[ fly13 @ 17.09.2005. 01:17 ] @
U zadnjih 2-3 nedelje:

- Vise nemam GPRS (to jest vise ga nemam nego sto ga imam...)
- Poneka poruka zaluta sa ogromnim zakasnjenjem (takodje mi nekad stigne i 10 odjednom... mislim zaredom.. poruka)
- Telefon je potrebno ugasiti na bar svakih 8-9 sati da bi ljudi mogli da me dobiju, u suprotnom cuju korisnik trenutno nije dostupan..
- Signal ko i uvek teska beda

I bez odgovora (molim) nesto ti sa telefonom nije u redu, isti problem ima i drugarica koja je na 063 i u mojoj blizini relativno..
nazalost svi ostali koje znam imaju 064 pa nisam mogao da proverim sa njima...
Sve u svemu pravi uzas zadnjih dana!...

Jel ima jos neko slicnih problema?
[ MMX @ 17.09.2005. 10:03 ] @
Meni Mobtel radi savrseno, kao i uvek do sada. GPRS radi fenomenalno, poruke ne kasne, nikada se ne desava da nisam dostupan... Doduse, signal mi je malo losiji kod kuce, ali to nije do Mobtela i kvaliteta mreze vec do geografskog polozaja, posto baznu stanicu zaklanja jedno brdo. Medjutim, ti problemi ce biti reseni postavljanjem nove bazne stanice.
[ covek_iz_senke @ 17.09.2005. 12:58 ] @
Na zalost moram da se slozim sa fly13, a evo i zasto.....

Ne prodje dan a da me ljudi ne pitaju zbog cega mi je iskljucen telefon, a on je stalno ukljucen! Nesto se cudno desava sa signalom.

Ja sam u Zarkovu, i kada telefon uhvati zarkovacki signal imam pun domet i u cellu pise zarkovo, medjutim signal se posle nekoliko sekundi prebaci na Vidikovac gde signal bude 3 od 4 crte, i on krene da pada, na 2 pa na 1 dok se na kraju ne pojavi Searching signala na telefonu da bi na kraju opet presao na Zarkovo. Ovo se desava stalno i mnogo je iritirajuci, jer mi stalno sizu poruke propusteni pozivi dok je telefon ukljucen! Iskreno 064 mi je bio mnogo stabilniji!
Da li ovo moze da se nekako resi?
[ markantz @ 17.09.2005. 13:35 ] @
Citat:
Medjutim, ti problemi ce biti reseni postavljanjem nove bazne stanice.

Mislis? Ja u svakoj anketi mobtela napisem kako je signal uzasan i oni me uvek nazovu da me pitaju za detalje, kako, sta, gde sam i sl. (to je OK) ali nikako da postave jos koju baznu stanicu u blizini. U celoj opstini ima samo jedna pa cesto uhvatim signal baznih stanica koje su udaljene preko 10KM umesto da budem na ovoj koja je 1 KM vazdusnom linijom
[ lord Vader @ 17.09.2005. 23:10 ] @
Citat:
Ja u svakoj anketi mobtela napisem kako je signal uzasan i oni me uvek nazovu da me pitaju za detalje

Isti slučaj prijatelju. Izgleda da tim zivkanjem samo ubijaju vreme. Nikakve koristi nema od toga kad se ne preduzimaju nikakve mere.
[ DrJekyll @ 18.09.2005. 16:34 ] @
Pa ima mogucnosti zbog cega se to desava:

1. drugarica ima isti tel. koji je pokvaren kao tvoj.
2. drugarica ima razlicit tel. koji je pokvaren kao tvoj.
3. zivis u nekoj vukojebini koja nije rentabilna za vise baznih stanica : )
[ fly13 @ 18.09.2005. 20:20 ] @
Citat:
DrJekyll: Pa ima mogucnosti zbog cega se to desava:

1. drugarica ima isti tel. koji je pokvaren kao tvoj.
2. drugarica ima razlicit tel. koji je pokvaren kao tvoj.
3. zivis u nekoj vukojebini koja nije rentabilna za vise baznih stanica : )


1. nema isti tel kao moj...
2. oba telefona su nova...
3. jok... sve je bilo ok do pre 3 nedelje...

Sutra uzimam 064, a sa mobtelom raskidam ugovor.. to je najbolje resenje zar ne.. :)
[ Deep|Blue @ 20.09.2005. 12:01 ] @
situacija jeste losa,
izgleda da su opet malo vise preoptereceni.
gprs radi ok ali pocesto blokira,

na poslu hvatam signal sa mesta udaljenih 30-40 km
a kod kuce koleba se izmedju stanice na 10 km (odlicna opticka vidljivost) i stanice na 40 km(gde je samo nadje) oba signala su na minimumu

trenutno su mi ubacili stanicu na 500m od kuce tako da je signal odlican.
[ risboj @ 21.09.2005. 12:57 ] @
fly 13, imam iste probleme kao i ti. A najviše me nervira što na GPRS-u nekad čekam i po 15-ak minuta da otvorim neku stranicu... GRRR!!!
[ Jagnjeca brigada @ 26.09.2005. 14:24 ] @
@fly13

http://forum.mobtel.co.yu/viewtopic.php?t=1656

Nisi jedini, dosta ljudi ima taj problem.

