[ mikeli333 @ 29.09.2005. 22:59 ] @
pre par meseci sam bio kod doktora , vadio krv
za moje god(30) imam holesterol 8,6 a mislim da je oko 4 i nesto dozvoljeno, a trigleiceride 3,25 a gornja granica je 1,7 . O stali nalazi krvi su dobri osim sto imam povisen srcani pritisak. Od tada drzim dijetu ne jedem masno i slano, no ne osecam poboljsanje neko i dalje imam iste simtome ponekad mi se vrti u glavi, zuji u usima, klecaju noge, iglice po telu i znoj.
Ne znam sta je dobro za to da se smaknu ove masnoce i pritisak
Unapred hvala.......
[ aleksandaraleksandar @ 29.09.2005. 23:03 ] @
Citat:
mikeli333 stali nalazi krvi su dobri osim sto imam povisen srcani pritisak.


ma sta je to za tebe

1. ko ti je prepisao dijetu?
2. jesi dobio dijetu ili jelovnik?
3. secer!?
[ mikeli333 @ 29.09.2005. 23:15 ] @
doktorka mi je dala tri dijete da prelistam nije naglasaila da ih koristim
ali da povedem racuna.....nije htela da mi uvodi lekove.....
ne znam sta da radim..........
[ Željko Obradović @ 29.09.2005. 23:27 ] @
Je l mozes u kratkim crtama da nam kazes kakav si stil zivota vodio ranije? Kako si se hranio, da li si pusio, pio alkohol? Da li si se bavio stresnim zanimanjem, studirao? Koliko imas kila, odnosno da li imas viska kilograma?
[ Nebojsa Milanovic @ 29.09.2005. 23:30 ] @
Ovo su alarmantni rezultati i moras da se NAJOZBILJNIJE pozabavis njima.

Imas los metabolizam (tzv. syndrome X) i OSNOVNO je da prakticno izbacis sve UGLJENE HIDRATE iz ishrane.

Ne slusaj mnogo nase doktore, pojma nemaju o metabolickim razlikama medju ljudima i ako daju i tebi neku "usrednjenu" formulu, neci ti time pomoci.

Sa ovim vrednostima, tvoj pristup mora biti mnogo radikalniji, jer inace, (necu da te plasim), stvari nece ici u dobrom smeru
[ aleksandaraleksandar @ 29.09.2005. 23:30 ] @
Citat:
mikeli333: doktorka mi je dala tri dijete da prelistam nije naglasaila da ih koristim


zato sto verovatno ona zna koliko i ti.

odakle si? valjevo? hm... idi kod endokrinologa. trazi uput za beograd. nema cekanja. ako ne mozes to, nadji dijeteticara.

[Ovu poruku je menjao aleksandaraleksandar dana 30.09.2005. u 00:33 GMT+1]
[ Željko Obradović @ 29.09.2005. 23:30 ] @
Nisam video ovu temu: http://www.elitesecurity.org/tema/137938/0#898900
Citat:
visok sam oko 185 i imam 82-83 kila ali nemam ramema, grudi, misice na rukama
kako da se to ispuni a da ne bude salo a i da ne idem u teretanu nego eto cisto da imam bar 90 kg ali da ne izgledam debeo
hvala

Ako imas zdravstvenih problema, ne bi trebalo da se opterecujes za to vreme fizickim izgledom.
[ aleksandaraleksandar @ 29.09.2005. 23:35 ] @
Citat:
Željko Obradović: Nisam video ovu temu: http://www.elitesecurity.org/tema/137938/0#898900

Ako imas zdravstvenih problema, ne bi trebalo da se opterecujes za to vreme fizickim izgledom.


a to isto njegova tema? pa prijatelju 185 i 75 je HEALTH status. ti si trenutno opasno u narandzastoj zoni.
[ Nebojsa Milanovic @ 29.09.2005. 23:37 ] @
Nema ovo veze sa gojaznoscu, stvar je mnogo ozbiljnija
[ Kosta ******um Rex Persia @ 30.09.2005. 00:23 ] @
Tačno,moraš prevashodno da unosiš hranu koja u sebi ima tzv. " dobri " holesterol, a ti ima[ jako povišen onaj loš holesterol. Dakle,da pojasnim,poenta je u tome da u organizmu treba da preovladava taj " dobri " holesterol, ali iz nekog razloga, to kod tebe nije slučaj.

Inače,loš holesterol dovodi do zakrečenja krvnih sudova tokom godina nagomilavanja, sad si mlad pa nećeš to još neko vreme osetiti, ali bolje to leči dok je vreme, s tim se nije uopšte pametno igrati.

Kaži nam kako se hraniš, šta najviše voliš da jedeš,a šta mrziš da ne vidiš. Verovatno je da si veliki probirač i da se ne hraniš raznovrsno.
[ mikeli333 @ 30.09.2005. 12:01 ] @
U pravu ste .... mozda jednolicna ishrana me je dovela do toga. Ma vec pola godine ne jedem masno, slano, slatko, doduse pusim (oko pola pakla dnevno), pijem povremeno tj samo vikendom. Sto se ishrane tice jedem kuvanu junetinu, piletinu, sojine pastete, kuvano povrce i ne osecam nikakav pomak. Sto se kilaze tice ona je od 80- 83 varira, a visina 185-186cm.... Pre sam jeo dosta punomasnih mlecnih proizvoda, masno meso,przeno, sada prakticno samo ribu , kuvano meso, mleko sa 1,5% masti, jedino jos sto pusim mozda 6-7 cigareta dnevno, i pijem vikendom.
Doduse ne krecem se bas mnogo.......
[ mkaras @ 30.09.2005. 14:01 ] @
Smanivanje kolicine triglicerida i holesterola je veoma spor proces. Traje

dugo i upraznjava se vecno.

Ne salim se ni malo. Sve preporuke za ishranu koje si dobio moras postovati

i primenjivati dok si ziv. Znaci sto vise trave, najbolje sveze.Moze jos i

riba i kuvano nemasno meso, ali u malim kolicinama.Sve pise u jelovnicima

koje si dobio.

Alkohol izbaci, pa i vikendom. Smanji stres.
[ vladorr @ 30.09.2005. 14:52 ] @
Citat:
Nebojsa Milanovic: Ovo su alarmantni rezultati i moras da se NAJOZBILJNIJE pozabavis njima.

Imas los metabolizam (tzv. syndrome X) i OSNOVNO je da prakticno izbacis sve UGLJENE HIDRATE iz ishrane.

Ne slusaj mnogo nase doktore, pojma nemaju o metabolickim razlikama medju ljudima i ako daju i tebi neku "usrednjenu" formulu, neci ti time pomoci.

Sa ovim vrednostima, tvoj pristup mora biti mnogo radikalniji, jer inace, (necu da te plasim), stvari nece ici u dobrom smeru


Nebojsa, synrome X odnosno metabolicki sindrom X na koji ti verovatno mislis je oboljenje cija se dijagnoza moze postaviti samo nakon klinickog ispitivanja koje zahteva citav spektar laboratorijskih i morfoloskih pretraga. Nikako se ta dijagnoza ne mpze postaviti na osnovu vrednosti dva parametra metabolizma.
Zato bih te zamolio da ne dajes nestrucne,laicke i pogresne dijagnoze o necijem zdravstvenom stanju a pogotovu ne predlazi neke nebulozne dijete tipa potpunog izbacivanja ugljenih hidrata iz ishrane.
Pozdrav od doktora

[ Nebojsa Milanovic @ 30.09.2005. 17:01 ] @
Doktore, ne bih da uvredim tebe licno, ali sam ogorcen neznanjem nasih doktora i "doktora" (garantujem da vecina ni ne zna sta je syndrome X, a kamoli da opise njegove karakteristike ili NE DAJ BOZE terapiju!)

Neznanje nasih lekara ima tragicne dimenzije, pogotovo u domenu nutricionizma i uopste medicinske PREVENTIVE.

Ovo je hiperinsulinizam sa svim negativnim posledicama koje sa sobom nosi, te je ovim decku OSNOVNA terapija STROGA low-carb dijeta uz maksimalno iskljucenje svih losih (prvenstveno Omega-6 i trans) masti a uvodjenje vece koliicine Omega-3 i zasicenih masnih kiselina kratkog lanca (npr. lauric fatty acid)

To je kicma terapije za njega i ako lekar to ne preduzme, stanje ce mu se samo pogorsavati.

Nakon toga ide ispitivanje tiroidne fukcije (hipotireoidizam vec vidim), nivoa bazalnog metabolizma, ostale pretrage, odnosno tzv. terapijski fine-tuning.
[ mushu @ 30.09.2005. 17:32 ] @
Soja ima dobar holesterol,a evo ti recept za pastetu:sameljes(mlin za kafu itd.)pecena sojina zrna ili presovane sojine pahuljice(kao kornflejks) stavis malo maslinovog ulja(extra virgin) neki neslani zacin(carry) i bre gomile belog luka(cisti krv ko lud i smanjuje pritisak),ako koristis hleb iskljucivo integralni itd.,a ako ne obavezno koristi mekinje(sprecavaju apsorbciju masti i secera),dobra je i glina za ciscenje izunutra(ima u biospajizu),a vikendom probaj da pijes vino ima flavonoide(sprecavaju talozenje masti u krvnim sudovima),a ako ti ne prija secer iz njega obavezno konzumiraj do dve kazicice kakaoa ali nikako ne sa mlekom jer stvara ugrusak isto kao i kafa sa mlekom,najbolje ga skuvaj ili jedi sa vocem(ako ga jedes) i da ne zaboravim puno puno sirovog povrca i cveklu i karfiol jedi zive nece nista da ti bude(mozda gasovi dok se ne naviknes),i naravno momentalno idi u teretanu,na trcanje,a ako ti je to dosadno sa ortakinjama na aerobik(nemoj da se stidis a mozda i vidis nesto(nekog) interesantno(g))
[ aleksandaraleksandar @ 30.09.2005. 19:29 ] @
@mushu

najnoviji radovi pokazuju da soju treba uzimati oprezno, i ne u kucnoj radinosti.

@nebojsa

low-carbo dijete su imale vise stete, a skoro nikakve koristi.

koliko vidim ovde nema zitarica u ishrani, a ocigledno je bilo nesto vise pasteta.

ipak, uput pa kod doktora. tesko da ce u valjevu nesto da uradi.
[ Nebojsa Milanovic @ 30.09.2005. 20:39 ] @
Citat:
aleksandaraleksandar

low-carbo dijete su imale vise stete, a skoro nikakve koristi.



Upravo TO je ona zabluda koja je NAJOPASNIJA, a forsiraju je i finansiraju razni junk-food i soda-lobiji, a neobrazovani lekari je tolerisu
[ privrednik @ 30.09.2005. 21:57 ] @
Dobro vece.Od Vaseg " nadgornjavanja" ,onom coveku nece biti ni malo lakse.Mozda bi najsvrsishodnije bilo da on poslusa savet za uput u neku specijalizovanu kliniku.I da po Google-u pretrazi malo o tome.
Ima ,verovatno ,specijalizovanih sajtova na takve teme.Ili ,bar,slicne.
[ aleksandaraleksandar @ 30.09.2005. 22:15 ] @
i ja bih voleo da neko da link. ali takvih stvari na webu je malo.
odgovor je ocekivan: takve stvari su skupe.
[ privrednik @ 30.09.2005. 22:29 ] @
http://www.topvita.info/arhiva.asp?kat=Zdravlje .Kad je zdravlje u pitanju ...
[ privrednik @ 30.09.2005. 22:30 ] @
www.herbateka.com Takodje.... Navedeni neki primeri...Za razne probleme i situacije...Pogledaj...

[Ovu poruku je menjao privrednik dana 01.10.2005. u 00:02 GMT+1]
[ privrednik @ 30.09.2005. 22:33 ] @
http://www.krstarica.com/lat/katalog/Zdravstvo/ Kad se hoce...Ima .
[ privrednik @ 30.09.2005. 22:35 ] @
http://www.mycity.co.yu/phpbb/...32b4e762263246badeb9d3c0b27a0f Ima...ima...
[ privrednik @ 30.09.2005. 22:37 ] @
www.vasezdravlje.com I ovde...
[ privrednik @ 30.09.2005. 22:42 ] @
http://www.iskon.hr/lijepiizdravi/
[ aleksandaraleksandar @ 30.09.2005. 22:46 ] @
Citat:
privrednik: Ima ,verovatno ,specijalizovanih sajtova na takve teme.Ili ,bar,slicne.


verovatno da bi google dao vise od 4 linka. ali ovi linkovi su cisto trosenje vremena. na njima se nece naci odgovor: "sta raditi kada je neko visok 185, tezak 85, ima povisene trigliceride i holesterol, a doktorka je rekla da malo "prelista" dijete?"

na to sam mislio, ne na 1001-pitanje-za-vase-zdravlje-i-nase-preporuke-jer-zelimo-dobro-posecen-sajt.com
[ privrednik @ 30.09.2005. 22:49 ] @
www.netdoctor.co.uk ; www.zdravljeizivot.com/forum/index.php
[ privrednik @ 30.09.2005. 22:56 ] @
http://homeons.www2.50megs.com/
[ privrednik @ 30.09.2005. 22:58 ] @
www.narodnilekar.co.yu PROCITAJ (i daj dalje)...

