[ vampvoltage @ 22.09.2005. 15:35 ] @
Molim za pomoc...ovako stoje stvari...
Imam dva umrezena kompa (lan,dve mrezne direktno) i jedan od kompova je povezan na internet kablovskim modemom (sbb). Podesio sam internet sharing i on radi (otvaranje stranic itd) ali dc++ nece nikako (ni na jednom kompu!)! Tj. radi na stranim hubovima i to iskljucivo kao pasivan. Kako da podesim da oba kompa budu aktivna na stranim hubovima i na domacem (elite)? Da li je to uopste moguce?



hvala unapred....
mozda sam promasio mesto za ovaj topic - ne uzmite za zlo...
[ broker @ 26.09.2005. 10:52 ] @
ICS je uopste uzevsi vrlo lose resenje za deljenje konekcije.

Da bi ti DC++ radio kao aktivan klijent, portovi koje on koristi za prijem konekcija moraju biti otvoreni u firewall-u. Koji su to portovi naci ces u podesavanju programa.

Kada korsitis NAT ruter, kakav je i ICS, onda su ti klijenti izolovani od interneta i ne mogu da primaju konekcije spolja vec samo da iniciraju konekcije ka napolju. U tom recimu DC++ klijnet moze da radi samo kao pasivan. Da bi radio kao aktivan moras na ruteru da podesis forwardovanje portova.

Uradi sledece, na jednom racunaru podesi da DC klijenet koristi port, recimo 2048 a na ruteru namesti da sve dolazen konekcije na port 2048 forwarduje na racunar gde ti se nalazi tako podesen DC++ klijnet.

Na drugom racunaru, podesi da DC++ klijent korsiti port 2049 pa na ruteru namesti da sve dolazne konekcije za port 2049 forwarduje na taj drugi racunar. To ce ti resiti problem ali samo u slucaju da imas javni IP kada se povezes na provajera.

Ako od provajdera dobijas IP iz privatnog opsega, to znaci da si u stvari iza NAT rutera provajdera i onda ti nema pomoci osim ako provajder ne pristane da ti podesi forward portova, sto uglavnom nece biti slucaj.

[ Milos Stojanovic @ 27.09.2005. 00:41 ] @
A ako koristiš Windows mašinu kao router (što pretpostavljam i radiš ako je u pitanju ICS), onda bi ti zgodno došao programčić kao što je : PortTunnel
[ vampvoltage @ 27.09.2005. 05:49 ] @
uh...probacu...hvala.... samo mi jedna stvar nije jasna... ruterom nazivate komp koji ja povezan sa modemom? ili je "ruter" ruter (koji ja nemam jer su kompovi povezani direktno) ? portove koje treba da podesim su tcp ili udp? Nisam siguran da znam kako da namestim forwardovanje i shta da stavim za ip na jednom a shta na drugom kompu.....jel moze neki step by step eventualno ako nije cimanje..?