[ abishai @ 25.09.2005. 01:16 ] @
Ne znam da li se to jos nekome desava, ali mene (vec mesec dana i jace) posle tusiranja svrbe ruke, grudi, ledja... samo tako jedno pola sata (mnogo je neprijatno). Znam da se to jos jednoj zeni desavalo i rekli su joj da je zbog vode.

Meni se desavalo kao klincu, ali je bilo skroz prestalo i sada evo vec nekih mesec-dva (mozda i vise) obavezno posle tusiranja mi se to desava.

Jel zna neko mozda do cega je to? Jel se desava/desavalo to jos nekome ?
[ aleksandaraleksandar @ 25.09.2005. 01:55 ] @
nedostatak kalijuma.
sljive, sir, ... koliko se secam...
[ Marcony @ 25.09.2005. 07:27 ] @
Nemoj da se tusiras :)))

Salim se naravno. Meni se to desava samo kada se tusiram vrelom vodom.
[ stil @ 25.09.2005. 09:18 ] @
Promeni sapun.
[ superbaka @ 25.09.2005. 09:44 ] @
moze biti vise uzroka ali najcesci je isusivanje koze koje nastaje usled spiranja masti sa koze toplom vodom... za pocetak se tusiraj mlakom vodom i sto krace, pa ako ne prestane, potrazicemo drugi uzrok...
[ Vera Vukanic @ 25.09.2005. 12:42 ] @
Kada prodjes 25g, koza se polako isusuje , smanjuje se kolicina vode u celijama.
Svrab nakon tusiranja ces izbeci upotrebom Ph neutralnog sapuna (npr. obican bebi sapun) ili nekog gela za tusiranje, u slucaju da imas suvu i tanku kozu koristi bar 1X nedeljno mleko za telo nakon tusiranja!

[ mushu @ 25.09.2005. 18:37 ] @
Mislim da obavezno treba da koristis redovno bar neko vreme losion za telo da bi koza mogla da ti se hrani i regenerise,tako nece da se isusuje i svrbi,i nemoj da nosis sinteticku odecu jer nadrazuje kozu,a isto tako i ako koristis neka sredstva za kupanje koja jako pene ta su puna hemikalija,a mogao bi da probas piling od kukuruznog griza i meda da odstranis izumrli sloj celija koji se tesko skida pa i to moze da izazove svrab,a imas na slaviji dermatolosku kliniku gde mogu da ti odrede tip koze i uskldu sa tim vrstu nege
[ Vera Vukanic @ 26.09.2005. 16:52 ] @
Citat:
mushu: Mislim da obavezno treba da koristis redovno bar neko vreme losion za telo da bi koza mogla da ti se hrani i regenerise,tako nece da se isusuje i svrbi,i nemoj da nosis sinteticku odecu jer nadrazuje kozu,a isto tako i ako koristis neka sredstva za kupanje koja jako pene ta su puna hemikalija,a mogao bi da probas piling od kukuruznog griza i meda da odstranis izumrli sloj celija koji se tesko skida pa i to moze da izazove svrab,a imas na slaviji dermatolosku kliniku gde mogu da ti odrede tip koze i uskldu sa tim vrstu nege



Gde je ta dermatoloska klinika??? Da li se mora unapred zakazati pregled za odredjivanje tipa koze kod specijaliste???

[Ovu poruku je menjao Vera Vukanic dana 26.09.2005. u 17:53 GMT+1]
[ mushu @ 26.09.2005. 17:24 ] @
U Avalskoj ulici,moram da pitam brata za broj i telefon pa cu da ti javim,nije potrebno da se zakazuje,a ima jos jedna bolja klinika isto na Slaviji ali ne znam gde
[ abishai @ 26.09.2005. 18:49 ] @
Hvala vam mnogo na savetima. Sada mi ostaje da probam ovo (sto cu i uraditi) i nadam se da ce onda sve biti ok (jer je ovo JAKO neprijatno).

Hvala vam jos jednom (javaljam za nedelju dana sta se desava :)

poz
[ mushu @ 26.09.2005. 19:07 ] @
Avalska 13
[ kv66 @ 29.09.2005. 11:09 ] @
Hm,a da nisu neke gljivice u pitanju?
[ DR83 @ 29.09.2005. 20:53 ] @
To je to-najverovatnije ti je koža suva,i meni se dešava.Koristi kupku i mleko za telo nakon kupanja/tuširanja
[ miroslavbesermenji @ 30.12.2009. 20:23 ] @
Postoji rastvor peroksida koji se prskaš posle tuširanja. Osećaj je sjajan, posebno nakon jutarnjeg tuširanja.