[Ovu poruku je menjao privrednik dana 30.09.2005. u 23:59 GMT+1]
[ privrednik @ 30.09.2005. 23:11 ] @
www.doktor.co.yu www.studpol.co.yu http://srce.plivazdravlje.hr/ www.plivazdravlje.hr www.kirka.co.yu www.vidi.co.yu www.medicina.hr
[ aleksandaraleksandar @ 30.09.2005. 23:44 ] @
sta radis sa temom covece?

ovo da citam:
Citat:
VAŠA REŠENOST
+
NAŠ PROGRAM ČAJEVIMA ZA MRŠAVLJENJE
=
VAŠA ZDRAVA VITKA LINIJA


shvati da ne postoji sajt koji ce coveku pomoci. u svakom udzbeniku fizike pise kako se pravi atomska bomba, pa opet nisu svi u stanju da je naprave.
[ aleksandaraleksandar @ 30.09.2005. 23:47 ] @
Citat:
Upravo TO je ona zabluda koja je NAJOPASNIJA, a forsiraju je i finansiraju razni junk-food i soda-lobiji, a neobrazovani lekari je tolerisu


nisam razumeo, hoces da kazes da su low-carb dijete korisne ili da nisu korisne?
[ Nebojsa Milanovic @ 01.10.2005. 00:00 ] @
Kako za koga, nekima ne prijaju, nekima bi bilo pametno da ih se pridrzavaju ali nije pitanje zivota, ali ovom decku je to APSOLUTNO NEPOHODNO.

Prijateljski savet pokretracu teme a i ostalima:

NE citajte domace sajtove na tu temu, jer u njima bulazne novinari koji PREDSTAVU NEMAJU o tome sto pisu, a u najboljem slucaju "doktori" o kojima sam svoje misljenje gore vec rekao.

Predlazem moderatoru da sazme postove ovog novog clana koji vrsi nasilje nad temom
[ aleksandaraleksandar @ 01.10.2005. 00:53 ] @
Citat:
Nebojsa Milanovic: Kako za koga, nekima ne prijaju, nekima bi bilo pametno da ih se pridrzavaju


upravo tako, samo je pitanje ko ce da odredi kome je sta potrebno. low-carb dijete su oznacene kao opasne i stetne. a da nekome ne prave velike probleme, je drugi pogled na neciji metabolizam.
ono sto je zdravo je ono sto nikome ne skodi.

Citat:
ali nije pitanje zivota, ali ovom decku je to APSOLUTNO NEPOHODNO.


ja mislim da jeste pitanje zivota. ono sto je ovom decku apsolutno neophodno, je pregled. osnovna stvar, doktora sa 0 meseci staza, ili profesora endokrinologije je ista: pregled.
kako mi mozemo da znamo da li je on zut, mlitav, tesko govori ili je veseo, zivahan, pomalo umoran od loseg sna, ili ima tikove koji ukazuju na nesto trece? nikako. pogledaj samo njegove dve teme, koje su u suprotnosti jedna sa drugom. u jednoj zeli da smrsa, a u drugoj zeli da se ugoji ali "da ne bude debeo". pitanje je sta je do sada radio i sta je citao.
[ Nebojsa Milanovic @ 01.10.2005. 09:20 ] @
Sta je kome neophodno odredice iskusan lekar koji se bavi RAZLIKAMA (koje su velike!) u metabolizmu od jednog do drugog coveka, ali to moze i svako za sebe da odredi, istina, potrebno mu je odredjeno obrazovanje na tu temu.

Shvatite da NE POSTOJI UNIVERZALNA DIJETA za svakoga!!

Low-carb dijeta (i to rigorozna, da bi maksimalno smanjio insulin koji je kljuc svega ovoga, a nastavi li tako, bice jos gore), sa modifikacijama koje sam ranije naveo (radi ubrzavanja metabolizma, sagorevanja stetnih masti i njihova zamena korisnim mastima), je, jos jednom cu reci, jedino sto ce pomoci pokretacu teme. Naravno, suvisno je i reci da je to life-long proces, dakle ni na kakve vremenski ogranicene "dijete" ne treba ni pomisljati.

Da ne bih vise gusio, predlazem mu da mi se javi na PP, dacu mu linkove ka naucnim istrazivanjima, studijama i knjigama koje opisuju to stanje, greske i opasnosti od njegovog konvencionalnog "resavanja", i smernice za usaglasavanje nacina ishrane i zivota sa njegovim, ocigledno specificnim, metabolizmom.

[ aleksandaraleksandar @ 01.10.2005. 15:39 ] @
Citat:
Nebojsa Milanovic: Shvatite da NE POSTOJI UNIVERZALNA DIJETA za svakoga!!


univerzalna dijeta ne postoji. jer ne postoje ni dijete kao nacin ishrane. postoje jelovnici i oni jesu univerzalni. drugi naziv za njih je "zdrava ishrana". dijeta se ukljucuje u trenucima kao sto su: operacija, trenutno pogorsavanje stanja nekom bolescu, i tako dalje ...
jelovnici se prilagodjavaju bolesnima od visokog pritiska, dijabetesa, nefropatije... ali to i dalje nisu dijete.

Citat:
Low-carb dijeta (i to rigorozna, da bi maksimalno smanjio insulin koji je kljuc svega ovoga, a nastavi li tako, bice jos gore),


low-carb dijeta smanjuje insulin??? smanjenje insulina dovodi do porasta secera. porast secera dovodi do gubitka vida, rana na donjim ekstremitetima, otkazivanja rada bubrega (i tako dalje) i na kraju do smrti koja je izvesna (samo bolest dugo traje). ako ima povisen insulin moze da ga ima na dva nacina. hipoglikemijom ili reaktivnom-hipoglikemijom. i jedno i drugi zahtevaju radjenje testa opterecenja od 5 sati (OGTT) i strucno tumacenje.

low-carb dijeta UBIJA. jo-jo efekat je izvestan. nervni sistem dolazi do granice izdrzljivosti.

Citat:
Da ne bih vise gusio, predlazem mu da mi se javi na PP, dacu mu linkove ka naucnim istrazivanjima, studijama i knjigama koje opisuju to stanje, greske i opasnosti od njegovog konvencionalnog "resavanja", i smernice za usaglasavanje nacina ishrane i zivota sa njegovim, ocigledno specificnim, metabolizmom.


ajde daj ti nama naucne radove o snizavanju insulina low-carb dijetama.
[ Nebojsa Milanovic @ 02.10.2005. 00:39 ] @
Citat:
aleksandaraleksandar

ajde daj ti nama naucne radove o snizavanju insulina low-carb dijetama.


Kada neko takvim tonom pita nesto tako glupo, zaista ne zasluzuje da neko drugi gubi vreme odgovarajuci mu.

Ta cinjenica je toliko ocigledna, da je to isto kao da si trazio naucne radove zasto covek kada pije vodu, mora iz sebe i da je izbacuje
[ aleksandaraleksandar @ 02.10.2005. 01:47 ] @
lepo sam pitao za odgovor. i dalje mi nije jasno kako low-carb dijeta utice na rad pankreasa.

btw, postoje radovi koji lepo opisuju zasto covek izbacuje vodu, cak i kada zna da je nece dobiti (pustinje, mucenja, neke nepredvidjene situacije).
[ privrednik @ 02.10.2005. 13:33 ] @
"...pre par meseci sam bio kod doktora , vadio krv..." ???!!! PRE PAR meseci???Pa,covece sta cekas ?Sto ne ides kod pravih lekara ,a ne ...ovako?Dao sam nekoliko sajtova u zelji da se clan ES-a "trgne" i shvati da se ne ceka "par meseci" kada su takve sumnje u pitanju.Posebno onaj Engleski sajt ,koji je i interaktivan.Na nekim sajtovima ima ljudi iz medicinske struke.To ne znaci da takvih nema i na ovom sajtu,ali kako je krenulo sa 'nadgornjavanjem" ,mozda je bolje da se konsultuju ljudi iz medicine.Ali na njihovim radnim mestima.Srecno.
[ mikeli333 @ 02.10.2005. 21:32 ] @
Cekaj te ljudi ja se u sustini ne osecam toliko lose kao sto vi pisete i mislite.
Ja samo pitam za pomoc kako da to malo skinem . Normalno ja zivim, funkcionisem nema nekih spoljasnjih znakova tzv. oboljenja....
Mozda je to posledicva nacina zivota pice, cigarete, jednolicna ishrana koju sam vodio.....
ne znam ni sam ali bar mislim da nije to toliko alarmantno.........
[ privrednik @ 02.10.2005. 22:37 ] @
Nemoj ni da cekas da postane -alarmantno!Prekontrolisi ti to,a ne da cekas da ,ne daj ti Boze,postane vidljivo.Bolje je da se malko "prepadnes",al` da se ispostavi-bez razloga.Idi ti kod strucnijih od vecine nas ,ovde.Bar,o tome.
[ ironman @ 02.10.2005. 23:04 ] @
Kratko i jasno


jedi manje cvaraka i svinjetine, a vise soje
[ franjo_tahi @ 03.10.2005. 12:34 ] @
Evo što je meni pomoglo:
30 češnjeva češnjaka (ne glavica) i 5 dobro pranih limuna zajedno sa korom se samelju. Na to se doda 1 litra vode i savi na peč. Ne smije zakuhati, samo da se počne dizati. Kada se ohladi ocijedi se, stavi u tamnu bocu i u frižider.
Pije se jednom dnevno, prije ili poslije jela, mala čašica (0,3) 21 dan. Nako 8 dana pauze ponovi se kura od 21 dan.
Kažu da osim na masnoče djeluje i na zubno meso te podmlađivanje i čišćenje cijelog organizma.
Zahvaljujući limunu nije gadno za piti. Vrijedi pokušati. Meni je pomoglo
[ aleksandaraleksandar @ 03.10.2005. 15:58 ] @
Citat:
franjo_tahi:Nako 8 dana pauze ponovi se kura od 21 dan.
...
Vrijedi pokušati.


a cemu pauza od 8 dana ako je vredno pokusaja? da je zracenje pa i da razumem. da je lek, isto, ali cemu pauza od 8 dana u konzumiranju luka i limuna?
[ mikeli333 @ 03.10.2005. 22:20 ] @
ovo sa lukom i sa limunom mi deluje kao neki narodni lek...
moram videti da probam... ali sto kaze Aleksandar cemu pauza od 8 dana?
nije hemoterapija.....
[ franjo_tahi @ 04.10.2005. 10:28 ] @
Čemu pauza? Ne znam. Tako su mi rekli, tako sam probao.
Ako uzmeš Ginko tablete u uputstvu piše nešto slično. Popiješ kuru, pa onda pauza od ... dana. Pokušat ću pronači kompletno uputstvo koje sam dobio (ako ga nisam izgubio) pa vam ga pošeljem.
[ mida5 @ 04.10.2005. 22:12 ] @
Poviseni trigliceridi i holesterol (los) jesu vrlo alarmantni, jer svakodnevno nas upozoravaju na opasnosti od kardiovaskularnih oboljenja i infarkta. Koliko ja znam najbolja je preventiva u nacinu ishrane, gde se prednost daje tzv. mediteranskoj kuhinji. Posebno riba (narocito plava - morska), maslinovo ulje, povrce, voce. Treba izbegavati namirnice sa zasicenim masnim kiselinama: puter, punomasni sir, pavlaka i masno meso. Beli luk je takodje dobar za krvne sudove i rad jetre i zuci.
Pored toga treba izbegavati cigarete i alkohol, vise se kretati (setnja ili vezbe).
Medjutim, posto ti vec imas povisen holesterol i trigliceride, najbolje je da se obratis lekaru, a u medjuvremenu menjaj nacin zivota i ishrane.
[ franjo_tahi @ 05.10.2005. 10:31 ] @
Ja sam imao dosta problema sa masnočama. Savjet koji mi je dao posljednji doktor kod kojega sam bio je bio i dobar jer sam ga se mogao pridržavati. Prije su mi davali stroge dijete kojih sam se mogao pridržavati 2-3 dana, a onda po starome (što vrijedi živjeti 100 godina ako si tih 100 godina gladan i žedan). Treba nastojati izbjegavati masno, suho meso, sir itd. a što više ribe (pa i one iz konzerve) koliko se to može. Ako ti se jede suho, nemoj uzeti kobasicu već suhu šunku bez masti, što rijeđe. Znači: smanjiti, a ne izbaciti. Plus prije navedeni češnjak i limun i jas sam se riješio masnoće.

