[ Artz @ 13.09.2002. 21:17 ] @
Prvo program. Na adresi:
http://www.siemens-club.ru/files/SiemensTools.rar
Iz ovog rar -a koristite program sensorstool.exe.

Mala objasnjenja kako se koristi mozete videti na (pogotovu na prvom link -u):

http://www.gsmforum.host-boxcr...read.php?s=&threadid=49149
http://www.gsmforum.host-boxcr.../showthread.php?threadid=10488

Dobro ih proucite pa probajte ako hocete. Na ovaj nacin, uz pomoc malo podesavanja moja baterija na Siemens -u C35i koji je star vec oko godinu dana baterija traje u stand-by -u vec 5,5 dana bez gasenja. Pokusao sam da uopste ne pricam, ne saljem poruke i ne tipkam nista po njemu da bi video koliko ce da traje baterija. U ovih 5,5 dana sam (morao) 2 puta pricao ukupno 2 min. , poslao 1 poruku i jedno 40 -ak puta ulazio u Service Menu da proverim koliko je napon na bateriji. Po mojoj proceni trebalo bi da izdrzi i sesti dan, tj. punih 144 sata sto je veoma dobar rezultat s obzirom da po specifikaciji ta baterija drzi od 50-180 sati zavisno od uslova mreze.
Voleo bih da cujem vasa iskustva. I da, obavezno snimite pomocu ovog programa pre pocetka rada default vrednosti u poseban *.blk file da ako nesto krene naopako mozete da te vrednosti vratite.
Nemoje da vas zbuni sto se u novoj verziji programa koriste dekadne vrednosti, a u staroj hex vrednosti, posto je u nekim post -ovima opisan program pomocu hex vrednosti.
I napominjem ne menjajte ni jedno drugo polje osim 0000 i 0004.
[ predrag78 @ 14.09.2002. 00:33 ] @
Reci mi samo kako si uspeo da konektujes tel nisam bas nesto puno probao da podesim ini file,u cemu je fazon.Video sam ima strasnih opcija sa tim mozes da se dobro zezas oko baterije,:-))

pozdrav
[ Artz @ 14.09.2002. 12:36 ] @
Prvo procitaj sa onih link -ova pazljivo, sta su ljudi napisali. Odatle i sa jos nekih, manje bitnih, tema na tom forumu sam naucio sve sto znam o ovom programu, posto nigde drugde na net -u nisam nasao lep opis programa. Cak na DarkBear -ovom sajtu nista ne pise o tome. Pokusavao sam da mu saljem mail, ali izgleda da ga mrzi da prevodi na engleski posto je napisao manual ali na ruskom jeziku, pa ako neko zna ruski moze da pokusa da prevede tekst.

Na telefon se konektujes dok je ugasen pritiskom na crveno dugme (kao kod flash -ovanja) i telefon ulazi u Service Mode.
Ne treba da podesavas *.ini file, sve sto treba da se podesava je unutar programa.
Drugi i treci red bolje ne dirati jer su tu podesavanja za temperaturu (bar ja nisam dirao )

Napisacu moje iskustvo sa programom malo kasnije, sad sam jos u fazi testiranja.
Pozdrav!!!

update: uspeo dam da upload -ujem manual koji je na ruskom, pa ako neko zna ruski jezik moze da prevede.
[ predrag78 @ 14.09.2002. 15:21 ] @
Hvala puno nocas sam se malo zezao sa tim sve moze da se premesta i unose nove vrednosti ovaj drugi deo softwera je super za eeprom i svi koji se zezaju i menjaju verzije sw bi im bilo super da uvek sacuvaju full flash i eeprom sa ovim softwerom ce moci uvek da ga vrate(USPESNO)
Sada pitanjce za tebe shvatio sam da rec o hexa vrednosti ali ne znam koje ja vrednosti da unesem manje ili vece od ovih mojih postojecih.sve je odredjeno sa MAX i MIn tako da se te vrednosti nesmeju preci.Tj uneti vece.
Sta si ti radio po pitanju??Koje vrednosti si ti uneo?

pozdrav


P.S.Lepo bi bili da neko ko zna ruski da nam prevede ovo jer je korisno!
Kasnije ga samo stavi u attach.
Vidim da je jedan deo vezan i za eeprom koliko mogu da procitam.
[ Artz @ 14.09.2002. 18:45 ] @
Da onaj drugi program u rar -u je super jer moze da backup -je eeprom sadrzaj.