[ nszmduu @ 27.09.2005. 13:11 ] @
Citat:
fly13:

- Telefon je potrebno ugasiti na bar svakih 8-9 sati da bi ljudi mogli da me dobiju, u suprotnom cuju korisnik trenutno nije dostupan..


Zbog ovoga cu jednog dana baciti bombu na neko predstavnistvo mobtela.
[ biotech @ 27.09.2005. 13:18 ] @
Citat:
nszmduu: Zbog ovoga cu jednog dana baciti bombu na neko predstavnistvo mobtela.


uzas,a ja mislio da je 064 decija mreza
[ veseliz @ 27.09.2005. 13:29 ] @
Treba da promene slogan! :)

063- falicna mreza :)

uzas blagi! Mene tako zeza od pre nove godine!!! Kao da zivim na vrh planincuge, a predajnik nije dalje od par kilometara! Barem ovaj koji vidim, mozda ima cak i blizi, ali jednostavno ne radiiiiii!!

[ biotech @ 27.09.2005. 13:34 ] @

ja nemam toliko problema sa dostupnoscu koliko sa GPRS-om,primetio sam i to je provereno vise puta da kad sam u zatvorenim prostorijama nemogu da koristim GPRS a kad sam na otvorenom onda bez problema mogu (?!)
[ fly13 @ 27.09.2005. 23:01 ] @
Drago mi je da nisam jedini kome nesto nije uredu sa 063..

@Jagnjeca brigada doticni forum nikako da svarim tako da na njega ne.. tamo vlada 5-6 ljudi koji gledaju "pravo" nista levo nista desno.. kad kazes da nesto nije ok... kao ono meni radi.. ko tebe je.. i slicno.. Ma uzas! Umesto da bude ok mesto za korisnike 063 mreze, to je po meni jedan od najgorih foruma koji postoje...

Off-topic
kao sto rekoh uzeo 064.. Trenutno radi fenomenalno.. Ovakav signal itd. nisam video u zadnjih godinu dana.. gprs cisto savrsenstvo.., mada se jos uvek nisam otarasio 063 kartice..
[ fly13 @ 27.09.2005. 23:10 ] @
Citat:
veseliz: Treba da promene slogan! :)

063- falicna mreza :)

...a predajnik nije dalje od par kilometara! Barem ovaj koji vidim, mozda ima cak i blizi, ali jednostavno ne radiiiiii!!


Ja umesto da hvatam sa predajnika(signal) sa Konjarnik-a koji je stotinak metara od mene (valjda jer sam u toj blizini).. hvatam Crveni krst e tada nastaju problemi GPRS cisti san.. telefon obavezno gasim (jel onda nisam ni dostupan)... kako bi uhvatio onaj sa Konjarnik-a pa posle 10-15 min.. ponovo hvata Crveni krst pa ja ponovo gasim.. al to je sad sve nebitno...

Ovo sa Konjarnik, Crveni krst.. to pise na displeju pa sam to objasnio kao neki lajk.. inace ovo je 3-dimenzija za mene.. :(

[Ovu poruku je menjao fly13 dana 28.09.2005. u 00:12 GMT+1]
[ svetozar @ 28.09.2005. 07:08 ] @
Citat:
fly13:Kao sto rekoh uzeo 064.. Trenutno radi fenomenalno.. Ovakav signal itd. nisam video u zadnjih godinu dana.. gprs cisto savrsenstvo.., mada se jos uvek nisam otarasio 063 kartice..

Ista stvar. Nakon 7 godina korišćenja 063 prešao sam pre pola meseca na 064.
Razlog?! Prosto: Da li možete da poverujete da kilometar i po od table za izlaz iz Novog Sada, na brisanom prostoru, i u kancerariji na prvom spratu ja nemam signal, a sada, sa 064 imam 80%! Koleginica je prešla sa 064 na 063, i sada ona ima isti problem kao šta sam ja imao. Vraća se za koji dan na 064.
Ipak sam, za svaki slučaj divertovao sam 063 na 064, svi ne nabave moj novi broj.
Mislim da bi Mobtel definitivno trebao malo da se zamisli, jer je za nekih pola sata, koliko sam proveo u Telekomu, dvoje ljudi oko mene došlo je da uzmu 064 kartice, a imali su 063. Nije teško izračunati prosek koliko ljudi onda dnevno odlazi sa 063, u poslovnicama po Srbiji...
[ DrJekyll @ 28.09.2005. 12:59 ] @
Vise puta pricano i ponavljano, na 063 imam polovican signal ali uvek dobijem vezu iz prve, dok mi je na 064 uvek pun signal i cesto prvo dobijem obavestenje kako neko nije dostupan, iz drugog puta se ne cuje nikakav signal, i tek iz treceg puta dobijem vezu.
[ DR83 @ 29.09.2005. 21:24 ] @
Isto se i meni dešava,kad sam ,,na” baznoj stanici Voždovac i Kumodraž(nemam uopšte gprs indikatora na fonu),čim uhvatim Banjicu –dobijam i gprs