Predlažem da otvorimo poseban forum sa
PROVJERENIM prirodnim ljekovima. Ja znam 2-3.
[ Branko Santo @ 05.10.2005. 12:32 ] @
Ne bavim se medicinom ali ko ne zna u konzervama tunjevine i ostalih riba koje su na trzistu SCG i BiH (za Hrvatsku nisam siguran) ima osim samog mesa ribe i 96% ulja uglavnom suncokretovog koje i nije toliko zdravo kad se jede veca kolicina kao i svaka masnoca :)

185g konzerva = 115g suve materije + 70g tecnosti (96% od toga ulja sto je 0.67 decilitara ulja)

pa sad vi vidite sta jedete i koliko je to zdravo, ja to ulje uvek prospem a znam da vecina ljudi to "najvise voli"

Ovo govorima sa strane coveka koji je radio kao komercijalista sa tom robom i propis je da je sve ispod 96% okarakterisano kao u vodi (eng. brine).


Sorry za offtopic :)
[ mikeli333 @ 07.10.2005. 09:42 ] @
pa znaci fakticki ni riba iz konzervi nije zdrava?
pa gde da nadjem onda svezu morsku ribu? kod mene to ovde nema, a taman sam poceo da uzivam u sardinama i tunjevinama......
sta da jedem onda?
[ mushu @ 07.10.2005. 10:11 ] @
Jedi jaja od japanske prepelice
[ aleksandaraleksandar @ 07.10.2005. 19:21 ] @
Citat:
mikeli333: pa znaci fakticki ni riba iz konzervi nije zdrava?
pa gde da nadjem onda svezu morsku ribu? kod mene to ovde nema, a taman sam poceo da uzivam u sardinama i tunjevinama......
sta da jedem onda?


zavisi u kom je ulju.

elem, pazi sad. otvoris konzervu 80% kruznice, pritisnes poklopac na dole i okrenes da iscuri ulje. ako mozes i ako smatras da nije bas glupo, izvrnes konzervu na onaj debeli ubrus (jako upijajuci za kuhinju) i ostavis bukvalno 3 sekunde i prebacis na tanjir.

ako je konzerva iz frizidera, teze ces iscediti ulje. ostavi na sobnoj temp jedno 10 minuta pre otvaranja.
[ mikeli333 @ 07.10.2005. 21:52 ] @
Ok skapirao sam to sa konzervom, nego da li neko zna sta bih mogao da koristim od prirodnih lekova, neke trave i to, cajevi neki, posto ne pijem nikakve farmaceutske lekove ..................
[ privrednik @ 07.10.2005. 22:27 ] @
Da li si pogledao na sajtove koje sam ti postovao?Sudeci po ovom tvom pitanju...mrka kapa.A,tu bi mogao da nadjes ponesto ,al` tebe to ,mozda,bas i ne zanima?
[ Kosta ******um Rex Persia @ 08.10.2005. 03:00 ] @
Jedi što više svežeg paradajza i šargarepe,to bi trebalo da ima pozitivnog efekta.Ali nikako neposredno pre ili posle jela nemoj da piješ kafu,jer kafa uništava dobar deo upravo unetih minerala i vitamina.Kafu pij bar 1.5 sat posle toga.
[ privrednik @ 08.10.2005. 21:15 ] @
Dok se ne zakljuca ova tema ,pogledaj i na http://www.cps.org.yu/Zdravlje/zdravlje.htm .Mozda nadjes nesto zanimljivo?
[ kv66 @ 10.10.2005. 15:46 ] @
Citat:
mikeli333: Ok skapirao sam to sa konzervom, nego da li neko zna sta bih mogao da koristim od prirodnih lekova, neke trave i to, cajevi neki, posto ne pijem nikakve farmaceutske lekove ..................

Probaj sa lecitinom.On garantovano smanjuje nivo holesterola u krvi.Imas ga u obliku kapsula,ali i u obliku guste smese-sojin lecitin koji je i jeftiniji...
[ cuk @ 11.10.2005. 11:03 ] @
Holesterol, trigliceridi, visok krvni pritisak i pušenje su ubistvena kombinacija, u pravom smislu reči.
Kao i kod dijabetesa i kod poremećaja holesterola i triglicerida potrebno je utvrditi tip. Ja već godinama živim sa uvećanim trigliceridima i sa sličnim simptomima kao što ih ti imaš. Nažalost, ti simptomi ukazuju na problem s cirkulacijom posebno u glavi. Drugim rečima nastaviš li ovako ne gine ti infarkt ili moždani udar.
Kod mene npr. je holesterol nešto malo povećan ali su trigliceridi haos od 7 do 18 (verovatno će biti onih koji će posumnjati u ovo ali zaista je istina).
Ovaj moj tip nema veze za masnoćama u hrani više ima sa šećerom, ugljenim hidatima...
Dakle te dijete što si dobio ništa ti ne vrede dok se ne utvrdi tačno koji tip poremećaja imaš.
Potrebno je da odeš kod endrokrinologa.
Treba da se utvrdi da li imaš ili ne, nekih problema sa recimo jetrom, da li je ovaj poremećaj genetski, ili je u pitanju samo ishrana.
Idealno je ako možeš da ishranom regulišeš masnoću u krvi. Ja nisam uspeo, tako da sam prinuđen da koristim lekove koji su izuzetno štetni za jetru i generalno više štete nego što koriste... A u mom slučaju ne daju skoro nikakve rezultate.
Takođe, batali lekare opšte prakse i neke bezvezne specijaliste, posebno kada su trigliceridi u pitanju, traži prave experte jer su trigliceridi poprilično neispitana oblast. Upravo zato i imaju (lekari) dijagnozu "Metabolički sindrom X".
Plati koliko treba ali se ozbiljno pregledaj.
[ mikeli333 @ 13.10.2005. 11:04 ] @
Pa iskreno ne znam vise ni sam sta da kazem...
Jedino mi preostaje da vodim racuna o ishrani,nacinu zivota ...
[ salec @ 16.10.2005. 03:20 ] @
Trigliceridi ti direktno imaju veze sa ugljenim hidratima. Ja sam imao trigliceride pomalo povisene, a posle jedno par meseci Etkinsove dijete (nista ugljeni hidrati, samo meso, masti i povrce koje nema puno skroba) rezultati su mi bili OK (bar sto se tice triglicerida). Ti verovatno volis slatkise i grickalice ili pijes zasecerena "osvezavajuca pica".
[ Branko Santo @ 16.10.2005. 06:05 ] @
Ma pustite coveka da ide kod doktora :)

Idi lepo i pitaj da ti da brosuru za trigliceridemiju i hiperholesterolemiju...

A onda pocni da ides po ostalim doktorima kad shvatis koliko to moze da bude opasno.
[ mikeli333 @ 18.10.2005. 21:46 ] @
znam koliko je to zez.......... zato i vodim racuna sta jedem
nista masno, rostilj, slano, slatko sam izbacio osim malo secera u kafi
samo kuvano meso i niskokaloricne mlecne proizvode, ribu, salate, hleb od mekinja.... trudim se , mada mi je jos uvek malo krvni pritisak povisen.....
[ aleksandar @ 19.10.2005. 11:42 ] @
Polako drug, malo sam stariji od tebe i preturio sam to preko glave (moje vrijednosti su bile jos vece a osjecao sam se cvrst kao tenk i mobilan kao F1).
Upornost i umjerenost prije svega, ja nisam ostavio cigarete ali sam drasticno smanjio, alkohol nula bodova, ali ajde, casa vina dvije tri za vikend je ok, rostilj i dalje konzumiram ali ograniceno uz mnogo salate itd itd (a vjeruj mi nije los ni patlidzan, tikvice i paprike s rostilja). Za veceru vocka ili jogurt sa pahuljicama itd(nista hljeb). Nema gaziranih slatkih napitaka, hladni cajevi (ne iz konzerve), prirodni sokovi, smanji slatkise i to bi u globalu bilo to sto se tice hrane.

Ali, auto je od tada u garazi osim vikendom kad treba u kupovinu i odvesti djete na planinu. Hocu reci KRECI SE, setaj, bicikl, plivaj sta vec mozes.

Uglavnom, svega po malo i uporno, mani je trebalo 8 mjeseci da se bez patnje dovedem u red, 12 kila dole, vrijednosti krvi OK . I nije za*****o, podvuces crtu i nabijes sebi u blentaru (bez uvrede) da moras tako i nece biti problema. U suprotnom nijedan doktor ti nece pomoci.
sretno

[Ovu poruku je menjao aleksandar dana 19.10.2005. u 12:44 GMT+1]
[ mikeli333 @ 19.10.2005. 21:28 ] @
Ma ja se nadam da sve to mogu dovesti u red, jedino me malo brine to oko alkohola, znas volim da popijem ali to je samo weekendom, mada gledacu i to da smanjim. Ne znam da li smem povrce iz tursije da jedem?
[ aleksandar @ 20.10.2005. 07:23 ] @
E hebi ga, ne znam sta bi ti nutricionista rekao za tursiju, ali pretpostavljam da smijes, ali opet kazem umjereno, ja sam ti prenio samo moje iskustvo, i sve sto sam radio bilo je samoinicijativno, bez puno konsultacija sa ljekarima. Nisam se nicega odrekao definitivno.
U sustini, sve ti se svodi na dobro izbalansiranu ishranu i samodisciplinu, ja i danas zveknem dobru baklavu, ali jednu, ne 3-4 kao nekad:-))))))))))
[ NickS @ 01.11.2005. 00:35 ] @
Povisene vrednosti triglicerida i holesterola (a pogotovo LDL-a) jesu alarmantno stanje. Uopste vise ne vazi pravilo da to dolazi sa staroscu, naprotiv, sve je vise mladih sa visokim vrednostima ovih parametara.

Kao farmaceut, savetovao bih ti da izvadis uput za laboratoriju, izvadis krv i tako nabavis najnovije rezultate. Lipidogram neka ti urade obavezno. Sa tim rezultatima treba da odes kod lekara koji ce ti preporuciti dalju terapiju. U poslednje vreme, statini su se pokazali kao veoma uspesni lekovi za snizavanje nivoa ukupnog i LDL-holesterola u krvi i njhova upotreba u terapiji je sve sira. Najcesce se koristi simvastatin (Simvor, ima ga i kod nas). Pored njega, treba uzimati i omega masne kiseline (EPA) koje su pokazale odlicne rezultate po ovom pitanju. Inace, one su esencijalne masne kiseline, sto znaci da ih organizam ne sintetise vec se moraju unositi.

Sve u svemu, leka ima i samo treba na vreme (tj. sto pre) poceti sa dijetom i terapijom.
[ mikeli333 @ 02.11.2005. 22:09 ] @
hvala na savetu
u svakom slucaju idem da uradim ponovio krvnu sliku...
ne znam sta je t lipidogram i kako se to radi?
[ NickS @ 02.11.2005. 23:24 ] @
Lipidogram se dobija elektroforezom lipoproteina i sluzi da se vidi koliki je sadrzaj (tj. %) svake frakcije lipoproteina. Frakcije su hilomikroni, VLDL, LDL, HDL i VHDL holesterol. Osim sto si utvrdio da ti je povecana vrednost ukupnog holesterola, to nije dovoljno samo po sebi vec treba uraditi lipidogram da bi se videlo kolike su vrednosti njegovih komponenata, pre svega LDL i HDL-holesterola.

Ako si cuo pricu o "dobrom" i "losem" holesterolu, to ti je upravo to. LDL je "los" holesterol i njegov % treba da je sto manji, dok je HDL "dobar" holesterol i njegov % treba da je sto veci. LDL holesterol ostecuje krvne sudove (uprosceno receno) dok ih HDL stiti. Zbog toga je vazno da uradis lipidogram da bi znao i kolika je vrednost LDL-a.

