[ sadux @ 20.09.2005. 02:14 ] @
Sad sam slucajno naleteo na ovo...Mnogo dobra stvar,samo ste je jos u eksperimentalnoj fazi...

https://www.telekom.yu/sajttelekoma/mojracun/mojracun.asp
[ mrkidivx @ 20.09.2005. 02:31 ] @
To već postoji odavno i hvala bogu da je još u ekspirementalnoj fazi inače bi i to naplaćivali...
[ Tisma @ 20.09.2005. 11:07 ] @
Da ali je bezveze što ne može da se vidi listing dolaznih poziva!
[ BillyTheKid_79 @ 20.09.2005. 11:37 ] @
Citat:
Tisma: Da ali je bezveze što ne može da se vidi listing dolaznih poziva!


Servis se zove"Moj Racun" a ne "Tudji Racun"!
[ Java Beograd @ 20.09.2005. 13:17 ] @
To je "novo" bar godinu i po dana. Ali, svejedno. Zvao ja morone da pitam čemu one tri zvezdice na kraju, tj. zašto ne mogu da vidim ceo pozivan broj ". A odgovor je bio da ako hoću i to, morad da platim zatošto se takav listing plaća ! Oj, zemljo Srbijo ! Upitao službenicu kako bi reagovala kad bi joj kasirka u samoposluzi rekla da se račun sa spiskom artikala posebno plaća ?!
[ Pici man @ 20.09.2005. 17:20 ] @
Citat:
@Java Beograd:
"Upitao službenicu kako bi reagovala kad bi joj kasirka u samoposluzi rekla da se račun sa spiskom artikala posebno plaća ?!"


I, Sta je odgovorila?!? :)
[ Željko Obradović @ 21.09.2005. 02:32 ] @
Citat:
BillyTheKid_79: Servis se zove"Moj Racun" a ne "Tudji Racun"!

Jesi glup, čovek je hteo da može da pogleda listing pristiglih poziva na njegov broj. Svim tim pozivima jedinstven je njegov broj, znači vezano je za njegov račun, a ne tuđ. Sedi malo i čitaj knjige o bazama podataka i spajanju tabela. Još si zelen. ;)
[ manman @ 21.09.2005. 02:47 ] @
@Zeljko O.
Losh si kao i trener izgleda.
"Moj Racun" je u smislu "Moj trosak" znaci ono sto ja zovem tj. trosim impulse tj placam ja, mogu da pogledam sta sam istrosio JA. Znaci sledi naziv "Moj Racun"
p.s. Savet za novog clana: Procitaj pravila foruma!"
[ Željko Obradović @ 21.09.2005. 13:18 ] @
Ako imaš račun u banci, da li u njemu vidiš samo šta si potrošio ili i šta ti je neko uplatio na njega? Razmisli malo.
[ pisac @ 21.09.2005. 16:28 ] @
Moj račun je baš to: račun.

Da plaćaš za dolazne pozive, ili primaš pare za dolazne pozive, onda bi i oni morali da se nalaze tu, ali pošto oni ne utiču na tvoju račun, njih nema :-)

Mada se i ja slažem da bi bilo fino kad bih mogao da vidim i dolazne
pozive.
[ mischo @ 21.09.2005. 20:00 ] @
Citat:
pisac: Moj račun je baš to: račun.

Da plaćaš za dolazne pozive, ili primaš pare za dolazne pozive, onda bi i oni morali da se nalaze tu, ali pošto oni ne utiču na tvoju račun, njih nema :-)

Mada se i ja slažem da bi bilo fino kad bih mogao da vidim i dolazne
pozive.


Bilo bi zaista lepo kad bi znali, ali tehnički stvari stoje ovako:
Razgovori se beleže na onoj centrali na kojoj je razgovor iniciran. Ukoliko bi hteo da vidiš sve koji su te zvali, morao bi "prikupiš" podatke sa svih centrala sa kojih neko može da dobije tvoj broj.