Meni su pocetne vrednosti u prvom redu bile:
6779 4203 2743 1004

Ostala 2 reda nisam menjao, s obzirom da se oni brinu o temperaturi baterije.
Evo sta sam radio: kad se baterija istrosila do kraja povecavao sam prvu vrednost za 500 jedinica, snimio vrednost, iskopcao telefon i upalio ga. Ubrzo se pojavila jedna kockica na indiktoru baterije (iako je pre podesavanja bila prazna). Onda sam mucio telefon . Upalio svetlo, zvao 777, igrao igrice itd. dok se baterija nije ponovo ispraznila. I tako dalje dok se baterija nije stvarno ispraznila, a onda malo smanjio vrednost (za 100). Trecu vrednost sam povecavao dok nisam dobio da gore pokazuje voltazu oko 3.66 . Tako sam dosao do ovoga:
8200 4203 3240 1004

Slican postupak je opisan u prvom link -u. Sad se i dalje "igram" malo sa ostalim vrednostima
Da li si znao da neke vrednosti povecavaju intezitet osvetljenja? Mislim da je to cetvrta u prvom redu.

Za sada je uspeo da izdrzi 6 dana. Sada sam jos malo podesavao pa cemo videti kako ce reagovati, mada u principu ovih 6 dana je sasvim dovoljno (cak sam odusevljen ).
[ predrag78 @ 14.09.2002. 20:14 ] @
Sada si me bas malo zbunio kazes povecao sam prvu vrednost za 500??
Jel mozes da mi kazes koje su ti sada trenutne vrednosti u telefonu.
pocetne 6779 4203 2743 1004 gde je tu razlika 500???
sadasnje 8200 4203 3240 1004

pozdrav
[ Artz @ 15.09.2002. 01:02 ] @
Da mozda sam deo poslednjeg post -a napisao malo konfuzno.
Nisam prvu vrednost povecao samo za 500, nego posle praznjenja baterije, dodao jos 500, pa opet ispraznio pa onda vec nisam hteo da rizikujem pa sam treci put (i dalje cetvrti, peti ako treba) dodao 200 ili 100 jedinica. Tako sve dok se baterija nije potpuno ispraznila. Inace sa tom brojkom se moze preterati pa telefon nece ni obavestiti da je baterija prazna (poznatim bipkanjem) nego ce se telefon samo ugasiti. Onda treba brojku malo smanjiti. Za 100, 150.
Tako sam ja dosao do broja 8200 za moju bateriju. Kasnije sam podesavao trece polje kako sam opisao (tj. kako je objasnio lik iz linka http://www.gsmforum.host-boxcr...read.php?s=&threadid=49149 pri kraju post -a).

Koje su tebi pocetne vrednosti?
[ predrag78 @ 15.09.2002. 14:54 ] @
Uradio sam sada sam poceo da punim bateriju pa cu da vidim sta ce biti.


pozdrav

[ Artz @ 15.09.2002. 16:00 ] @
I koje su ti vrednosti na kraju bile?
[ darkofdoom83 @ 16.09.2002. 10:14 ] @
Jel ovo radi samo na C35 ? Ja nisam uspeo da pokrenem taj sensor tool,imam S35
[ predrag78 @ 16.09.2002. 12:51 ] @
Radi na svim verzijama C/M/S 35 ...

pozdrav
[ darkofdoom83 @ 16.09.2002. 16:36 ] @
Moraću ovo da isprobam,samo što baterija neće nikako da mi se isprazni,a
džagam telefon ko nenormalan
[ predrag78 @ 16.09.2002. 17:54 ] @
Nista posalji bateriju meni moja je bas losa,:-)))

pozdrav
[ darkofdoom83 @ 17.09.2002. 23:09 ] @
Evo i ja sam uspeo da nabudžim bateriju,al izgleda da sam ga preterao
pošto mi je napon na 4,1V posle jednog dana intenzivnog korišćenja telefona. Al indikator mi još uvek pokazuje da je baterija na MAX
[ Artz @ 18.09.2002. 14:44 ] @
Nisi preterao to je sasvim normalno. Prvih dana ce drzati visok napon, dok videces zadnjih dan, dva trajanja baterije napon ce malo brze padati.
[ Woykhan @ 18.09.2002. 17:03 ] @
C/P iz prepiske sa Artzom, možda nekog bude zanimalo.
Ipak me mrzelo da prepravljam ;-)