Lipidogram se odredjuje iz krvi, znaci izvadice ti jos jednu epruvetu vise, sto ne bi trebalo da te brine obzirom na bitnost ovih podataka.

Srecno i javi nam kako si prosao!
[ Vrhovna_Truba @ 13.11.2005. 01:17 ] @
KRETANJE I REKREACIJA pod brojem jedan!!!
[ privrednik @ 14.11.2005. 23:15 ] @
Ako se koristi sojin lecitin ,treba praviti pauze ,nakon neprekidnog koriscenja ,od 45 do 60 dana.Otici na ponovljen pregled krvne slike,napraviti pauzu od ,bar,30 - tak dana i onda opet koristiti sojin lecitin.U ishranu bi trebalo ukljuciti i maslinovo i laneno ulje,a bilo bi korisno koristiti i proizvode koji sadrze Omega 3 i Omega 6 masne kiseline.To sve, uz lagane setnje i ako je moguce dozirane fizicke vezbe ,uz obaveznu kontrolu i konsultacije sa lekarom.Upornost i samodisciplina mogu da poprave stanje oslabljenog organizma.
[ nibleri @ 23.11.2005. 00:01 ] @
Pozdrav,
nisam imla vremena da pročitam sve postove pa se izvinjavam ako je ovo već spomenuto:

artičokine kapi su jako djelotvorne za smanjenje masnoće i triglicerida - provjereno! Mislim da ih proizvode Slovenci a moguće i u Srbiji ne sjećam se. Malo su gorke za popiti ali su sigurno učinkovite. Svako jutro se uzme 3-4 kapi ne duže od mjesec dana (ukoliko ne želite da mršate).
Mislim da od masnoće može biti i povišen pritisak.
[ mikeli333 @ 29.11.2005. 21:53 ] @
danas sam ponovo radio rezultate da kucnem u drvo Holesterol je 4,6 a trigliceridi 2,5 doduse malo su vise , ali ne kao pre.Nadam se da cebiti jos bolje
Hvala svima koji su mi pruzili podrsku i dobre savete.........
[ Cileinteractiv @ 08.12.2005. 14:37 ] @
Maslinovo ulje i masline u ishrani regulisu naslov teme u krvi! Prvo Google!!!
[ harizma @ 20.02.2007. 01:21 ] @
Ja trazila po netu neshto u vezi sojinog lecitina i izbacilo mi ovaj sajt (izmedju ostalog). Prochitala sam temu i zapade mi za oko ovaj recept sa belim lukom i limunom. I ja sam to pila par puta, ne zbog holesterola, nego preventive radi .. i to je uzasno jako, ljuto od belog luka, padne kao kamen na zeludac, chupa, al` uz malo hleba nekako progutam. Mozda se zato pravi pauza da chovek dodje sebi.


Interesuje me kako je postavljach teme sada? Kakvi su mu rezultati?
[ trendo @ 21.02.2007. 09:11 ] @
Pomoc ....
pokaceni su mi trigliceridi (3.69 > 1.7 (dozvoljeni maksimum)) Holesterol je 5.1 (HDL 1.4 dok je LDL 2.0) dali da pocnem sa medikamentima ili sa dijetom...

[ sasa.ivkovic @ 22.02.2007. 03:48 ] @
Ma, ne, kakvi medikamenti za takve vrednosti. To se resava samo rigoroznijom dijetom i konacnom promenom nekih stvari u zivotu. Ja sam u poslednjih 8-9 meseci koristio SORTIS 10mg. (1x dnevno) u 2 navrata po mesec dana, kombinovano sa dijetom, ali sam imao mnogo gore rezultate.
Prvi put (analiza pre terapije 04.04.2006. i posle terapije 17.05.2006) sam imao sledece vrednosti:
- trigliceridi: 1.89 (posle mesec dana terapije i dijete 1.77)
- holesterol: 8.92 (--//-- 7.65)
- HDL holesterol: 1.29 (--//-- 1.23)
- LDL holesterol: 6.78 (--//-- 5.63)

Drugi put (prva analiza krvi 26.12.2006., posle tarapije sortisom 06.02.2007.):
- trigliceridi 2.44 (posle terapije i prave dijete i znatno pojacane fizicke aktivnosti... 0.98 )
- holesterol 8.89 (posle bla,bla,bla ... 6.19)
- HDL holesterol 1.48 (posle..... 1.63)
- LDL holesterol 6.32 (posle...... 4.12)
- index arteroskleroze 4.27 (posle......2.53)
- faktor rizika 6.01 (posle... 3.80)
- ALT(SGPT) 18.3
- AST SGOT) 24.1
Ove 2 poslednje, za onog ko ne zna, su analize transaminaze, koje se preporucuju nakon 15 dana uzimanja leka sortis (ja sam nakon mesec i po dana), zbog toga sto se ovaj medikament apsorbuje kroz jetru i moze u odredjenim situacijama da stvori povisene vrednosti. Terapija se prekida tek ako su vrednosti nekoliko puta (ili cak i nekoliko desetina puta, ne secam se tacno) povisene.

Nakon druge terapije vidi se da su mi samo vrednosti ukupnog holesterola nesto preko gornje granice, dok je sve ostalo za mesec i nesto dana fantasticno smanjeno (da se ne ureknem!!!). U toku druge terapije bio sam mnogo rigorozniji prema sebi i svojim losim navikama, na cemu jos uvek radim. Smatram da na tome treba svako da radi do onog casa kad to postane rutina i nova, bolja navika.
Da kazem, kad sam vec tu, i jos neke vazne detalje:
Najvaznije za oslobadjanje od frustracije zvane holesterol je promena zivotnih navika, shvatiti da ako neke namirnice drasticno smanjimo ili eliminisemo iz ishrane necemo umreti od gladi!
Licno sam ja sebi postavio neka "sveta" pravila:
- svinjetinu sam gotovo potpuno izbacio iz ishrane, osim u situacijama kad se nema kud, a i tad samo cisto meso, bez masti (uopste, masti zivotinjskog porekla treba svesti na minimum, osim ako je morska, pogotovo plava, riba u pitanju.
- ne konzumiram iznutrice u bilo kom obliku
- koza zivine nikako
- zumance samo ako je sastavni deo neke namirnice u neznatnoj kolicini
- drasticno redukovani slatkisi
- samo torte bez zumanaca i margarina
- povrce u svakom obliku
- maltene svakodnevna konzumacija crnog i belog luka
- koriscenje jabukovog sirceta umesto obicnog industrijskog
- med ne konzumiram;propolis, mlec - to je vec druga stvar
- ljuta hrana, obavezno, kad god se to moze i ko god moze
- nikako svakodnevno konzumiranje mesa ukoliko nije upitanju riba (uvek pre morska nego recna;ako je recna najbolje pastrmka,tolstolobik)
- sto vise umerene fizicke aktivnosti (brzo hodanje, kao da negde zurite dovoljno je i proseku 45 min. dnevno)
- stalno imati na umu 4 "bela zla": so, secer, belo brasno, mast
- osetno smanjiti unos testenina
- hleb je namirnica koja se ne koristi uz svaki obrok
- beli hleb maksimalno izbaciti iz ishrane (postoji ovseno, razeno brasno,...)
- casa-dve kvalitetnog crnog vina ponekad, bez kombinovanja sa drugim alkoholnim picima (ja preferiram "VRANAC", procorde, ako moze)
- moj prijatelj (lekar) mi je rekao i sto vise seksa (!!!); to se uglavnom radi nocu, a jetra najvise nocu proizvodi holesterol
- spadam u umerene pusace (pola kutije) dok se ne desi situacija da se drustvo zapije, kad ode preko kutije k'o dobar dan; valja i popiti ponekad, ali umereno i ne zestoka pica

Da ne smaram bas previse. Verujem da ce ovo sto sam napisao biti nekome od pomoci. Prvo se mora shvatiti istina i poenta. A, istina je da se nista pozitivno nece dogoditi dok mi sami ne promenimo maksimalno lose zivotne navike nabolje. Poenta je da ce nam tek tada biti lakse i bolje. Na kraju sledi shvatanje da se jede da bi se zivelo, a ne zivi se da bi se jelo.

[Ovu poruku je menjao sasa.ivkovic dana 22.02.2007. u 05:30 GMT+1]
[ kv66 @ 22.02.2007. 15:32 ] @
Citat:
moj prijatelj (lekar) mi je rekao i sto vise seksa (!!!); to se uglavnom radi nocu, a jetra najvise nocu proizvodi holesterol

deder elaboriraj ovaj deo,bas me zivo interesuje korelacija izmedju nocnog sexa i nocne produkcije holesterola..bice da to nema veze jedno sa drugim....
[ superbaka @ 22.02.2007. 21:11 ] @
vec smo pricali o tome, holesterol je prekursor steroidnih hormona, stoga i testosterona...
[ sasa.ivkovic @ 23.02.2007. 05:04 ] @
Citat:
kv66: deder elaboriraj ovaj deo,bas me zivo interesuje korelacija izmedju nocnog sexa i nocne produkcije holesterola..bice da to nema veze jedno sa drugim....


Ako se sagleda i najprostije receno nalazi se veza!
Jetra proizvodi holesterol, a cin seksa ga topi, kao pojacana fizicka aktivnost (osim ako neko nije bas ljubitelj pasive).
Jos nesto, ali ovo nisam sasvim siguran: Mislim da sam nedavno negde procitao da je vecinski sastojak sperme muskarca upravo holesterol. Pa, ako se nisam zaje*ao, eto jos jedne vezice.
P.S.
Da se ne shvati preozbiljno, ovu poslednju recenicu sam interpretirao vise kroz zezanje. Ne znam ove smajlije da insertujem, pa to ti je!
[ kv66 @ 23.02.2007. 19:08 ] @
ne nisi se z#@%$**sperma sadrzi mnoge korisne stvari vitamin c,proteine pa i holesterol...ali niste me shvatili,akcenat je na NOCNI pa ako moze neka neko objasni(sic)
[ trendo @ 26.02.2007. 14:08 ] @
visoki trigleceridi... dali znaci dozivotno zbogom alkoholu, seceru, svinskom mesu
[ kv66 @ 26.02.2007. 19:19 ] @
pa trendo zavisi:
1.ne znaci-ali onda ce ti to "dozivotno "brze doci
2.da znaci-takodje dozivotno,ali sigurno ne kao u prvoj varijanti...
[ fanfon @ 26.02.2007. 20:54 ] @
Zanimljiva tema. Ajd da se malo ubacim.
Citat:
sasa.ivkovic: Ma, ne, kakvi medikamenti za takve vrednosti. To se resava samo rigoroznijom dijetom i konacnom promenom nekih stvari u zivotu.
Nista ne valja raditi rigorozno, a narocito dijetu. Sa rigoroznim dijetama je redovno veca steta nego korist. Pravilna ishrana se stice dugim vremeno, a ne za mesec dva. Bolje je krenuti postepeno, izbacivati jednu po jednu losu naviku u ishrani i zivotu i pustiti da se organizam navikne. Ako naglo preseces, nije dobro. Jednom puknes psihicki i sve ti se vrati jos gore. Kad kazem postepeno, onda je to period od 6 meseci-godinu dana za promenu navika u ishrani i fizickoj aktivnosti. Taj period garantuje velik procenat uspeha.3kg+- mesecno je gornja granica do koje nema velike stete po organizam. Sve preko toga je stetno. Kad realno pogledas-ako gubis 2 kg mesecno uz pravilnu ishranu iu vezbe(pretpostavimo da imas viska 10 kg), onda je to 10 kg za 5 meseci. Za taj period je to stvarno mnogo....
Citat:
ne konzumiram iznutrice u bilo kom obliku
Nije dobro izbaciti ih. Dzigerica je puna vitamina i minerala a izuzetno je hranljiva. Mnogo vise nego belo ili crveno meso. Treba je jesti ponekad.

Citat:
zumance samo ako je sastavni deo neke namirnice u neznatnoj kolicini

Zumance je izuzetno korisno. 3-4 nedeljno mnogo vise koristi nego sto steti. Iako je najveci procenat stetog holesterola u njemu, to je zanemarljiva kolicina u odnosu na ostale vitamine i minerale koje sadrzi i njihov ucinak.

