[ Lappy @ 27.09.2005. 20:55 ] @
Mislim da je nemoguce, ali nekada tako sam mislio za neke stvari, pa se ispostavilo da postoji nacin, pa da pitam i ovo

Imam private IP i zaklonjem sam iza provajderovog IP. Treba mi PUBLIC IP, nije bitno da je fiksna, u svari, ne treba fiksna, samo javna, znaci da mogu da se vidim sa svojim IP u mrezi. Uradim update DNS pre konekcije na doticni server i to radi..

Ali ne postoji mogucnost (za neke normalne pare) da doplatim za javnu IP, tako da nista od toga sto se tice provajdera.

Da li ima mozda neki alternativni nacin da uradim to sto hocu

Hvala.
[ mkdsl @ 27.09.2005. 21:17 ] @
Nema alternativni nachin. Provajder ti je NAT-ovao ip adresu, i ne postoji ni teoretski nachin da zaobidjesh NAT i izadjesh na net bez dozvole provajdera. Sorry...
[ Lappy @ 27.09.2005. 22:33 ] @
Hvala.

Idem tamo sa pa da ih ubedim
[ broker @ 28.09.2005. 11:11 ] @
Teoretski postoji. Mozes da probas da nadjes nekoga ko je voljan da ti da IP, a moze da ti omoguci VPN konekciju kod sebe. Preko svog provajdera se zakacis na Internet, a onda preko Interneta na provajdera koji ti daje IP i onda sve konekcije sa javnim IP-om izvodis preko VPN konekcije.
[ Lappy @ 28.09.2005. 22:41 ] @
Uh, jedva sam pronasao temu ponovo

Shvatam u principu na sta mislis. A da li je to samo teoretski ili ce to neko hteti da mi omoguci ? I na primer ko ? I za koliko para

Mnogo pitanja.. ali ovako nesto ostane za arhivu, pa mozda pomogne jos nekom posle
[ broker @ 28.09.2005. 23:23 ] @
Ja sam to delom probao i u praksi, s timd anisam imao viska javni IP da ga mapiram ali ne vidim razlog da to ne radi jer je VPN konekcija kao i svaka druga. E sad, ko bi ti tako nesto uradio ne znam ali pretpsotavljam da i ako pristane, nece biti jeftino s obzirom da moras da platis ne samo IP i setup, nego i protok koji ce da ide preko te konekcije.
[ Milos Stojanovic @ 28.09.2005. 23:57 ] @
VPN sigurno može da ti obezbedi javnu adresu bez problema. Bilo je ranije nekih servisa koji su nudili javne IP adrese ... ali mani se ćorava posla, skuplje ima da te izađe :)

E, da, promeni provajdera :P
[ Lappy @ 29.09.2005. 22:19 ] @
Jeste, stvarno, postalo bi komplikovano i skupo, predajem se ... ...

A poenta mi je i bila da me ne kosta 6500 din za 256kbps, koliko bi bilo ovde sa javnom IP. Inace 2000 placam sada za 256 bez javne IP.

Ovde ima, hm.., jos samo jedan provajder, pa cu da vidim kako je kod njih, ali sumnjam da je mnogo drugacije

Mali grad, shta ces..

Ma grozno je da moras da zavisis od nekoga za tako neke osnovne stvari, internet na primer. Sve sto moze treba imati u soptvenom vlasnistvu, a ne da ti neko iznajmljuje

Kao na primer, ljudi koji placaju kablovsku TV, pa jaoj.. sklonili su nam ovaj kanal, pa ovo, ono.. placaju za nekih mizernih 50 shit kanala, a ja imam sopstveni satelitski sistem sa 1500 tv kanala i sam odlucujem sta i kako i jos nista ne placam, itd, shvatate poentu

Samo sto kod interneta jos uvek ne ide bash lako, gotovo nikako, da izbacim sve te posrednike, but one day ...



[ mkdsl @ 29.09.2005. 23:33 ] @
Citat:
broker: Teoretski postoji. Mozes da probas da nadjes nekoga ko je voljan da ti da IP, a moze da ti omoguci VPN konekciju kod sebe. Preko svog provajdera se zakacis na Internet, a onda preko Interneta na provajdera koji ti daje IP i onda sve konekcije sa javnim IP-om izvodis preko VPN konekcije.


Hehe, shto mora jednostavno kad mozhe i komplikovano? Ja bih rekao ovo isto da nisam zakljuchio da je troshak isuvishe za ovako neshto... Jer svakako mora platiti tu fixnu ip adresu, bio to jedan provajder ili drugi... Plus ostali troshkovi... (ovo je sve u shaljivom tonu, da se ne pomisli da sam krenuo na neki flejm or something)


Dakle, ili drugi provajder, ili nishta... Ja ti predlazem ovo prvo...
[ minikola @ 05.10.2005. 02:56 ] @
"Lappy" wrote:
Citat:

Hvala.
Idem tamo sa pa da ih ubedim :)

A koji je to provajder?

Pa i sa MF dial-up om imaš javnu adresu.. uffff. ;)

[Ovu poruku je menjao trooper dana 05.10.2005. u 04:21 GMT+1]
[ Lappy @ 07.10.2005. 10:09 ] @
Ne bih da ispadna negativna reklama, pa necu da spominjem provajdera, zato sto su OK ljudi i nije bila namera ovoga da se nesto bunim protiv njih.
Tako je koncipirana mreza, da se nemaju javne IP, a njihovi razlozi zasto kucnim korisnicima nece da daju FIKSNU JAVNU IP (to je jedino moguce, da bude fiksna..) su sasvim logicni, nece da im ljudi postavljaju servere na mrezi, sa ko zna kakvim sadrzajem itd..
Samo sam hteo da saznam da li to moze nekako da se zaobidje