[ sabonis @ 21.09.2005. 21:47 ] @
Na Siemens ADSL C010i LAN je spojen Canyon-ov broadband router i na njega 2 računala
i tako već pola godine sve savršeno radi (mrežna razmjena i internet) ! Prije par dana smo kupili još jedno računalo i također ga spojili na mrežu (uredno je dobio IP adresu i ostalo), pristup drugim računalima i razmjena podataka uredno radi punom brzinom ali se nemože peistupiti internetu !!! (win xp sp2,nema dodatni firewall instaliran)
Dosada sam: testirao računalo kod prijatelja na njegovoj mreži i bez problema se može spojiti na net, izmjenjao drivere mrežne kartice,kablove,ponovno konfigurirao router,reinstalirao windowse,čak i promjenio MAC adresu mrežne kartice.
>>prije pol sata sam spojio posuđeni notebook i s njim sve radi bez problema !!!<<
Šta da radim dalje ?? nemam više ideje..
[ Mister Big Time @ 21.09.2005. 22:23 ] @
Citat:
sabonis: ...čak i promjenio MAC adresu mrežne kartice.


Kako si menjao MAC adresu?!

Koliko se ja razumem u matematiku:
Citat:

MAC Address
Media Access Control (MAC) Address is a unique MAC address that each network device has burned into it.

---

MAC is an acronym for Media Access Control. Each NIC has a unique MAC address stamped onto it. The MAC address makes the host recognizable to and distinguishable from other hosts.




Ako ti radi sa tim laptopom, onda promeni LAN karticu na tom kompu koji pravi probleme.
[ Milos Stojanovic @ 22.09.2005. 00:14 ] @
Ma daj... kakvi "burned into". MAC adresa se lagano menja iz Registryja. A da ne pominjem mnogobrojne MAC spoofere...

Nego da se vratim na temu. Probaj za početak da pročitaš sve na ovoj temi:

http://www.elitesecurity.org/tema/81455-FAQ-Osnove-umrezavanja

Možda ti nešto pomogne, bar da utvrdiš u čemu je problem oko internet sharinga.
[ Srđan Krstić @ 24.09.2005. 05:24 ] @
@Mister Big Time:
ifconfig eth_name hw ether mac_address -arp

[ Mister Big Time @ 24.09.2005. 21:16 ] @
Hmm interesantno, mogu da se kladim da sam to pitao profana sa faxa da bi rekao da MAC ne moze da se menja nikako... Eto, zato i sluze forumi covek uvek nesto novo sazna.

[mod trooper: izbrisan nepotreban citat]

[Ovu poruku je menjao trooper dana 25.09.2005. u 17:14 GMT+1]
[ optix @ 24.09.2005. 21:25 ] @
@sabonis

Pod uslovom da je sve fizicki uredu sa konekcijom od racunara na kome ne radi net do rutera, a mislim da jeste posto si se spojio na net od prijatelja, moguce je da: 1. gateway nije upisan, ili mnogo verovatnije 2. dns serveri nisu upisani.

Pokreni iz konzole tracert 66.249.93.99 (adresa google-a) ako prodje sve ok onda ti dns server nije pravilno upisan.

Poz

P.S. Ruter i ostali firewall-ovi ako ih ima, za ovo, ne sme da blokira odlazni ICMP.

[Ovu poruku je menjao optix dana 24.09.2005. u 22:28 GMT+1]
[ sabonis @ 24.09.2005. 21:54 ] @
NE PROLAZI !!!
Što je još čudnije danas je uspio da učita "home page" u Mozilli ali dalje kad sam htio na drugu stranicu opet ništa !!

[ Mister Big Time @ 24.09.2005. 22:07 ] @
E pa to su ti onda simptomi neispravnog rutera/switch-a ili LAN kartice. Oce kaki nece kaki...
[ optix @ 24.09.2005. 22:20 ] @
Citat:
sabonis: NE PROLAZI !!!


Sta tacno ne prolazi? ICMP? Jesi siguran da si dns lepo namestio ? :) Kod prijatelja si, nadam se, isprobao ispravnost LAN kartice? Kabl je straight, ne cross-over? (osim ako mrezna nema mogucnost da automatski to podesi)

P.S. Pardon, rekao si da razmena podataka sa drugim uredjajima lepo radi, tako da ovo sto pitah za mreznu ne vazi.

[Ovu poruku je menjao optix dana 24.09.2005. u 23:25 GMT+1]
[ sabonis @ 25.09.2005. 08:57 ] @
Mreža radi 100% bez problema !!!
Probat ću jedino posuditi drugi adsl modem da i to eliminiram pa onda možda i mrežnu karticu zamjenim iako ništa više nema logike ali do sad sam več sve moguče kombinacije i postavke testirao......
[ optix @ 26.09.2005. 04:57 ] @
Ubodi mrezni kabl tog kome ne radi net u slot na ruteru na kome je bio neki od racunara na kome radi net. Sve ukazuje na to da nesto softwerski ili hardverski nije u redu sa ruterom.

Sve u svemu dosta veselo obzirom da je notebook radio, a i komp kod prijatelja. I meni ponestaje ideja sta moze da bude.
[ sabonis @ 26.09.2005. 19:33 ] @
Slučaj zatvoren !!!!!
nakon 10 dana ispitivanja, testiranja, gnjavaže sebe i drugih ubacio sam D-link ovu
mrežnu karticu, ovu? deinstalirao i ...SVE RADI !!!
Očito ja bilo nešto zasada //?neobjašnjivo?<< između mrežne kartice, routera a vjerojatnije adsl modema što nije dalo ovom stroju vezu na net !!
tHnX na pomoći !!!