Citat:
med ne konzumiram;propolis, mlec - to je vec druga stvar

Najveca greska. Propolis i mlec nemaju bukvano nikakvno dejstvo ako se ne konzumiraju zajedno sa medom. Propolis i mlec sto se prodaju po apotekama su sarena laza. Te tinkture sto oni prodaju pod tim imenom sadrze propolis i med samo u tragovima. Ima ih ko i vitamina u cedeviti. 10 mg mleca kosta 6€ a mesa se u kombinaciji sa pola kg meda, 50g propolisa u prahu i 200 polena u prahu. Kilogram polena kosta 1000 din. Kilogram propolisa prve klase nije ispod 80€, pa sad izracunaj koliko kosta jedna takva kombinacija. Polen nema efekta ako se koristi u onim grudvicama jer one imaju opnu koja se skor uopste ne moze svariti. Zato se melje u hladnom mlinu i koristi u prahu. Hladan mlin iz razloga sto se na toploti zalepi i izgubi hranjive materije. Napred navedena kombinacija je dovoljna za par nedelja-jedna velika supena kasika dnevno. Skupo, ali kvalitetno...
Citat:
ljuta hrana, obavezno, kad god se to moze i ko god moze
Ovo prvenstveno zavisi od osobe do osobe. Ishrana krvnih grupa je u pitanju. Neke ne mogu da podnesu niti im je preporucljivo konzumiranje ljutog.

osetno smanjiti unos testenina[/quote] Ako pod tim mislis na ona zu-zu testa i slicne trice, onda se slazem. Testenine tipa spageta i sl. su veoma zdrave jer daju mnogo energije, a ne prazne kalorije kao razna peciva i treba ih konzumirati bar jednom nedeljno.

Citat:
spadam u umerene pusace (pola kutije) dok se ne desi situacija da se drustvo zapije, kad ode preko kutije k'o dobar dan; valja i popiti ponekad, ali umereno i ne zestoka pica
Izvaci i to pola kutije ako si vec toliko smanjio. Nikakve koristi vec samo mnogo velika steta od toga. Postoje i drugi nacini da se suzbije stres. Pravilna ishrana i fizicka aktivnost ce resiti problem povecanja apetita posle prestanka pusenja...

Btw, jos uvek imas dosta losih navika. Ubaci u ishranu grejpfrut od voca. To je najbolja i
najzdravija vocka koja nam je dostupna. Izbacuje mnogo razlicitih toksina iz tela. Jedan dnevno dosta za neki prosek. Dva za savrseno zdravlje...(U Maxi-ju je ovih dana na popustu-50din/kg).
Žen-Šen=odlican preparat koji ima jednu zanimljivu osobinu. Snizava visok krvni pritisak, a
povisuje nizak. Kinezi su ga davno apsolvirali. Aloe vera takodje mnogo korisna kod triglicerida i povisene masnoce. Nije bas jevtino, ali zdravlje nema cenu...


P.S. Ovo nije nista licno. Nemoj shvatiti ovo kao neko pametovanje. Samo moje vidjenje situacije...
[ sasa.ivkovic @ 27.02.2007. 01:42 ] @
Citat:
trendo: visoki trigleceridi... dali znaci dozivotno zbogom alkoholu, seceru, svinskom mesu

Ja se trudim i ubedjujem sebe nekoliko godina (od 2001.) da kazem definitivno zbogom zestokim alkoholnim picima i svemu sto nije pivo ili crno vino. Naravno, dajem sebi za pravo jos uvek malo oduska samo u posebnim situacijama i u maksimalno umerenim i odmerenim kolicinama.
Za secer sam se vec izjasnio (ako nije u pitanju smedji secer). Ja pijem kafu i caj bez secera, a i inace ne volim previse slatkise. Mogu da "padnem" jedino na neku vocnu tortu.
Svinjetina...toliko ima gurmanskih recepata koji nisu od svinjskog mesa (ili koji su bez mesa), a kojima nijedno jelo sa svinjskim mesom ne moze ni da se priblizi. Opet stvar ukusa, ali i samodiscipline.
Tolikih se stvari obican covek u zivotu odrice. Zasto ne bi i nekih losih navika zarad zdravog zivota? Radi zivota, uopste.

Ja sam redovan pusac oko 20 godina unazad. Ali, slobodno mogu da kazem, jedan od retkih umerenih koje poznajem. Kad zaginem sa drustvom uz pricu i neko "meze" i pivce doguram i do kutije, nekad i prebacim malo. Ali, to su retke situacije. Nisam od onih koji zapocinju dan sa 2-3 kutije cigareta u dzepu. Takvi obicno i najpre ostave cigarete, ne zbog principa (predpostavljam da se ovde na to aludira) nego zbog "prpe", jer su "dogurali cara do duvara". Isto tako, jos uvek mogu da odigram fudbalicu sa klincima od 15-16 godina, trudim se da se ne omlitavim, mogu dosta da prepesacim, i inace brzo hodam. Ocajno tesko mi pada da budem citav dan u zatvorenom prostoru i da budem totalno neaktivan. Ta umerena i redovna fizicka aktivnost mozda i najveceg udela ima u prici o skidanju holesterola.
Mozda je termin koji sam upotrebio pogresan (rigoroznija dijeta). Ja jedem i do 4-5 puta dnevno. Zavisi sta. To pre da ne podseca na dijetu. Volim zacinjenu hranu (ne slanu i masnu!), imam nakoliko knjiga sa svakakvim receptima, golmilu svakavih travki i zacina u kuci. Za nekih 5 i po godina sam skinuo oko 4kg. Mislim da trenutno imam idealnu kilazu.
Jedno sam zaboravio - vrlo je vazno da se u toku obroka covek ne prejede, nezavisno od toga sta je na meniju!

Od preparata sa TV reklama ne koristim NISTA i nemam nameru, za sad.

Sa navedenim komentarima i tvrdnjama ok upotrebe meda, propolisa i mleca nisam bas upoznat. Moguce da gresim. I ovako je med nesto sto je previse slatko za moj ukus, a i nalazi se na "crnoj listi" namirnica.

Sa komentarom za zumance i iznutrice se nikako ne slazem, jer smatram da je tu kolicinu korisnih materija koje poseduju lakse i pametnije kompenzovati iz nekih drugih namirnica.

Spagete su mi slabost...

Mislim da je u celoj prici oko poliholesterolemije vrlo bitno biti posten i priznati koje su to nase lose navike, pa se onda (ukoliko postoji zelja) potruditi na maksimalno podoban nacin uhvatiti se u kostac sa njima.
"Tiha voda breg roni..."
Sto se tice pametovanja, zadovoljan sam kad komuniciram sa ljudima koji su posveceni problemima, makar i preko interneta. Video sam da nijedan politicar nece i ne zna da resi nijedan moj problem!

Pozdrav!

[Ovu poruku je menjao sasa.ivkovic dana 27.02.2007. u 03:01 GMT+1]
[ dusanga @ 28.08.2007. 07:50 ] @
Ovo s vrlo dobro rešava preparatima ALOE VERA KAO I OSTALE BOLESTI METABOLZMA.
[ Nebojsa Milanovic @ 07.09.2007. 19:19 ] @
ES nije mesto za MLM.

Ako imate iskustva sa nekim preparatom, možete da ih izložite, ali argumentovano.
[ mmilomir @ 07.09.2007. 23:48 ] @
Pokušaću pažljivije da napišem odgovor, da ne bude obrisan, kao prethodni za koji sam dobio odgovor:

Citat:
Nebojsa Milanovic: ES nije mesto za MLM.

Ako imate iskustva sa nekim preparatom, možete da ih izložite, ali argumentovano.


i zbog koga mi je poruka obrisana...

Ima iskustva sa:

1. Božen preparatima - 5 godina korišćenja, 5 kilograma "zarađenih" za 5 godina... ali ne kg po kg... većina u poslednje 2 godine, čak sam prve godine smršao 1 kg... krvnu sliku nisam kontrolisao, pritisak 135/85... reklo bi se normalno... žena nije mogla dugo da koristi... samo par puta i odmah je morala da "trči" tamo gde i car ide peške...

Onda sam odustao od Božen preparata... dve-tri tablete sa 1/2 l vode do 1 l vode... i prešao na

2. Chitosan - ja sam mogao da ga pijem... koristio samo jedno pakovanje, zaradio još 1 kg... žena nije mogla da pije, bilo joj je muka od ukusa plastike a i same arome kapsule, kada se rastopi...

Igrom slučaja, žena je srela taksistu, koji je posle par meseci došao u knjigovodstvenu agenciju u kojoj ona radi. Zaprepastila se, kako se "osušio" i kako je "propao". Ni traga od one ljudine od 100 i kusur kila, koji je zaklanjao cela vrata. Kada ga je pitala, šta je sa njim, rekao je da se radi o "Hrani" sa kojom se postižu odlični rezultati i da dođemo na "degustaciju" u "Delfin", restoran u Zrenjaninu...

Došli smo, tamo su nas upoznali sa konceptom "ćelijske ishrane", predstavili naučni tim "Hermalife"-a (www.herbalife.com odabrati hrvatski...). Vođa stručnog tima je dr Louis Ignaro, dobitnik Nobelove nagrade 1998 godine za koncept "ćelijske hrane" u oblasti "kardiologia", tj. bolesti srca i lečenje hranom. U timu radi tim najvećih svetskih nutricionističkih stručnjaka, koji spremaju najizbalansiraniju hranu čistog biljnog (i par preparata životinjskog) porekla, pretočene u prijatne ukuse. Namenjeni da ćelijski obnove ceo organizam i očiste od masnoća, šećera, holesterola... bukvalno da je normalizuju i očiste 100%. (na www.start-wellness.com ima na engleskom prestavljen svaki proizvod, ima i forum sa savetima...)

Preparati (hrana) je relativno skupa, ali kada se stavi na papir, koliko se pojede za mesec dana, koliko ti traje ta hrana, još si i u dobitku. A santimetri i kilogrami samo nestaju...

Posle nepunih mesec dana, uz odličnu kondiciju, višak energije, oslobodio sam se 12 kilograma i par konfekcijskih brojeva... Pozamio sam od brata nešto pantalona, jer svoje više nisam mogao nositi, delovalo je, kao da sam ukrao...

Rešio sam da postanem i distributer, najviše zbog članskog popusta od 25%. Sada svi u kući koristimo tu "hranu". Žena i ćerka da smršaju na zdrav i siguran način a sin da "dobije na kilaži" po proverenom Herbalife receptu.

Pošto nisam reklamirao ništa, samo sam napisao osnovno da bih pretstavio firmu i proizvode, nadam se da će ova poruka proći...

Moji rezultati su očigledni, a očigledni su i rezultati svih mojih "konzumenata". Oni su zadovoljni i ne žale novac koji su dali za te proizvode. Ostalo ću saznati kad bude vreme da naruče sledeće pakovanje "hrane". U stalnom sam kontaktu sa njima, savetujem ih i pomažem im da postignu što bolji rezultat, jer je to moja obaveze kao "ovlašćenog distibutera". Pogotovu kod onih sa operisanim srcem (Sava) i onih sa povišenim šećerom (Jelena)...

Link o vođi nutricionističkog tima dr Louisu Ignaru:
http://www.ucla.edu/about/nobelwinners/ignarro.html

(naučno potkrepljen odgovor... tj. argumentovano...) mada su to i prethodni linkovi, mada će to moderator shvatiti kao reklamu, ali sve je to opis delovanja, naučnog koncepta i korisnost, kao i bilo koji link za legalan softver ili bilo šta što je legalno, a pogotovu ako je namenjeno ZDRAVLJU a ne zabavi...

[ kundak @ 08.09.2007. 09:13 ] @
Ja imam trigliceride preko 4.00 a 1.78 valjda je limit. Ne pušim od 1992, ne pijem i ne jedem svinjetinu ali se zbog prirode posla slabo krećem. Osnovni uzrok pored slatkiša na koje sam slab je nedovoljna fizička aktivnost jer sam primetio da kako sam počeo više da pešačim pali su trigliceridi.Pre nego što sam počeo da pešačim malo češće bili su 5.7.
[ mmilomir @ 08.09.2007. 16:59 ] @
Citat:
kundak: Ja imam trigliceride preko 4.00 a 1.78 valjda je limit. Ne pušim od 1992, ne pijem i ne jedem svinjetinu ali se zbog prirode posla slabo krećem. Osnovni uzrok pored slatkiša na koje sam slab je nedovoljna fizička aktivnost jer sam primetio da kako sam počeo više da pešačim pali su trigliceridi.Pre nego što sam počeo da pešačim malo češće bili su 5.7.