Ja sam se malo bavio sličnim sajtovima u svetu (Vodafone, British Telecom, par američkih operatora...), ali nisam naišao na nekoga koji nudi podatke o dolaznim pozivima (bar ne na ovaj način). Ako neko ima drugačije informacije voleo bih da me demantuje.

[ Željko Obradović @ 21.09.2005. 22:28 ] @
Posto je servis na internetu, onda nije problema da se napravi query na bazi i dobijaju se svi pozivi koji su upuceni tvom broju. Prosto.
[ mischo @ 22.09.2005. 07:32 ] @
Citat:
Željko Obradović: Posto je servis na internetu, onda nije problema da se napravi query na bazi i dobijaju se svi pozivi koji su upuceni tvom broju. Prosto.



Nisi me razumeo. Problem je što podaci o razgovorima ne stižu do baze.
Npr. zove te neko iz Džibutija, razgovor se zabeleži na centrali u Džibutiju, na kojoj se nalazi onaj koji te je zvao, pa pošalješ query u Džibuti...

[ Jbyn4e @ 22.09.2005. 08:40 ] @
Da li sam ja jedini primetio da u "mom racunu" NIKAD nema poslednjeg dana u mesecu (npr. 31.08, 30.06., 31.07....)?
Ili je to samo kod mene? Ajde javite :)
[ Željko Obradović @ 22.09.2005. 10:47 ] @
Citat:
mischo: Nisi me razumeo. Problem je što podaci o razgovorima ne stižu do baze.
Npr. zove te neko iz Džibutija, razgovor se zabeleži na centrali u Džibutiju, na kojoj se nalazi onaj koji te je zvao, pa pošalješ query u Džibuti...

Ja sam mislio na domace pozive.
Mozda ne bi bio problem da se negde snima log svih poziva iz inostranstva. U stvari, siguran sam da se snima, Veliki brat ne spava. :)
[ duck@ @ 22.09.2005. 13:26 ] @
Citat:
Jbyn4e: Da li sam ja jedini primetio da u "mom racunu" NIKAD nema poslednjeg dana u mesecu (npr. 31.08, 30.06., 31.07....)?
Ili je to samo kod mene? Ajde javite


Dobro si ovo provalio - svaka cast!
Pa taj poslednji dan u mesecu im je verovatno za 'rashod'
[ Java Beograd @ 22.09.2005. 13:53 ] @
I kod mene nema !
[ mischo @ 24.09.2005. 08:13 ] @
Citat:
Željko Obradović: Ja sam mislio na domace pozive.
Mozda ne bi bio problem da se negde snima log svih poziva iz inostranstva. U stvari, siguran sam da se snima, Veliki brat ne spava.



Ne mogu ni svi domaći pozivi, npr. Crna Gora i mobilni operateri.
A o Velikom Bratu nećemo.
[ bgweb2005 @ 28.09.2005. 18:26 ] @
Pa dobro nije los servis.

Polako postajemo normalan svet.

[ Mr One @ 16.10.2005. 00:38 ] @
Imam staru centralu - broj na 4 i dvojnika, na delu sajta Moj račun nikada nisam mogao da vidim listing pozvanih brojeva iz razloga, kako mi je bilo napisano, što sam na Metaconta M10C centrali, ali od početka Oktobra mogu da vidim detaljan listing - kao i vi na digitalnim centralama, mogu da vidim listing čak i za Avgust i Septembar koji tada, kao i nikada pre nisam mogao da vidim. Interesuje me da li još neko sa analogne centrale može da vidi listing ili su u u mom slučaju napravili neku grešku.
Baš me interesuje zašto je Telekom tvrdio da priključci sa analogne centrale nemaju listing (što i dalje piše na stranicama Moj Račun), kad ga ja sada bez problema i greške vidim, osim što ne vidim pozive obavljene u poslednjih 12 sati u trenutku gledanja što je valjda slučaj i kod digitalnih centrala.
[ ddz @ 16.10.2005. 08:57 ] @
Metaconta centrala je "polu-digitalna" i loguje odlazne pozive. Da si na AXE centrali npr, nikako ne bi mogao da vidiš listing (osim ako ne podneseš zahtev za to, naravno, ali pitanje je da li bi i onda video listing na netu).
[ Mr One @ 17.10.2005. 14:34 ] @
Verovatno i jeste polu-digitalna jer imam i tonsko biranje,
interesuje me jel je moguć Caller ID na ovoj centrali!
[ mischo @ 17.10.2005. 15:09 ] @
Citat:
ddz: Metaconta centrala je "polu-digitalna" i loguje odlazne pozive. Da si na AXE centrali npr, nikako ne bi mogao da vidiš listing (osim ako ne podneseš zahtev za to, naravno, ali pitanje je da li bi i onda video listing na netu).


