[ bancika @ 27.09.2005. 16:42 ] @
Pozdrav svima.
Malo pre sam povezao PC (XP SP1) i Laptop (XP SP2) crossover kablom u mrezu. Share fajlova radi ok, ali internet nece. Povezan sam modemom preko PC-ja. Podesio sam Gateway IP na Laptopu na 192.168.0.1 ali nece i dalje.
Jel ima neko ideju kako da to proradi?
Hvala unapred
[ Milos Stojanovic @ 27.09.2005. 17:25 ] @
Procitaj FAQ
[ bancika @ 27.09.2005. 20:41 ] @
OK, al dve stvari mi i dalje nisu jasne:
1) kako da podesim DNS? Na serveru ne stoji nista (ni na klijentu), sta da upisem tu? Cemu sluzi?
2) u faq kaze da u dijalogu gde se ukljucuje ICS se bira i koja privatna mreza moze da ga koristi (sta god to znacilo). Toga nema kod mene. Moze da se ukljuci ICS i da se izaberu servisi (na Settings dugme), ali ne i koje mreze.
Any ideas?
Tnx
[ Milos Stojanovic @ 28.09.2005. 03:55 ] @
DNS klijent računara treba da bude IP adresa servera (onog koji je povezan direktno na net i na kome je uključen ICS).

Opcija za biranje mreže se javlja samo ako imaš više LAN mreža. Ako imaš samo jednu mrežu, podrazumeva se da će ICS ići za nju.
[ Milan Andjelkovic @ 28.09.2005. 09:12 ] @
Ja sam uvek na računarima koji idu na net preko ICS-a upisivao IP adrese DNS servera samog provajdera, mada pretpostavljam da će raditi i tako...

@bancika
Na serveru (koji radi ICS) za DNS svakako treba da upišeš IP adrese DNS servera samog provajdera.

[Ovu poruku je menjao Milan Andjelkovic dana 28.09.2005. u 10:13 GMT+1]