Neznam koji je limit... meni je trenutno 1.37 a ranije je bio, kako su mi rekli na davanju krvi (dobrovoljni davaoc) da sam u "gornjim granicama"... Ne praktikujem sportske aktivnosti, samo laganu šetnju ali pušim ko skot, jedem sve, ali samo za večeru, sve ostalo su "zemenski obroci"... Jedino mi smeta, što sam pritisak spustio na 117/80 sa 145/95... pa mi je sada... većinom hladno...

Ubrzavanjem cirkulacije, bilo bržim hodom ili laganim trčanjem, srce brže radi, krvni sudovi se usled većeg pritiska krvi (brže cirkulacije) malo očiste, masnoća ponovo dolazi u probavni trakt, te stoga padnu trigliceridi i masnoća. Kod dugogodišnjih bolesnika, dobi preko 45 godina, efekat nije tako dobar, kao sa ljudima do 45 godina...

Način ishrane je jako bitan, ali i podneblje, uslovi života u okolini (moja okolina je močvarnog tipa, ceo Zrenjanin, gde prija masnija hrana)...
[ Zeleni zub @ 08.09.2007. 18:35 ] @
>> kako su mi rekli na davanju krvi (dobrovoljni davaoc) da sam u "gornjim granicama"...

Ja sam vise puta davao krv; zanima me da li je moguce da oni tom prilikom utvrde da imam problem sa trigliceridima i kazu mi da odem na detaljniju analizu ?
[ Nebojsa Milanovic @ 08.09.2007. 19:08 ] @
Nije moguće, na detaljniju analizu treba da odeš sam
[ Zeleni zub @ 08.09.2007. 22:11 ] @
OK TNX
[ mmilomir @ 08.09.2007. 22:59 ] @
Citat:
Zeleni zub: >> kako su mi rekli na davanju krvi (dobrovoljni davaoc) da sam u "gornjim granicama"...

Ja sam vise puta davao krv; zanima me da li je moguce da oni tom prilikom utvrde da imam problem sa trigliceridima i kazu mi da odem na detaljniju analizu ?


Jednu epruvetu ti uvek uzimaju za detaljnu analizu kako na viruse, tako i za izveštaj o krvnoj slici. Ako je u granicama normale ili malo povišeno ali u "normali" sve je u redu. Obaveštavaju samo u slučaju, da je alarmantno ili da je razlika između dva davanja krvi (rezultata) velika... Obično u pismenoj formi...
[ OffShore @ 09.09.2007. 18:37 ] @
Kao covjek koji je imao TRIGLICERIDE 48.7, pritisak 150/110 (normalan) svukao sam trigliceride na 16.9 sa zokorom, malo dijetom (herba life) zelim da naglasim da je sve nasljedno-ja sam pola familije testirao-od djeteta 18 mjeseci do najstarijeg od 84 godine-PROSJEK 7 (znaci dijete od 18 mjeseci ima trigliceride 7)

Posto je sve to TIHI ubica (pritisak i trigliceridi) nema tegoba:)

[ mmilomir @ 09.09.2007. 20:13 ] @
Citat:
OffShore: Kao covjek koji je imao TRIGLICERIDE 48.7, pritisak 150/110 (normalan) svukao sam trigliceride na 16.9 sa zokorom, malo dijetom (herba life) zelim da naglasim da je sve nasljedno-ja sam pola familije testirao-od djeteta 18 mjeseci do najstarijeg od 84 godine-PROSJEK 7 (znaci dijete od 18 mjeseci ima trigliceride 7)

Posto je sve to TIHI ubica (pritisak i trigliceridi) nema tegoba



Bogca ti tvoga! Pa, ovo, malo fali pa da je za Ginisa!

Skidanje si obavio medicinskim preparatima?

Znam da je medicinski skoro nemoguće skinuti toliko... al' takođe znam, da je skoro nemoguće imati 48.7... pa gde si, tu si...

Ovaj genetski faktor je čudo
[ kundak @ 09.09.2007. 20:49 ] @
P.S.
Imao sam i laparoskopsku operaciju žučne kese a negde sam pročitao da i to utiče na trigliceride zbog drugačijeg načina odlivanja viška žučne kiseline.
Ipak su ishrana i fizička aktivnost vrlo bitni faktori, bez obzira na genetiku.
[ mmilomir @ 09.09.2007. 23:51 ] @
Citat:
kundak: P.S.
Imao sam i laparoskopsku operaciju žučne kese a negde sam pročitao da i to utiče na trigliceride zbog drugačijeg načina odlivanja viška žučne kiseline.
Ipak su ishrana i fizička aktivnost vrlo bitni faktori, bez obzira na genetiku.


Pogledaj na http://mmilomir66.on.neobee.ne...Proizvodi%20i%20koristenje.pdf da li nešto na 10-12 strani, čini mi se da je tamo, ima u vezi tvog problema, neću da garantujem (667 KB)

A na na http://mmilomir66.on.neobee.ne...-%20Pitanja%20i%20Odgovori.pdf su česta pitanja i odgovori...

No, može se desiti da moderator obriše ove redove "robne marke" firme koja je kupila Dejvida Bekama da igra za "LA Galaxy"... Jer, firma je, poput Microsoft-a, Del-a i sličnih, ali ne prodaje preko posrednika, već direktno, a moderator ima nešto protiv toga... jer on radi za "posrednika"... možda je u tome stvar...

Ja, koji se bavim prodajom računara, delova i komponenti, onda ne bih smeo da napišem Gigabyte, Asus, Microstar... a ni legalne kuće za softver poput Microsoft-a i ostale... jer mi je to vezano za posao... i on će obrisati te redove... a ako obriše meni, mora i svima koji bilo gde to napišu...

Meni je obrisao red (pasus) gde sam napisao ime najveće "Wellness" kuće na svetu, a u prethodnom postu, gde je napisano, citiram:

Citat:
OffShore: Kao covjek koji je imao TRIGLICERIDE 48.7, pritisak 150/110 (normalan) svukao sam trigliceride na 16.9 sa zokorom, malo dijetom (herba life) zelim da naglasim da je sve nasljedno-ja sam pola familije testirao-od djeteta 18 mjeseci do najstarijeg od 84 godine-PROSJEK 7 (znaci dijete od 18 mjeseci ima trigliceride 7)

Posto je sve to TIHI ubica (pritisak i trigliceridi) nema tegoba



... nije izvršio brisanje?!

Razlog? Nepoznat, verovatno će mi javiti na mejl ili će mi obrisati ceo post ili će mi zabraniti pristup ovoj temi. Stvar je njegovog ličnog nahođenja kako će kome da presudi i kojeg pravila će prema kojoj osobi da se pridržava...

U svakom slučaju, ja sam naj****!

PS
Možda i ne obriše... ako je išta pročitao o proizvodima ove kuće i ako je video da je ona pouzdani lek i za leukemiju, za sva srčana oboljenja, da je čovek ušao u Ginisovu knjigu sa njihovim programom skidanja kila, gde je čovek od 260 kg "skinuo" 180, dobio sportsku figuru, nov izgled i "nov" život!!! Ozdravio je od teškog oboljenja srca, spašen mu je život, dobio je NOV ŽIVOT, a hitna pomoć je morala da sruši zid kuće, kako bi ga odneli u bolnicu, jer kada je dobio srčani napad, nije mogao da prođe KROZ VRATA!!!

Osoba se zove Jim Poore... dovoljno je otkucati njegovo ime u Google!

Korisni linkovi:
http://www.geocities.com/yayamoving/Jim_Poore.htm
http://victormelgarejo.blogspo...im-poore-video-testimonio.html

I moderatori moraju imati svoj sud, ali naučno potvrđen... jer ovo nije roba, ovo je hrana-lek... nadam se da će nešto od linkova proučiti... jer dosta sam ih do sada dao... ali me i dalje opominje i briše mi poruke... a ne vidim da se brišu poruke gde se preporučuje Getright, FlashGet, DAP... i mnogi slični komercijalni (preskupi) proizvodi, koji su čista otimačina para... ... a ovde se radi o SPAŠAVANJU LJUDSKIH ŽIVOTA ili velikoj pomoći u životu i zdravlju...
[ mmilomir @ 13.09.2007. 15:34 ] @
Šaljem link za par dijeta. Jedna nije potpisana (još) do strane nutricioniste koji radi za sajt www.dijeta.net a to je "Dijeta južne obale", tako da za nju nema potrvde i ne preporučujem je, sve dok ne bude odobrena...

http://mmilomir.on.neobee.net/Anticelulit_dijeta.pdf
http://mmilomir.on.neobee.net/Atkins_dijeta.pdf
http://mmilomir.on.neobee.net/Bodovna.pdf
http://mmilomir.on.neobee.net/Citrus_dijeta.pdf
http://mmilomir.on.neobee.net/Dijeta_juzne_obale.pdf
http://mmilomir.on.neobee.net/Dijeta_klinike_Mejo.pdf
http://mmilomir.on.neobee.net/Dijeta_sa_suvim_sljivama.pdf
http://mmilomir.on.neobee.net/Japanska_dijeta.pdf
http://mmilomir.on.neobee.net/Kupus_dijeta.pdf
http://mmilomir.on.neobee.net/Meseceva_dijeta.pdf
http://mmilomir.on.neobee.net/Pritkinova_dijeta.pdf
http://mmilomir.on.neobee.net/UN_dijeta.pdf
http://mmilomir.on.neobee.net/...ife-Proizvodi_i_koristenje.pdf
http://mmilomir.on.neobee.net/Herbalife-Pitanja_i_Odgovori.pdf

Za svakog po nešto... No, najviše je žalbi na Atkinsovu (mesnu) dijetu. Unose se samo proteini.
Najčešće se drži UN dijeta. Ne sme se ponavljati u narednih 90 dana. Stoji i u uputstvu... Daje odlične rezultate.
[ borob2 @ 08.10.2007. 09:43 ] @
Evo ja se javljam sa veoma visokim nivoom triglicerida! Po poslednjoj labaratoriji, moja lista i nalaz izgledaju ovako:
Glikemija................6,2
holesterol...............3,4
trigliceridi...............31,4
HDL.......................0,32
LDL.......................neizracunljiv
AST......................44
ALT.......................51,6
urea......................7,5
kreatinin.................56,4
......................................................!

Moja visina ( ako se to racuna u visinu) je 167, tezina 87 kg!! i imam 42 god!
doktor interventno prepisao: Lipanor 100mg, Cholipam 20mg, andol100.

dali je tacno da Lipanor i Cholipam ne smeju da se koriste istovremeno i molim za savet i pomoc sta i kako dalje!!!
Unapred veliko hvala!!!
[ Nebojsa Milanovic @ 08.10.2007. 09:53 ] @
Boro, dobrodošao na ES, ali ovo je tehnički forum i ne možeš se po pitanju terapije osloniti samo na njega.

Što se tiče lekova za snižavanja holesterola, pročitao sam veliki broj pritužbi na njih, tako da bi ih maksimalno zaobišao, osim možda, u početku.

Glavna stvar na kojoj moraš da radiš je dijeta i koliko možeš, fizička aktivnost. Kada to uspostaviš, nikakvi lekovi ti više neće biti potrebni.

Pozdrav

[ Ivan Dimkovic @ 08.10.2007. 10:14 ] @
Dijeta i fizicka aktivnost - ja sam imao isto tako povecane trigliceride skoro 3x od normale i doktor mi je prepisao Atorvastatin ako se dobro secam.

U svakom slucaju, nisam ga pio jer sam cesto putovao i sl... ali sam kompletno promenio ishranu (sa masne mesine i slicnih fantasticnih sranja poput fast-food pica i kineskog przenog djubreta, presao na sushi i manju kolicinu mesa koja nisu przena i zapecena sa raznim dodatcima, i dosta supa i voca) i u roku od 6 meseci su pali na normalu (gornji deo normale, ali opet normala) + dosta vode.

