isplativo so ogled da je cena dvd player mnogo niska 40euro.
[ sakam @ 19.09.2005. 08:18 ] @
kod meni je do sada bilo par dvd-a na sve te problem je bio mrezni stepen pretezno to si bile ove sada koje su u prodaju po totalno bezvezne cene mislim na NEO na sve njih bar te koje su bile kod mene stradao je ona kolo u mrezi sad se i ne secam tocne oznake ali to je jedino u mrezi a prema to sto sam video sluzi i kao oscilator i kao tranzistor (na klasicnoj mrezi) a to kolo bar do sada nisam ga uspio naci.
[ zokab123 @ 19.09.2005. 10:01 ] @
Da li neko zna gde se mogu kupiti flex kablovi za lasere,posto sam imao problema da prekidaju.
[ nixonn2n @ 19.09.2005. 14:14 ] @


Ja sam imao problema sa mrezama i kod nekih DVD-a problem sa motorima.
Posle nekog vremena zbog losih motora,uredjaj pocne da prekida,blinka displej,mreza gubi snagu a drajver se prosto usija.
[ saletv @ 08.10.2005. 22:05 ] @
Da li neko zna gde se mogu kupiti flex kablovi za lasere standardnih marki na nasem trzistu(NEO,KOPERNIKUS,SKYVISION,CAT... posto je sve to isto??
[ gagizr @ 08.10.2005. 22:53 ] @
ja flex kablove kupujem kod Djordja u Orbit-u NS ili kod Dejana Sprint NS....
a dosad sam ih menjao samo na jednom tipu Sony-jevih mini linija i nigde vise nisam imao slucaj....i kosta negde oko 100-200 din....
a sto se tice dvd plejera imao sam par puta mrezu i jednom laser koji nigde nisam mogao da nadjem......
ako je nesto drugo osim mreze,lasera,verovatno se ne bi ni trudio da popravim jer mislim da je uzaludno.....
[ saletv @ 23.10.2005. 21:27 ] @
Mozda ce vam zatrebati.Rezervne delove ima i BG KOPERNICUS u Beogradu.