Možeš da vidiš listing i za neke verzije centrale AXE koje se nalaze u mreži. To je mnogo savremenija centrala od Metakante.

BTW Metakonta loguje mali broj podataka i nije u stanju da zabeleži kompletan polazni saobraćaj za pretplatnika, pa je najčešće beležen samo međunarodni saobraćaj, "041" i saobraćaj ka mobilnim opreatorima i to bez trajanja razgovora i potrošnje impulsa.
Oni koji su sa Metakonte, a gledali su Moj Račun pre avgusta, znaju o čemu govorim.
[ zlay @ 17.10.2005. 23:39 ] @
Jeste dobro osmisljena usluga, ali dzaba to kad je previdjeno par situacija. A jedna od njih je sledeca (desilo se meni):

Prosle godine (september 2004) istrazujuci websajt telekoma dosao sam do informacije o ovoj eksperimentalnoj web usluzi koja omogucava sta omogucava. Naravno, posaljem zahtev za dodelu LIB (licnog identifikacionog broja) i zeljno iscekujem postara (narednih 30 dana, koliko obicno treba telekomu da odgovori na bilo koji zahtev). Ni posle godinu dana nije dosao taj LIB na moju adresu. Poslao sam najmanje 5 emailova na adresu ostavljenu za komunikacije na stranici za Moj Racun. Niko nikada nije odgovorio na te emailove. Poslao sam najmanje 2 emaila na adresu [email protected] na koje niko nikada nije odgovorio. Danas sam jedva uspeo da dobijem "tajni" broj telefona administratora ove usluge i dobio utesni odgovor da je g-djica Marina na bolovanju vec nedelju dana i da nisu u mogucnosti da izvrse bilo kakav uvid u moja obracanja. Takodje, praksa Telekoma je da sve lozinke salje iskljucivo pisanim putem klasicnom postom, tako da ne bi bila u mogucnosti ni da mi izdiktira LIB putem telefona.

Covek jednostavno da se prekrsti i levom i desnom rukom i da kaze sacuvaj me Boze te birokratije.
[ mischo @ 18.10.2005. 07:39 ] @
Koliko znam, LIB se automatski štampa nakon prijavljivanja i nakon toga šalje na istu adresu na koju stiže i tel. račun.
Veruj mi da se i ljudima u telekomu (tehničkom osoblju pre svega) kosa na glavi diže od birokratije, ali kažu mora ovako.
Uostalom, i za onoga ko je pravio Moj račun mnogo bi bilo lakše da LIB šalje mailom umesto da se "dopisuje" razglednicama, čestitkama, dopisnicama i sl.
[ ton_majstor @ 18.10.2005. 07:53 ] @
Od pre petnaestak dana koristim taj servis. Inace, imam dobar digitalni broj u Žarkovu, na 011-2390...

LIB je tražila moja žena, jer je ona vlasnik priključka. Podneli smo zahtev online, a stigao nam je posle jedno dvadesetak dana, kao pisamce.

Servis radi OK, nije spor, malo me nervira što ne prikazuje SVE brojeve (uvek nedostaju zadnja tri), ali kapiram da mora da se ode lično u Poštu.

Zaista ima neki gvint sa tim zadnjim danom u mesecu. Fali mi 31. Avgust. Zna li neko šta je to?

Sjajna je fora sa Excel tabelom, filterima i STATISTIKOM, jer smo nazjad saznali KO u našoj kući pravi enormne račune! Ja jeste da umem da zaglavim, ali sat na SMIN-u košta kao petnaestak sekundi mobilnog razgovora... (skoro)!

