[ Not now, John! @ 17.06.2001. 22:08 ] @
Treba da za rad sa bazom podataka koristim jednu od ovih kontrola, međutim nigdje nisam našao mogućnost Multiselect (selektovanja više zapisa u DBGrid ili DBList kontroli).
Ukoliko u DBGrid izaberem više zapisa od jednom (nekoliko njih je označeno plavom bojom) nigdje nisam našao mogućnost da prvjerim koji su zapisi selektovani, a koji nisu. Postoji li način da riješim ovaj problem ili moram da koristi standardnu ListView kontrolu? Kao što znate problem sa ListView kontrolom je u tome što joj je rad usporen kad radi sa npr. nekoliko hiljada zapisa.
Unaprijed hvala na svakoj korisnoj informaciji.
Pozdrav!
[ Rodd @ 18.06.2001. 01:17 ] @
Mislim da ce ti za sve to posao odraditi Property DBGrid-a koja se zove SelBookmarks. Koliko znam SelBookmarks pamti selektovane redove u tabeli i pomocu toga mozes nad njima da manipulises.
[ Sasa Vitorovic @ 12.07.2003. 23:33 ] @
Kada smo već kod ovih kontrola zanima me sledeća stvar.
Radi se o programu za biblioteku.Hoću da desnim klikom na DBGrid dobijem popup menu,ali ne samo to.Ako taj menu u sebi sadrži npr. dodavanje,brisanje,itd, potrebno je da se ta akcija odvija sa onom knjigom na koju je korisnik kliknuo desnim tastrerom miša.Ovo bi znao sa ListView-om,ali to ne može da radi sa bazom od nekoliko hiljada zapisa.

Code:

If Button=vbRightButton then
Set ListView1.SelectedItem=ListView1.HitTest(x,y)
End if


Da li neko zna sličnu metodu za DBGrid i da li ona postoji uopše?HitTest u DBGrid-u provereno nema.

Da uprostim:kada kliknem desnim tasterom miša na neki red u DBGrid-u vb6 treba da mi da vrednost prve kolone.To mi je redni broj knjige.
[ mladenovicz @ 14.07.2003. 12:52 ] @
ako dbgrid sam ne selektuje tu vrstu na desni klik, onda nemam pojma kako bi to moglo da se izvede.

Ja koristim VideoSoft FlexGrid kontrolu (www.componentone.com) koja je mnogo bolja, i koja ima npr. propertye MouseCol i MoseRow (kolona i vrsta gde se trenutno nalazi mis) tako da sa tom kontrolom ovo ne bi bio problem.
[ Sasa Vitorovic @ 15.07.2003. 22:58 ] @
A da li te ta VideoSoft FlexGrid kontrola davi sa reklamama?
[ mladenovicz @ 16.07.2003. 12:51 ] @
Pravo da ti kazem ne znam, posto koristim registrovanu verziju. Znam da kad dodas tu kontrolu na formu, i snimis formu, otvoris frm fajl iz Notepada, u onom delu gde je upisana ova kontrola nadje se jedan property koji ne vidis u design timeu, on je 0 ili 1 zavisno od toga da li je kontrola registrovana ili ne. Ako je 0 promenis na 1 i to je to. Osim toga imas serial na netu, ako ti ne smeta da radis tako.
[ Sasa Vitorovic @ 17.07.2003. 11:08 ] @
Hvala...