[ cikaKosta @ 24.09.2005. 00:03 ] @
zanima me da li neko slucajno zna kako da podesim na mandrivi (pc) mrezu da se kompovi vide,jer je na mac-u sve podeseno vec...i jos nesto,ako se sa mac-a "konektujem" na server iz findera sa smb://192.xxx.xxx.xxx/d,sta pisem na kraju da bi pristupio lin-u.probao sam nesto tipa smb://192.xxx.xxx.xxx/dev/hdda05
smb://192.xxx.xxx.xxx/home,
i slicno ali nece.
imali neko slicnog iskustva?
[ vukk @ 24.09.2005. 10:25 ] @
to ti je vec pitanje za drugi forum, linux . . .

problem je u konfiguraciji sambe na linuxu, smb.conf je fajl koji ti sve odredjuje, vidi sa

Code:
#man smb.conf


pa procitaj kako da share-ujes sta vec hoces na linuxu, a mozda u Mandrivi postoji i neki graficki alat za to, znam da je bio SWAT koji se pokretao iz web browser-a . . .

smbd i nmbd su demoni na linuxu odgovorni za to

pozdrav
[ madamov @ 25.09.2005. 10:00 ] @
Citat:
probao sam nesto tipa smb://192.xxx.xxx.xxx/dev/hdda05
smb://192.xxx.xxx.xxx/home,


Najbolje ti da središ tako da odmah vidiš Linux mašinu bez da išta kucaš. Inače, to što si kucao nema veze, tu idu naziv domena i naziv share pointa, možda i username i password.
[ cikaKosta @ 25.09.2005. 12:51 ] @
uspeo sam da sa mandrive vidim mac,program je Smb4K,i dobija se uz sam os.mreza radi oko 5MB u oba smera,sa istim kablom u mreznom karticom kao i na win-u gde prenos ne radi isto u oba smera.nego,na mac-u imam 2 particije,uvek vidim samo sistemsku particiju,da li postoji mogucnost da vidim i drugu particiju i kako?
[ madamov @ 26.09.2005. 08:28 ] @
Skini SharePoints sa Version Trackera pa sharuj i drugu particiju.
[ cikaKosta @ 26.09.2005. 23:26 ] @
ok,thx