Ishrana i aktivnost su najvaznije stvari - i lekovi nece pomoci ako se hranis lose i ne kreces. Kako imas 42 god, mislim da je za tebe ipak najbolja kombinacija umanjivaci holesterola + pravilna ishrana + kretanje, jer bez tih lekova bi ti verovatno trebalo duze vremena nego meni da oboris holesterol, a sa tim godinama se ipak ne bih zezao jer je to vrlo ozbiljna stvar. Citaj - ako te ne daj boze strefi infarkt sa tim godinama, sanse da ga prezivis su vrlo mrsave.
[ borob2 @ 08.10.2007. 12:56 ] @
Pozdravljam Nebojsu i Ivana,hvala za savete!
slazem se da je fizicka aktivnost i dijeta osnovni nacin, mozda lekovi u nekom blazem obliku, vec cemo se nekako snaci!
U svakom slucaju veliko hvala, svaki savet i iskustvo su dobrodosli!!!
[ borob2 @ 17.10.2007. 07:20 ] @
Pozdrav za sve!!! labaratorija posle 10 dana: sa strasnih 31,4, trigliceridi svedeni na 3,9!!!
Haa!! Lekovi koji su koristeni: Cholipam 20mg 1x1, lipanor 200mg 1x1 i andol 100 1x1, piti uvece!! ( tvrdnja da Lipanor i Cholipam ne treba uzimati istovremeno je tacna, ali ja sam morao sa trigliceridima 31,4 da sprecim mozdani udar ili infarkt, sada uzimam samo lipanor i andol)
Od silnog klopanja nista, hleb beli nista samo po malo proje!, neke salate(cvekla, paprika, paradajz), po malo ribe......, uglavnom gladovanje, mada ni totalno gladovanje nije dobro!!!
Od narodne medicine:
1. 3 kg limuna sa korom samleti, 2 kg cvekle sa korom samleti, sve pomesati, da odstoji preko noci i ujutro procediti, sipati u tamne flase i staviti u frizider! Piti casicu od rakije pred dorucak, rucak i veceru (ja sam pio kad god mi padne na pamet)! Nije lose i moze da se pije!
2. Kilogram meda, pola kg rendanog celera i pola kg rendanog rena zamesati i sipati u tegle. Uzimati po jednu supenu kasiku svako jutro na gladan stomak ( odvratno je, jedino resenje je progutati bez zadrzavanja u ustima, ja sam jedino tako uspevao)!
3. Nije recept ali ja sam uzimao i sirce od divlje jabuke, takodje kad god se setim, 2-3 puta dnevno po jedan-dva gutljaja.

A dalje , oprez!! Nista svinjetina, masnoce razne i ukusne, uglavnom , videcemo! Hvala svima na savetima, nadam se da ce moje iskustvo pomoci nekome!!

[ Marmil @ 23.10.2007. 19:33 ] @

Da li mi neko može dati savet po pitanju referentnih vrednosti holesterola? Referentne vrednosti na analizama koje sam
radio u ˝Domovima zdravlja˝ su <5,2mmol/L a koje sam radio kod privatnih laboratorija su <6,5mmol/L.
Kako su moje vrednosti između 5 i 6, po jednima sam u granicama a po drugima imam povišen holesterol.
Da li postoje različite metode merenja?
[ Smesak @ 24.10.2007. 10:13 ] @
Da vam kazem nesto,ako hocete najzdravije i najbrze da poboljsate svoje PERFORMANSE:)
pocnite sa ishranom po krvnim grupama!!!
Salu na stranu,ako hocete brzo da smanjite holesterol ili trigliceride pokusajte sa ovom ishranom.
Stvarno je delotvorno,samo ako ste se dugo hranili pogresno,potrebno je postepeno prelaziti na ovaj nacin ishrane!!!
[ sartori @ 30.11.2007. 11:14 ] @
Ja sam u principu da treba delovati preventivno tj obratiti paznju na ishranu nacin zivota i na sve ostalo sto nam urusava zdravlje ali ako vec dodje do nekog poremecaja treba se normalno leciti ali i pokusati alternativom.Koristila sam i sama pravila dosta preparata na prirodnoj bazi znate vec med sace cvekla sargarepa u zavisnosti sta me muci ,tako sam pre deset godina dosla do japanske gljive kombuhe nisam imala nekih specijalnih problema ali cisto preventivo uzela i gajila ali sada sam naisla na ekstrat od kombuhe videli ljudi sta valja pa napravili nesto jos bolje
Pogledajte sajt
http://www.yes-no-cancel.com/i...tegory&id=20&Itemid=30

[email protected]
[ Boki70a @ 30.11.2007. 15:21 ] @


Citat:
PXD EXTRAKT je potpun o prirodan proizvod dobijen od pravilno fermentisane kombuha-tečnosti
primenom posebne opreme i pod posebnim fizičko-hemijskim uslovima. Ekstrahuju se najvažniji produkti
fermentacije komguha-tečnosti, odstranjuje se voda, višak sirćetne kiseline i svi aktivni mikroorganizmi.

Ja sam vise za frisku kombuhu zajedno sa mikroorganizmima. Ovo sto pise dodje mu ko jogurt bez korisnih bakterija, a svi znamo koliko su dobre bakterije odlicne i neophodne za pravilno funkcionisanje creva. Drugim recima, hebes hranljive materije ako ih creva slabo apsorbuju. :-) E da, postoji nesto sto se zove sinergizam vise sastojaka koji je daleko delotvorniji od pojedinacnih, al dobro, opis prozvoda kaze da ima sve i svasta. :-)

edit: Tek sad vidim ... na linku postoji famozna PXD Biopiramida. :-)

@Smesak

Eat right 4 your Blood Type - another Diet Fad? by Michael Klaper
Dr. Arpad Pusztai comments on the Blood Type Diet
The 'Blood Type Diet:' Fact or Fiction?
The Blood Type Diet: Latest Diet Scam by Deirdre B. Williams, N.D. John J. McMahon, N.D.
[ arce @ 25.01.2008. 15:36 ] @
Ja sam po struci laboratoriski tehnicar iz radnog iskustva znam da se snizavaju velike vrednosti triglicerida i pomocu samog metabolizma u organizmu
[ OffShore @ 16.09.2009. 14:39 ] @
imal ko vece

[ sasa.ivkovic @ 16.09.2009. 22:11 ] @
Ima li ko vece?!
Nije ovo nikako za zajebanciju. Koja je terapija? U mom slucaju je sortis bio vrlo uspesan, ali sa duplo manjim vrednostima holesterola i blizu 30 puta manjim vrednostima triglicerida. Stroga dijeta se podrazumeva... Verovatno su i kontrole nedeljno...?
[ OffShore @ 17.09.2009. 19:25 ] @
kod mene je specificno, genetski su nam trigleciridi izmedju 7 i 15 normalni, dijete od 18 mjeseci imalo 7.

dopler krvnih sudova pokazuje da nema zakrcenja znaci neki poremecaj metabolizma, jer se ja dobro osjecam i radim, a trebao bi biti klinicki mrtav;)

inace dobio sami ja sortis i dijeta iako nisam deb`o.
[ sasa.ivkovic @ 17.09.2009. 22:55 ] @
Mnogo je vazno da se dobro osecas, da nema nikakvih tegoba, itd To sto nisi debeo... Nisam ni ja. Bitno je kakve sastojke apsorbuje krvotok, metabolizam individualno, fizicka aktivnost,...
[ DR83 @ 18.09.2009. 14:39 ] @
Nema veze to sto nisi debeo, nije to u uzrocno-posledicnoj vezi uvek, kao sto i sam primecujes ...

[ OffShore @ 24.09.2009. 01:23 ] @
trigliceridi 61 (najveci ikad izmjereni u bolnici) od 16.09.2009



trigliceridi 31 7 dana posle 23.09.2009



smanjio sam ih sa sortisom (40 mg pred spavanje)
i onim buckurisem od 5 cijelih limuna sa 30 cena bijelog luka;)

usput sam pio ujutro i jabukovo sirce.

uradio sam i dopler krvnih sudova i uopste nemam zakrcenja a i CRP test je optimalan.

Ljekari kazu poremecaj metabolizma i treba da provjerim jetru i pankreas
[ optix @ 24.09.2009. 01:24 ] @
Urodjena hiperholesterolemija?
[ OffShore @ 24.09.2009. 02:14 ] @
ne znam
[ Mister Big Time @ 24.09.2009. 03:04 ] @
Moguce urodjena sklonost ka losem 'varenju' masnoca... 61 stvarno rekordno, ne znam kako je to moguce kada je gornja granica 1.70! Mozda moze biti i akutni pankreatitis, posto se vidi i secer povisen. Da li su te slali na OGTT test? Transaminze su ti povisene takodje, ali neznatno, tj. mislim da je sasvim ocekivano da bude masna jetra sa ovolikim vrednositma HOL i TRG....
[ parmin @ 23.07.2011. 15:47 ] @
Rezultati su ti stvarno zapanjujući. Toliki holesterol i toliki trigllic. su za priču. Ja sam imao holesterol oko 8 i trigliceride oko 5 i skinuo sam ih ne sa hranom, ne sa tabletama, nego sa Rembraco slimom. To je nešto kao kafa ili je pakovano kao kafa 3u1. Ima garsinije u sebi i ekstrakta kafe. Holesterol mi je još uvek nešto preko 5,5 i ide na niže,a triglic. su mi 1,5. Što je super. Uz put sam i skinuo 7 kilograma za dva i po meseca. Taksista sam i slobodno vreme sedim za kompjuterom. Malo trčim po sobi u mestu i napravim tridesetak trbušnjaka i to je sve.

[Ovu poruku je menjao superbaka dana 23.07.2011. u 18:22 GMT+1]
[ bojan_bozovic @ 24.07.2011. 13:12 ] @
Holesterol se nalazi u svim namirnicama životinjskog porekla. Smanjenjem, što većim, unosa mesa, mleka i jaja, i povećanjem unosa voća i povrća, smanjujete holesterol koji unosite ishranom. I, još da dodam, izbacivanje svih trans masnoća je nužno, takodje, jer jako povećavaju nivo holesterola u krvi. Sve što sadrži margarin, hidrogenizovanu biljnu mast, "biljnu mast" ili "očvrsnutu biljnu mast" (kakav način da se nazove hemijski dobijena masnoća) izbacite, čokolade, keks, biskviti, kolači i torte, sve to može imati margarin u sebi, i najčešće ima. Konsultujte sirovinski sastav na pakovanju pre nego što kupite.
[ Goran Mijailovic @ 24.07.2011. 14:07 ] @
Trigliceridi (a i holesterol) se smanjuju konzumacijom plave ribe (sardina, skusa i losos), zatim ovsenih pahuljica (mogu i mekinje jos bolje) i forsiranjem vitamina niacina B3 u mega dozama.
Naravno i lekovi pomazu.
Vise se moze procitati u knjizi "Smanjenje holesterola za osam nedelja" u izdanju Nolita, autor je Robert E. Kowalski.
[ calexx @ 11.10.2011. 09:20 ] @
Ovih dana sam davao krv na analizu pa sada pretražujem šta se o tome piše i nađem ovu temu ... kod mene je holesterol 2,95, trigliceridi 0,58, LDL 1,66 dok je UHDL 1,02 ... a stvarno ne pazim šta jedem, slanina, mast, roštilj ... su mi omiljeni i trošim kad god mogu. Izgleda da ovde mnogo toga utiče na rezultate osim hrane.
Jel ja da se potrudim da povećam holesterol? Da trošim više slanine i čvaraka? ;)
[ shonez1 @ 04.02.2014. 00:36 ] @
Imas jako puno nacina da smanjis holeterol i trigliceride. Jedan od dobrih nacina je da promenis nacin ishrane. Presna hrana - sirova hrana je izuzetno korisna i daje rezultate ali treba biti uporan , poznatija je i kao veganska ishrana. Pogledaj malo po netu o tome. Takodje imas i Zeolit u prahu koji se isto jako dobro pokazao, samo sto nije svaki za ljudsku upotrebu pa treba biti oprezan. Proveriti da li je ispitan i odobren od akreditovane zdravstvene ustanove u Srbiji.
[ deerbeer @ 04.02.2014. 07:09 ] @
Citat:
calexx: Ovih dana sam davao krv na analizu pa sada pretražujem šta se o tome piše i nađem ovu temu ... kod mene je holesterol 2,95, trigliceridi 0,58, LDL 1,66 dok je UHDL 1,02 ... a stvarno ne pazim šta jedem, slanina, mast, roštilj ... su mi omiljeni i trošim kad god mogu. Izgleda da ovde mnogo toga utiče na rezultate osim hrane.
Jel ja da se potrudim da povećam holesterol? Da trošim više slanine i čvaraka? ;)

Genetika i metabolizam je u pitanju.
[ Dexic @ 04.02.2014. 07:44 ] @
Citat:
calexx:
Ovih dana sam davao krv na analizu pa sada pretražujem šta se o tome piše i nađem ovu temu ... kod mene je holesterol 2,95, trigliceridi 0,58, LDL 1,66 dok je UHDL 1,02 ... a stvarno ne pazim šta jedem, slanina, mast, roštilj ... su mi omiljeni i trošim kad god mogu. Izgleda da ovde mnogo toga utiče na rezultate osim hrane.
Jel ja da se potrudim da povećam holesterol? Da trošim više slanine i čvaraka? ;)

Jes da je prastara tema, ali.. ti i treba da sredis holesterol. LDL visok, HDL nizak. I to prilicno, za oba.
[ hotchimney @ 02.07.2015. 15:24 ] @
A jel PXD EKSTRAKT diže mrtve iz groba?

