[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 19.09.2005. 22:10 ] @
I da li je moguće u tom vremenu koristiti taj broj? Jednoj stranci je rečeno da će stari broj (u smislu pre-paid broja) biti isključen u 19h, a novi (isti broj, samo post) uključen između 9 i 10h narednog dana. Prošlo je celo veče, a broj je još uvek operabilan. Da li je moguće da se radi samo o kliku miša pa da jedan proj postane post i da radi normalno, bez neke ceremonije uključenja?

Takođe me zanima, pošto je službenica skrenula pažnju stranci o gubitku svog kredita sa računa, tek pošto je stranka potpisala ugovor, a onda se stranka nije snašla, pa je ostalo na tome da se potroši skoro 500din kredita u toku poslepodneva, ili on nestaje bespovratno, da li to mora baš tako? Ne može li se on preneti kao preplata, pa da se prebija u kliringu na kraju prvog obračunskog perioda?
[ ddz @ 19.09.2005. 22:36 ] @
Naravno da može, u MTS mreži se prilikom prelaska prepaid kredit pretvara u avans za postpaid račun. E sad, zašto nije tako u Mobtelu...
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 19.09.2005. 22:50 ] @
Dželo, možda i u Mobtelu jeste tako, samo su im zaposleni neobavešteni :) A ne bi me začudilo :)
[ cume @ 20.09.2005. 01:13 ] @

Prelazak se obavlja na sledeci način:
Nakon što potpišeš ugovor dokumentacija ide na proveru, piše u ugovoru koji je rok za to.
Kada prođe proveru šalje se na aktivaciju, na prepaidu se obavlja deaktivacija oko ponoći istog dana, a sutra ujutro se vrši aktivacija broja na postpaid sistemu naplate.

I u pravu si, kredit nije moguće preneti na postpaid, ako ne bude potrošen do deaktivacije na prepaidu , zauvek je izgubljen.



Citat:

Da li je moguće da se radi samo o kliku miša pa da jedan proj postane post i da radi normalno, bez neke ceremonije uključenja?



Ima malo više od jednog klika , veruj mi.

[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 20.09.2005. 22:10 ] @
Ajde ako nekome ko to zna, a niju mu/joj mrsko, da napiše kako proceduru prebacivanja broja. Ovo je moja lična radoznalost :)
[ Korisnicki Servis @ 21.09.2005. 09:29 ] @
Procedura prebacivanja broja:

Citat:
cume: Prelazak se obavlja na sledeci način:
Nakon što potpišeš ugovor dokumentacija ide na proveru, piše u ugovoru koji je rok za to.
Kada prođe proveru šalje se na aktivaciju, na prepaidu se obavlja deaktivacija oko ponoći istog dana, a sutra ujutro se vrši aktivacija broja na postpaid sistemu naplate.

I u pravu si, kredit nije moguće preneti na postpaid, ako ne bude potrošen do deaktivacije na prepaidu , zauvek je izgubljen.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 21.09.2005. 10:32 ] @
Da, ja sam pogrešno formulisao pitanje :) Mislio sam na ono njegovo:

Citat:
cume: Ima malo više od jednog klika , veruj mi.
[ Dejan Krstic @ 21.09.2005. 11:23 ] @
Prvo zavisi od toga da li si otisao u KS koji moze da uradi proveru sam ili to prosledjuje help desku. Ako je slucaj za help desk onda oni prvo proveravaju podatke korisnika u sistemu (da li ima ranija dugovanja i slicno) pa se onda salje nalog za iskljucenje pre paid-u. Onda kolega u pre paid-u uradi "future disconnect" odnosno zada sistemu kog dana da iskljuci broj. To se desava uglavnom par minuta posle ponoci. Zatim se javi sluzbi aktivacija da je broj slobodan na hlr-u i da mogu da ga aktiviraju. Oni onda kreiraju novog korisnika u sistemu (ugovor) pa onda za taj ugovor dodeljuju servise koje on dobija po defaultu za svoj tarifni paket i dodeljuju mu servise koje je mozda zatrazio prilikom prelaska na post paid. Ukoliko je pravno lice, mozda je odmah zatrazio da mu se aktivira roaming (koji ne aktivira sluzba aktivacija) pa se onda iz KS-a salje zahtev sluzbi za pracenje pretplatnickih odnosa da mu se i to aktivira...

I tako.... Ovo je bilo iz glave. Mozda bih se jos neceg setio.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 21.09.2005. 13:51 ] @
Hvala Deki, to me je zanimalo :)