Naravno, moja ćerka i njen momak se "cimaju" po listingu kada nismo kod kuće ili noću, a pošto sam uveo i aktivnu blokadu 0 i 9, na putu sam da rešim probleme!

Hvala, Telekom i na ovoliko!

Pozdrav!
[ mischo @ 18.10.2005. 08:31 ] @
Citat:
ton_majstor

Zaista ima neki gvint sa tim zadnjim danom u mesecu. Fali mi 31. Avgust. Zna li neko šta je to?



Listing je prikazan za period između dva snimanja stanja brojača, gde god je to moguće, kako bi se listing složio sa razlikom stanja brojača tj. onim što se nalazi u telefonskom računu za taj mesec. Snimanja brojača od ove godine su obično pretposlednji dan u mesecu.

31. avgust bi trebalo da se nalazi u septembarskom listingu.

Pozdrav!
[ Mr One @ 18.10.2005. 15:49 ] @
Meni je LIB stigao posle dva dana od podnošenja On line zahteva!!!

-Mischo
ti radiš u telekomu ako se ne varam?
Ako si njihov jel možeš da mi odgovoriš kada bi ja mogao da očekujem da me razdvoje od *ebenog dvojnika! Telefon počinje na 011/4899*** (sedmocifreni broj - centrala Konjarnik). Hvala unapred!
[ mischo @ 19.10.2005. 08:39 ] @
Citat:
Mr One
-Mischo
ti radiš u telekomu ako se ne varam?
Ako si njihov jel možeš da mi odgovoriš kada bi ja mogao da očekujem da me razdvoje od *ebenog dvojnika! Telefon počinje na 011/4899*** (sedmocifreni broj - centrala Konjarnik). Hvala unapred!


Radim u Telekomu, ali nisam "njihov"
Vidi private...
[ Jbyn4e @ 19.10.2005. 08:58 ] @
Citat:
mischo:
31. avgust bi trebalo da se nalazi u septembarskom listingu.

Iz "iskustva" govorim da to nije tako. Igrom slucaja mi se u julu broj impulsa na "moj racun" i ukupan broj impulsa razlikovali za 1300 impulsa - da, da, nije greska, 1300!! pa sam proveravao i primetio da mi u svakom mesecu pocinje od 1-vog, a zavrsava sa pretposlednjim datumom u mesecu. Ja sumnjam da je neko lose napravio sql upit....

A i brate, da bi dosao do listinga, treba da prodjes 5-6 stranica, sto je mnogo - mnogo je.


Edit: sad sam bas proverio, i POJAVILI su se ti dani! Neverovatno, ni 3 MESECA od kako sam im pisao o tome (a naravno da nisam dobio nikakav odgovor na mail)

E sad, jos mischo kad bi preneo da bi bilo dobro dodati opciju da se direktno prikaze listing na stranici
https://www.telekom.yu/sajttelekoma/mojracun/BillInit.asp
Da umesto ovako necega:
81-043-021-0450428 31.8.2005. 232,19 Plaćeno Detalji...
stoji
81-043-021-0450428 31.8.2005. 232,19 Plaćeno Detalji... Listing
i da se direktno dobija listing, to bi bilo idealno :)
[ mischo @ 19.10.2005. 11:25 ] @
Važno je da sada radi kako treba.
Što se tiče organizacije sajta Moj račun, slažem se da je DALEKO od savršenog.
[ ton_majstor @ 19.10.2005. 12:32 ] @
E, nema opravdanja!

Vidi:

Račun za Avgust mi ide od 4.08.2005 u 00:00:00 do 30.08.2005 u 07:22:55

Račun za Septembar mi ide od 30.08.2005 u 07:33:55 do 29.09.2005 u 01:14:40

pritom... prvi input na LISTINGU za Avgust je 1.8.2005 u 0:00:12, poslednji 30.08.2005 u 23:25:25... znači NIJE UŠAO 31.08.!!!!

Sledeći input u LISTINGU za Septembar je 1.09.2005 u 9:40:18...

