[ atila74 @ 27.09.2005. 23:21 ] @
kako da prenesem bazu MSDE sa jednog na drugi racunar, na racunaraim aje samo instaliran MSDE i Microsoft office
[ majstor_01 @ 28.09.2005. 23:31 ] @
1. Zaustavi SQL server (MSDE)
2. Iskopiraj mdf i log fajlove od baze koje zelis, na drugi racunar
3. Attacuj te fajlove na njegov SQL Server ili MSDE
[ Monarch @ 01.10.2005. 18:04 ] @
Citat:
majstor_01: ...
3. Attacuj te fajlove na njegov SQL Server ili MSDE...


Ako ima instalirano Enterprise Manager ili neki software koji moze uraditi Attach database u redu je reshenje @majstor_01 ali ako nemash tada...

Znaci zaustavi server, iskopiraj ceo folder
c:\Program Files\Microsoft SQL Server\MSSQL\Data
i sadrzinu prenesi na drugi PC u istom tom folderu.
PAZI samo na drugom PC-u(onom sa MSDE i MSOffice) prebrisacesh sve postojece baze podataka
[ goranvuc @ 01.10.2005. 20:05 ] @
Ovo poslednje ni pod razno!!!

Zaustavis server, kopiras MDF i LDF, prebacis na zeljeni racunar i ako nemas nikakav drugi alat idi na Control Panel -> Administrative tools -> ODBC , dodaj DSN za SQL Server, podesi Name i Server, podesi Autentifikaciju i ako je to sve OK, trebalo bi da dobijes dijalog gde mozes da uradis Atach database, i to je to.

Srecno!

[Ovu poruku je menjao goranvuc dana 01.10.2005. u 21:07 GMT+1]
[ Monarch @ 02.10.2005. 00:01 ] @
Citat:
goranvuc: Ovo poslednje ni pod razno!!!


Ako pravi identicnu kopiju od originalnog servera (barem sam ja tako razumeo pitanje) i nema potrebe da zacuva prethodne podatke, zasto ne?
Ako zeli samo da doda josh koju bazu, absolutno moj nacin nije dobar prebrisace sve ukljucujuci system tabele.
Opisan nacin funkcionishe besprekorno, svaki vikend u proteklih 3 godine prebacujem podatke na taj nacin kuci i nikad dosad nije bilo problema.

[Ovu poruku je menjao Monarch dana 02.10.2005. u 01:02 GMT+1]