[ mbran @ 26.09.2005. 23:03 ] @
Nemam skoro uopste iskustva sa after efect-om, ali imam sa premierom,
bilo bi lepo ako neko zna da mi kaze za sta after sluzi, sta to mogu da uradim u njemu, a ne mogu u premieru. Postoji velika razlika cim je adobe izbacio ta dva alata, ali ja ne znam koja, jedino sto sam primetio da after ima motion detector.
[ sbanjac @ 27.09.2005. 13:57 ] @
Evo ti odgovor na sva tvoja pitanja.
Hehe prelistaj sve sto pise na adobovom siteu, to je najlakse, jer nema smisla da ti prepisujem vec napisano.

http://www.adobe.com/products/aftereffects/main.html
[ lancia88 @ 27.09.2005. 15:10 ] @
Pozdrav,

ukratko: Premier je program za produkciju/proizvodnju video sadrzaja i prevashodno je namenjen za montazu uradjenog materijala medjutim, taj materijal cesto treba da se dodatno obradi a za sta je neophodno nesto vise od pukog seckanja i pretopa. Tako smo stigli do programa za post-produkciju, tj. naknadnu obradu sadrzaja, najdetaljniju u Adobe-ovoj izvedbi. Ovde vec koristis efekte koji iscrpno i profesionalno pretvaraju sirov materijal u ono sto kasnije Premier "skrpi" u film. Recimo, mozes Chroma key koristiti i u Premieru ali samo pod idealnim uslovima snimanog materijala bice to dobra montaza na vestacku pozadinu. Svaki drugi slucaj, a skoro nikada nema idealnog, ce zahtevati pravljenje maski za isecanje koje nudi AE. Takodje, projekat postavljen u AE mozes komotno importovati u Premier kasnije jer su programi ove firme medjusobno kompatibilni (Photoshop je u tom slucaju pravi mali dar sa neba). Ostalo procitaj kako Ti je Sasa predlozio, isuvise bi bilo zamorno siriti ovu pricu.