Ajde da se samo upitamo gde je taj period od oko 35 sati? Mogao sam život da provedem na vezi...

Super je Telekom, samo nam pokazuje koliko su brljivi...

Pozdrav...
[ markic @ 19.10.2005. 14:23 ] @
Jel iko u poslednje vreme dobio LIB ?
Ja sam za jedan tel. broj popunio zahtev pre 8 meseci, a za drugi pre 2 meseca i jos uvek ne stizu ni jedan ni drugi!
[ fanfon @ 19.10.2005. 20:05 ] @
Ja sam poslao bar 10 puta i nista...
[ zlay @ 19.10.2005. 22:08 ] @
kako ti je to poslo za rukom da 10 puta posaljes zahtev, kad sistem dozvoljava smao jednom da se to ucini?
[ fanfon @ 20.10.2005. 17:28 ] @
Moguce da nisam poslao pravi broj
[ miljan nis @ 24.10.2005. 20:55 ] @
To je neka greska, nema sanse da vidis listing sa analogne centrale.
Npr. ja mogu da vidim sve racune i sa starog analognog prikljucka i sa digitalnog, ali listing samo sa digitalnog (na analognom pise "Za zadati prikljucak ne postoji listing odlaznih razgovora")
A sto se tice datuma, oni racune ispostavljaju od 29, 30 ili 31 pa do tog dana sledeceg meseca i zato tako pise na racunu i listingu. Samo mi nije jasno zasto nije od prvog do prvog.

Uglavnom, odlicna stvar, a sto se tice dolaznih poziva, ja ih imam na telefonu zato sto imam identifikaciju.
[ miljan nis @ 24.10.2005. 21:03 ] @
Sto se tice LIB-a ja sam prijavio tri telefonska broja i za sva tri LIB dobio za 2 do 3 dana.
Nije mi jasno zasto vama toliko dugo ne salju LIB
[ djsloba10 @ 01.11.2005. 08:40 ] @
Čitajući sve ovo stičem utisak da sam pogrešio što se mojih sugrađana tiče. Sad vidim da nisu samo oni džangrizavi nego svi.
Dok smo imali analognu centralu bio je problem što nema listinga.
Montiraju DKTS20 pa ima listing ali je problem što ta centrala piše samo pozive koji traju preko 20 impulsa.
Montiraju DKTS30 pa su sada svi impulsi na listingu i opet nešto ne valja-sad bi hteli i fotografiju onog ko je zvao.

Nekima fale sati u listingu?

Pa ja još nigde nisam našao da se neko požalio što u kesi nema 100 grama kafe-NETO, što hleb nema 600 grama itd,itd.


I ja radim u Telekomu, i plaćam račune isto kao i drugi, i ne mogu da vidim listing iako je centrala ˝digitalna˝ i nisam toliko tužan kao neki koji su hrabri da mi sole kako je negde drugo mnogo lepše nego ovde ali im ni na pamet ne pada da tu pamet premeste tamo gde je lepše.

Čini mi se da samnom ipak nešto nije u redu iako mi psihijatar na svakom ˝tehničkom˝pregledu napiše da jeste
[ Jbyn4e @ 01.11.2005. 16:22 ] @
Citat:
djsloba10:
I ja radim u Telekomu, i plaćam račune isto kao i drugi, i ne mogu da vidim listing iako je centrala ˝digitalna˝ i nisam toliko tužan kao neki koji su hrabri da mi sole kako je negde drugo mnogo lepše nego ovde ali im ni na pamet ne pada da tu pamet premeste tamo gde je lepše.
Čini mi se da samnom ipak nešto nije u redu iako mi psihijatar na svakom ˝tehničkom˝pregledu napiše da jeste