"Eh tek sad sam ovo skinuo jerbo mi je nestalo vremena na netu, ali sam
preko 041 video to na ESu... Al mi nije uspelo :-) Prvo sam povećavao
onaj min value i na onaj način je išlo i do 9000 :-) al tad nije mogao
da nađe mrežu :-))) Vratim na default, podignem oko 8 i tad neće da
puni kad je ugašen, može tek kad se pritisne crveno dugme (kao za
flashovanje :-)). Reko' neka, to mi i ne treba, podignem malo max ali
nikako da middle dođe do 3.65, uvek stoji na oko 3.4 (priključujem ga
ponovo, ne brini). I onda ostavim tako za probu 8000 i 3_i_nešto_malo
i stavim ga da su puni i on to iskusno završi za pola sata :-) I
baterija je trajala 18 sati :-) Onda vratim default (koji je btw 6631
4181 2525 1000) i valjda radi, punio se sat ipo a videću koliko
drži... LM, pošto sam video da povećanje min vrednosti stvarno pomaže,
hteo bih da nagonim ovu stvar da radi pa mi reci kako da naštelujem
taj max value.
Tamo po onim linkovima sam pročitao da middle treba da bude jednak
trenutnom stanju baterije (jel tačno ovo?) a to nikako nije 3.65V kad
je ona prazna."
[ Artz @ 18.09.2002. 17:49 ] @
Nastavak prepiske:

To sto nije mogao da pronadje mrezu, to znaci da si veoma preterao. Baterija nije imala dovoljno energije da napaja telefon. Ja sam podigao
do 8200. Sasvim dovoljno. Mora toliko velika da bude da iskoristis ceo kapacitet baterija, ali ne dovoljno velika da ne dobijes uopste obavestenje
da je baterija prazna. To sto nije hteo da puni nije tacno. Iako se ne vidi
ipak puni. Da si ostavio malo duze video bi da se posle pola sata pojavljuje
indikator na ekranu. Tacno je da kada je baterija prazna ona ima napon oko
3.4 - 3.6 . To mozes videti kada je prazna baterija u Service Menu -u.
Ne sme nikako da bude manje, ako bi je mucio mnogo da padne ispod, mogao bi da ostetis bateriju. Kao sto sam napisao tamo meni su krajnje vrednost bile posle podesavanja:
8200 4203 3480 1004

S tim da mozda primecujes da sam VbatMax (tj. trecu vrednost) povecao
malo, pa nije vise 3240 nego 3480. To sam uradio da bih povecao malo
srednju vrednost. Mislim da je to optimum za moju bateriju, mada se sada
malo igram sa cetvrtom vrednosti.

Mozda nije lose da ukucas ove moje vrednosti (prvu i trecu: 8200 i 3480)
kada ti se istrosi baterija pa onda da vidis koliko ce ti jos trajati baterija.
Mada mozda malo da spustis vrednosti jer su ti default za tvoju bateriju
bili nesto nizi nego kod mene. Kasnije tako podesenu bateriju napuni do
kraja pa pogledaj koliko ce sa mojim vrednostima trajati.
Pozdrav!!!

p.s. Evo posle ubacivanja software v2501, pricanja, drndanja tastature i
slanja nekoliko porukica baterija traje citavih 4 dana bez gasenja i ima
jednu crticu manjka. Neverovatno! Trenutni napon je 3.829 .

p.s.s. Ako nisi znao link do v25:
http://www.gsm-multifund.com/Downloads/C3i_2501.zip
Ubacio sam ga pomocu Swup -a 1.94 .
Nisam nista novo primetio za sada, ali odlicno radi. Bagovi kod stoperice
i brzog snimanja poruka su jos uvek nazalost tu :)
[ MatezYU @ 23.09.2002. 00:03 ] @
Pokusao sam ubaciti slicne parametre kao i tvoje i mogu ti reci da se vide rezultati!!!

Jako sam zadovoljan. Meni je baterija drzala samo nekih maksimalno 2 dana a sada sam napunio bateriju i dzarao sam ceo dan telefon i jos pokazuje da je pun skroz!!!

