[ saki @ 17.09.2005. 18:15 ] @
prebacio sam sa vhs na kopmu ali slika kasni sa tonom kako da resim taj problem korstio sam pinacle 8.3 preko scart kabla povezano sa tv karticu.hvala svima
[ Mister_rap @ 17.09.2005. 20:27 ] @
Aj da vidimo. Kao prvo reci nesto vise o tome u kom formatu grebujes materijal i koje su karakteristike videa (NTSC,PAL) i koje su karakteristike audio zapisa.
[ saki @ 18.09.2005. 11:45 ] @
grebujem u avi formatu kao beter kvalitet na sample rate 22khz u pal formatu.hocu kasnije na dvd cd da narezem dali imas neko bolje resenje da nebi ni slika ni ton kasnijo .hvala
[ Mister_rap @ 18.09.2005. 12:32 ] @
Posto hoces ako sam dobro shvatio DVD film, onda grebuj direktno u DVD format. Posluzi se nekim jednostavnijim resenjem tipa WinDVD Cretaor, Ulead...
Precesljaj malo i sajt www.videohelp.com valjace ti!

[Ovu poruku je menjao Mister_rap dana 18.09.2005. u 13:35 GMT+1]
[ saki @ 18.09.2005. 18:07 ] @
nije dvd film nego koncert na vhs kaseti
[ Mister_rap @ 18.09.2005. 22:35 ] @
Citat:
saki: nije dvd film nego koncert na vhs kaseti


heheheh pa naravno. Ali hoces li da ga prebacis na dvd je bio moj prethodni post
[ saki @ 19.09.2005. 11:23 ] @
Ali ja bi hteo to da uradim sa pinacle 8.3 ili adobe premiere 6.5 ako neko ima postavke kako da podesim da nebi mi ton kasnijo.hvala svima
[ Mister_rap @ 19.09.2005. 14:50 ] @
Ispada da te zamajavam Samo kasnjenje zvuka moze biti i prouzrokovano drugim stvarima (integrisana zvucna, losi drajveri, itd...) Naravno da mozes odraditi sa Premiere 6.5 a sto se postavki tice trebalo bi da imas na: http://vukx.ns.users.sbb.co.yu/
[ saki @ 19.09.2005. 19:06 ] @
Hvala ti za upustvo mister rep.ali ja korstim videorekorder a ne digitalnu kameru i opet preko adobe nemam ni sliku ni ton.hvala ti
[ VrAda @ 12.10.2005. 08:14 ] @
Posto si vec uspeo da grab-ujes iz jednog programa, znaci da mozes i iz drugog.
Proveri podesavanja u premieru (video/audio source) najverovatnije je tu problem.
Sve savete koje si dobio, primeni na tvoj slucaj -nezavisno od toga sa kog
uredjaja radish grab (videorekorder/kamera/tv...). Principi su isti.
Eksperimentisi sa formatima i resices problem.
[ Mister_rap @ 12.10.2005. 12:24 ] @
Jako je tesko dati ''kompleksan'' odgovor na ovakva pitanja. Jako mi je zao sto nisam pomogao sakiu ali iskreno nisam ni mogao...
Ps. zaista bih volio da rjesis problem.
[ Cileinteractiv @ 19.10.2005. 14:30 ] @
Koju karticu za grbovanje koristis? Premire moze da radi samo sa FireWire-om sa DV plejera/kamere!!! ili sa Analognih kartica koje grbuju u avi sa hardverskom kompresijom...!!!
[ mirki @ 23.10.2005. 19:24 ] @
ubaci sirov materijal u premiere, znaci taj koncert koji ti je u avi formatu, kolko sam svatio, linkaj audio od videa i korigiraj audiom dok ne sinkroniziras. Moze ti se desit da ga sinkroniziras na pocetku, a izgubi se na kraju,. Tada odes na speed and duration i opet korigiras dok ga ne sinkroniziras na kraju.
[ Mladen_Perisic @ 30.11.2005. 16:11 ] @
Skini Virtual-Dub -MPEG, Otvori film u njem. Idi na Audio u liniji menija. Klikni na Interleaving i po Delay unesi vrijednost u milisekundama da bi ispravio kašnjenje... Onda snimi vdeo (ne zaboravi na kompresiju ;) )
[ Mister_rap @ 30.11.2005. 17:30 ] @
Mladene to sto si rekao je za vdub i rjec je o sinhronizaciji. Takvih tema ima xxx na
video forumima. Covjek hoce da to odradi sa Premierom ili Pinacleom... procitaj temu
da ne idemo u off topic.
Pozdrav.
[ Fiva @ 16.12.2005. 20:44 ] @
Moraces definitivno da promeniss audio karticu- nabavi Creative Live Sounddblaster i ton ce ti garant biti uvek u fazi sa slikom.
Pozdrav