[ z425926 @ 29.09.2005. 17:01 ] @
Cao svima. Trenutno se nalazim u Rumi i koristim neobee wireless. Za koji dan se selim u NS zbog fakulteta i nosim komp sa sobom pa sam mislio da tamo uplatim wireless. Znam da i u NS ima neobee, ali toliko je los ovde u Rumi da ne bi hteo da rizikujem opet sa njim. Zbog toga me zanimaju drugi provideri wireless-a u NS i gde imaju antene( da odma proverim da li imam opticku vidljivost sa vrha zgrade).

Pozdrav svima
[ nIce Cream @ 30.09.2005. 13:30 ] @
Ako te interesuje comunity mreza sa izlazom na internet, svrati na www.nswireless.org
[ IzzY @ 30.09.2005. 13:33 ] @
Od komercijale imash josh panline. Ali imash i nekoliko "mrezha" u NS.


[ z425926 @ 01.10.2005. 18:06 ] @
Nice cream, cini mi se da je taj nswireless ozbiljna stvar. Hvala ti na informaciji za sajt, detaljno cu ga prouciti i potruditi se da procitam sve najvaznije. Posto tek sad, prvi put, odlazim u NS na duze vreme, moracu prvo malo da se prilagodim i upoznam sve lokacije. Ali cini mi se ,naravno ako budem imao opticku vidljivost sa vrha moje zgrade , da cu se i ja prikljuciti NSwireless-u. Nadam se da je ova oprema koju sam koristio za neobee wireless dobra i da necu morati da je menjam. Sa neobeejem se ovde u Rumi pokazala vrlo dobro nekih 5 meseci i onda je u ovom poslednjem mesecu internet zakazao. Svi su mi rekli da je internet los zbog njih a ne do mene i moje opreme pa ce valjda odgovarati(OvisLink wl-1120ap, i antenu grid 16db usmerena) .Nadam se da cu moci, ukoliko se ne snadjem ili ne nadjem gde vam je pristupna tacka(lokaciju i slicno), da ti se obratim za pomoc. Nisam bas neki genije pa ce mi svaka pomoc biti vise nego potrebna .
Puno ti hvala na informacijama
Cujemo se
[ nIce Cream @ 01.10.2005. 18:14 ] @
Javi se ako bude trebala pomoc... ;)
[ z425926 @ 01.10.2005. 19:07 ] @
Nice cream super si lik Otprilike sam procito sve na sajtu, ali nikako ne mogu da nadjem kakav to internet nudite. Koja je brzina, cena za svaku brzinu na mesecnom nivou, da li je protok ogranicen u bilo kojem smislu (naprimer da li mogu skinuti samo 1 ili 2GB ili koliko hocu... da li mogu da koristim programe kao emule i BitTorrent p2p, da li su svi portovi otvoreni i slicno)? Ja sam zestok downloader sa interneta i navikao sam da mi dl na 128KB/s bude prosecno 11 KB/s 24h dnevno svaki dan. Da li vi mozete da garantujete takav protok? Osim internet download-a volim i warcraft,counter i sl. u mrezi zato mi se cini da je NSwireless idealan za mene
Pozdrav
[ nIce Cream @ 05.10.2005. 01:00 ] @
Svaki mesec svako da po 600 dinara, i uzmemo 2 linka za te pare i delimo ih.
2 linka, jedan za garantovani http saobracaj (da surf uvek moze da radi bez greske), dok je drugi NAT link, otvoreni svi portovi, bez ikakvih ogranicenja. Pored mreze, internet ce biti inferioran, i smanjices skidanje sa neta jer ces vecinu stvari nalaziti kod drugih ljudi.
[ djdejan @ 05.10.2005. 13:55 ] @
Da ne otvaram novu temu...
Nalazim se u ulici Partizanskih baza br. 21 u Novom Sadu.
Gde se nalazi najblizi AP (nswireless ili neki komercijalni npr. panline)?