[ ljuba @ 13.09.2002. 10:53 ] @
Cao,

Kucna masina mi je AMD DUrON 650, ATX kuciste, ... Sve je radilo normalno i gasio se normalno. Pre neki dan sam malo se igrao sa particijama na disku da komotnije radim i vise se ne gasi sam ... Sistem mi je 2000 Profesional ... Lepo sve on pogasi ... sve sve i ispise mi da je sad 'safe' da se gasi maisna a posto mi je power dugme nije 'prekidac' nego 'taster' moram iskljucivati 'iz zida' ... Pitam ove moje na poslu i svi me upute na podesavanje screen savera, pa power, pa kao tako neka 'kvakica' da se otkaci ... ali 'kvakice' nema u opcijama ... Ima li neki nacin da namestim da se gasi samo ... iz BIOS-a, ...

Hvala i cao,

LJUBA
[ vlada13 @ 15.09.2002. 00:04 ] @
Reshenje:
START
Settings
Control Panel
Power Options
APM
Enable advanced power menagment support (chekirano OK)

To ti je to
Uzivaj!
[ ljuba @ 15.09.2002. 00:37 ] @
Hvala puno ...

LJUBA
[ vlada13 @ 15.09.2002. 10:47 ] @
Jel' shljaka?
[ ljuba @ 15.09.2002. 11:20 ] @
Da, na poslu su mi rekli da je pod opcijom Advanced kad kliknem na Power ... Ja pogledao i nema ali kako mi ovih dana gazde sede za vratom nisam dalje ni gledao - sramota me :))) Sad kazu da je ta 'kvakica' pod Advanced tabom u XP-u pa da su zato rekli tako ...

PS: Ne razumem se nesto puno u to, pa mi nije jasno zasto se poremetilo jer ovo nije prvi put da sam reinstalirao Windows .. Stavljao sam i 98-cu, 2000 Advanced server, profesional ... i nikad problema ... jedino sto sam uradio ovaj put je menjanje velicine particija na disku. Jel to bio problem?

Hvala jos jednom i cao

LJUBA
[ ventura @ 15.09.2002. 12:26 ] @
Izmedjuostalog.. Zadrzi taj taster 5 sekundi i ugasice ti se kompjuter :)
[ vlada13 @ 15.09.2002. 17:14 ] @
Sa ostalim M$ Win nema problema shto se tiche ATX-gashenje, samo u win2000 mora da se odradi ono "odozgo", a i uvek moze da posluzi "drzanje tastera 5 sec"