Prvo, promeni psihijatra. Taj tvoj nema pojma.
Drugo, nama je cilj da mi dostignemo taj "razvijeni svet" a ne da se SELIMO tamo. Hocemo taj svet u kome sve funkcionise kako treba da DOVEDEMO OVDE. Jel' to malo jasnije? Sta, znaci, ako me neko potkrada svakog dana, treba i dalje da mu dopustim da me potkrada, da ne preduzimam nista? Jesi to hteo da kazes?
I imas li dokaz da hleb nema 600 grama, i da kada nema 100g. neto? Mi IMAMO dokaz da telekom ne sabira dobro... ili barem ne priklazuje sve. Tacka.
[ miljan nis @ 01.11.2005. 17:03 ] @
Ja uvek na osnovu broja impulsa izracunam koliki ce mi biti racun za telefon pre nego sto stigne, i uvek se sve slaze.
POZDRAV
[ djsloba10 @ 03.11.2005. 08:39 ] @
Citat:
Jbyn4e: Prvo, promeni psihijatra. Taj tvoj nema pojma.
Drugo, nama je cilj da mi dostignemo taj "razvijeni svet" a ne da se SELIMO tamo. Hocemo taj svet u kome sve funkcionise kako treba da DOVEDEMO OVDE. Jel' to malo jasnije? Sta, znaci, ako me neko potkrada svakog dana, treba i dalje da mu dopustim da me potkrada, da ne preduzimam nista? Jesi to hteo da kazes?
I imas li dokaz da hleb nema 600 grama, i da kada nema 100g. neto? Mi IMAMO dokaz da telekom ne sabira dobro... ili barem ne priklazuje sve. Tacka.


Pa ja tebi neću ništa o psihijatru. To sam odluči.
Znam da hleb nema 600 grama iako mu je to zvanično težina jer se muvam po nekim pekarama popravljajući im opremu (treba od nečeg da se živi jer kradući impulse imamo ˝ogromne˝ plate) i znam šta rade. Uzmi veknu u prodavnici i stavi je na vagu pa vidi. Ne treba ti ˝stručna˝pomoć.
Taj ko ti krade na hlebu ima direktnu korist od toga.
Ovde sam pročitao gomilu priča o tome kako mora da se pogurava nešto u Telekomu.
Zašto niko od oštećenih neće da kaže:˝taj i taj mi je tražio toliko da uradi to i to˝.
Najlakše je po političarskom receptu˝svi znamo ko a ja ne moram da ga imenujem˝.

Da li ti stvarno misliš da smo svi mi u Telekomu lopovi, a ima nas oko 11000.
Upotrebi sito, kaži ko ne valja većina nas će ti biti zahvalna.

U tom kako ga nazivaš ˝razvijeni svet˝korupcija funkcioniše fenomenalno samo ti izgleda ne čitaš baš sve nego samo ono što ti odgovara.

Razmisli malo pre nego upotrebiš onu tvoju zadnju rečenicu.
[ Jbyn4e @ 03.11.2005. 09:52 ] @
Odlazimo u offtopic. Nisam nigde rekao da su 11000 zaposlenih u telekomu lopovi. Gde sam to rekao? Nisam cak rekao ni da je bilo ko u telekomu lopov, gde si to video? Ja sam se zalio sto se ukupan broj impulsa u listingu MOJ RACUN (znaci zalio sam se na programere aplikacije!) se ne slaze sa zbirom kad saberes impulse iz listinga. Primer: saberem sve u excell fajlu koji skinem sa sajta, u tom periodu i dobijem recimo 1200 impulsa. Pogledam na istom sajtu koliko je ukupno impulsa, tamo pise 2400. Ja se normalno zapitam gde mi je 1200 impulsa. I to pitam gde je, sto se to ne popravi, a nigde nisam nekoga optuzio da je ukrao tih 1200 impulsa. Razumes?
Dalje, to za psihijatra sam rekao zato sto ako je tebi normalno da se dopusta kradja (ja sam tako shvatio) - meni nije i zelim da se to promeni. Licno nisam nikoga potplatio da bi mi uveo telefon, niti znam nekoga takvog, ali zasto se ne bune oni koji su to uradili - moraces da pitas njih.

A za korupciju u razvijenom svetu - pa naravno da postoji, ali se tamo to izgleda manje radi i kad se otkrije onda se takvi i osude, a kod nas se izgleda nagradjuje takvo ponasanje... ili se meni samo cini?
[ djsloba10 @ 04.11.2005. 09:20 ] @
Ima jedna novokomponovana poslovica:

Ova zemlja je puna pametnih i poštenih ljudi.
Samo što to nisu isti ljudi.

