[ z@re @ 24.09.2005. 03:00 ] @
http://atomchip.com/_wsn/page4.html

a ma kakve su ovo pizdarije?

Citat:

Windows XP works with 64-bits. Simultaneously four identical copies of the Operational System work in the computer. AtomChip@co-processor counts all packets of RAM and summarizes all occupied and free registers. This information is entered into System Properties. Also some changes in the structure of Windows XP are made. All these innovations are covered with several new patents. After the release of patents the information will be published by the patent office.


cetri kopije operativnog sistema? ha ha ha haha. to je ko da na izabelli u zagrebu imaju za svaki od onih sta-ja-znam-koliko procesora zaseban operativni sistem. pa kako ta 4 sistema komuniciraju medjusobno? aha vidim. neke strukturalne promjene su napravljene u windowsima xp. da da. ovaj atomchip, cija stranica inace izgleda ko da je moj 14-godisnji brat pravio u cool pageu, ocito ima dovoljno para da plati microsoftu programiranje novog HAL-a, za nesto tako napredno i nevidjeno ko sta je opticka arhitektura. sta nisu uzeli neki najjednostavniji opensource sistem, ako govore da je ovo cisti technology demonstartor.

Citat:

SG220-2 can work even without the Quantum Storage(NvIOpRAM-ATA IDE). Quantum Storage is recommended for recording and storage of the audio/video library. Up to 500 full length movies can be stored on the Quantum Storage. Recording of programs can be done directly from DVD to NvIOpSRAM.


izmislili su terabajtni disk da bi se na njega pohranjivale mp3-ce i divixi. da sam ga ja izmislijo, kuc kuc kod ibm-a, jel vam treba nesta novo za servere? :)

Citat:

operational system


da li firma koja proizvodi kvantne procesore i optoelektronicke memorije treba znati kako se pisu pojmovi iz racunalne tehnologije?

Citat:

Communications with AtomChip@Quantum@II
processor through AtomChip@ decoder/transceiver
and AtomChip@ co-processor.


ma kako komunicira bogamu? ja na onoj slici vidim bakrene kabelcice, a za te brzine je jedino ODN arhitektura adekvatna. aha da evo vidim pise fiber optic cable. da, a poznato je da prikljucnice ovakvih kablova izgledaju kao stereo jackovi. ma vid ono i i je stereo jack :)

Citat:

With the SG220-2 integrated 1.3-mega
pixel camera and super wireless
connectivity, you're ready for
one-on-one or group meetings even
when clients or colleagues are across
town or across oceans.


ah taj legacy...jedan ovakav racunar bi trebao imat integriran holoimaging device, a ne 1.3 (sto je i za danasnju digitalnu fototehnologiju g****) mp uredjaj. znate onaj holoimager kojim doktor iz voyagera slikaje sedmu okolo po brodu :D

Citat:

welcome to the world of nanomicrons...and beyond


dobra recenica. hm, nanomikroni. to je deset na minus sestu puta deset na minus devetu, znaci deset na minus petnaestu. welcome to the world of 1e-15.

mujo : koliko?
haso : deset na minus petnaestu.
mujo : sta deset na minus petnaestu?
haso : sta koliko?

:)

http://atomchip.com/index.html <- pogledati prvu sliku s ljeva. izgledaju ko ekipa iz sjevernokorejskog prehrambenog kombinata. jel to mene oci varaju ili desna zena s pozadine ima dvi kese na nogama?

ljudi napravili revoluciju u kvantnom computingu, pa to upakirali u srebrni laptop koji ima hot keyeve za mail i media player :) eto sundance, vidis, ovo ti je revolucija na desktopu a ne onaj tvoj dugorogi OS :) pa imam ja ovdje na balkonu sklopljen teleporter, amo ga iskoristit da ti teleportira dvd iz videoteke direktno u dvd rom. disc-on-demand. jer video-on-demand je soooo 90-is :)

salu na stranu ja mislim da je ovo jedan veliki scam. samo mi nije jasno kako su zakupili mjesto na onom sajmu 2006? optoelektronicka tehnologija je realna za danasnje doba, iako je daleko od masovne upotrebe, a kad i dodje, nece je neka malezijska firma izbacit...sta se tice ovog njihovog kvantnog procesora, pa ocito su ljudi zaboravili na stvari poput kvantne kriptografije, heisenbergovog efekta i slicnih "minornih problema".

joj koje stivo je ona stranica. obavezno posjetit, zabava zagarantirana!

[ SmilieBG @ 24.09.2005. 11:01 ] @
Moze, daj 2 komada - jedan da citam mail, dok na drugom slusam mp3 :)

Poz,
Sale
[ Nedeljko @ 24.09.2005. 11:32 ] @
Jedna ispravka, molim.




