[ Milan_Ristic @ 18.09.2005. 15:16 ] @
Pocinjem da ucim za Cisco CCNA.
Interesuje me posle zavrsetka, da li cu s tim moci da radim negde na zapadu kakve su sanse,plate itd ?? Takodje me interesuje i za Beograd.
Sta misliste da li je Cisco buducnost ?

Inace validan je tri a posle je nevazan.
Sta se posle desava,ima li neko iskustva, da li potrebno ponovno polaganje (upgrade) ili ? I da li ga recimo CCNP produzuje i sl ?
Unapred zahvalan.
[ neetzach @ 18.09.2005. 17:12 ] @
Sto se zaposlenja tice, niko te nece zaposliti na osnovu sertifikata vec na osnovu znanja i iskustva. U gomili istih CV-ova ce sertifikat eventualno pomoci da bas tvoj ispliva i da utice na to da te pozovu na interviju. Posle toga sve je na tvom znanju i iskustvu... Naravno, ako nemas iskustva, dzaba ti sertifikati i ostalo.
[ Nix @ 20.09.2005. 10:32 ] @
Mene zanima ista tema...!
Hoce li se ukljuciti i ostali clanovi, da vidimo sta i drugi kazu ??

Hvala.
[ Branko Santo @ 23.09.2005. 12:20 ] @
Bicu malo bezobrazan!
Da ste se potrudili znali bi te odgovore i sami www.cisco.com pa na certification

Da CCNP obnavlja CCNA cak mislim da je u pitanju i bilo koji ispit koji pocinje sa 642

Ono sto je vrlo zanimljivo postoji velika traznja za kadrom koji ima kombinaciju sertifikata CCNP(ili barem CCNA) + MCSE + Citrix
Ukucajte na Monster ili Jobserve ili bilo gde videcete da i bez ovog poslednjeg mozete sasvim solidno proci, naravno podrazumeva se da imate znanje i jako bi vam dobro dosao barem undergraduate diploma nekog IT faxa.

Ko nije upoznat Citrix je softwareski sistem koji omogucava da preko farme servera se pristupa sa client kompjutera na kojem su aplikacije tako da se ne moraju kupovati velike kolicine licenci za isti program nego svi koriste sa istog kompjkutera

www.citrix.com


Ajd pitajte jos nesto ako hocete raspolozen sam :)

P.S. Ja isto pucam na CCNP + MCSE a dalje ko zna
[ Nix @ 27.09.2005. 21:41 ] @
ok kad si vec raspolozen (vazi i za ostale).

Sta mislis o CCDA ?
I kombinaciji ccna,ccda,ccnp ?

Hvala.
[ Branko Santo @ 28.09.2005. 06:56 ] @
Od kada sam raspolozen? Nije mi jasno pitanje :)
Ali ako sam dobro shvatio pa tempiram se vec jedno 6 meseci da pocnem, ali nikako.

U decembru mi pocinje Cisco Networking Academy (ukupno trajanje dve godine) na kome se savladavaju sve za CCNA i CCNP.
A za mart sam uspeo da izgrbavim kurs MCSA.

Dotle prelazim polako sam, nadam se do decembra da cu dati CCNA pa da skratim Academy za jednu godinu nije nesto strasno dve knjige od oko 700str + testovi + jos 500tinjak strana. Za svakog studenta to ne bi trebao da predstavlja problem pogotovo sto ne mora sve napamet da se zna i zanimljivo je.

CCDA je prequisite za CCDP, a CCDP se ako se ja dobro secam razlikuje samo po jednom ispitu od CCNP. Ma sve je dobro samo treba zavrsiti :)
[ filo @ 28.09.2005. 09:30 ] @
a gde ti je ta dvogodisnja akademija?
[ jorganwd @ 28.09.2005. 19:49 ] @
Citat:
filo: a gde ti je ta dvogodisnja akademija?


Juri da zavrsi za godinu dana, fast track tako nesto...
[ Nix @ 29.09.2005. 00:20 ] @
Citat:
long_strider: Od kada sam raspolozen? Nije mi jasno pitanje :)


hehe tako si barem napisao ,valjda i dalje vlada raspolozenje.



Inace ja cu pokusati samostalnim ucenjem pa sta bude.
Valjda ccna nije toliko tezak.koliko u proseku otprilike treba da se zavrsi ?


Cuo sam da retko ko zavrsi CCDP i CCNP ?
Jer kad predju ccna onda se odlucju da li ce u zivotu raditi dizajniranje ili odrzavanje mreza ?
A inace to stvarno nije lose ako je samo u jednom ispitu razlika ?
[ Branko Santo @ 29.09.2005. 13:03 ] @
http://www.rcub.bg.ac.yu/cnap/

Ovo je adresa akademija, postoji i u Blacu, Podgorici, Novom Sadu i tako nesto ima sa leve strane linkova da se vide sve u SCG


CCNP Exams & Recommended Training
Required Exam(s) Recommended Training
642-801 BSCI Building Scalable Cisco Internetworks (BSCI)
642-811 BCMSN Building Cisco Multilayer Switched Networks (BCMSN)
642-821 BCRAN Building Cisco Remote Access Networks (BCRAN)
642-831 CIT Cisco Internetwork Troubleshooting (CIT)


CCDP Exams & Recommended Training
Required Exam(s) Recommended Training
642-801 BSCI Building Scalable Cisco Internetworks (BSCI)
642-811 BCMSN Building Cisco Multilayer Switched Networks (BCMSN)
642-871 ARCH Designing Cisco Network Service Architectures (ARCH)



Samo jedan ispit razlike ali prequisite za CCDP je i CCDA pored CCNA tako da ....

CCDA Exams & Recommended Training
Required Exam(s) Recommended Training
640-861 DESGN Designing for Cisco Internetwork Solutions (DESGN)



Ma ne jurim ja fast track nego kapiram da zapnem pa polozim CCNA do decembra kad pocinje nova tura pa onda odmah da uskocim na CCNP ako je moguce :)