Ja mislim da taj program ne radi na S35!!!
[ Mexx @ 25.09.2002. 00:23 ] @
Program RADI na S35i, samo treba znati upaliti service mode na mobitelu, sto je malo tesko sa ovim programom.
[ darkofdoom83 @ 25.09.2002. 12:20 ] @
Nije problem upaliti ga,meni uvek uspe.Nego jel neko uradio ovo na s35i ?
Pitam samo zato sto sam ja nagurao ono prvo polje do 8800,a trece na 3250. Malo mi je cudna ta vrednost od 8800,kad ostali pisu 8200 i slicno.
[ MatezYU @ 25.09.2002. 20:53 ] @
Da li neko moze da objasni malo opsirnije sta se postize menjanjem ovih parametara, konkretno prvog, treceg i cetvrtog polja! Sta za sta sluzi...
[ Woykhan @ 26.09.2002. 02:43 ] @
Citat:
darkofdoom83:
Nije problem upaliti ga,meni uvek uspe.Nego jel neko uradio ovo na s35i ?
Pitam samo zato sto sam ja nagurao ono prvo polje do 8800,a trece na 3250. Malo mi je cudna ta vrednost od 8800,kad ostali pisu 8200 i slicno.

Evo ja se sad drkam sa jednim s35, zaključujem isto što i ti :-)
8300 mu je malo, prijavi da je prazna već na 3.55V, a moj m35 pišti na 3.50V a stavljeno mu je 8100...
Moguće da je to zbog litijumske baterije (?!).
[ darkofdoom83 @ 26.09.2002. 12:55 ] @
Nemam pojma,al ja sam ipak vratio na 8600,povecao sam drugo polje za
jedno 200 (ne pitajte zašto,ni sam ne znam za šta služi :-) ),a trece polje
povećao isto za 200.Sad cu da napunim bateriju pa ću da vidim jel ima
nekih promena..
[ Woykhan @ 26.09.2002. 13:39 ] @
Lepo ti rekli da ne diraš 2. polje a ti čačkaš :-)
Javi rezultate
[ darkofdoom83 @ 27.09.2002. 11:40 ] @
Ma ništa,ostalo isto s*****,baterija drži dan,max.dan-ipo.Jedino što se
duže puni,ali izgleda bez efekta
[ Woykhan @ 27.09.2002. 13:04 ] @
Ti si izgleda jedini koji ne vidi rezultate :-)
Mada, ako je tebi i pre tako malo držala, onda ti je sjebana baterija.
[ darkofdoom83 @ 27.09.2002. 16:49 ] @
Ma nije,ja sam inače takav manijak da ceo dan džagam telefon,ceo dan
šaljem poruke.Kad ga koristim normalno,znači na dan 2-3 poruke,i koji poziv
onda mi drži i 3 dana..A posle ovog tuninga verovatno i 4!
[ genie @ 27.09.2002. 21:35 ] @
Taman sam hteo da postavim isto pitanje-zasto mi baterija drzi jedan dan,a sve sam podeso kako treba...Znaci ne smem da saljem preko 50 poruka dnevno...steta:)
[ darkofdoom83 @ 27.09.2002. 23:12 ] @
Smeš,smeš,samo isključi osvetljenje.Ima da drži više od jednog dana!
[ genie @ 28.09.2002. 05:45 ] @
Xexe,ma kakvo osvetljenje,sibni parametre za 400 na vise,pa da vidis kako skace napon:)Inace osvetljenje mi je iskljuceno preko dana:)
[ Woykhan @ 29.09.2002. 06:43 ] @
Citat:
darkofdoom83:
Ma nije,ja sam inače takav manijak da ceo dan džagam telefon,ceo dan
šaljem poruke.Kad ga koristim normalno,znači na dan 2-3 poruke,i koji poziv
onda mi drži i 3 dana..A posle ovog tuninga verovatno i 4! :)

Ej pa i ja isto to radim :-))
I tako mi pre baterija nije držala ni 24h, a sad drži dva dana.
Normalnim korišćenjem bi verovatno izdržala 4-5 dana.
[ darkofdoom83 @ 29.09.2002. 11:50 ] @
A koji ti simens imaš ? Ajde pošalji parametre koje si namestio,da uporedim
sa mojim.
[ Woykhan @ 29.09.2002. 14:46 ] @
Citat:
darkofdoom83:
A koji ti simens imaš ? Ajde pošalji parametre koje si namestio,da uporedim
sa mojim.