Ja sebe ne mogu da smatram pametnim (iako me psihijatar redovno pregleda, nekad je to bilo svake godine a sada svake druge, šta ćeš i to nam je Telekom oteo, jer se moje radno mesto računa kao mesto sa posebnim uslovima rada-stalno sam u kontaktu sa pretplatnicima pa je moje psihičko stanje na udaru).

Veliki broj onih koji se ispovedaju na ovom forumu me ne smatra ni poštenim jer radim u Telekomu, pa ne znam gde mi je mesto.
[ miljan nis @ 04.11.2005. 13:55 ] @
Nije to nikakva kradja, nego oni listing na sajtu prikazuju od 29. u prethodnom mesecu do danas, a u Excel listingu od 1. u mesecu do danas, i ispada da nema tih impulsa od 29. do 1, a ustvari oni su u listingu za prethodni mesec.
Samo ne znam zasto su to tako uradili, kada je do pre dva meseca sve bilo u redu odn. normalno od prvog u mesecu do sledecec prvog.
POZDRAV
[ pisac @ 04.11.2005. 23:04 ] @
Citat:
Jbyn4eI imas li dokaz da hleb nema 600 grama


Ja sam u C marketu stavio hleb na vagu pre nego što je prodavačica stigla da reaguje :-) i izmerio 420 grama. To je bilo pre par godina.
[ zlay @ 04.11.2005. 23:18 ] @
hleb pre nego sto udje u komoru za pecenje ima 600g. Pecenjem izgubi od 22%-25% vlaznosti i otuda ima 450g
(prirucnik za domacice)
[ djsloba10 @ 07.11.2005. 16:30 ] @
Citat:
zlay: hleb pre nego sto udje u komoru za pecenje ima 600g. Pecenjem izgubi od 22%-25% vlaznosti i otuda ima 450g :)
(prirucnik za domacice)


Činjenica je da smo počeli o telefonskim računima a sad ćemo malo teoriju o hlebu.
Tačno je da se pri pečenju izgubi što se izgubi ali zato se za jedan hleb od 600 grama stavlja potrebno grama brašna po normativu. Za slučaj domaćica i priručnika za njih uopšte je nevažna krajnja količina proizvoda jer ga neće prodavati. Tamo su (u tim priručnicima normalne mere prstohvat, supena kašika čaša i sl.)
Pri proizvodnji za tržište sve se dozira na gram tako da krajnji proizvod ima potrebnu težinu.

To znači da je zlay platio a nije dobio 600 grama hleba. Garantovano su i tu oni moroni iz Telekoma umešali prste.
[ dark star @ 06.01.2007. 17:12 ] @
neradi listing. potvrdi problem.
[ moritz @ 10.01.2007. 10:38 ] @
da li ovde moze da se vidi i ko je mene zvao ili samo koga sam ja zvao??? plz, hitno mi treba odgovor!!!!
[ gojnik @ 10.01.2007. 11:04 ] @
Samo odlazni pozivi.
[ zokizoki @ 30.06.2007. 11:51 ] @
Ljudi, radi li taj servis ili ne?
Pokusao sam da udjem na moj racun ali vec dugo mi izbacuje neku gresku. Kaze ne moze da procita sa servera.
Zna li neko kada ce to da proradi? Ili to samo ja nemogu da otvorim?
[ Bensedin @ 30.06.2007. 12:54 ] @
Meni radi, evo sad sam bio.
[ dark star @ 30.06.2007. 15:46 ] @
sad je presek. rođaci. pa zato ne radi privremeno. uf.
[ stajnzojfcer @ 22.04.2009. 17:40 ] @
kako da aktiviram moj racun? kako mogu da vidim listing preko neta?
[ calexx @ 22.04.2009. 18:08 ] @
Idi na https://www.telekom.nadlanu.com/mojracun/BillSignup.asp pa popuni šta se traži.