[ z@re @ 24.09.2005. 17:38 ] @
Citat:
Nedeljko: Jedna ispravka, molim.





da ali to bi bilo za nanometre. dakle nanometar je 10 na -9 metra. ali ovo su nanomikroni (!!). dakle to bi bilo nano i mikro, znaci femto. femto cega? ocito u kvantnoj fizici nije bitno cega :)
[ bojan_bozovic @ 24.09.2005. 19:07 ] @
Citat:
cetri kopije operativnog sistema? ha ha ha haha. to je ko da na izabelli u zagrebu imaju za svaki od onih sta-ja-znam-koliko procesora zaseban operativni sistem. pa kako ta 4 sistema komuniciraju medjusobno? aha vidim. neke strukturalne promjene su napravljene u windowsima xp


Pa moze u MIMD tj SMP sistemu ako svaki procesor ima i lokalnu memoriju a postoji i globalna memorija npr UNISYS 32-procesorski sistemi ali ti trebaju i specijalan Win2k HAL... ccc kako to IBM-u nije palo na pamet da ugura u desktop imaju Sequent/IBM NUMA arhitekturu sa do 64procesora Komp je i do 500kg! [irony]Eto neki su iz malezije to uradili umesto IBM [/irony]

PS: Tyan osmoprocesorske Optreron 800 dual-core ploce sa nForce Professional chipsetom NEMAJU lokalnu memoriju samo jaci sistemi imaju - a tu treba i custom chipset i sve iostalo... Samo vrlo veliki (IBM,HP,Sun,Unisys) to rade npr. Dell to ne radi


[Ovu poruku je menjao bojan_bozovic dana 24.09.2005. u 20:12 GMT+1]
[ z@re @ 24.09.2005. 23:27 ] @
Citat:
bojan_bozovic: Pa moze u MIMD tj SMP sistemu ako svaki procesor ima i lokalnu memoriju a postoji i globalna memorija npr UNISYS 32-procesorski sistemi ali ti trebaju i specijalan Win2k HAL... ccc kako to IBM-u nije palo na pamet da ugura u desktop :) imaju Sequent/IBM NUMA arhitekturu sa do 64procesora :) Komp je i do 500kg! [irony]Eto neki su iz malezije to uradili umesto IBM :)[/irony]

PS: Tyan osmoprocesorske Optreron 800 dual-core ploce sa nForce Professional chipsetom NEMAJU lokalnu memoriju samo jaci sistemi imaju - a tu treba i custom chipset i sve iostalo... Samo vrlo veliki (IBM,HP,Sun,Unisys) to rade npr. Dell to ne radi


[Ovu poruku je menjao bojan_bozovic dana 24.09.2005. u 20:12 GMT+1]


Citat:

Windows XP works with 64-bits. Simultaneously four identical copies of the Operational System work in the computer. AtomChip@co-processor counts all packets of RAM and summarizes all occupied and free registers. This information is entered into System Properties. Also some changes in the structure of Windows XP are made. All these innovations are covered with several new patents. After the release of patents the information will be published by the patent office.


znaci ovaj njihov koprocesor tocno zna koji dio memorije pripada kojem operativnom sistemu, a gdje je tu problem virtualne memorije? koliko sam ja upucen, svaki proces misli da moze adresirati "beskonacno" mnogo memorije. implementacija virualne memorije je jedna od bitnijih stavki kod projektiranja operativnog sistema. i jedna od tezih stavki. dakle ovi likovi iz horor filma su uspjeli u istu virtualnu memoriju nabit 4 operativna sistema. zakon. izgleda da taj njihov koprocesor ima procesorsku moc ko neki UNISYS velicine ureda :) pa ga koriste za citanje maila :)

i jos me ovo sa prebrojavanjem slobodnih registara malo buni. kao da kompletan sistem broji koliko je trenutni operativni sistem zauzeo RAM-a, i procesorskih registara, pa ih negdje popamti i zavrti drugi. to bi reklo da je ovo virtualni multitasking. dakle ko da neko isprogramira master operativni sistem koji sluzi da bi samo vrtijo 4 windowsa xp pod sobom na jednom procesoru u virtual multitasking rezimu. a sta kad jedan od tih windowsa xp ide direktno pristupat i mjenjat vrijednosti program countera, stack pointera, instuction registera...izgleda da su vrhunski malezijski programeri uspjeli izhakerizirat cjeli kerneli windowsa XP. i zapisat promjene u "System Properties" ?!?!?! sta god to znacilo...
[ bojan_bozovic @ 25.09.2005. 08:26 ] @
http://atomchip.com/_wsn/page3.html

Vidite ove 'leba vam! Probaju da ubede da je audio jack neka vrsta memorije!



Hvala bogu, IT industrija se stalno razvija, ali progres nikada nije ovako nagao. Ovo je hoax godine... Ma da, oni ce da pometu i Intel i AMD i IBM

[Ovu poruku je menjao bojan_bozovic dana 25.09.2005. u 09:27 GMT+1]
[ z@re @ 26.09.2005. 01:03 ] @
evo ja upravo zakljucijo da ovaj glupi pentium 4 je definitivno prespor i nikakav procesor za citanje mailova i postanje na elitesecurity, pa sam nazvao svoga prijatelja Dr. Zimmermana koji radi na jupiter orbital stationu. poslao mi zanimljiv isolinearni procesorcic. evo opis za one koji neznaju sta je to.

Citat:
Isolinear chip : Nanotechnical device that serves for data and software storage in 24th Federation computer systems. Optical signal processing is employed in isolinear chips, and FTL signal transfer is enabled when installed in a starship's computer core. Isolinear chips also serve as portable storage devices.


bogami mozilla se na ovome otvara dok reces keks!