M35, mada mislim da ne mogu da se porede, tvoja baterija je od 600mAh.
Mislim da su 8100/3000
[ srdjee @ 30.09.2002. 04:54 ] @
A jel probao ovo neko sa li-ion baterijama i na seriji **45
[ genie @ 30.09.2002. 18:23 ] @
Xexe,uspeo sam:)Majstor sam jos od malih nogu...:)Pocela batrija da mi se tripuje,telefon se gasi...nemojte preterivati sa povecavanjem parametara:)
[ darkofdoom83 @ 30.09.2002. 19:59 ] @
Ma i meni počela da tripuje baterija pa sam smanjio parametre,sad trebam još da napunim telefon pa ću videti jel se menjalo išta.
[ darkofdoom83 @ 30.09.2002. 20:08 ] @
Evo nešto novo da se zabavljate malo.Naime svi su rekli da drugo polje
ne sme da se dira..Ne znam za šta služi,ali je sigurno sledeće : baterija mi
bila do pola,a ja opičio u drugom polju vrednost za +300,kad ono baterija mi skočila na max,odnosno napon 4.12 v . Zanimljivo,zar ne ? :)
[ genie @ 01.10.2002. 07:39 ] @
Samo se ti raduj,neces jos dugo...:)I meni se to desilo jednom(ali mislim da niam povecao samo drugi parametar,cak mislim da nisam nista povecao,samo sam prikljucio mob),pa mi se opet mob na kraju istripovao.
[ darkofdoom83 @ 01.10.2002. 20:17 ] @
NIje reč o tripu pošto mi je bat još uvek na max (skinuo jutros sa punjača),a ceo dan sam ga džagao,sa uklj.vibracijom.Ko voli nek izvoli!
[ genie @ 03.10.2002. 05:46 ] @
Pa i meni je bat stalno na max,i posle dva dana,odjednom mob pocinje da pisti i gasi se...Uopste se vise ne smanjuje na tri,dve,jednu crtu,vec stalno stoji na max i s vremena na vreme me iznenadi pistnjem.
[ darkofdoom83 @ 03.10.2002. 18:03 ] @
Meni je indikator prikazivao stanje baterije,samo pomalo čudno : prvih dan ipo bat na max.Posle mi pala jedna crta,za 3 sata sledeca,znači na pola,za 5 minuta još jedna crta i posle pola sata prazna baterija. Meni nije bitno čak i da mi je uvek na max i da pišti,samo nek drži više!
[ Woykhan @ 07.10.2002. 23:29 ] @
Evo sad konačno mogu da kažem kako drži, pošto više ne šaljem poruke kao pre :-) (ili :-( )
Sa 2-2.5 dana skočilo je na 4.5 dana, normalno korišćenje (10ak SMSova dnevno, svetlo po mraku, par minuta razgovora dnevno). Opet sam čačkao parametre i mislim da su mi sad 8600 i 3100.
[ vince @ 08.10.2002. 08:06 ] @
Ja kad sam stavio podatke slicne Artz-ovim baterija dva dana na indikatoru pokazuje full treceg dana u podne padne na pola i posle nekoliko sati prazna.
[ Woykhan @ 08.10.2002. 21:36 ] @
Citat:
vince:
Ja kad sam stavio podatke slicne Artz-ovim baterija dva dana na indikatoru pokazuje full treceg dana u podne padne na pola i posle nekoliko sati prazna.

To je tačno, ali ni pre taj indikator nije radio kako treba...
Ma meni bitno da duže drži :-)
[ Busha @ 11.10.2002. 16:44 ] @

Jel mi netko moze postat obicne parametre za SL45i v.54 ???
Kupio sam novu bateriju i cim ukljucim mob i mocne trazit mrezu padne na nulu i pisti da treba napunit i crkene !!!
Ja bi naredio samo da normalno radi , znaci ne bi nista pojacavo.
Ajd ako neko zna bio bih mu JAKO zahvalan.

Pozdrav grupi !!!!
Novi sam pa vas jos ne znam al vidim da se kuzite u to.
[ Busha @ 11.10.2002. 16:54 ] @

Probo sam skinit najnoviji Battery Tool sa http://www.siemens-club.ru/files/SiemensTools.rar al otvori ga kao .htm dokument i ne moze ga skinit kao .rar ili .zip file.
[ Woykhan @ 13.10.2002. 23:57 ] @
Citat:
Busha:

Probo sam skinit najnoviji Battery Tool sa http://www.siemens-club.ru/files/SiemensTools.rar al otvori ga kao .htm dokument i ne moze ga skinit kao .rar ili .zip file.