[ biotech @ 29.09.2005. 22:00 ] @
Citat:
DR83: Isto se i meni dešava,kad sam ,,na” baznoj stanici Voždovac i Kumodraž(nemam uopšte gprs indikatora na fonu),čim uhvatim Banjicu –dobijam i gprs


e bas tako,isti slucaj - vozdovac - banjica. ja sam iznad okretnice tramvaja tako da kuci nemam GPRS :(
[ zkicus @ 29.09.2005. 22:53 ] @
A kome se Vi ovde ustvari žalite? Ko može na ovom forumu da reši problem? Ja sam se žalio korisničkom servisu i ovo je njihov odgovor:

Zahvaljujemo se na dostavljenom mail-u.

S tim u vezi, zelimo da Vas obavestimo da je uzrok nestabilnog rada GPRS usluge
na navedenom podrucju znatno povecan saobracaj na toj lokaciji, usled cega
dolazi do preopterecenosti servera u trenutku konekcije.
Ovom prilikom zelimo da Vas obavestimo da na kvalitet prenosa podataka moze
uticati polozaj korisnika u odnosu na baznu stanicu. U zonama gde je losiji
signal mreze, korisnik ce dobiti manji broj kanala i time ce imati nesto manju
brzinu prenosa ili ce imati poteskoca prilikom konekcije.
Zahvaljujemo se sto ste odvojili vreme da nas obavestite o funkcionisanju jedne
od nasih usluga, a ujedno zelimo da se zahvalimo i svim Vasim sugradjanima na
strpljenju i razumevanju, u nadi da ce se ubrzo resiti pomenuti problem.

S postovanjem,
Jelena Stanimirov
Sluzba za podrsku upravljanju korisnicima
063 MOBTEL Srbija
tel: +381 63 9863
fax:+381 63 311 311
e-mail: [email protected]

Eto, imate zahvalnice za razumevanje i strpljenje, pa ko ima strpljenja neka čeka.... trećeg operatera!!! :-)
[ boban779 @ 03.10.2005. 16:14 ] @
Evo da se i ja požalim...
U poslednjih mesec dana često i kad ima mreže na telefonu meni stižu poruke o prpouštenim pozivima a ljudi koji me zovu dobijaju obaveštenje da nisam dostupan. GPRS-a više nema nego što ima a i tad kad radi, radi užasno sporo.
Šta ostade od onakve mreže....Bogoljube vrati se...

EDIT: E da! Bazna stanica Žarkovo.

[Ovu poruku je menjao boban779 dana 03.10.2005. u 17:16 GMT+1]
[ DR83 @ 04.10.2005. 03:02 ] @
Haha,pa slao sam im i ja mail sa tacnim adresama mesta koja preprodaju 63 vaucere po astronomskim cenama i naravno rekli su da ce uraditi sve sto mogu i naravno da nisu NISTA uradili tako da je taj [email protected] samo dobar marketing i nista vise.A ne zalim se samo nek ljudi znaju kako funkcionise 63 mreza...
[ nikolac @ 20.10.2005. 00:30 ] @
ma stvar je u telefonu i u softveru telefona... posle dekodiranja ne radi kako treba...
promenio sam 5-6 telefona u zadnjih 2-3 meseca, 2 od tih nikad nisu dosli do faze kodiranja, tj. uzeti su pre toga i doneseni ovamo (6630 i jedan SX1) i sa njima ama bas nijednom nisam imao nikakav problem sa nedostupnoscu dok sa ostalim itekako... Nalazim se u NS-u i signal mi je uvek pun ili tek nesto ispod, sem u situacijama ogromnog opterecenja, praznici, petak, subota vece.....
nije da propagiram prodaju legalno kupljenih telefona po paprenim cenama (i sam ih nabavljam od preko i naravno u 98% slucajeva dekodiram)....
a imao sam i telefon, C60, legalno kupljen u Roamingu, ciji je eeprom bio zakljucan sigurno pre prodaje
[ fly13 @ 15.11.2005. 22:38 ] @
@nikolac
ma da do telefona je... :) samo isti radi perfektno sa 064...
[ DrJekyll @ 17.11.2005. 10:59 ] @
Citat:

fly13

ma da do telefona je... :) samo isti radi perfektno sa 064...


SE F500 koji radi savrseno na 063, a na 064 ne moze slati SMS, Samsung D500 koji je radio super na 064, a na 063 gubio povremeno mrezu. Nisu sjajni ni jedni ni drugi zavisno od modela.
[ lord Vader @ 17.11.2005. 13:08 ] @
Samsung tradicionalno ne radi dobro na 63.