[ Miloje Sekulic @ 10.09.2002. 18:18 ] @
Koliko znam ne postoji domace istrazivanje koje bi pokazalo koristi (ili mozda stete) koje po poslovanje kompanije prisutne offline izaziva ulazak u carobni svet web-a.
Primetio sam da ovaj forum prate osobe sa zavidnim referencama i to me veoma raduje. Mislim da bi bilo zgodno da objavite zapazanja vasih korisnika ako nista jer su takva iskustva sjajan argument prilikom pregovora za dobijanje novih poslova.

Da pokrenem ovu temu podstakla me izjava gospodje Jovic, supruge vlasnika motela "Srbija-Brka" na Srebrnom jezeru.
Citat:

"Nase iskustvo sa postavljanjem sajta je vise nego pozitivno. Mnogo posetilaca sajta nas je kontaktiralo. Po mojoj slobodnoj proceni, dvadesetak procenata poseta motelu smo imali zahvaljujuci sajtu. Bilo bi i vise, ali kapacitet nam je mali (25 lezajeva), tako da nismo mogli svima da izadjemo u susret. Pitanja su u glavnom bila u vezi cena. U razgovoru sa gostima, dosli smo do zakljucka da im se dopada ovakva vrsta predstavljanja, cak smo dobili i korisne sugestije u vezi sajta.
Nameravamo da ostvarimo kontakte sa sajtovima cija je tematika lov, ribolov i turizam, jer smatramo, da bi postavljanjem linkova na nasu i nama slicne prezentacije, posetioci dobili kompletnije informacije."

Eto zadatka za Tasu da ih uvrsti u svoj Turizam, ako vec nisu tamo.

Nadam se da ce g. Jovic prihvatiti neke od sugestija posetilaca sajta i motela jer sajtu na adresi www.srbija-brka.co.yu ima sto-sta da se zameri ali je njeno zadovoljstvo efektima koje je "postavljanje sajta" imalo na ovaj mali porodicni pansion na mene ostavilo lep utisak.

Pozdrav
Miloje Sekulic
[ broker @ 10.09.2002. 20:33 ] @
I moja iskustva sa klijentima su pozitivna. Vec samo postavljanje sajtova, prijavljivanje na pretrazivace i linkovanje tamo gde treba daje odlicne rezultate...

Imam nekoliko klijenata kojima je posao umnogostrucen preko Interneta...
[ Vukan Karadžić @ 10.09.2002. 20:39 ] @
Lepo je što se dotična gospođa interesuje za web marketing, ali prvo je trebala da krene od naziva svog motela, koji predstavlja jedan od boljih bisera u nas (a konkurencija je žestoka).........
[ srlexic @ 11.09.2002. 01:06 ] @
S obzirom na tematiku sajta koji uredjujem, mogu da kazem da su zapazanja mojih posetilaca veoma pozitivna. Zaista, dobio sam nekoliko mailova u kojima ljudi hvale da na jednom mestu mogu da pronadju linkove i kontakte ka privrednim subjektima u nasoj zemlji...

Takodje, nije mali broj ljudi koji pitaju za savete, kontakte i slicno...

Sto se tice izlaska firme na Web, podseticu ljude na parolu jedng provajdera (nazalost, ne secam se kojeg) od pre nekoliko godina:
"Go to the Web and the world is yours"