Čime si skidao?
Jesi li probao neki download managerom?
[ robytron @ 21.10.2002. 20:12 ] @
Battery Tool zna da ubije telefon !!!!

E ovako imam Siemens S35 fw 21 lg1 i Data kabel :-). Pokusao sam nekoliko puta da podesim parametre na WinXP, uglavnom je uspevalo da udjem u service mode, pa podesavanje parametra, pa restart telefona, ALI jednom se desilo to nezeljeno, battery tool mi je ubio telefon !!! Naime podesavao sam parametre 0000, i 0004 u granicama normale znaci nikakvu extremnu vrednost nisam zadao, nego sam 'fino' podesavao vec postojece i kada sam pritisnuo Write To Phone, program mi je dao gresku nesto nalik 'Eelite block write error!!!'. Pokusao sam da upalim telefon ali zasvetlelo je jednom display i kraj price. Srecom mobilni je mogao da udje u Service Mode pa sam vratio backup parametara koje sam pre zahvata napravio, ali ni dalje nista, telefon nisam mogao da upalim, zasvetli na trenutak i ugasi se. Skinuo sam bateriju i ostavio tako jedno dva sata, vratio i dalje nista. Napravio sam i backup eeproma sa eepromtool-om, vratio taj backup - Nista !, Ponovo sam flashovao firmware 21 - naravno nista, pa sam se na kraju odlucio na Flashovanje Repair Bin-a (fw 05 lg 3),
i telefon mi je proradio !!!!!!!! pa sam mogao da ga flashujem ponovo sa fw 21.

Pazite sa Battery Tool-om !
[ darkofdoom83 @ 22.10.2002. 12:02 ] @
Pouka : nemojte ništa raditi sa mobilnim pod WIN XP!
Za to je najbolja stara,dobra 98ica!
[ sans @ 15.01.2003. 14:07 ] @
U polju Sensors piše:

VBattMiddle:4.011 V
VBAttMax:0.000 V
VBattMin:0.000 V
BattTemp:26.7 C
EnvTemp:-273.0 C
VCXOTemp:27.3 C

Ajd sad! Jel ovo normalno?

I Šta je sa onom kalkulacijom? Čemu ono služi a osim toga i ne radi?
[ DjordjeRd @ 02.10.2003. 17:38 ] @
Ljudi, ovi linkovi su mrtvi. Zna li ko odakle mogu da skinem sensortool.exe?
[ toma_777 @ 04.10.2003. 00:16 ] @
Evo ja sam skinuo juce http://sl45y.czweb.org/downeng.htm
Da li imas mozda uputstvo kako se radi sa sensortool-om
[ savke @ 09.10.2003. 11:12 ] @
Pozdrav narode!
Naleteo sam na vas kada sam trazio uputsvo za Senzor Tool.
K verziju 1.3 sa kojom sam dobio i neko uptstvo oko tacnog proracunavanja parametara, medjutim posto mi na sl45 na kojem sam pokusavao da podesim parametre uopste ne pokazuje stanje na senzorima nego samo fiksne parametre u telefonu ( 0000, 0002, 0004....) morao sam malo da ekspeimentisem.
-povecavanjem prvog parametra produzuje se vreme rada telefona
-povecavanjem drugog parametra kao da samo regulisem pokazivac baterije na telefonu
-treci parametar nisam ni dirao
-cetvrti parametar mi je samo pomerao vrednost na kojoj ce da pisti kada je prazan

Interesuje me da li je neko od vas imao iskustva sa SL45 u ovom programu:
Parametri na njemu su mi sad 6000,4050, 64100, 1000

Sustina je da svaki telefon drukcije pretvara napon u te jedinice mere koje oni koriste, a trenutno stanje baterije pretvoreno u te jedinice je VbattDSP

Da li neko zna ko vrsi to pretvaranje procesor ili Dialog?

pozdrav!
[ gorang @ 10.10.2003. 04:21 ] @
a jel moze ovaj battery tool da pomogne i meni sa s45i, nov telefon, formirana baterija, kada se puni onaj indikator ide normalno, kada se "napuni" indikator nestane, a nakon iskljucivanja punjaca indikator se pojavljuje ali pokazuje da je baterija do pola napunjena? jel to "normalna" pojava kod siemensa ?