Da naranimo Marka Kraljevića i pošaljemo ga na Kosovo.
[ Mitkoni @ 10.10.2017. 18:40 ] @
Vadio sam pre neki dan krv, pronadjeno mi je 5.5 mmo/l holestorola i 5.0 triglicerida... sad citajuci temu od pocetka ovih nekoliko stranica ne znam odakle da pocnem sa praktikovanjem sta i kako... doktorka mi je takodje dala neki list za ishranu - sta smem a sta ne i predlozila mi da imam dnevnu setnju od minimum 30minuta, pored svega toga mi je dala pecat da izvadim privatno ponovo holestorola i triglicerida....

Pridrzaovao bih se mozda neke dijete, ali nemam predstavu koje i kakve prvo sto sam video na toj listi su ti suhomesnati proizvodi koje sam svakodnevno unosio, parizeri, virsle, kobasice...

Sada ne znam koliko sve to ima uticaja na to, pusio sam 10 godina, batalio sam pre par godina, od tada sam se ugojio bas prilicno i jeo sam svasta jer nemam problem oko hrane, isto tako k'o sto sam jeo svasta mogu sebi da kazem od danas necu jesti to i to ili cu bar izbegavati sto je vise moguce.
Pitala me da li konzumiram gazirana pica, rekoh da nemam problem da popijem casu, dve kada neko ponudi, ali da nisam zaljubljenik tih gaziranih pica kao sto neke znam koji sa namerom uzmu 2L koka-kole jer im je to dnevna doza unosa :) ali kada je dosla na red sa pitanjem u vezi alkohola to mi je tesko palo, jer sam zadnjih meseci konzumirao maltene svaki dan alkohol u nekim odredjenim kolicinma, imalo je dana kada su te kolicine bile povisene sada ne znam koliko alkohol utice na sve to (ali da utice to znam), tako da cu morati i na to staviti tacku osim dnevno jedne case vina (kupinovog?)
Citajuci razno razne stvari vidim da se dosta puta spominje ta aktivnost, setanje od tih minimun 30min...

Voleo bih kada bih mogao naci neki raspored sto se tice ishrane, doktorka mi je dala kao sto rekoh taj neki list za ishranu ali tu nije navedeno nista konkretno po nekom rasporedu a to bih voleo naci pa da pokusam da se pridrzavam toga...

edit: slucajno sam sada nasao i listu ishrane koju sam dobio od doktorke, na papiru stoji prepisana od slova do slova;

Citat:
Iz prehrane treba izbaciti slijedeću hranu koja povisujetrigliceride:

– alkohol: pivo, vino, žestoka pića
– zasićene masnoće: životinjske masnoće (loj, maslac), svapržena hrana, punomasno mlijeko, sir, vrhnje, masno meso, fast foodhrana
– trans masnoće: hidrogenirane biljne masti (margarin, prženahrana, fast food, komercijalne slastice – kolači, torte, pitekrekeri itd.
– izbjegavati prženu hranu
– šećer: koncentrirani izvori šećera – konzumni šećer, med,marmelada, džem, bomboni, deserti kao što su torte, kolači,sladoled
– pića: voćni sokovi, gazirana pića, sportski napitci, svazasladena pića
– druga hrana: zašećerene cerealije, voćni jogurt, sportskepločice
– škrob i škrobna hrana: peciva, tjestenina, riža, krumpir,pizza, kokice, čips (ova hrana se može jesti, ali u malim porcijamazbog škrobne gustoće, poželjno je koristiti integralne oblikenamirnica koje sadrže škrob)

U prehranu treba uključiti što više slijedeće hrane kojapovoljno djeluje na sniženje razine triglicerida u krvi:

– hrana niskog glikemijskog indeksa
– voće: svježe voće (ne voćni sokovi koji su uglavnom sapovišenom razinom šećera)
– povrće: dnevno se preporuča konzumirati 3 ili više porcijasvježeg ili smrznutog povrća
– kruh i žitarice: izabrati žitarice cijelog zrna -integralni kruh, krekeri, nezašećerene cerealije za doručak, zobenakaša, u prehranu treba uključiti i druge integralne žitarice kao:amrant, proso, quinou, ječam ili heljdu
– vlaknasta hrana: jesti vlaknastu hranu (povrće, integralnežitarice, leguminoze, voće)
– proteini: nemasno krto meso, peradsko meso bez kože, jaja ibjelanjak, kuhane leguminoze (grah, grašak, leća), orašastiplodovi, nisko masni sojini proizvodi; ribu treba konzumiratinajmanje dvaput tjedno
– mliječni proizvodi: koristiti mlijeko sa 1% mliječne masti,jogurte sa manje masnoća, voćne jogurte bez masnoća, sojinepreradevine, sojin sir
– masnoće: 1 žlicicu maslinovog ulja dnevno, 1/4 šaliceorašastog voća (badem, orah, lješnjak, kikirkiki)


[Ovu poruku je menjao Mitkoni dana 10.10.2017. u 19:56 GMT+1]
[ eeestablishment @ 10.10.2017. 19:04 ] @
Citat:
............................sada ne znam koliko alkohol utice na sve to ............................


Vidis , slusao sam neku pricu o tome kako alkohol utice na masnocu . . .

Ovako , covek tvrdi da nije bitna kolicina alkohola vec kada se on konzumira .

Po njemu , veelika je greska kada se popije aperitiv ( jedna ili vise casica zestine ) pred sam rucak , naime jetra se tada prvenstveno

pozabavi preradom tog alkohola a masnoca iz hrane nesmetano ode u krvotok .

Znaci sustina je da jetra koja je trebalo da preradi masnocu to ne cini jer je preokupirana sa prethodno unetim alkoholom .

Zanimljivo da sam sve ovo slusao u kafani , covek je to objasnjavao drustvu za susednim stolom , i par puta je ponovio

" ako ste dosli da pijete nemojte ni slucajno da mezite " ispada da je bolje da vas malo " uvati " i da alkohol ode u mozak nego da

se holesterol sjuri u krvotok a trigliceridi polepe po krvnim sudovima .

pozZz . . .

[Ovu poruku je menjao eeestablishment dana 10.10.2017. u 21:39 GMT+1]
[ Lavlja_Jazbina @ 10.10.2017. 20:21 ] @
Mislim da ima neka muckalica (alkohol i beli luk da odstoji neko vreme ) i rasturices se za 15 dana,u pozitivnom kontekstu.
[ Shadowed @ 11.10.2017. 08:26 ] @
Citat:
eeestablishment:
Citat:
............................sada ne znam koliko alkohol utice na sve to ............................

Po njemu , veelika je greska kada se popije aperitiv ( jedna ili vise casica zestine ) pred sam rucak , naime jetra se tada prvenstveno
pozabavi preradom tog alkohola a masnoca iz hrane nesmetano ode u krvotok .


Afaik, za varenje masnoce se koristi zuc koju stvara jetra ali kontinualno i u koncentrovanom obliku se skladisti u zucnoj kesi i oslobadja u digestivni trakt po potrebi. To sto je jetra zauzeta poslednjih sat-dva ne bi trebalo da ista menja.
Bilo bi dobro ako bi neko sa konretnijim znanjem iz oblasti pojasnio.
[ Mitkoni @ 11.10.2017. 23:40 ] @
sa ovakvim stanjem laboratorija nek nam Bog pomogne i ko zna kako nas lece :) skoro vadim nalaze pise jedno, danas privatno nalazi sasvim drugaciji... pada mi na pamet da jos kod nekog drugog privatnika uradim po treci put nalaze
u bolnickoj laboratoriji povecani triglicerida na 5.5, na danasnjim nalazima u privatnoj laboratoriji 3.4, holestorol u bolnickoj laboratoriji 5.0 i privatnoj 6.8, doktorka mi daje uput za sledeci dan da vadim hormone stitne zlezde... doktor internista kojem nekako sa molbom trazim potpis za koji me doktorka poslala me gleda i pita me; za koga ces ovo - rekoh za mene, gleda me covek i kaze; vidi te bre ko azdaja si, ko ti ovo dao da vadis... komedija ziva, ceo dan se sebi smejem u bradu :D

no dobro, salu na stranu, svestan sam da su mi je hol i trig povecani, moram staviti tacnu na neke stvari i unormaliti nacin zivljenja :D
kako na internetu tako i od nekih stairjih sam za ovaj recpet limuna, djumbira i belog luka cuo... pa sam napravio i jedan isti, mada sada ne znam kako tacno ide kombinacija, pravio sam na 2 litra vode sa 4 limuna i nekih 17-tak cenadi luka, i par cm djumbira, to sam sve onako prokuhao u seckanim komadima nadam se da ce to tako biti dobro? negde sam posle procitao da je moglo i u blender da se stavi ali eto ja sam pravio bez blendera vec tamo u manjim komadicima...

[ eeestablishment @ 12.10.2017. 12:17 ] @
Evo ti jos jedan recept ( da steti nece sigurno a dal ce da pomogne . . . )

Preseces cveklu na pola , tu polovinu izdubis kasikom i nacedis polovinu limuna .

Ostavis da prenoci i ujutru popijes na prazan stomak . ( uz put mozes i da pojedes ostatak cvekle cisto da se ne baci )

tako 90 dana .

E sad kako sam cuo za recept , pre 9 god prvi komsija do nas ( ziveli smo privatno ) je imao izuzetno velike

vrednosti holesterola i posebno triglicerida a s tim i strasno zagusenje krvnih sudova u vratu. (protok krvi u vratu mislim da

su snimali ultrazvukom ili mozda skenerom , ne secam se vise . )

Uglavnom , nije zapocinjao terapiju vec koristo gore pomenuti recept i kada je posle izvesnog perioda ponovio labaratoriju i

snimanje vrata njegov lekar se zacudio koliko je situacija bolja od prethodne pa je cak posumnjao da su se papiri pomesali i da je

doneo tudje rezultate .

Sad dal je nastavio sa tim , i da li je uopste ziv ne znam jer vise nisam zalazio u taj kraj .
[ Living Light @ 12.10.2017. 12:26 ] @
Nemam vremena da temu "obrlatim" od prvog posta,
i
Samo zelim da došapnem:

-Zar telo (jetra) ne generisu Holesterol + Trigliceride

I bez "usmenog" unosa u organizam ?

Jeste li zaboravili na to ?

Covek sa 59kg, -Go kostur, jede samo beli luk, kuvano povrce i voce,
a ima holesterol i Trigliceride "u NEBO " sa rezultatima.

i ? ___ Šta ce mo sa tim ?

Nije Holesterol onaj što se meri posle SLAVE iLi Rodjendana !
Vec i telo proizvodi sve to, bez ikakvih unosa masnoca.

Obratiti paznju na Metabolizam !

pOz
[ Mitkoni @ 12.10.2017. 22:55 ] @
[quote]eeestablishment:
Evo ti jos jedan recept ( da steti nece sigurno a dal ce da pomogne . . . )

Preseces cveklu na pola , tu polovinu izdubis kasikom i nacedis polovinu limuna .

Ostavis da prenoci i ujutru popijes na prazan stomak . ( uz put mozes i da pojedes ostatak cvekle cisto da se ne baci )

tako 90 dana ./quote]


Da probam prvo sa ovim buckurisem od limuna, djumbira i belog luka, pa cu videti dalje, da ne preterujem odma na pocetku.

[ Mitkoni @ 06.12.2017. 14:46 ] @
11.10.2017
https://image.ibb.co/bJobqG/IMG_20171206_154410.jpg

05.12.2016
https://image.ibb.co/fU6J4b/IMG_20171206_154423.jpg

Za samo dva meseca :)
[ intitle @ 24.07.2019. 14:28 ] @
Znam da je tema malo zastarela, i nisam siguran da je dozvoljeno postavljanje eksternih linkova, ali ako ti još uvek treba neki savet vezan za ovo najtoplije preporučujem ovaj sajt:
https://examine.com/topics/triglycerides/
https://examine.com/topics/ldl-c/

Sajt sam otkrio pre 2, 3 godine i zaista sam se oduševio.