[ Stator @ 19.09.2005. 08:25 ] @
Juce sam instalirao NetBSD na cyrix-a 266MHz 96-ram-a (krshware :) )
Dakle primarna namena tom kompu bi bila da bude bridge i da drzi neke ftp i apach server.

Po zavrsenoj uspesnoj instalaciji sam ukapirao da Riltekove mrene karte nisu po default-u podrzane nego mora da se rekompalira kernel zbog njih (mrak na oci). Ok odem ja na net skinem celo upustvo i onda ukapiram da nisam dobio sors kernela na cd-u. (Mrak na oci vol2). Skinem ga sa neta narezem na rw mountujem cd prekopiram ga i raspakujem odradim sve po upuctvu to jest samo skinem "#" ispred svih stavki koje pomilju riltek i ostavim samo 686 rako arhitekturu cpu-a.

Roknem make depth i on prodje. Medjutim na make mi pukne i samo kaze critikal error code 1 (mrak na oci vol 3).

Prva mrezna je rtl8139d a druga rtl8100c

Da li postoji neko bolji nacin da ja osposobim mrene karte od ovoga koji sam ja pokusao???? i kako?


10x unapred :)

[Ovu poruku je menjao Stator dana 19.09.2005. u 09:52 GMT+1]
[ risk @ 30.09.2005. 20:06 ] @
moguce da nemas dovoljno rama za kompajliranje. Probaj na svojoj desktop masini da dignes sistem i da kompajliras ta cuda. Meni je FreeBSD pravio problem kad nisam imao swap particiju. Onda sam napravio fajl od 10M za swap i od onda uvek pravim i swap cak i kada mislim da mi nece trebati, za svaki slucaj.
[ random @ 30.09.2005. 21:19 ] @
Daj output te make komande (poslednjih 50-ak redova uključujući i error).

Daj i dmesg od default kernela (čudno mi je da te kartice nisu po defaultu podržane).
[ Stator @ 05.10.2005. 17:10 ] @
Odustao sam od te kombinacije i stavio na taj komp Suse 9.3 (treba li da napominjem da je sve proradilo iz prve)....
Izgleda da jos nisam dorasto (Net)BSD-u :)