[ anglomont @ 17.09.2005. 14:17 ] @
jel neko placao iz SCG ovim putem i kako?
thanks
[ boab @ 18.09.2005. 11:52 ] @
Ja jesam ali bolje da nisam.Platio sam,prodavac se javio kao da je primio pare ali od robe nista.Sad je proslo vec dva meseca,saljem mu poruke ali ne odgovara.Kontaktirao sam eBay u vezi "non-delivery item" ali se to sve zavrsava u fazonu "Predlazemo da pokusate da se dogovorite sa prodavcem".Jedino sto sam mogao je da ostavim "Negativ feedback".eBay se stalno izvlaci i nece da vrati zagarantovanig 105GBP u slucaju da se roba ne isporuci(tj. ako se posalje osiguranom posiljkom, a ne stigne,sto je ovde slucaj jer prodavac je sigurno izveo prevaru i nije ni polsao robu).Samo PayPal.Vidim da ga mnogi pljuju na ovom forumu ali to nije opravdano.
[ hecky @ 13.10.2005. 00:32 ] @
Moje je misljenje da je na ebay iz srbije najbolje placati direktno karticom. Pa ako vas neko zezne, odete lepo u banku i prijavite prevaru.
Banka ce pokrenuti istragu (ovo mora, jer je VISA tako propisala) i ako se pokaze da ste u pravu, uraditi CHARGEBACK, odnosno vratiti Vam novac.
Takodje naudicete i prodavcu, jer postoje sanse da ce placati penale kod CREDIT CARD processor-a zbog CHARGEBACK-a.